Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ach, by było jasne, bo te wartości mogą wydawać się minimalne - obliczenia są dla 1 (JEDNEGO) stopnia różnicy miedzy temperaturą wewnątrz a zewnątrz Dalej możecie już sobie policzyć ile to będzie zimą w czasie tzw dni grzewczych czy jak oni to nazywają ;)

Witam

Licząc według twoich wskazówek to przy różnicy 20 stopni oszczędności wynoszą 32,4 W co czyni 162 kWh w czasie dni grzewczych. Jest sens montażu okien w styropianie tylko jak to zrobić dobrze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Montaż w warstwie ocieplenia ma sens ekonomiczny,jeśli nie płacimy dodatkowej kasy za to np:....
Arturo, nie edytuj już postu jak po nim nastąpiło kilka bo można twe zmiany przeoczyć

A powiedz mi dlaczego tylko wtedy ? Bo zwrot będzie natychmiastowy?

I jedna, bardzo ważna uwaga. Jeśli już chcesz tak robić to kotwy koniecznie umieść gęściej, mimo wszystko daj co najmniej dwie kotwy JB-D zgodnie z zasadami pozostawiania klinów zalecanych przez ITB

Powiem ci tak Arturo, nie bronię i nie walczę z tymi którzy chcą na sobie eksperymentować - doceniam wysiłki i szanuję odwagę ale...ale z drugiej strony ile realnie zaoszczędzisz na koszcie kotew ? Nawet niech to będzie i 10 tyś, a co, przerysowując sytuację, ile to jest ? 0,5% kosztów budowy? a może jeszcze mniej. Czy warto eksperymentować ? Poteoretyzujmy dalej. Wykonczeniówka, Rożnica w cenie 1 płytki na podłoge może osiągnąć i 100 zeta, to raptem 100 płytek w holu, kuchni, salonie, może tu poszukać oszczędności - w miejscu tak naprawdę bardzo łatwym do późniejszej, ewentualnej naprawy czy wymiany na inne, jak te się znudzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co do taśm to nie neguję absolutnie,chodzi o montaż na kotwach w warstwie ocieplenia,który przynosi wg MMichał niesamowite zyski,porównywalne z zyskami od okien trzyszybowych a to nie jest prawda.

 

Dokładnie tak,zyski przy montażu w warstwie ocieplenia są minimalne w porównaniu do okien trzyszybowych montowanych w licu lub z minimalnym wysunięciem poza lico muru.

A negowanie takiego zestawu(montaz tradycyjny+3szyby) i proponowanie zastosowania zamiast niego okien dwuszybowych jest bzdurą kompletną.

 

Po pierwsze NIGDY nie mówiłem o niesamowitych zyskach, po drugie przyrównałem montaż w warstwie ocieplenia do "standardowego" BEZ stosowania taśm - a tutaj chyba każdy przyzna, że różnica jest spora.

 

I po ostatnie całą WIELKĄ różnicę w cenie wyłuszczył już kolega jareko a te 170 zł różnicy to KOSMOS - chyba już nikt nie płacić takich dużych pieniędzy za kotwy, a jak ktoś strasznie chce zaoszczędzić na kotwach może poradzić sobie w tańszy sposób - aczkolwiek nie jestem zwolennikiem stosowania takich "środków zastępczych" skoro są do tego dedykowane rozwiązania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Arturo72 to ja zadam tylko pytanie:

 

jak będzie wyglądał ten montaż warstwowy z zastosowaniem silikonu?

jakie masz założone luzy między oknem a ościeżem ?

 

oczywiście teoretycznie można zastosować silikon ale jak poinformował mnie doradca techniczny firmy S ... jak powinno się go układać to wyleczyłem się z tego typu rozwiązań.

 

A tak na marginesie to sporo masz tych okien skoro taśm na montaż wyceniono aż za 2.000 zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zajmuje się bilansami cieplnymi chałupy, tu przykład profesjonalnego bilansu dla szkoły, warto tylko zwrócić uwagę na niski, realnie bardzo niski koszt 1 GJ na poziomie tylko niecałe 60,- zł, tylko dzięki temu, że szkolą zasilana jest z sieci miejskiej

A co do reszty....cóż.... 22,99 lat zwrot przy dopłacie do kotew, folii paroszczelnych i paroprzepuszczalnych (bo te wszystkie elementy są wliczone w koszt takiego montażu - nie ma u mnie możliwości wykonania montażu z pominięciem folii) liczonym ryczałtowo za 1mb obwodu okna

wyliczenia montażu w warstwie ocieplenia_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Dla mnie argument,że 4tys.zł to promil kosztów budowy jest bzdurny i nasiąknięty marketingiem...
Wybacz, masz do tego prawo, nikt nie broni ci oceniać czystej matematyki jako marketingu, głupoty i jeszcze jak tylko chcesz.

