Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaasne i jeszcze zaświadczenie z ZUS i US bo inaczej tego nie ogarną :)

Akurat wiem jak wygląda ścieżka reklamacyjna w takich przypadkach i nie zamierzam się w to bawić bo sam bym odesłał takiego klienta z kwitkiem :)

Czy Krzysztof zajmujesz się montażem takich okien ? Zrób dwa pokazowe montaże okien aby udowodnić, że to wina kotew. U mnie to już jest pozamiatane ale może komuś innemu się przyda. Choć moim zdaniem to nie kotwy są przyczyną zimnej ramy tylko typ ramy czy profila tak ma. Ja już kończę bo czuję, że nic nie wnoszę do wątku poza biciem piany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zorba, okna drewniane najcieplejsze, wygodne w użyciu, ale mają kilka wad, które je pogrążają. Są malowane, gdzie przy pracowitej żonie lakier ulega wytarciu, tam gdzie zbiera się bród, na dolnych częściach ram. Uszczelki są słabo osadzone w we wpustach (taka technologia) i mają możliwość przyklejenia się do części współpracującej, i wyśliźnięcia z wpustu. Producent zaleca uzupełnienia lakieru po 5 latach eksploatacji. Jak to robić i kiedy to robić. Nakładka aluminiowa, na pewno chroni ramę z zewnątrz, ale okna tracą wygląd, a rama jest osłabiona licznymi zatrzaskami. Więc są plusy i minusy.

Eech.. to czas zacząć unosić się nad drewnianianą podłogą, by nie wytrzeć lakieru. No i od dziś przestaję myć auto, bo jeszcze mi się z sedana kabriolet zrobi jak je będę za bardzo pucował. Krzysztofie, Ty na prawdę opierasz swoje słowa na wiedzy czy może bierzesz w rękę przedmiot i zaczynasz wróżyć?

Zaskakujesz mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Czy mogę przerwać wzajemne uprzejmości pytaniem? czy montując okna w warstwie ocieplenia muszę od razu ocieplać cały budynek, czy mogę przykleić styropian naokoło okien (i na jak długo by to wystarczyło, wiem że styropian się niszczy)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdura.

O ile jej działanie nie zostało wyłączone przez strony na przykład. Albo o ile Aadamus nie jest konsumentem w rozumieniu obowiązujących przepisów

Akurat co do tych, to się nie wypowiadam, ale co do zasady można złożyć reklamację opartą o brak właściwości.

Dodaj jeszcze podanie, życiorys, zaświadczenie o niekaralności i pozytywną opinię z plebanii:-).

T12345T, jednym słowem: jesteś za rozbojem w biały dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T, jednym słowem: jesteś za rozbojem w biały dzień.

 

Ja przede wszystkim jestem za tym, aby każdy starał się być precyzyjny i w miarę zrozumiały w tym co mówi. Rękojmia w rozumieniu kodeksowym nie ma zastosowania w sprzedaży konsumenckiej, zatem doradzanie komuś (konsumentowi), aby skorzystał ze środka ochrony, który mu nie przysługuje jest po prostu nieprofesjonalne i bez sensu. Tyle. Żaden rozbój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przede wszystkim jestem za tym, aby każdy starał się być precyzyjny i w miarę zrozumiały w tym co mówi. Rękojmia w rozumieniu kodeksowym nie ma zastosowania w sprzedaży konsumenckiej, zatem doradzanie komuś (konsumentowi), aby skorzystał ze środka ochrony, który mu nie przysługuje jest po prostu nieprofesjonalne i bez sensu. Tyle. Żaden rozbój.

T12345T, mylisz wszystkich. Sprzedawany towar nie musi mieć gwarancji, ale odpowiedzialność producenta z tytułu jakości wyrobu jest w postaci rękojmi, którą należy zgłosić producentowi na piśmie, w czasie nie dłuższym niż 3 miesiące po upływie gwarancji. Po zgłoszeniu, producent musi wyrób naprawić lub wymienić na wolny od wad. Może to się odbyć nawet 20 lat po zgłoszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T, mylisz wszystkich.

