Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Następny post jaki Perni napisze po takim montażu to dlaczego wszystko się rusza górą i jak to usztywnić. Ale tak to jest jak się ma wiedzę z katalogów siedząc przed komputerem. Pojedź kiedyś na budowę dotknij takich drzwi tarasowych, najlepiej z potrójną szybą, pozamykaj kilka razy skrzydła to będziesz wiedział o czym mówię.

Marmax, czytaj uważnie. Taka skrzynka nadstawna wchodzi w mur wewnętrzny i jest do niego przymocowana górą kotwami, które muszą być, tak napisałem. Obudziłeś się nagle, więc rozumie, że masz prawo być zaspany. Dobrze osadzonych drzwi normalne użytkowanie nie ruszy, a dla wandali nie ma dobrego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Surfi, nie rozumiesz problemu. Trzymaj w ręce zwykły pręt stalowy

Kolego zacznij odpowiadać na pytania, o prętach i ognisku potem.

Więc mówisz że "ocieplanie całej ramy mija się z celem" bo "przejście ciepła jest skuteczniejsze" ? Nie tylko nie jest lepsze od ocieplenia połowy ramy, ale wręcz gorsze, tak ? Czekam na konkretną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zacznij odpowiadać na pytania, o prętach i ognisku potem.

Więc mówisz że "ocieplanie całej ramy mija się z celem" bo "przejście ciepła jest skuteczniejsze" ? Nie tylko nie jest lepsze od ocieplenia połowy ramy, ale wręcz gorsze, tak ? Czekam na konkretną odpowiedź.

Surfi - przeciez dokladnie tak to zostalo opisane i na poparcie slow pad przyklad z pretem i ogniskiem - chyba ty i ja jestesmy z innej planety. Nie rozumiemy toku jakim podazeja mysla kolegi K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marmax, czytaj uważnie. Taka skrzynka nadstawna wchodzi w mur wewnętrzny i jest do niego przymocowana górą kotwami, które muszą być, tak napisałem. Obudziłeś się nagle, więc rozumie, że masz prawo być zaspany. Dobrze osadzonych drzwi normalne użytkowanie nie ruszy, a dla wandali nie ma dobrego montażu.

 

Miałeś kiedyś taką skrzynkę 270-300cm w rękach? Te 5mm plastiku będzie trzymać, że mucha nie siada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do surfi - jak wygląda u Ciebie sytuacja w nadprożu jest tam jakaś szczelina wentylacyjna czy może za bardzo się tym kondensem i izolacją przejmuję ?

Czy masz wykonany taki okapnik na górnej ramie okien jak to wygląda ?

Na obiekcie byłem wykonawcą nie inwestorem. Montaż okien został wykonany nietypowo - jeszcze przed murem licowym, więc nie wiem jak wykonano później górne fragmenty nadokienne.

W Norwegii 2-3 cegły wyżej wykonano by nad oknami poziome rynienki odpływowe, są one wpuszczone między cegły muru zewn.

Ale u nas na budowach domów szkieletowych spotkasz się z obróbką blacharską, która przypomina okapnik. Wywija się na nią membranę, a przestrzeń między konstrukcją a okładziną zabezpiecza siatką przeciw owadom. Jest tam inna sytuacja, ale rozwiązuje podobny problem.

W mojej opinii ten element nie jest tak istotny jak dokładność przy dolnych okapnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zacznij odpowiadać na pytania, o prętach i ognisku potem.

Więc mówisz że "ocieplanie całej ramy mija się z celem" bo "przejście ciepła jest skuteczniejsze" ? Nie tylko nie jest lepsze od ocieplenia połowy ramy, ale wręcz gorsze, tak ? Czekam na konkretną odpowiedź.

Surfi, Jeżeli okno jest osadzone w warstwie ocieplenia, to udział docieplenia go węgarkiem jest mały, a głównie spełnia on rolę rozwiązania technologicznego, ale bardzo ważnego. Jeżeli okno jest osadzone z licem muru, to docieplenie ramy węgarkiem jest większe ale mało skuteczne, czego dowodem są zdjęcia z kamery termowizyjnej przytoczone na stronie 116. Tam jest pokazane okno osadzone z licem muru, gdzie rama jest osłonięta 20cm węgarkiem zachodzącym 4cm na ramę. Chęci tego ocieplenia były dobre, ale nieskuteczne. Bo ciepło z nagrzanych murów wewnętrznych dostaje się bezpośrednio do ramy przez promieniowanie z powierzchni muru na powierzchnię ramy i po kotwach metalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kotwy coś tam dodatkowo usztywnią