Całe szczęście coraz więcej osób, zamiast powielać własnie takie bzdurne teksty jak twój, czyni dokładne bilansy cieplne domu, podstawiają takie czy inne rozwiązania i sami, w pełni świadomi, podejmują ostateczne decyzje - czy zwrot 10 - 15 - 20 lat jest dla nich wart zachodu czy nie

Oglądałem film instruktażowy o tym jak powinno kłaść się silikon po obcięciu piany i włos się jeży jak się na niego patrzy gdyż takie położenie warstwy nie gwarantuj ci nic, dosłownie nic a nic poza samą świadomością że pomazałeś to wszystko silikonem, a że tynk ci to zakryje masz już to gdzieś. Podobną świadomość da ci promowane przez K49 pomazanie tej piany folią w płynie, będzie jeszcze taniej ;)

Bwojtek w którymś wątku dokładnie opisał - jaki przekrój musi mieć położony silikon by spełnił swoje zadanie i by połączenie realnie było szczelne

Tak, te 4 tyś to czysty marketing Arturo, sam czysty marketing w zestawieniu jak ogląda się budowy na etapie od ścian po wykończeniówkę i widzi się na czym się oszczędza

Ale to Twoja chałupa, twoja kasa, twoja filozofia budowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Arturo, nie popełniłem błędu, póki co udowodniłem Ci że w W-atach nie masz racji. Więcej oszczędności na stratach netto da ci montaż w ociepleni niz zastosowanie szyby 0,5.

policzmy kotwy JB-D w wersji do maksymalnego wysunięcia w cenach najwyższych jakie obowiązują w zakupie

2 dolne - mamy 100,-10 bocznych i górnych - mamy 250 zeta w sumie 350 zł

i nie jest to pranie mózgów montażystów jak starasz się przedstawić zagadnienie

Witam

Czy te oszczędności które przytoczyłeś 1,62 W są prawdziwe i gdzie mogę kupić te kotwy JB-D o których piszesz.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każda norma również"

 

Eeeeeeeeeeeeeeeeee

 

Wymagania normy musisz spelnic. Np normy cieplnej, wytrzymalosci na obc wiatrem, halasu.

 

Instrukcji nie.

 

Norma cieplna? A niby jaka? Uw max wynika z Rozporządzenia, a 10077-1 i 10077-2 nie ustanawiają żadnych wymagań dla okien i drzwi, podają jedynie sposób prowadzenia obliczeń dla Uw albo Uf

 

Obciążenie wiatrem? Daruj pchełku ale odkąd to Eurokod1 1991-1-4 ustanawia jakieś wymagania dla okien i drzwi w zakresie obciążenia wiatrem? 12211 to norma badawcza, a 12210 klasyfikacyjna, z której również nie wynika dopuszczalne ugięcie dla okien

 

Hałas? Czyżbyś odkrył wartości progowe dla okien w 02151-3?

 

No i na zakończenie krótki cytat z Ustawy o normalizacji art 5. ust. 3 "Stosowanie Polskich Norm jest dobrowolne". Jeśli ktoś lub coś może to zmienić to tylko akt w randze ustawy.

 

I to by było na tyle w kwestii obowiązywania i konieczności stosowania norm:-).

 

Instrukcje, to sprawa oczywista, są nieobowiązkowe, choć lepsza powszechnie poważana i stosowana w obrocie instrukcja stająca się miękkim prawem zwyczajowym, jak np. RAL w Niemczech niż wybiórczo stosowana i kiepsko napisana norma z klucza dobrowolna i zazwyczaj przywoływana w sporach kiedy to dla kogoś wygodne, a nie wtedy kiedy zawiera się umowę jako punkt odniesienia dla oceny jakiejś kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NowyDom77 - ja tylko marketingowcem jestem, jak widzę tak mnie zaczyna odbierać Arturo - poczekaj aż lepsi ode mnie potwierdzą lub obalą moje wyliczenia

Kotwy możesz kupić w VBH w Warszawie, w SFS w Poznaniu ale jeśli nie montowałeś nigdy okien lepiej oddaj to w ręce specjalisty hmmm... tylko może najpierw skonsultuj tych montażystów z SFS byś nie miał problemów. Coraz bardziej popularny montaż w warstwie ocieplenia powoduje że powoli nowi montażyści się za to biorą i różnie z tą ich nauką bywa - podstawą dobrego montażu jest dobry pomiar i dopasowanie okien do otworów z założeniem odpowiednich luzów

Spójrz na poprzednią stronę, montowała to ekipa która ponoć montaż na JB-D ma w jednym palcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż,ja nie z Warszawy i dla mnie 4tys.zł(40% wartości okien) to nie są małe pieniądze...