 

To możliwe. Starość i wzrok już nie ten:-)

 

Sprzedawany towar nie musi mieć gwarancji, ale odpowiedzialność producenta z tytułu jakości wyrobu jest w postaci rękojmi, którą należy zgłosić producentowi na piśmie, w czasie nie dłuższym niż 3 miesiące po upływie gwarancji. Po zgłoszeniu, producent musi wyrób naprawić lub wymienić na wolny od wad. Może to się odbyć nawet 20 lat po zgłoszeniu.

 

Wie Pan co, Panie Krzysztofie, szkoda czasu na Pana, Pana kotwy i jakiekolwiek inne Pańskie wynurzenia. Radzę poczytać art. 568 i 563 K.c. oraz art.10 i 4 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wie Pan co, Panie Krzysztofie, szkoda czasu na Pana, Pana kotwy i jakiekolwiek inne Pańskie wynurzenia. Radzę poczytać art. 568 i 563 K.c. oraz art.10 i 4 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.
Czyżby kolega Test w końcu nie wytrzymał i śladem innych olał jegomościa i unikał tego wątku w sprawach merytorycznych? Bo by jaja sobie robić i głupot poczytać to zaglądać tu warto codziennie - przynajmniej ja tak czynię by uśmiech na swej facjacie wywołać lekturą postów kolego K jak... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolega Test w końcu nie wytrzymał i śladem innych olał jegomościa i unikał tego wątku w sprawach merytorycznych? Bo by jaja sobie robić i głupot poczytać to zaglądać tu warto codziennie - przynajmniej ja tak czynię by uśmiech na swej facjacie wywołać lekturą postów kolego K jak... ;)

 

Jareko, w tym wątku nie udzielam się już od dawna. Myślę, że w zależności od placu budowy jakoś bym ten montaż w warstwie docieplenia zaplanował tak, by było dobrze:-). Mówiąc inaczej, swoje wiem i już, a na jałowe spory z Krzysztofem49, szkoda czasu. To przypadek beznadziejny. Nie mniej musiałem dać głos, bo to co gościu wymyśla teraz o rękojmi, to... nawet nie wiem jak to nazwać. Czy to może być zabawne? Nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To możliwe. Starość i wzrok już nie ten:-)

Wie Pan co, Panie Krzysztofie, szkoda czasu na Pana, Pana kotwy i jakiekolwiek inne Pańskie wynurzenia. Radzę poczytać art. 568 i 563 K.c. oraz art.10 i 4 Ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

T12345T, przeczytaj dokładnie art. 568 K.c.

1* czas trwania rękojmi, jeżeli nie jest określona gwarancja, to 1 rok

2* upływ terminu nie jest wyłączony, jeżeli wada jest zatajona, a ta wada jestzatajona

3* po upływie terminu, można wadę zgłosić pisemnie.

art. 563 zmusza nabywcę wadliwego towaru do zgłoszenia wady producentowi, w czasie 1 miesiąca od momentu zauważenia wady. Wada wyszła na zdjęciach tydzień temu, Aadamuss24, powinien wysłać pismo ze zdjęciami do Producenta i spokojnie czekać. Producent musi to załatwić jak najszybciej, bo jeżeli zrobi to za 20 lat, to będzie zmuszony pokryć jeszcze koszty zwiększonego ogrzewania. Po piśmie ze zdjęciami odpowiedź będzie natychmiastowa. To nie są moje wynurzenia tylko K.c. Trzeba czytać uważnie, a nie pobieżnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta wada jestzatajona

 

Taaaaaak jest. To jest wada zatajona. Panie! Pan jesteś wielki Mufti wielobranżowy:-). Wróżę Panu wielką karierę w Sejmie. Znalazłby Pan tam zarówno przytakujących słuchaczy jak i zacne grono wyznawców:-).

