Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...nie kompromituj się bo Twoim szczytem było stwierdzenie, że Twój montaż gwarantuje uzyskanie wyniku badania szczelności pon 0,6 i że jest to warunek wystarczający. Jak byś wiedział o czym mówisz to byś nigdy nie palnął takiej głupoty. Badania odnoszą się do całego domu a więc wiele czynników wpływa na wynik, nie tylko okna, ale Ty niestety nie zdajesz sobie z tego sprawy...

poza tym co daje w Twoim montażu tą ogromną szczelność? ta folia w płynie którą paćkasz na pianę ?

może niech każdy zobaczy jak wygląda szczelny montaż :

 

http://www.cieplymontazokien.pl/galeria/photo18.html

 

może w ogóle nie być okien a współczynnik będzie wyższy niż 0,6....

chyba zacznę być monotematyczny, ale powtórzę po raz kolejny, dla mnie jesteś zwykłym debilem, człowiek myślący zastanowiłby się nad tym co wypisuje, Ty brniesz w każdą bzdurę bez opamiętania....

Edytowane przez Sławek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

"ja tylko gwarantuję"

 

g wno mozesz gwarantowac - musisz to wykazac odpowiednimi badaniami ktorych nie masz - podszywasz sie pod firme ktora robi specjalistyczne pomiary

 

jestes takim ignorantem ze nawet nie wiesz ze wspolczynnik 0,6 dotyczy calego budynku a nie pojedynczego okna - jest to przeplyw powietrza z budynku przez wszystkie jego nieszczelnosci, wentylacje, kominy, wejscia do budynku, okna, swietliki, wylazy dachowe

Edytowane przez pchelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...powiedz, czy Tobie sprawia frajdę to pie...nie w kółko tych samych bzdur ?

jak By te same okna były osadzone w ociepleniu to zdjęcie tego konkretnie miejsca wyglądałoby tak samo...

szkoda że to nie są zdjęcia z mojego budynku bo poświęciłbym się po to żeby raz na zawsze udowodnić wszystkim jakie farmazony wymyślasz i przemontowałbym to okno...

Sławek, mylisz się, gdyby te okna VEKA 90, były zamontowane w warstwie ocieplenia, to rama miałaby temperaturę - 1,2*C, tak jak to widać na zdjęciu dolnym tej samej ramy. To nie jest pieprzenie bzdur, ale nauka która zawsze przychodzi ciężko, szczególnie na starsze lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wali ci calkiem ignorancie

 

"gdyby te okna VEKA 90, były zamontowane w warstwie ocieplenia, to rama miałaby temperaturę - 1,2*C, tak jak to widać na zdjęciu dolnym tej samej ramy".

 

Jest to termowizyjne zdjecie okna ktore nie ma jeszcze pelnego uszczelnienia na obwodzie i izolacji sciany - dlatego jest -1,2 stopnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest belkot wyjatkowy

 

"Szeroka rama 9cm, pobiera ciepło bezpośrednio z muru."

 

Rama pobiera cieplo przez izolacje. Belkot idioty.

 

Cieplo przechodzi z muru a nie z pomieszczenia - co za belkot.

 

Jest tam "gniazdo" bo naroznik skrzydla w przylgach odstaje od ramy i jest przeplyw ciepla - przedmuch powietrza jest przez nieszczelnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"ja tylko gwarantuję"

g wno mozesz gwarantowac - musisz to wykazac odpowiednimi badaniami ktorych nie masz - podszywasz sie pod firme ktora robi specjalistyczne pomiary

jestes takim ignoranem ze nawet nie wiesz ze wspolczynnik 0,6 dotyczy calego budynku a nie pojedynczego okna

Pchelek, oczywiście, że to dotyczy całego budynku. Sprawdzenie jednego okna nie ma sensu, bo jak to zrobić ? Cały budynek na koniec robót zlecasz do sprawdzenia tej firmie, ona w tym się specjalizuje. Gdybyś chciał wymagać od Firmy badań każdych jej poczynań, to nic byś nie wybudował, bo każde jej posunięcie skończyłoby się badaniami, gwoździ, podpór, złączy. Dlatego chorzy ludzie nie budują domów, bo podejrzewają wszystkich o wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idioto.

"zdjęcia termowizyjne z różnicą temperatur +6,6*C i -1,2*C jednoznacznie wskazują na różnicę 7,8*C.

 

Zdjecia sa z dwu roznych stron budynku.

+6,6 jest na mostku aluminiowej ramki szyby - zdjecie od zewnatrz - ogrzewane pomieszczenia

-1,2 jest pod nieuszczelnionym jeszcze oknem - zdjecie od wewnatrz w nieogrzewanym pomieszczeniu zrobione

 

Podajesz roznice 10x w "stratach". to belkot idioty bo tak duzych roznic nie moze byc nawet fizycznie.

 

nawet czytac nie potrafisz bo ja nie pisze ze tam jest szyba pojedyncza a tylko podaje jaka musialaby byc by przeplywy ciepla byly 10x wieksze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pchelek, oczywiście, że to dotyczy całego budynku."

 

Jeszcze dwa dni temu pisales ze dotyczy to jednego okna i twojego montazu.

Kto tu jest chory niech zadecyduje admin.

