Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

sądzisz, że przesadzamy ?

co my obok czytamy? Spójrzmy - Specjalista Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradca w tym zakresie

Na to oczywiście przymykam oczy z uśmiechem politowania tak jak na podkreślony tytuł Inżyniera - ktoś tu kompleksy keczy czy chce uwiarygodnić głupoty przez siebie wcześniej wypisywane ? Daleko nie szukając poprzednia strona:

Pompiarz, prowadnica integry nie jest mocowana do okna, tylko do framugi zewnętrznej muru 1W. W zasadzie integry nie da się zamocować w murze 2W i 3W...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na szczęście od dawna mój udział w tym wątku jest szczątkowy, ale... Firma "CIEPŁY MONTAŻ OKIEN" :-).

 

Nie wiedziałem, że taki w ogóle istnieje! Pewnie z tej niewiedzy jak jaki głupi powtarzam na prowadzonych szkoleniach, że "ciepły montaż" nie istnieje, bo są tylko dwa rodzaje montażu... poprawny albo niepoprawny inaczej mówiąc DOBRY lub ZŁY. W mojej ocenie system AD nie daje gwarancji na wykonanie montażu pod którym podpisałbym się, że jest DOBRY, czyli wykonany zgodnie z aktualnym stanem wiedzy technicznej w zakresie montażu okien PVC.

 

mgr T12345T :-):-):-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img804.imageshack.us/img804/7685/ir0861.jpg

http://img826.imageshack.us/img826/5643/ir0863.jpgGdzie Ty kretynie masz te 6,6 stopnia???

Na jakiej ramie???

Nie dość ze głupi o jeszcze slepy !!!

Jeszcze się nie nauczyłeś interpretacji zdjęć i zasad w jakich warunkach się je powinno wykonuywać

 

Admijn - sorki, ale szlag człowieka trafia czytając te cholerne bzdury i Ty nam mówisz, że za poglądy nie można wywalić z forum - tylko czy to są poglądy ?

A za kłamstwo i manipulację można? Za nabijanie się z inteligencji czytających na zbuty pysk bym wywalił K49, bo od czerwca zeszłego roku się o to prosi a Ty Adminie boisz się tego uczynić - tak tanio można Ciebie kupić ? Raptem za cztery stówy za reklamę ???

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyzej

"To dlaczego rama okna ze strony 118 tego Forum ma temperaturę z zewnątrz +6,6*C, gdy temperatura jest -2*C ? Ponieważ, ciepłych poszerzonych ram, nie powinno się osadzać z licem muru nośnego. To jest montaż zimny, ale zrobiony dobrze. "

 

po pierwsze bezskutecznie szukam tej"zewnętrznej" strony, po drugie szukam tej temperatury +6,6.

szukam i szukam i gucio.

 

A takimi fotkami zajmuje sie ze 20-cia juz lat.

Na ramie od zewnatrz moze byc +6,6 stopnia jak w powietrzu jest temperatura ujemna. wazne zeby na wewnetrznej powietrzchni okna nie bylo ponizej +10 stopni. tak sie przyjmuje [punkt rosy]

Jak jest +6,6 stopni to jest bardzo dobrze - oznacza ze na powierzchniach wewnetrznych jest okolo 15-16 stopni - duzo powyzej punktu rosy.

 

Krzysztof jestes ignorantem w odczycie termowizji - kompletnym ignorantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten czarny wskaznik na fotce od Jareko to wskazuje naroznik szyby zespolonej. czerwony kolor tych linii to temperatura wzdluz aluminiowych ramek. To jest chyba fotka od zewnatrz zrobiona

 

Wyzej widac czerwona kreske wzdluz przylgi skrzydla. I tu jest 6,6 stonia na plusie. Ale to nie wina ramy, "zimnego montazu jak ktos tu bredzi. To po prostu mostek wzduz ramki szyb i tu jest cieplej - uchodzi cieplo.

 

Fotka w dolnej czesci pokazuje montaz dolnej partii okna - nie do konca zamontowanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzalem na "cieplymontaz"

 

Ciekawe - nie dosc ze to niezla manipulacja bo w terminologii mintazu nie ma czegos takiego jak 'cieplymontaz". kazdy jest cieply.

To jeszcze to naduzycie i oferta certyfikatu. Ciekawe co na to PCBC.

I najlepszy jest ten wspolczynnik szczelnosci montazu. Jednostka od pyty wzieta - bo takich jednostek nie ma. I ciekawe jak zostala okreslona - badania jakies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyzej widac czerwona kreske wzdluz przylgi skrzydla. I tu jest 6,6 stonia na plusie. Ale to nie wina ramy, "zimnego montazu jak ktos tu bredzi. To po prostu mostek wzduz ramki szyb i tu jest cieplej - uchodzi cieplo. Fotka w dolnej czesci pokazuje montaz dolnej partii okna - nie do konca zamontowanego.

