Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie

 

Wstawielem juz okna z roletami rowno z licem sciany przy montazu na piane. Teraz poczytalem troche i troszke zaluje ze nie pokusilem sie chocby o montaz z tasmami. Mam rowniez juz tynk wewnatrz. Zastanawiam sie nad takim polsrodkiem aby troszke poprawic montaz i zastosowac folie paroszczelna tam gdzie to mozliwe wewnatrz czyli przy dolnej krawedzi okna gdzie przychodzi parapet, klejac ja do ramy zewnetrzne czesci ramy okna poprzez piane do muru pod parapetem. Na zewnatrz kleic tasme paroprzepuszczalna na prowadnice rolety poprzez piane i do muru. Wydaje mi sie ze nie zaszkodze a powinnem uszczelnic okolice laczenia okna z muerem czyli tam gdzie jest piana. Na zaewnetrzna czesc pozniej przyszedlby styropian elewacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panowie

 

Wstawielem juz okna z roletami rowno z licem sciany przy montazu na piane. Teraz poczytalem troche i troszke zaluje ze nie pokusilem sie chocby o montaz z tasmami. Mam rowniez juz tynk wewnatrz. Zastanawiam sie nad takim polsrodkiem aby troszke poprawic montaz i zastosowac folie paroszczelna tam gdzie to mozliwe wewnatrz czyli przy dolnej krawedzi okna gdzie przychodzi parapet, klejac ja do ramy zewnetrzne czesci ramy okna poprzez piane do muru pod parapetem. Na zewnatrz kleic tasme paroprzepuszczalna na prowadnice rolety poprzez piane i do muru. Wydaje mi sie ze nie zaszkodze a powinnem uszczelnic okolice laczenia okna z muerem czyli tam gdzie jest piana. Na zaewnetrzna czesc pozniej przyszedlby styropian elewacyjny.

 

Na pewno nie zaszkodzisz. Śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie

 

Wstawielem juz okna z roletami rowno z licem sciany przy montazu na piane. Teraz poczytalem troche i troszke zaluje ze nie pokusilem sie chocby o montaz z tasmami. Mam rowniez juz tynk wewnatrz. Zastanawiam sie nad takim polsrodkiem aby troszke poprawic montaz i zastosowac folie paroszczelna tam gdzie to mozliwe wewnatrz czyli przy dolnej krawedzi okna gdzie przychodzi parapet, klejac ja do ramy zewnetrzne czesci ramy okna poprzez piane do muru pod parapetem. Na zewnatrz kleic tasme paroprzepuszczalna na prowadnice rolety poprzez piane i do muru. Wydaje mi sie ze nie zaszkodze a powinnem uszczelnic okolice laczenia okna z muerem czyli tam gdzie jest piana. Na zaewnetrzna czesc pozniej przyszedlby styropian elewacyjny.

 

Jeżeli masz możliwość zastosowania taśmy TYLKO na dole to osiągniesz tylko jedno, brak ewentualnych przewiewów pod parapetami i to tyle.

Cała idea "zaizolowania" warstwy ocieplenia się nie sprawdzi, wiadro z 3 dziurami czy z 1 to nadal dziurawe wiadro :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet tego nie osiągnie, bo jeśli parapet wewnętrzny jest zamontowany prawidłowo to nie ma szansy na jakiekolwiek przewiewy. Dodatkowo jak zewnętrzny jest tez zamontowany idealnie to ani nie wieje a za o wiele mniejsze pieniądze osiąga się efekt jaki daje tzw "ciepły parapet"

Mówię Ci KosGos, weź syna na gokarty, córkę do kina, żonę na romantyczną kolację i zapomnij o głupotach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nawet tego nie osiągnie, bo jeśli parapet wewnętrzny jest zamontowany prawidłowo to nie ma szansy na jakiekolwiek przewiewy. Dodatkowo jak zewnętrzny jest tez zamontowany idealnie to ani nie wieje a za o wiele mniejsze pieniądze osiąga się efekt jaki daje tzw "ciepły parapet"

Mówię Ci KosGos, weź syna na gokarty, córkę do kina, żonę na romantyczną kolację i zapomnij o głupotach ;)

 

jareko - dlatego mówię o EWENTUALNYCH przewiewach, które jeśli się pojawiają to najczęściej pod parapetem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie zdziwiliscie opiniami, sadzilem ze warto zainwestowac w taki polsrodek przeciez to zawsze jakas dodatkowa izolacja łatajaca nieszczelnosc pianki.

 

Czy na etapie zapianowanych okien mozna jeszcze zrobic cieply parapet ? Rozumiem ze chodzilo wam o cos takiego http://www.illbruck.info/cieply-parapet ?

Edytowane przez KosGos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto ci naopowiadał, że prawidłowo położona piana jest nieszczelna ? Ludzie, opamiętajcie się, bo zaczynacie w lekka wariować.

MMichał już ci dał dobre porównanie z wiadrem :) - takie ruchy chcesz wykonać, ja zaproponowałem zainwestowanie w dzieci - będzie więcej z tego pożytku :)

Jak masz zamontowane okno to by zamontować ciepły parapet Illbrucka czy innego producenta musisz zdemontować okno-to po pierwsze.

