Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

... Te zdjęcia termowizyjne które pokazujesz nie są miarodajne......
Czego się mogłem spodziewać w odpowiedzi :(

ad.1 - nieprawda, a jeśli już tak pewny jesteś podanych danych - podaj źródło

ad.2 - nieprawda, 12 stopni jest temperatura jaką mierzy kamera, czyli punkt pomiaru jest tak gdzie stoi mierzący

ad.3 - kolejna nieprawda

ad.4 - kolejna nieprawda, gdyż nie masz możliwości wyliczenia strat na podstawie zdjęcia termowizyjnego - ale skoro upierasz sie przy tym, że jest to możliwe, to na przykładzie tego zdjęcia wylicz ile ciepła ucieka przez poziomą część ościeżnicy (zdjęcie górne)

 

Samozwańczy Specjalista Do Spraw Montażu w Warstwie Ocieplenia, Doradca w tym zakresie w nowej odsłonie, postaraj się w czasie tej obecności podjąć merytoryczną dyskusję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy niższej niż -15 C załączy się grzałka 3,6,9 kw - czyli dołączę do ogrzewajacych prądem na te kilkanascie czy kilkadziesiąt godzin w roku . Przeżyję , koszt odwiertów 25-30 tys PLN nie był dla mnie opłacalny. Temperatura średnia w zimie w centrum Polski to nieco wyżej niż -15 C. Dom dobrze ocieplony, z rekuperacją i GWC glikolowym - dam radę .Ale zaraz otrzymamy :offtopic:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczjąc sie do pytania kolegi Sławka , czy sądzisz że zastosowanie ok. 1 cm izolacji pomiedzy zewnętrznym parapetem granitowym a ramą okienna ( miejsca na wsunięcie parapetu pod profil jest na ok. 1,8 cm ) jest dobrym pomysłem ? lepiej zrobić to np paskiem styroduru czy taśmą rozprężna np. ilbruccaka- wiem wiem nie do tego służy ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...krzysztofie, specjalisto nasz i doradco, nie wyliczysz żadnych strat na podstawie zdjęć. co najwyżej zobaczysz ewidentne mostki....

a mam jeszcze pytanie: wszystkie zjawiska jakie zachodzą w domu można Twoim zdaniem uprościć w ten sposób, że jako punkt referencyjny dla zimy do dalszych obliczeń przyjiemy dzień z temp 0?

Witam

jesteś mocno do kogoś uprzedzony, że gdzie spojrzysz tam widzisz Krzysztofa. Aby jednoznacznie ująć montażowe straty ciepła na jednym oknie to najprościej jest to zrobić na średniej temperaturze zimowej. W Polsce ona się waha 0 stopni -2 stopnie i jest to średnia dla 6 miesięcy. Jareko przytoczył zdjęcia termowizyjne z pomieszczeń, kiedy temperatura na zewnątrz wynosiła -10 do -12 stopni. Nie jest to miarodajne dla policzenia strat ciepła w całym okresie zimowym, bo takich dni jest kilkanaście w roku, ale te zdjęcia świadczą już o złym montażu. Górne zdjęcie ma temperaturę na ścianie 9,5 stopnia przy temperaturze połączenia rama mur 6,5 stopnia. 3 stopnie różnicy. Zdjęcie dolne to ściana 9,4 stopnia i rama z murem 6,7 stopnia, jest lepiej ale przy metalowych kotwach na których spoczywa okno jest temperatura 3 stopnie, a to już daje różnicę do ściany 6,4 stopnia. Znaczy to, że kotwy wychładzają mur. Osłonięcie kotew ociepleniem i parapetem da w kamerze termowizyjnej różnicę mniejszą i spokój sumienia, ale jak pisałem różnica 3 stopni jest dużo za duża dla ciepłych okien i ich ciepłego montażu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kiedy na elewacji jest +65, to ile powinno być na powierzchni kształtownika?"

 

na powierzchni ksztaltownika w kolorze antracyt bedzie ok 75, na bialych 40, na niebieskich 55, na brazowych 60,

na antracytowym na powierzchni czolowej bedzie 75, na bocznej 65, na listwie przyszybowej 63, na dole okna 60, na gorze 75

na powierzchni moze byc 75 a w profilach bedzie nawet 80

jak zajdzie slonce to temp w kilka minut spadnie o ok 10 stopni

inac\zej bedzie sie nagrzewal profil gladki inaczej o strukturze foli porowatej

 

sa to dane z badan poligonowych

 

wiec dajcie sobie spokoj z tym ze na podstawie termowizji policzycie straty - gucio se policzycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Dom - bredzisz

 

I odwracasz kota ogonem

 

Twierdzisz ze termowizja pozwala policzyc straty ciepla - to belkot

 

I manipulujesz odpowiedziami.

 

Nie twierdze ze termowizja nie pokazuje strat - nigdzie sie tak nie wypowiadam

 

Dyskusje uwazam za zakonczona

 

Pchełku, a może trochę winy jest i po stronie doradzających. Nie idzie tu o kwestie merytoryczne, ale o sposób wyrażania poglądów. Oczywiście zgadzamy się co do kwestii, że zdjęcia termowizyjne nie są żadną podstawą do prowadzenia obliczeń strat ciepła, ale Twoja wypowiedź (choć wiem, co miałeś na myśli) też jest nieprecyzyjna. De facto zdjęcia termowizyjne nie pokazują strat (bo to niemożliwe by coś takiego pokazać), ale pokazują miejsca, w których takie straty następują, bądź mogą wystąpić w określonych warunkach. Znając lokalizację mostka można się dobrać do rozłożenia "tego miejsca" w budowli na czynniki pierwsze i zabrać do liczenia. Doradzając, wyrażajmy się precyzyjniej, a być może mniej będzie powstawało "dziwnych" teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..pierwszy to zauważyłem hehe

czyli po prostu witaj Krzysiu ;)

Krzysio już w pierwszym swoim poście zrobił swój charakterystyczny błąd gramatyczny - notorycznie używa pewnego czasownika w trzeciej osobie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...