bez konsol w skrzynce roletowej to tak bardziej będzie ściema przed klientem

wiem że to jest w moim wydaniu monotematyczne

przy roletach 3- 5 metrowych w jednej skrzynce to okno pcv i z konsolami i kotwami i tak gorzej się będą zachowywać niż ten sam rozmiar w drewnie bez kotew i konsol-ale i tu warto stosować łaćzenia do nadproży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bwojtek, gdzie widzisz kłamstwo ? Aadamuss24 na tym forum podał zużycie prądu w styczniu w ilości 350 kWh na PC. Uwzględniając sprawność pompy 4 i cenę 0,5 zł za 1kWh wychodzi 700 zł bez manipulowania. Napisał także, że poda zużycie prądu za miesiąc luty. Ciekawy jestem jak Ty liczysz w żywe oczy. Podaj swoją wersję. Może prawda będzie po Twojej stronie.

 

Zużycie prądu, jak obiecałem :) może coś wniesie nowego w temacie kotew :)

Hej. Od 29.01-29.02.

849 kWh - cały prąd

278 kWh- I taryfa

513 kWh- II taryfa

545 kWh - na pompę ciepła, gdzie ok. 150 kWh na cwu i 400 kWh na c.o.

 

pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jeżeli okno jest osadzone z licem muru, to docieplenie ramy węgarkiem jest większe ale mało skuteczne...

Nie potrafisz przyznać się do błędu, co? Podejście typu "za a nawet przeciw". Byleby coś udowodnić.

 

Słuchaj, przeczytałem parę stron wątku, który zamieniłeś w epopeję pt Kotwa i jej rola w życiu K49.

Domy budujemy żeby mieszkać!

Jak mawiał klasyk "Jak ktoś pokazuje księżyc nie patrz na palec bo go pomylisz z księżycem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....epopeję....
Surfi, żarty sobie robisz ? Gdzie tu widzisz epopeję? Ja widzę komedię i to najniższych lotów

Pamiętasz Bogusława? Nie wiem czy jeszcze jest jeszcze na FM, Regulusy podobnie ostro promował jak K49 (suuuuuuper skrót - jak rosyjski okręt podwodny - tylko co się z nim stało? ;) ) promuje swoje AD, ale K49 bije Bogusława na głowę swoimi "umiejętnościami"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Surfi, żarty sobie robisz ? Gdzie tu widzisz epopeję? Ja widzę komedię i to najniższych lotów

Pamiętasz Bogusława? Nie wiem czy jeszcze jest jeszcze na FM, Regulusy podobnie ostro promował jak K49 (suuuuuuper skrót - jak rosyjski okręt podwodny - tylko co się z nim stało? ;) ) promuje swoje AD, ale K49 bije Bogusława na głowę swoimi "umiejętnościami"

Jareko, jak z Tobą dyskutować, jeżeli nie masz zdania i odwagiwypowiedzenia się na temat osadzania okien z licem muru, a przytoczone zdjęcia termowizyjne strat takiego montażu uważasz zamanipulację Przecież 95% okien Twojego montażu jest tego rodzaju. Doradzasz jak robić to najlepiej w warstwie ocieplenia, a osadzasz z licem muru większość z nich. Działasz pokrętnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ ze mną nie ma co dyskutować, ja tchórz jestem i nie mam odwagi na polemikę z K49

Facet, odwal się w końcu ode mnie i skup na swoim systemie - promuj go, może ktoś nieświadom kretynizmów tu wypowiadanych przez ciebie załapie się i uwierzy

Nie widzisz, że ja już sobie z Ciebie tylko jaja robię ? I tylko czasem coś innym odpowiem w tym wątku który powinien być tak naprawdę usunięty, bo twoje głupie wypowiedzi tylko idee powstania tematy zniszczyły i jak już to surfi i nie tylko on zauważyli

 

ADMIN - domagam się usunięcia całego wątku :) i wiecznego bana dla K49 za szerzenie herezji i głupot czyniących szkodę w umysłach Inwestrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b] Przecież 95% okien Twojego montażu jest tego rodzaju. Doradzasz jak robić to najlepiej w warstwie ocieplenia, a osadzasz z licem muru większość z nich.