Pchelek, to jest ta sama rama, zamontowana do końca z parapetem blaszanym, ale okno jest osadzone na ciepłym parapecie styropianowym. Dlatego dół tej ramy okiennej, mimo braku osłony w postaci węgarka, przy parapecie ma temperaturę -1,2*C. Boki i góra to typowe osadzenie z licem muru, dlatego tam temperatura jest dużo wyższa. Stąd te straty ciepła. Tematem tego Forum, jest montaż okien w warstwie ocieplenia, ale żeby to zrobić dobrze, trzeba wiedzieć dlaczego to się robi. Te zdjęcia termowizyjne jednoznacznie pokazują przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, 5cm w prawo masz już ramę i gniazdo z tą samą temperaturą +6,6*C. ,.....
Gówno masz człowieku, sieczkę masz w swej pustej i tępej głowie. Inżyniera to masz jako kto ? Inżynier powierzchni płaskich ? czy ogrodnictwa ? Bo nic technicznego a tym bardziej z budownictwem związanego.

Masz połączenie skrzydła z ościeżnicą przy zawiasie, biorąc pod uwagę cała kreskę podwyższonej temperatury może to oznaczać ze skrzydło jest w momencie robienia zdjęcia rozszczelnione, może też oznaczać że jest źle wyregulowane i za bardzo w stosunku do ościeżnicy opuszczone

Kiedy Ciebie głąbie wywalą stąd na zbity pysk ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...witam wszystkich po przerwie przymusowej zafundowanej mi przez administrację forum...

wiele się nie zmieniło, idiota nadal atakuje, znowu widzi gorące ramy i tysiące PLN-ów uciekające kotwami...

mam pytanie do administracji: czy na prawdę za 400 PLN można sobie zapewnić nietykalność, mieć przyzwolenie na nachalną reklamę, wprowadzanie ludzi w błąd, ogłupianie ich i manipulację tylko po to żeby sprzedać swój żałosny produkt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, zachowujesz się jak dziecko, które bierze zabawki i odchodzi. Jeżeli masz coś w tej materii do powiedzenia to powiedz i pokaż po kolei. Masz dużą praktykę, ale jesteś arogancki i piszesz jak Ci jest wygodnie. Raz zgadzasz się ze mną, że wcześniejsze ocieplenie ułatwia osadzenie okien a później, że koszty są tak duże iż nie opłaca się tego robić. A ja pokazuję i mówię, że tak jest najlepiej, najszybciej, najtaniej. Chcesz wykluczać tych co mają inne spojrzenie na sposób osadzenia okien w warstwie ocieplenia muru. A jaka walka była jak pisałem, że poszerzonych ciepłych ram nie powinno się osadzać z licem muru. O co to było ? O stwierdzenie faktu, że ciepło łatwo przechodzi z muru do ramy, ale trudno jest przyznać rację, jeżeli samemu się taki montaż uprawia. Zdjęcia termowizyjne jednoznacznie to wskazują.

 

Obejrzałem sobie ten film instruktażowy z montażu i cisną się pytania na usta, mianowicie;

1. Kto nacina porotherm i osadza dolne podpory – inwestor czy montażysta ?

2. Jaka jest sugerowana gęstość rozmieszczenia dolnych podpór skoro „w pakiecie” są dwie sztuki?

3. Ile dni wcześniej to robi, żeby cement zdążył „złapać”?

4. Kto kupuje niskie cegły szamotowe i je osadza?

5. Kto podcina skośnie ocieplenie?

6. Czym smarujemy podpory okienne, żeby ślizgać do zderzaka? Wazelinka ?

7. Dlaczego kotwy boczne są mocowane jednym wkrętem?

8. Dlaczego w filmie nie ma słowa o jakimkolwiek zamocowaniu dolnej, poziomej części ościeżnicy?

9. Instrukcja montażu którego producenta dopuszcza brak całkowitego mocowania dolnej ościeżnicy?

10. Jak regulujemy okna oprócz podkładek ?

11. Jak jest obliczany czas, z którego wynika, że ten montaż jest trzykrotnie krótszy?

12. Czy w kalkulacji kosztów montażu uwzględniono ewentualne prace własne inwestora, zakupy np. cegły szamotowej czy

13. Dlaczego brak jest klinowania parapetu aby zlikwidować tą szparę nad nim? Czyżby obawa, że klinowanie podniesie do góry niezamocowane na dole okno?

 

Przynajmniej tyle na początek i proszę Krzysztofa49 o konkretne odpowiedzi na pytania.