 

To nie są moje wynurzenia tylko K.c. Trzeba czytać uważnie, a nie pobieżnie.

 

A przede wszystkim ze zrozumieniem!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pomysł na doświadczenie, które powinno rozsądzić strony sporu...

Kotwa (uchwyt, konsola itp.) stalowa przewodnikiem ciepła niemalże idealnym jest i basta. Czy będzie mostkiem to zależy od tego czy będzie miała skąd i dokąd przewodzić. Jeśli będzie mostkiem to jakim - czy to się odbije na kieszeni czy nie. Można liczyć i dywagować a można zrobić to doświadczalnie.

Jako, że przymierzam się do montażu okien i mam 2 pary po 2 identyczne okna na tych samych ścianach i w pomieszczeniach o takim samym ogrzewaniu to chętnie zostanę królikiem (doświadczalnym). Dlatego też już teraz jedno okno z pary będzie przymocowane do ściany pancernymi kotwami stalowymi (bo nie wieżę w ich zgubną moc albo raczej niemoc) z przewierconymi przez ramę śrubami a drugie tylko cienkimi, standardowymi uchwytami - blaszkami zahaczanymi o ramę (tak aby nie tworzyć mostka do wnętrza ramy).

Pozostaje druga para okien i jeśli Krzysztof49 wyraża taką chęć to mogę je zamocować na jego systemie i następnej zimy udostępnić wszystko do dowolnych (nieinwazyjnych) testów.

Kszhu.int, zgadzam się. Na łączności prywatnej, podaj rodzaj profilu ramy, wielkość okna i rodzaj ściany nośnej. Dostaniesz komplet i rysunki montażowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczynniki też można reklamować. Powiem więcej, powinno się reklamować:-). Problem w tym, że większość inwestorów po pierwsze nie wie co to takiego, po drugie zawiera niekorzystne dla siebie umowy vide Kosia1

T12345T, musisz się na którąś stronę zdecydować. Albo jesteś za Aadamuss'em i Jego reklamacją, albo za Producentem i jego bublem. Stanie w rozkroku jest męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T, musisz się na którąś stronę zdecydować. Albo jesteś za Aadamuss'em i Jego reklamacją, albo za Producentem i jego bublem. Stanie w rozkroku jest męczące.
No i masz kolego Test przerąbane

Jak długo w rozkroku wytrzymasz?

Ale chyba ja zgubiłem wątek - o jakiej reklamacji jest mowa ?

Że profil aluminiowy jest zimniejszy od drewna czy pvc ?

Nawet tzw. ciepłe alu mimo wszystko jest zimniejsze i to znacząco?

To teraz reklamujemy czy kotwy ze stali które to do ściany mocują?

Czy że Aadamus za mało płaci za ogrzewanie i to przede wszystkim za to żę PC sobie zainstalował ?

Gubię się, niech mi ktoś pomoże nadążyć za tym meksykańskim serialem który tutaj mamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T12345T, musisz się na którąś stronę zdecydować. Albo jesteś za Aadamuss'em i Jego reklamacją, albo za Producentem i jego bublem. Stanie w rozkroku jest męczące.

 

Ja nic nie muszę:-). Z tego co pamiętam, to Aadamus nic nie pisał o chęci składania jakiejkolwiek reklamacji. To Ty jesteś specjalistą od reklamowania:-).

 

Po pierwsze jestem przekonany, że mamy do czynienia z transakcją, której jedną stroną jest konsument więc rękojmia tutaj nie obowiązuje.

 

100% racji :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jestem przekonany, że mamy do czynienia z transakcją, której jedną stroną jest konsument więc rękojmia tutaj nie obowiązuje. A po drugie proponuję ustawy cytować dosłownie a nie interpretować (po swojemu - jak zwykle błędnie).

100% racji :-).

Paaaaanoooooooowie

Nie macie racji !!!! Kolego K napisał przecież że obowiązuje to obowiązuje

Paniatna ?!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...