 

Panowie, jeśli uważacie się za ekspertów (a z treści waszych postów to wynika), to waszą funkcją jest doradzanie inwestorom na tym forum, a nie prowadzenie jalowych dla nich dysput o współczynnikach kilka miejsc po przecinku.....

 

Jest prawdą, że 95 proc. montaży w Polsce wykonywane jest w licu muru (co nie jest błedem). Wątek ten powstał jednak po to, żeby wytłumaczyć inwestorowi jak poprawnie wykonać montaż w warstwie ocieplenia. Popatrzcie na to, co tu wypisujecie: czy normalny czytelnik, który nie jest zboczony na punkcie okien i ich montowania, ma szansę dowiedzieć się od was, jak poprawnie wykonać montaż? Moim zdaniem już zupełnie nie...

 

Proponuję więc nie odpowiadać w tym wątku na ŻADNE zaczepki, które nie dotyczą odpowiedzi na pytanie podstawowe. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ożesz... Nie było mnie tydzień a tutaj ponownie K49 szaleje. Patrzę na zdjęcia z termowizji i ni ptaszka nie widzę tam kotew, które podobno są takim mostkiem. Nie widzę też zimnych (czy też gorących w widoku od zewnątrz) ram :( Widzę mostek na ramce dystansowej między szybami. Najwyraźniej ktoś wkręcił "śrubę fi 10" prosto w ramkę dystansową :D :D :D

A swoją drogą ramki widać z powodu niewłaściwego kąta zrobienia zdjęcia. Przy zdjęciu "na wprost" prawdopodobnie byłyby niewidoczne".

Edytowane przez bwojtek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojyku - niezatapialna łódź podwodna, zapewne z napędem jądrowym ;) czy też jajecznym ;) - znaczy się K49 - szaleje dalej głupoty wypisując

 

Kolego blokno - nie masz racji. Trzeba punktować głupoty tu wypisywane

Wiesz dlaczego?

Bo my, ludzie z branży, z politowaniem się tylko uśmiejemy i, jak chcesz,olejemy bzdury tu wypisywane ale inwestor przyjmie je za prawdę

I teraz zobacz, w sumie prawidłowe zdjęcie, w którym nie ma nic złego a tu ukazane jako niesamowity błąd montażowy - i teraz takli Inwestor po wykonanej usłudze zrobi termografię, wyjdzie tak dobrze jak tu i podsunie ci pod nos z interpretacją atomowej łodzi podwodnej K49 i co? Jak się wybronisz? Wszak w Muratorze tak napisali więc taka jest prawda

NIKT do cholery tego pojąc nie może? Admin leniwy w imie źle pojętego interesu milczy,a nie znając się ni w ząb na zagadnieniach tu poruszanych nie zajmuje stanowiska bo... bo przecież K49 jest innowacyjne, nowe, idealne - przynajmniej w opisie K49. Podobnie genialny jest sytem co nawet nagrodę na Budmie dostał

Blokno - rozumiesz o co mi chodzi i dlaczego mimo niechęci do tego wątku - głos zabieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jareko już lepiej nie wywołuj wilka z lasu bo jak Krzynio skrzyknie się z tym gościem od palstikowych śrubek-podkładek i założą jakąś spółkę to zdominują to forum po całości a razem we dwóch to na pewno sobie nie pozwolą żeby jakiś sympatyk kotew metalowych pluł im w twarz hehe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było ale widzę, że wątek dzięki K49 żyje ;-)

 

Panowie to ja trochę inny temat. Będę okna montował na JB-D a co z drzwiami? Okna sięgające posadzek mam w planie montować na poszerzonym fundamencie i na tzw. poszerzeniach a boczne kotwy JB-D. Czy drzwi montować tak samo? Wiadomo, że używane są znacznie częściej i są cieżkie, wiele razy wiatr albo dzieci nimi trzaśnie. Nie chodzi mi może tyle o izolację z tym montażem co o wygląd przy grubej warstwie styropianu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod niektóre typy progów do drzwi są też dostępne poszerzenia podobne do tych okiennych. A po bokach można dać solidne stalowe kotwy (tylko znów te miliony na ogrzewanie...).

Zobacz np. jak zaleca montować CAL.

Jeżeli drzwi mają się otwierać na zewnątrz to warto zamówić poszerzone ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...