Po kolejne - jak prawidłowo zamontujesz parapet wewnętrzny i zewnętrzny sam wykonasz bardzo ciepły parapet - tylko trzeba to zrobić dokładnie i z głową

A najlepiej przestań czytać Muratora i odwiedzać Forum, wrzodów ze stresów się nabawisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej przestań czytać Muratora i odwiedzać Forum, wrzodów ze stresów się nabawisz ;)

 

Dokładnie, wszystko trzeba robić z głową a nie "jak najwięcej, jak najgrubiej, jak najdrożej", czasami jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego. I trochę umiaru bo niektórzy to chyba nie śpią po nocach, bo " na Forum to pisali... a umnie inaczej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Troche mnie zdziwiliscie opiniami, sadzilem ze warto zainwestowac w taki polsrodek przeciez to zawsze jakas dodatkowa izolacja łatajaca nieszczelnosc pianki.

 

Czy na etapie zapianowanych okien mozna jeszcze zrobic cieply parapet ? Rozumiem ze chodzilo wam o cos takiego http://www.illbruck.info/cieply-parapet ?

 

No niestety tak to już działa, albo robi się COŚ od początku albo lepiej nie robić bo szkoda kasiorki na "półśrodki", które nie dadzą odpowiedniego efektu.

Jeżeli nie zastosowałeś taśm, ciepłego parapetu itp to teraz pozostaje zadbać lub mieć nadzieję, że cała reszta została wykonana DOBRZE i całość będzie funkcjonować w miarę OK.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A najlepiej przestań czytać Muratora i odwiedzać Forum, wrzodów ze stresów się nabawisz ;)

 

Dokładnie, wszystko trzeba robić z głową a nie "jak najwięcej, jak najgrubiej, jak najdrożej", czasami jak to mówią lepsze jest wrogiem dobrego. I trochę umiaru bo niektórzy to chyba nie śpią po nocach, bo " na Forum to pisali... a umnie inaczej".

 

Nie no ja jestem ZA czytaniem ale PRZED robotami a nie PO ich wykonaniu :D

To tak jak z zakupami, kobitki biegają, szukają, sprawdzają aż w końcu KUPUJĄ i ... po zakupie nagle znajdują COŚ ładniejszego, lepszego itp :)

Jak już kupisz, zamontujesz - to nie sprawdzaj czy można było lepiej - po co się stresować :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale zeby zapanowac nad wszystkim trzebaby byc fachowcem z kazdej dziedziny. Staram sie czytac jak najwiecej ale jest tego tak duzo, ze niestety nie daje rady a nie mam nikogo w rodzinie kto ma o budowlance pojecie. Poszukam teraz tematow odnosnie jak madrze zrobic parapety. Jak mozecie wrzuccie linki bedzie latwiej bo wyszukiwarka forum nie nalezy do wspanialych.

Robiac parapety wewnetrzne musze od razu robic zewnetrzne ? Ocieplnie na zewnatrz planuje dopiero po wakacjach i szczerze nie wiem kiedy najlepiej te parapety wstawiac przed czy po ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale zeby zapanowac nad wszystkim trzebaby byc fachowcem z kazdej dziedziny. Staram sie czytac jak najwiecej ale jest tego tak duzo, ze niestety nie daje rady a nie mam nikogo w rodzinie kto ma o budowlance pojecie. Poszukam teraz tematow odnosnie jak madrze zrobic parapety. Jak mozecie wrzuccie linki bedzie latwiej bo wyszukiwarka forum nie nalezy do wspanialych.

Robiac parapety wewnetrzne musze od razu robic zewnetrzne ? Ocieplnie na zewnatrz planuje dopiero po wakacjach i szczerze nie wiem kiedy najlepiej te parapety wstawiac przed czy po ?

 

Nie musisz od razu robić, ale i tak jakoś dół ościeża od zewnątrz będziesz musiał zabezpieczyć.. Jak zrobić parapety znajdziesz w Instrukcji na stronie 21. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i od razu coś zauważyłem na kolejnej stronie - podparcie balkonu na styrodurze - ciekawe sposoby montażu promujecie - bez urazy

 

Mozesz raz jeszcze powiedziec jak to sensownie zrobic. Moje balkony sa podparte na podporach montazowych heicko i............. Wlasnie teraz problem bo beda robic mi niebawem wylewki i mysle aby wylewka doszla odylatowana od czola ramy okna. Wszystko co jest pod rama okna to wypelnie twardym styropianem i pozniej pianka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deska od zewnątrz, odpowiednio zaklinowana by się nie "wygła ;) " między podporami jak najwięcej styropianu i będzie OK

Najważniejsze jest to, by ościeżnica nie stała na materiale który może się poddać - takim wbrew pozorom jest styrodur - musi być podparta stabilnie - czy Heicko, czy inne wynalazki, czy poszerzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deska od zewnątrz, odpowiednio zaklinowana by się nie "wygła ;) " między podporami jak najwięcej styropianu i będzie OK

Najważniejsze jest to, by ościeżnica nie stała na materiale który może się poddać - takim wbrew pozorom jest styrodur - musi być podparta stabilnie - czy Heicko, czy inne wynalazki, czy poszerzenia

 

Ta deska ma byc za tym styropianem od strone zewnetrznej budynku i ma trzymac styropian zeby napor wylewki go nie wypchal spot ramy okna ? Sama wylewka nie powinna wejsc pod rame tylko dojsc do jej czola odpowiednio zdelatowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...