Nie czytałem całego wątku, więc sądzę, że wiele z tych pytań zostało już zadanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..hehe, aż sam jestem ciekaw co też na tak zadane pytania odpowie Pan inż Specjalista Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradca w tym zakresie ....

 

jestem ciekaw, chociaż z góry zakładam, że stary nie uzyskasz ani jednej konkretnej odpowiedzi, za to na pewno się dowiesz że ciepła rama Veka ze str 118 ma temp 6,6 stopnia a to oznacza, że generuje wyższe straty niż otwarte na oścież okno....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek, jakże się cieszę, że w końcu cię odbanowano.

Mam nadzieję, ze ciąg dalszy moich uwag co do tego wątku i postępowania Admina, także przyniesie skutek

Bo szczerze mówiąc nie może być tak by jeden kretyn szerzył tu swoje herezje wytykane przez ludzi znających się na rzeczy lepiej od niego - choćby przez Pchełka, człowieka mającego na co dzień styczność z oknami z racji swojej pracy w ITB w dziale okiennym, czy starego znającego się na oknach chyba dłuzęj i lepiej ode mnie mimo iż to taki młodzik z mlekiem pod nosem,bwojtka co do którego mamy ze starym podejrzenia kim jest ale pewności żadnej -ale swymi wypowiedziami udowadnia że szpeniem jest nad szpenie w sprawach okien i nie tylko

Tego ni cholery pojąc nie potrafię - wszyscy zweryfikowani życiem i pracą zawodową doradcy jednogłośnie wytykają błędy lub wręcz brak logiki by nie powiedzieć wprost - kretynizm wypowiedzi Krzysztofa i nie znajduje to uznania w Adminie - nie wywołuję żadnej reakcji Admina, nie rozumiem, po prostu nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

No bardzo ładny ten "ciepłymontażokien" :p

 

zdjęcia robione na zielonej trafffce :p

 

poziomica na nich nadaje się raczej do budowania domków z klocków dla mojego syna ale raczej nie dla MONTAŻYSTY.

 

i wiele innych "ciekawostek" :D

 

i chętnie poczytam odpowiedź na pytania starego

 

Ta cała sytuacja jest właśnie największym niebezpieczeństwem, które niesie za sobą sieć globalna, boli tylko to, że aprobuje takie COŚ, wydawałoby się szanowane, forum.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...siema jareko...ja też się cieszę... ciekaw jestem za co tak w ogóle mnie ukarano bo nikt nie raczył mi tego wyjasnić. no ale to może dlatego że nie wpłaciłem tych 4 stówek hehe

powiem Wam, że widziałem wcześniej stronę inż K, Specjalisty Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradcy w tym zakresie, ale tego CERTYFIKATU tam nie było...

to chyba taki news na okoliczność opłacenia profilu forumowego, jeszcze trochę i UE będzie wymagała tych certyfikatów dla każdego nowo wybudowanego domu hehe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej tyle na początek i proszę Krzysztofa49 o konkretne odpowiedzi na pytania.

Nie czytałem całego wątku, więc sądzę, że wiele z tych pytań zostało już zadanych

Stary, krótko, węzłowato i na temat:

1. Zależy od elementu budowlanego, elementy pełne mogą osadzić montażyści, pustaki ceramiczne przygotowuje inwestor

2. Nośność jednej podpory to 100kg, sensowny rozstaw to 70-80cm

3. Aż zaprawa złapie, Ci co murują wiedzą kiedy

4. Inwestor, czasami podbicie jest korzystne a czasami trzeba wepchnąć gąbkę na głębokość 7cm i zalać zaprawą cementową w pasie 7cm

5. Ocieplenie musi być zrobione wcześniej, bo to jest montaż okien w warstwie ocieplenia, a nie kombinowane ocieplanie okien wystawionych z lica muru

6. Okna są coraz cięższe, więc wpadłeś na dobry pomysł, może być smalec, ale nie dźwigasz tylko suwasz

7. Bo to wystarcza, nośność jednej kotwy bocznej to 100kg, średnio 12 kotw bocznych 1200kg na samych kotwach

8. Na dole są kotwy dolne, w ilości dowolnej bo tanie

9. W poziomie tylko podkładkami w ilościach właściwych dla poziomu

10.Nie przewiduję regulacji dobrze zrobionych okien. Po obsadzeniu dobrej ramy, regulacja może być tylko na skrzydłach

11.Stoperem, jeżeli przykręcimy kotwy na obwodzie i osadzimy podpory w murze oraz przykleimy taśmę rozprężną to ile czasu zajmie wsunięcie okna ? 10min.

12.Czas zakupu cegły szamotowej czy wypełnienia pustaków ceramicznych należy do inwestora. W elementach pełnych jest nie potrzebny

13.To jest przeoczenie, parapet powinien być zaklinowany

Proste konkretne pytania i takie same odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...