Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

.... Jeżeli reklamujesz słabość silnika, to masz ku temu przyczynę i nie robisz tego na wariata, że bomba jest w szpitalu. Jeżeli rama okienna ma rozrzut temperatur 12*C, to Producent musi Ci udowodnić, że to jest 1*C. Najpierw trzeba napisać pismo z reklamacją i czekać, a nie skakać z zębami na mnie. To nic nie kosztuje. Potem okaże się kto ma rację. Na tych sprawach zęby zjadłem.
i seplenisz od czasu gdy zacząłeś się tu udzielać ;)

Oczywiście, jak się nie powiedzie możesz zwrotu kasy żądać od Krzysztofa - wszak on podważą tu wszystkie prawdy znane i uznane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kolorami kamery można manipulować i w tym przypadku powoływanie się na kolory to bzdura.

Co do temperatur ramy na zewnątrz - gdzie mogę doczytać jaka powinna być temperatura ramy okiennej za zewnatrz przy określonej temperaturze zewnętrznej i wewnętrznej ? Jest jakaś tabela ?

pozdr adam

spóźniłem sie lekko :)

 

@aadamus24

 

Ty masz swoja wlasna kamere termowizyjna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrócę na chwilę do tematu:

w nowej propozycji pisma - Forum Montażowe widzę zapowiedź poważnego artykułu na temat liniowych mostków ciepła w zależności od miejsca montażu okna..

ciekaw jestem co o nich myśli Krzysztof?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna jest rozpiętość temperatury, która powinna różnić się o 1*C. Ponieważ rama przewodzi więcej ciepła niż ocieplony mur, więc będzie jaśniejsza o 2*C, mniej więcej.

 

Krzysztof skąd Ty u diabła masz takie dane??? czy możesz chociaż jeden jedyny raz poprzeć czymśkolwiek swoje tezy???

gdzie wyczytałeś lub jak obliczyłeś tą wartość którą podajesz?

powiedz, czy to codzienne bezsensowne pie....nie to takie Twoje małe hobby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokno, dlaczego wszyscy martwią się o Producenta, a nie o klienta ? Z tego widać, że uczestnicy tego forum reprezentują jedną stronę.

 

Mój wpis był właśnie wyrazem troski o klienta, którego namawiasz do zanegowania deklaracji producenta okna. Na jakiekolwiek zgłoszenie klienta producent ( o ile on to dostarczał..) zareaguje sprawdzeniem zlecenia, zastosowanych materiałów i odpowiednich wyników badań. Te wyniki ew. prześle klientowi (o ile jest stroną..) i stwierdzi, że "diagnoza" klienta nie jest poprawna. A wtedy klientowi pozostanie już tylko wykonanie badania, by dowieść swoich racji, w których go utwierdzasz .. Jeżeli wyniki tych badań będą zbieżne z wynikami badań producenta, to nikt klientowi żadnych kosztów nie zwróci. Co wtedy napiszesz? Przepraszam, myliłem się? :stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wpis był właśnie wyrazem troski o klienta, którego namawiasz do zanegowania deklaracji producenta okna. Na jakiekolwiek zgłoszenie klienta producent ( o ile on to dostarczał..) zareaguje sprawdzeniem zlecenia, zastosowanych materiałów i odpowiednich wyników badań. Te wyniki ew. prześle klientowi (o ile jest stroną..) i stwierdzi, że "diagnoza" klienta nie jest poprawna. A wtedy klientowi pozostanie już tylko wykonanie badania, by dowieść swoich racji, w których go utwierdzasz .. Jeżeli wyniki tych badań będą zbieżne z wynikami badań producenta, to nikt klientowi żadnych kosztów nie zwróci. Co wtedy napiszesz? Przepraszam, myliłem się? :stirthepot:

Blokno, jesteś człowiekiem dojrzałym, więc bądź krytyczny i miej swoje zdanie. Dzisiaj na rynku jest wiele firm, które obiecują złote gruszki na wierzbie, a ich owoce widać w kamerze termowizyjnej Aadamuss'a. Jeżeli zdjęcia z tej kamery mijają się z prawdą to się mylisz. Bo albo są zdjęcia albo ich nie ma. Jeżeli są to muszą być dobre, na tym polega dzisiejsza myśl techniczna, na czystej elektronice. Rama z profilu MB-86, jest zachwalana jako najcieplejsza na rynku, ale co z tego, jeżeli jest zrobiona z najzimniejszych materiałów na rynku. Trzeba dobrze głową ruszać żeby z przewodników zrobić izolatory o najwyższych parametrach. Mnie się te rozwiązania nie podobają. Tam 42mm łącznikiem izolującym, jest poliamid PA 6.6 ze szkłem o przewodności dwa razy większej od PCV. Te ramy mają dwa progi uszczelnienia, a próg wewnętrzny, jest konstrukcyjnie mocno problematyczny, więc tam mogą być i na pewno są wady ukryte. Uszczelnienie musi mieć oparcie w sztywnym elemencie, a tam tego nie ma. To Producent powinien dać papier z konkretnymi parametrami na te okna. Jak kupujesz samochód, to dostajesz papier na jego moc i zużycie paliwa, a jak kupujesz ramę to są obiecanki, bo okno jest robione na Twój wymiar i Twoje ryzyko. I to widać u Aadamuss'a. Tam nawet ciężko jest utrzymać ciepło w prostym Fix'ie. O Producenta nie ma się co martwić, takie reklamacje zmuszają tylko do inowacyjności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ty pieprzysz głupoty, ciągle pieprzysz głupoty

Zajmij się czymś innym promuj swój wynalazek ale przestań się wypowiadać w tematach innych bo g...o o nich wiesz i udowadniasz ta swoją niewiedzę każdą wypowiedzią

 

Naprawdę, zacznij opisywać jak się montuje okna Twoim systemem, zacznij pokazywać zdjęcia ze swoich montaży, postaraj się do niego przekonać innymi wywodami niż tymi dotychczasowymi, a w każdym innym temacie po prostu się zamknij - że powiem brutalnie i chamsko, bo wytrzymać tego bełkotu już nie sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram !!

Panie Krzysztofie,czekamy na zdjęcia z realizacji !!

Być może po zdjęciach zdecyduje się na montaż na AD !!! Bez tego Pan nic nie osiągnie u mnie ani u innego inwestora !

Arturo72, trzymaj honor i nie zmieniaj zdania. Byliśmy domówieni do Twojego montażu, ale wdałeś się w jałową dyskusję, która w toku walki doprowadziła Cię do rezygnacji z systemu AD. To o czym teraz tu rozmawiać. Przyjdzie wiosna to zobaczysz zdjęcia montażowe z każdego etapu. Idzie tak ciężko bo ja mówię wyraźnie i stawiam warunek: najpierw trzeba wykonać ocieplenie budynku a potem osadzać w ościeżach okna. Tak jest dla inwestora najprościej, najszybciej i najtaniej. Ale przyzwyczajenia są inne. Ja się kombinacjami jak Jareko nie zajmuję, z wynikami strat ciepła jak u Aadamuss'a. U mnie jest 5 letnia gwarancja i certyfikat na straty z tytułu montażu okien w warstwie ocieplenia w ilości 1kWh/mb ramy w sezonie grzewczym. Nie obiecuję gruszek na wierzbie i nie zostawiam inwestora z tymi owocami na najbliższe 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Certyfikat ? Czyj ? Jakie możliwości sprawdzenia bedzie miał klient czy bedzie tak jak w certyfikacie ? Czy bedzie podana temperatura ram przy różnych zakresach temperatur ? Taki wzór wzorca ?

