Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dopłata za odległość montażu – transport okien i ekipy montażowej-1tys.zł

:)

 

...o ile mogę się wtrącić, to niestety przy dzisiejszych galopujących mocno cenach paliwa koszt transportu zaczyna mieć znaczenie...

ja uważam, że jeśli miałbym dojechać z ekipą gdzieś daleko to oczywiści klient musiałby pokryć koszty (pomijam już tutaj kwestię wyliczania tych kosztów i fakt czy to kwota realna czy zawyżona)

rada dla inwestorów nie chcących płacić za dojazd - szukać ekip miejscowych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

oczywiście że się nie kończy, jest Soudal - sorki ale nie korzystam, są jeszcze inne firmy realnie noname

Ja używam Illbrucka i Illbruck jest wpisany w umowę z klientem - chwacit mojego tłumaczenia się dlaczego nie podążam za ogólnym trendem by montować za darmo na materiałach za darmo ;)

 

MMichał - dziękuję :) ale i tak przy llbucku pozostanę

Nie zamierzam brać udziału wyścigu o jak najniższą cenę

 

Ja osobiście Illbrucka bardzo szanuję, są wszak prekursorem tematu na rynku .

I nie chodzi o wyścigi bo jak by ktoś chciał mocno poszukać to znajdzie produkty i za 1,5 zł za mb zza naszej wschodniej granicy :)

 

Cieszę się jednak, że i nasze rodzime produkty są powoli doceniane na rynku krajowym i europejskim :)

 

Wychodzę z założenia, że jeżeli DOBRY montaż stanie się Normą to dla wszystkich wystarczy miejsca na rynku i dla Illbrucka i dla mnie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...o ile mogę się wtrącić, to niestety przy dzisiejszych galopujących mocno cenach paliwa koszt transportu zaczyna mieć znaczenie......

Swego czasu była tu nagonka na mnie, że kaucjonuję pomiary, jejku jaka to była obraza majestatu - ale tylko TU. Anie razu nie było zdziwienia po stronie potencjalnych odbiorców w tym, że kaucję pobieram, i to czasem bardzo wysoką bo nawet i 1000,- jak pomiar jest prawie 500 km od domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... przestańcie w końcu zwiedzać Allegro i nie mając pojecia co jest potrzebne podawać tu później ceny z sufitu......

To mi się podoba najbardziej, i skąd ja to znam ?:rolleyes:

Za co pan tyle chcesz skasować? Przecież metr kosztuje xxxx.

I bardzo często podane suche ceny materiału - bez żadnych kosztów transportu, wydłużonej robocizny, odpadów, zysków, reklamacji, podatków itp.

Nawet takich folii klejonych wzorcowo zużywa się więcej o 10 % niż obwód okien a nikt nie zwraca na to uwagi :rolleyes: oprócz tego, któremu zabraknie na montażu :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę same straty ciepła większe będą dla okna zamontowanego w licu z pakietem trzyszybowym niż okien z dwoma szybami zamontowanymi w warstwie ocieplenia. I ponawiam prośbę - jeśli popełniłem błąd w obliczeniach proszę wskazać gdzie

Witam

twoje obliczenie jest proste i logiczne. Tylko nie wiem skąd wziąłeś zwrot montażu po 23 latach skoro według ciebie straty na jednym oknie wynoszą 81 zł a montaż około 540 zł to wychodzi 6 lat po uwzględnieniu 4% inflacji. Korzyść jest w zasięgu ręki a nie remontu kapitalnego. Tylko kto to zrobi dobrze w realu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prawidłowo zamontowana jak najbardziej tak -...

 

no i właśnie chodzi o to "prawidłowo zamontowane", moim zdaniem stosowanie rozwiązań, które mają oszczędzić parę groszy kosztem narażenia połączenia degradację jest mało ... odpowiedzialne, niemądre czy jak by to jeszcze nazwał.

I jeżeli ktoś pyta, jak zamontować dobre, drogie, ciepłe okna - to odpowiadam jak najlepiej, z wykorzystaniem stworzonych do tego celu pomocy.

 

Jeżeli chodzi o eksperymenty z pianką to robiłem takowe a efekt, czyli kawałki piany zawilgoconej i suchej pokazuje zainteresowanym aby mogli sami poczuć różnicę.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

twoje obliczenie jest proste i logiczne. Tylko nie wiem skąd wziąłeś zwrot montażu po 23 latach skoro według ciebie straty na jednym oknie wynoszą 81 zł a montaż około 540 zł to wychodzi 6 lat po uwzględnieniu 4% inflacji. Korzyść jest w zasięgu ręki a nie remontu kapitalnego. Tylko kto to zrobi dobrze w realu.

Pozdrawiam.