Ale kilka razy 4tys.zł i nawet dla Warszawiaka będzie to sporo ;)

Arturo - wybacz, nie tykałem Ciebie i Twego pochodzenia i zamieszkiwania - sorki ale to argument lekko nie fair

Mnie zastanawia coś innego, kiedyś przedstawiałem ci ofertę i nie wydaje mi się by w Twoim wypadku dopłata do kotew i folii miałaby być na poziomie 4 tyś lub.... okna masz za friko ;) no prawie za friko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytaj się o to montażysty okien bo odpowiedź będzie znana ....
Sorki, ale tutaj to już mnie obrażasz ;)

Każdemu kto podobne pytania tu zadaje mówię, że jedynie prawdziwą i słuszną odpowiedź pozna jak sobie zrobi bilans cieplny swojej chałupy, nawet nie można bazować na audycie tego samego projektu bo wykonanie wykonaniu nie równe

Bilans cieplny dopiero da każdemu realną odpowiedź

Cała ta dyskusja miała tylko jeden cel

Udowodnić Arturo że jego wypowiedź na początku dyskusji nie maiła podstaw

Biorąc pod uwagę same straty ciepła większe będą dla okna zamontowanego w licu z pakietem trzyszybowym niż okien z dwoma szybami zamontowanymi w warstwie ocieplenia

I ponawiam prośbę - jeśli popełniłem błąd w obliczeniach proszę wskazać gdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Montaż siliko-akrylem podobnie jak na filmie zapodanym stronę wcześniej,luzy wg zaleceń,okna 18m2.

 

w Twoim dzienniku budowy mowa o 20m2, domniemam że coś się zmniejszyło ale do sedna pisałeś w dzienniku, że masz ok 44 mb obwodu okien skoro KTOŚ wycenił Ci taśmy na 2000 zł to ja bym chciał po tyle je sprzedawać wyjdzie ponad 22 zł za1 mb taśmy licząc nawet z koniecznością jej wyklejenia to chyba każdy by chciał tyle zarabiać :) skoro koszt zakupu wychodzi około 4 zł )

 

Co do silikonu:

http://montaze.info.pl/wp-content/uploads/2011/07/Warunki_techniczne_montazu_okien.pdf

 

strona 19 rysunek 8 - ile i jak powinien być położony silikon

biorąc pod uwagę Twoje okna luz jaki będziesz miał to ok 3 cm więc zgodnie z zasadami musisz ładnie wkomponować w ten luz silikonu 30mmx15mm licząc po obwodzie to "trochę" tego wyjdzie - powodzenia życzę.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sorki, skąd wziąłeś tą cenę i za co ?

 

to cena detaliczna taśm o szerokości 100mm z taśmą klejącą do okna i wstęgą butylu do ściany

liczona przy kursie ok 4,15 zł/euro - obie taśmy wew i zew w bardzo podobnej cenie

 

Pozdrawiam

 

PS jareko jeśli chcesz podeślę Ci pełen cennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ci coś uświadomię

Illbruck FPSZ 100 - najczęściej używana taśma paroszczelna przy montażu na JB-D z pełnym wysunięciem ościeżnicy w warstwę ocieplenia to koszt - 445 zł za 50 mb czyli ok 9 zł/ 1 mb

Illbruck FPP E50 - najczęściej używana taśma paroprzepuszczalna przy montażu na JB-D z pelnym wysunięciem ościeżnicy w warstwę ocieplenia to koszt - 429 zł za 50 mb czyli ok 8,50 zł/ 1 mb

Sam materiał masz na poziomie 17,50 za 1 mb !!!! więc przestańcie w końcu zwiedzać Allegro i nie mając pojecia co jest potrzebne podawać tu później ceny z sufitu

dodaj do tego jeszcze jedno - Primer, puszka 1 litr to ok 85 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j.w

Jareko wyliczył mi na moje okna dopłatę do montażu warstwowego w warstwie ocieplenia z zastosowaniem elementów systemu JB-D na kwotę 5480zł i do tego dochodzi cena montażu okien 1644zł czyli w sumie sam montaż moich okien w warstwie ocieplenia na taśmach,skromne 18m2 i 7124zł.

Opłacalnie :)

jak już jesteś taki dokładny to podaj jaki jeszcze od tego dostajesz rabat, cena uwzględnia wydłużenie czasu montażu i podaj odległość jaka nas dzieli

Poza tym podaj nie powierzchnię tylko obwód okien

DOpiero w tym roku wprowadziłem oddzielną pozycję cennika - dopłata za dojazd na miejsce montażu

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że się nie kończy, jest Soudal - sorki ale nie korzystam, są jeszcze inne firmy realnie noname

Ja używam Illbrucka i Illbruck jest wpisany w umowę z klientem - chwacit mojego tłumaczenia się dlaczego nie podążam za ogólnym trendem by montować za darmo na materiałach za darmo ;)

 

MMichał - dziękuję :) ale i tak przy llbucku pozostanę

Nie zamierzam brać udziału wyścigu o jak najniższą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...