Aadamuss24, ktoś zawsze jest pierwszy i przeciera drogę. Zawsze o sprawdzeniu będzie decydować kamera termowizyjna, ale nie wszyscy muszą to robić. Jeżeli wydatki na ogrzewanie są małe (bez PC), to inwestor jest zadowolony. A taki certyfikat ułatwia faktyczne ustalenie bilansu energetycznego domu. Okna są coraz lepsze, domy coraz cieplejsze, bo energia jest coraz droższa i nie można jej marnować na podgrzewanie świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale Ty pie....lisz

znowu omijasz konkretną odpowiedź jak tylko możesz...

twierdzisz, że adamus traci majątek przez okna i wyczytałeś to ze zdjęcia bo rama jest cieplejsza od elewacji o kilka stopni

powiedz wreszcie o ile stopni będzie cieplejsza ta sama rama okienna przy Twoim systemie montażu, opublikuj temperatury ram okiennych dla różnych materiałów w określonych warunkach jakie gwarantujesz po zastosowaniu Twoich kotew - przecież jesteś pewien swojego produktu i na pewno to doskonale wiesz, czemu ukrywasz te dane przed wszystkimi?

Jak to opublikujesz to każdy będzie mógł sprawdzić swoje okna i żałować do końca życia, że Cię nie posłuchał, bo jak na razie to jesteś odbierany jako zwykły nawiedzeniec i to coraz bardziej uciążliwy dla otoczenia...

Ciebie się powinno ignorować, ale jesteś na tyle irytujący swoimi powtarzanymi w kółko bredniami, że staje się to niemożliwe i ta bezsensowna dyskusja trwa niszcząc właściwy temat wątku.... Daj nam wszystkim wreszcie konkrety żebyśmy mogli podjąć merytoryczną dyskusję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twierdzisz, że adamus traci majątek przez okna i wyczytałeś to ze zdjęcia bo rama jest cieplejsza od elewacji o kilka stopni

powiedz wreszcie o ile stopni będzie cieplejsza ta sama rama okienna przy Twoim systemie montażu, opublikuj temperatury ram okiennych dla różnych materiałów w określonych warunkach jakie gwarantujesz po zastosowaniu Twoich kotew - przecież jesteś pewien swojego produktu i na pewno to doskonale wiesz, czemu ukrywasz te dane przed wszystkimi? Daj nam wszystkim wreszcie konkrety żebyśmy mogli podjąć merytoryczną dyskusję....

Sławek, budzisz się od czasu do czasu, a na tym forum już omówionych było kilka sposobów osadzenia okien w warstwie ocieplenia. Przypomnę Ci: na wysuniętych pustakach ceramicznych lub silikatowych, elementach stalowych lub tworzywowych, na krawędziaku przytwierdzonym do muru nośnego. Wszystkie te systemy mają zalety i wady. Tak jak okna są zrobione z dziesiątki typów ram o Uf od 1 do 1,5 tak ich montaż w warstwie ocieplenia nie powinien pogorszyć ich parametrów. Ale tylko jeden z tych systemów obniża Uf ramy. Systemy metalowe przewidują przewiercanie ram i przykręcanie kotew bocznych bezpośrednio do kształtownika stalowego wewnątrz ramy. Jeżeli jest kotwa blaszana i ona jest zapinana w ramie bez przykręcania, to jest to rozwiązanie mało szkodliwe. Ale jak się tą kotwę przykręci, to staje się mostkiem termicznym. Jeszcze gorzej jest kiedy przykręca się masywne kotwy JB-D czy Fentech. Wniosek jest jeden; trzeba unikać stalowych mostków termicznych. Więc merytoryczna dyskusja powinna być tylko na ten temat. Jak zamocować okno do muru nośnego, aby uniknąć mostków termicznych. Na początku wzór mamy jeden, okna aluminiowe osadzone na elementach stalowych. Jeżeli Kurt76 będzie miał odwagę, to zobaczymy okna tworzywowe na elementach stalowych. A przyjdzie czas, to zobaczymy zdjęcia na kantówce i elementach tworzywowych. Nie ma się co pienić, chyba że ma się obawę co do wyniku zdjęć. Jeżeli okna są mocowane izolatorami, a nie przewodnikami, to wynik powinien być jednoznaczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, wcześniej dawałem zdjęcie montażu od wewnątrz.

Okno nie dotyka do metalowego katownika tylko opiera się na przekladce z tworzywa i jest przykręcone na dwie śruby do ramy ( nie więm czy do alu czy do jakiegoś tworzywowego elementu ramy).