Wyliczalem dla samych W. I tu chyba wszyscy popelniamy blad bo ten W energi jeszcze trzeba zamienic na energie cieplna a tu sprawnosc urzadzen bywa rozna i koszty moga okazac sie jeszcze inne. Potrzebny tu jest ktos kto sie tym zawodowo zajmuje by moje wyliczenia zweryfikowac. Najwazniejsze jest co innego i tu sadze ze bledu nie popelnilem. Wieksze strart ciepla bedziemy mieli przy montazu najcieplejszych okien w licu sciany nikz mniej cieplych calkowicie w warstwie ocieplenia. Mowie o samych watach, nie przeliczam na wydatki montazowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczalem dla samych W. I tu chyba wszyscy popelniamy blad bo ten W energi jeszcze trzeba zamienic na energie cieplna a tu sprawnosc urzadzen bywa rozna i koszty moga okazac sie jeszcze inne. Potrzebny tu jest ktos kto sie tym zawodowo zajmuje by moje wyliczenia zweryfikowac. Najwazniejsze jest co innego i tu sadze ze bledu nie popelnilem. Wieksze strart ciepla bedziemy mieli przy montazu najcieplejszych okien w licu sciany nikz mniej cieplych calkowicie w warstwie ocieplenia. Mowie o samych watach, nie przeliczam na wydatki montazowe

 

wrzuciłem link na topik z OCZ - mam nadzieje że któryś z chłopaków zweryfikuje Twoje wyliczenia - co by wszyscy mieli jasność

 

4tys.zł i 10tys.zł to nie z Twojej oferty.

Twoja oferta była na dopłatę do kotew i taśm 5,8tys.zł+cena za montaż 1,6tys.zł czyli wow 7,5tys.zł,nieźle,75% ceny moich obecnych okien ;)

Teraz wiem,czemu tak walczyliście z K49 :)

 

Artur nie w każdym przypadku koszt montażu w stosunku do okien będzie taki sam - zależy od Wartości okien , ich ciężaru czyli ilości poszczególnych kotew oraz obwodu czyli długości taśmy

 

w moim przypadku tradycyjny montaż wyceniony został na 13,2% wartości całej usługi lub inaczej 15,4% w stosunku do wartości zamówionych okien

koszt montażu w warstwie ocieplenia z zastosowaniem i3 w moim przypadku w stosunku do wartości stolarki to 29,3% (dopłata % za taśmę i kotwy to 13,9%)

nie wydaje mi się by to było tak dużo ...

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze jest co innego i tu sadze ze bledu nie popelnilem. Wieksze strart ciepla bedziemy mieli przy montazu najcieplejszych okien w licu sciany nikz mniej cieplych calkowicie w warstwie ocieplenia. Mowie o samych watach, nie przeliczam na wydatki montazowe

Witam

rozumie z twojej wypowiedzi że montaż okien okien najcieplejszych to tylko w warstwie styropianu. Straty montażu zerowe więc zyski ciepła największe. Tylko jak to zrobić żeby było naprawdę dobrze a nie tylko na papierze. Na pewno kamera termowizyjna to pokaże.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam

rozumie z twojej wypowiedzi że montaż okien okien najcieplejszych to tylko w warstwie styropianu. Straty montażu zerowe więc zyski ciepła największe. Tylko jak to zrobić żeby było naprawdę dobrze a nie tylko na papierze. Na pewno kamera termowizyjna to pokaże.

Pozdrawiam.

 

Najprościej zleć temat jareko i będziesz miał pewność :)

do Zgierza nie ma za daleko.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policzmy kotwy JB-D w wersji do maksymalnego wysunięcia w cenach najwyższych jakie obowiązują w zakupie

2 dolne - mamy 100,-

10 bocznych i górnych - mamy 250 zeta w sumie 350 zł

tak naprawdę drożej mamy już tylko o 170 zł

i nie jest to pranie mózgów montażystów jak starasz się przedstawić zagadnienie

 

I po ostatnie całą WIELKĄ różnicę w cenie wyłuszczył już kolega jareko a te 170 zł różnicy to KOSMOS - chyba już nikt nie płacić takich dużych pieniędzy za kotwy, a jak ktoś strasznie chce zaoszczędzić na kotwach może poradzić sobie w tańszy sposób - aczkolwiek nie jestem zwolennikiem stosowania takich "środków zastępczych" skoro są do tego dedykowane rozwiązania.

Pozdrawiam

 

ja kupiłem kotwy dolne za 36 zł brutto

a boczne za 15,15 zł brutto

 

policzmy więc jeszcze raz

180 zł dopłaty za szybę

kotwy 225 zł

różnica 45 zł

 

w tym kontekście Artur zrobiłbym tak - wymurował tak jak Ty proponujesz dla wszystkich okien (dla tarasowych chyba płyta musiałaby być większa) a z boku wg zalecenia Jareko - kotwy boczne JBD , do tego taśma jeśli chcesz dawać - a nie chcesz kupować drogiej i3 - porozmawiaj z dekarzmi jak będą Ci dach robić i zrób jak Piczman - okna obklej taśmą dekarska - te same właściwości ... cena z pewnością inna

 

można więc i pokusić się o pakiet 3 szybowy i tani montaż w warstwie ocieplenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...