 

Dla mnie ktos kto sie tytuluje z duzych liter, nie ma szkolen, nie ma doswiadczenia w montazu okien jest czlowiekiem z nikad. Zerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest belkot wyjatkowy

 

"Szeroka rama 9cm, pobiera ciepło bezpośrednio z muru."

Rama pobiera cieplo przez izolacje. Belkot idioty.

Cieplo przechodzi z muru a nie z pomieszczenia - co za belkot.

Jest tam "gniazdo" bo naroznik skrzydla w przylgach odstaje od ramy i jest przeplyw ciepla - przedmuch powietrza jest przez nieszczelnosc.

Pchelek, to Ty bełkoczesz nie stworzone rzeczy. Rama VEKA90 ma trzy rzędy uszczelnienia. Te straty ciepła są na wszystkich oknach. I wszystkie są akurat rozszczelnione do zdjęć termowizyjnych ? Te okna są osadzone z licem muru, to znaczy, że rama 9cm znajduje się 1,5-2cm od muru na całym obwodzie, prócz parapetu. Co to jest 1,5-2cm piany na szerokości ramy 9cm ? To jest liniowy most termiczny między murem a ramą. Musisz to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idioto.

"zdjęcia termowizyjne z różnicą temperatur +6,6*C i -1,2*C jednoznacznie wskazują na różnicę 7,8*C.

Zdjecia sa z dwu roznych stron budynku.

+6,6 jest na mostku aluminiowej ramki szyby - zdjecie od zewnatrz - ogrzewane pomieszczenia

-1,2 jest pod nieuszczelnionym jeszcze oknem - zdjecie od wewnatrz w nieogrzewanym pomieszczeniu zrobione

Pchelek, żeby zakończyć tą jałową dyskusję, wejdź na forum Muratora "Domek nad Odrą" i zapytaj Inwestora w jakich warunkach były robione te zdjęcia. Z Jego opisu wynika, że dom jest zakończony, a zdjęcia robione były z zewnątrz przy temperaturze - 2*C. Nie miej pretensji do mnie, bo ja jestem przeciwny osadzaniu okien z licem muru, dlatego te straty ciepła wykazuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Przez całe życie trzeba się uczyć, żeby nie być zerem, tylko trzeba być otwartym na naukę a nie zasklepionym w nieświadomości.

to widze ze cale zycie jestes na wagarach. Dawno na forum nie bylo takiego dyletanta, klamcy i manipulatora i tylko ciagle smuci postawa redakcji umozliwiajaca twopja tu obecnosc k49. Jak widze Pchelku tobie tez juz puszczaja nerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jesteś zwykłym debilem.

 

Idioto.

 

Panowie a może jednak trochę kultury. Bo chamstwa nie zniese !!!

 

Krzysztof ma już swoje lata i może żyje w swoim wyimaginowanym świecie, gdzie jego teorie są prawdziwe, ale poziom tej dyskusji gorzej świadczy o jego adwersarzach. On jednak nie zniża się do takiego poziomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dolna fotka jest zrobiona wewnatrz w nieogrzewanym pomieszczeniu - cala fotka jest w niebieskich odcieniach czyli niskich temperaturach

jak na zewnatrz bylo -2 stopnie to -1,2 jest na dole ramy od wewnatrz [jest nieco cieplej]

gorna fotka pokazuje pomieszczenie ogrzewane [pokazuje od zewnatrz] i przeplywy ciepla przez okno - latego sa cieple kolory

 

Manipulancie - pisales dwa dni temu ze zapewniasz "wspolczynnik szczelnosci 0,6" dla okna nie dla budynku.

teraz zes sie obudzil jak ci wyjasniono jakie bzdety walisz.

 

Mnie interesuje byc w sposob badawczy udowodnil te swoje 0,6. Nie udowodnisz bo zes je skopiowal ze strony firmy co sie tym zajmuje.

 

tak wiec twoj certyfikat to oszustwo

 

"ja jestem przeciwny osadzaniu okien z licem muru"

 

Wisi mi to przeciw czemu jestes przeciwny. Tysiace okien tak sie osadza. Jest to metoda sprawdzona dopuszczona i praktycznie nie ma znaczenia czy w licu muru czy okno wysuniete poza lico. Izoluje sie tak samo i takie same sa przeplywy ciepla. Izotermy wskazuja to jednoznacznie.

Edytowane przez pchelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, ale nawet tam mówi się o nich pacjent a nie wariat (czy gorzej debil, idiota).
Hmmmm... byś się zdziwił :) nie wiem jak gdzie indziej, ale po Warszawą jest takie miejsce gdzie drzwi i okna są niekompletne a do pacjentów używa się języka jakiego tutaj jeszcze nie uświadczyliśmy starając się, mimo wszystko, zachowywać się kulturalnie

Niestety, czasem nerwy puszczają gdy ma się do czynienia z osobą którą powinno się doprowadzić do pokoju z napisem "Izolatka"

Bras, tłumaczy się jak krowie na miedzy, wytyka się błędy, pokazuje czarno na białym, inny, choćby się zastanowił, przeczytał ze zrozumieniem, pomyślał - niestety.

Ponoć jesteśmy Homo Sapiens - w tym wypadku mamy do czynienia tylko z Homo, Sapiens poszło sobie na spacer i do swej cielesnej powłoki od 49 lat powrócić nie chce

No i spójrz Pan, nawet Sapiens ma dość a co dopiero my ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...