Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nie wolno dosuwać ocieplenia bezpośrednio do okna, musisz zostać minimum 10 mm na zaaplikowanie piany

 

Pisząć 'równiutko' miałem na myśli pion i poziom i oczywiście odstęp 20 mm na pianę.

 

dla estetyki jednak wrzuciłbym na prowadnicę listwę dylatacyjną - chyba wiesz co to takiego

Wstyd sie przyznać, ale nie wiem co to:) Też jestem elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a tam kamera była ustawiona na zakres -4*C +8*C. Pasek boczny to wskazuje. Widać, że prawdę naginasz i manipulujesz, albo nie umiesz czytać zdjęć.

 

...Ty specjalisto z bożej łaski kamery nie ustawia się na żaden zakres... widać jaki jesteś fachowiec i jaką masz wiedzę...

dlaczego po raz kolejny zignorowałeś moje pytanie:

jak można zmierzyć i sprawdzić czy w sezonie grzewczym straty na moznażu wyniosły 1 kWh/mb ???

czy wreszcie doczekam się odpowiedzi czy znowu będziesz robił wszystko żeby uniknąć tego tematu?

co do współczynnika szczelności: wartość 0,6 dotyczy jak rozumiem jednego okna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...;) poczekaj jareko, zobaczymy czego się dowiemy od inż. KK Specjalisty Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradcy w tym zakresie...

 

czyżby się w Tobie rodziła iskierka zazdrości, że Ty jesteś tylko zwykłym montażystą a KK Specjalistą Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradcą w tym zakresie ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czyżby się w Tobie rodziła iskierka zazdrości, że Ty jesteś tylko zwykłym montażystą a KK Specjalistą Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradcą w tym zakresie ??? ;)

Alez oczywiscie, nie widac ze zzielenialem z zazdrosci? Slawku, ze mnie inny czlowiek, nigdy bym sie nie poosunal tak daleko w samouwielbieniu ;) milolsc wlasna i owszem ale pewne granice zdrowego rozsadku trzeba zachowac. Ciekawi mnie jeszcze tylko jedno - z jakim inzynierem los nasa zetknal, specjalista od buraka czy ziemniaka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysztof - jak nie powiesz jak okreslasz ten wspolczynnik to za kazdym twoim wpisem bede pisal ze jestes oszustem

 

"Co do szczelności, to skontaktuj się z firmą LUFTHAUS-energie, ona Ci udzieli dokładnych informacji, nie czepiaj się mnie"

 

Mieszkam w Polsce, obowiazuja tu polskie wymagania.

 

Zadam informacji jak okreslasz ten wspolczynnik szczelnosci i w jakich podajesz go jednostkach.

 

Twojego belkotu ze kamera ustawiona pod innym katem inaczej mierzy przeplywy nie komentuje..

 

Zdjecie dolne jest od wewnatrz i pokazuje zimne miejsca pod oknem i zimne sciany. Zrobione jest w nieogrzewanym budynku.

 

Takis spec od termowizji ze nawet nie potraisz ocenic jak zostalo zrobione - z ktorej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jak można zmierzyć i sprawdzić czy w sezonie grzewczym straty na moznażu wyniosły 1 kWh/mb ???"

 

Nigdy i w zaden sposob nie da sie tego zmierzyc.

 

Straty ciepla ida przez caly budynek, przez wentylacje, dochodzi sprawnosc urzadzen grzewczych.

 

trzebaby przez caly sezon grzewczy mierzyc przeplyw ciepla przez okno osadzone wedle pomyslu tego "specjalisty" i kontrolnie okna osadzonego tradycyjnie.

 

On wie ze to sa brednie - dlatego podaje enigmatyczny i nieistniejacy "wspolczynnik szczelnosci" i oderwana z sufitu jednostke 0,6/godz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, prowadnica nie może być zasłonięta nawet na 1mm, nie otworzy się rewizji.

 

Inż. Specjaliście Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradcy w tym zakresie, z 15 letnim stażem w sprzedaży i montażu rolet- polecam lekturę Dokumentację Techniczną Rolet np. Aluplast

Abyś nie musiał za długo szukać to: http://www.aluplast.com.pl/modules/download/download.php?id=40

strona 23

"Uwaga : Maksymalna wielkość zabudowy ( Z ) prowadnicy i klapy rewizyjnej skrzynki przez docieplenie wraz z tynkiem wynosi 25 mm"

 

Pozdrawiam

 

mgr _FIX_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do Specjalisty Od Cieplego Montazu i Wspolczynnika Szczelnosci mam pytanko proste.