Odpowiedz jednym słowem czy to jest zimny montaż ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aadamuss wszystkie montaże są zimne, Twój w szczególności bo nie dość że zastosowałeś zimne kotwy to jeszcze oszukał Cię producent i dał Ci zimne ramy a miały być ciepłe (o tym że są zimne świadczy zdjęcie i w sumie to do końca nie wiadomo czy są takie zimne bo na kątownikach czy takie zimne bo Cię producent oszukał ;) )

..no... byłoby o wiele lepiej jak byś zastosował system AD do montażu, ale w Twoim przypadku na to już jest za późno (chyba że podejmiesz kilka na prawdę męskich decyzji - i to męskich przez duże M)...

tak więc pisz reklamację do producenta, pisz zamówienie na system AD do Krzysztofa i pisz zlecenie wymiany okien do firmy montażowej... jak już to zrobisz to wreszcie będziesz mógł bez spuszczania głowy stanąć przed lustrem, spojrzeć sobie głęboko w oczy i powiedzieć: tak... teraz już na prawdę jestem prawdziwym FACETEM ... (uwierz, że sadzenie drzew, budowanie domów i płodzenie synów to stanowczo za mało....może jak by to była Puszcza Białowieska, Pałac Kultury i Nauki i ze dwa razy sześcioraczki bez żadnej córki .... ale Ciebie pewnie taki scenariusz nie dotyczy więc ratuje Cię tylko wymiana okien ;) )...

powodzenia... bądź mężczyzną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aadamuss wszystkie montaże są zimne, Twój w szczególności bo nie dość że zastosowałeś zimne kotwy to jeszcze oszukał Cię producent i dał Ci zimne ramy a miały być ciepłe (o tym że są zimne świadczy zdjęcie i w sumie to do końca nie wiadomo czy są takie zimne bo na kątownikach czy takie zimne bo Cię producent oszukał ;) )

..no... byłoby o wiele lepiej jak byś zastosował system AD do montażu, ale w Twoim przypadku na to już jest za późno (chyba że podejmiesz kilka na prawdę męskich decyzji - i to męskich przez duże M)...

Sławek, przez swoją niewiedzę robisz się złośliwy. Wejdź na stronę 4 tego forum, i oceń jak Jareko dociepla styropianem ramy okienne. Robota byle jaka, żeby mu się nikt do tyłka nie dobrał, jak sam pisze. Położenie właściwego ocieplenia budynku, będzie wymagało dwa razy tyle pracy i będzie dużo droższe. Ale jak jest pod tą obramówką to Bóg raczy wiedzieć. Jeżeli coś źle wygląda z zewnątrz to i źle jest zrobione w środku. Jeżeli to jest jego robota, a tak się chwali, to i Jego rady są tej samej wagi. Na stronie 5 tego forum, zobaczysz zdjęcie Aadamuss'a, na jakiej potężnej konstrukcji stalowej osadził swoje okna. Mnie wtedy na tym forum nie było. Wynik jest taki, że mając dom "pasywny" -33cm styropianu szarego, On wydał 700 zł na ogrzanie 155 m2 w styczniu, który był miesiącem ciepłym. Uwzględniłem Jego PC ze sprawnością 4. W tak ciepłym domu, gdyby mu zabrakło prądu, nie wytrzymałby jednego dnia w lutym. Ja mu chcę doradzić dobrze, i na początku zacząć od reklamacji okien. Możliwości jest dużo. Ten co Go prowadził w montażu na początku tego forum, poprosił o drogę prywatną. Jakie są te rady to nie wiemy. Natomiast Twoje rady są zawistne. Wejdź na te strony spokojnie, zobacz zdjęcia z kamery termowizyjnej i oceń obiektywnie bez złośliwości. Tam jest zrobionych wiele błędów. Jak się obierze złą drogę to łatwo zabłądzić. Ja tylko zwracam uwagę, że elementy stalowe w osadzeniu okien, są mostkami termicznymi a nie izolatorami ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...