Czy posiada aparature do pomiaru - "strat ciepla zamontowanych okien", "wspolczynnika szczelnosci".

 

Czy ma swiadomosc ze 0,6 dotyczy domow pasywnych.

 

Podpuszczony Specjalista ujawnil wreszcie adres i nazwe firmy od ktorej zerznął niektore dane umieszczone w swoim certyfikacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

MMichal, dobrze osadzone okno z wystawieniem na szerokość ramy, ma luz na bokach poniżej 2cm, to gdzie tam jest miejsce na folię paroszczelną o szerokości 15cm ? I po co, skoro wysuwając okno w warstwę ocieplenia, unikamy wyziębienia muru i kasujemy punkt rosy. Folia w płynie jest dodatkiem jak listek figowy.

 

Drogi Panie Krzsztof49 a gdzie ja mówię o taśmie szerokiej na 15 cm ? całkowicie wystarczy taśma o szerokości 7 cm.

 

Pytanie PO CO jest już poniżej wszelkiej krytyki, jak to możliwe abyś NIE WIEDZIAŁ po co stosuje się taśmy paroszczelne oraz paroprzepuszczalne.

 

To może Cię czegoś nauczę:

taśmy i owszem poprawiają termikę połączenia i przesuwają izotermy ale to jest efekt uboczny, pożądany ale uboczny. Głównym zadaniem taśm jest zabezpieczenie warstwy termoizolacyjnej, którą w naszym przypadku stanowi piana poliuretanowa (montażowa) przed jej degradacją. Taśma zewnętrzna paroprzepuszczalna (ale wodoszczelna - aby się komuś nie pomyliło) zabezpiecza połączenie przed wnikaniem wód opadowych a jednocześnie pozwala na wyprowadzenie wilgoci z połączenia do atmosfery. Taśma wewnętrzna ma zabezpieczać połączenie przed wnikaniem w nie pary wodnej z pomieszczenia i stanowić barierę dla tejże aby z połączenia nie wnikała do wewnątrz budynku.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I od razu wniosek po obejrzeniu stronki pewnego "doradcy w tym zakresie".

Gdyby mi ktoś na ślepaka gdzieś,tam,pod oknem,przez szczeliny, pianował tak powycinane kliny 8x8 w ociepleniu, to jak ja bym go tym certyfikatem przez ... !!! A czarodziejski wężyk do prawidłowej aplikacji w te przestrzeń to chyba tylko pewien inż. jest w stanie "skonstruować".

Surfi, a jak chcesz położyć pianę pod parapet zewnętrzny ? Musisz to zrobić na wyczucie. To nie jest kładzenie piany w skosach. Ci co kładą pianę to wyczucie mają, Ty nie musisz. Tak samo jest kiedy poziomowane jest okno, Ci co to robią, spojrzą na poziomice i wiedzą ile podkładek należy podłożyć, tak jest w AD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego po raz kolejny zignorowałeś moje pytanie:

jak można zmierzyć i sprawdzić czy w sezonie grzewczym straty na moznażu wyniosły 1 kWh/mb ???

czy wreszcie doczekam się odpowiedzi czy znowu będziesz robił wszystko żeby uniknąć tego tematu?

co do współczynnika szczelności: wartość 0,6 dotyczy jak rozumiem jednego okna?

Sławek, ucz się: przy temperaturze około 0*C (średnia okresu zimowego w Polsce), zmierzysz kamerą temperaturę ramy okiennej. Jeżeli znasz Uf swojej ramy i temperaturę wewnątrz, to łatwo obliczysz stratę ciepła mając te wszystkie dane. Wzór straty ciepła poszukaj na tym forum, bo już raz tą sprawę wałkowałeś, i ja go podałem. Wartość 0,6 dotyczy szczelności całego domu. Więcej informacji uzyskasz w firmie LUFTHAUS-energie, która po montażu okien sprawdza całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inż KK - Specjalisto Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradco w tym zakresie dlaczego nadal nie odpowiedziałeś na pytania moje i pchełka dotyczące gwarantowanych przez Ciebie strat ciepła na poziomie 1 kWh/mb/sezon oraz współczynnika szczelności?

czyżby konkretnie postawione pytania okazały się dla Ciebie za trudne i po prostu nie masz zielonego pojęcia co masz odpowiedzieć?

ile można czekać zanim wydusisz z siebie coś innego poza swoją interpretacją zdjęć i epopejami na temat profila ciepłego Veka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...