Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki nie mam podcięć ,a styropian nachodzi na ramę okienną 2 cm na każdą stronę ,czyli się zgadza wykonawca kazał mi dać 1 cm wiecej na kazdą stronę,czyli rzeczywicie jak jareko mówi ten plastik bok byłby w styropianie ,dzięki wielkie

Kupiłam listwy podparapetowe ,piana i o czymś powinnam wiedzieć?rozumiem ,że piana wygłusza i przykleja?

 

I jeszcze co jak okno a u mnie fix nie ma wzięcia( to wzięcie od dołu ramy, nie po bokach) ,to parapetu nie mam jak włożyć i wtedy zaczyna się od ramy-tam może przeciekać na łączeniu parapet -rama drewniana?

Tutaj widać,że okno ma takie podcięcie gdzie wchodzi parapet,a ja w fixach nie mam takiego podcięcia,czyli parapet zewnetrzny nie zacznie mi się tak jakby pod oknem-precyzyjnie mówiąc nie wyjdzie mi z tego rowka tylko muszę dostawić do okna

 

f645876f07e2cc2f.jpg

Edytowane przez Barbara74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz problemu z parapetem,czas nadszedł na obrobienie tego słupa,pomiędzy oknami.Wczoraj siedziałam i czytałam i proszę o korektę czy dobrze myslę.

Okno było montowane w zeszłym roku, teraz ocieplam i chcę to zamknąc.

Słup żelbetonowy był niewielkich rozmiarów tak,że oknowystaje poza niego.Rozumiem,ze od strony słupa to obróbka jak w warstwie ocieplenia?

I co teraz zamierzam zrobić.

-wybrać starą piankę ,dać nową( pomiędzy część okna i słup)

-na to dać taśmę paroprzepuszczalną

-dać styropian na słup na taką grubość aby się zlicował z oknem

-pomiedzy tym oknem a tym styro zostawić szczelinę na 2 cm ,aby dać pianę

-na to ponownie taśma paroprzepuszczalna

 

i teraz wyczytałam ,że najlepiej dać drugą warstwę styropianą ,aby nachodziła na ramę okienną-ale ja mam okładzinę z drewna która mam nałożyć na ten róg,aby róg był drewniany i wydawał się słupkiem okna drewnianego, stąd te dwie warstwy taśmy

 

proszę o radę

dołączam zdjęcie DSC00810.jpg

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że na forum albo się ktoś pyta o fachowca co montował,albo o kierownika budowy dlaczego mi tego nie rozwiążę,najlepiej się naśmiewać ,a problem zostaje,ani ja nie jestem producentem ,ani montażystą ani kierownikiem budowy,liczę na pomoc co tu zrobić bo tak mam a nie inaczej.

 

Jareko pytam bo nie wiem,a większość też nie wie,albo zrobią jak im wygodniej.Muszę to zrobić i koniec,w czym problem aby mi w tym pomóc ,muszę to wiedzieć na jutro,bo facet w końcu musi to zrobić.

Czy ktoś mi pomoże bez wyśmiewania się z innych,chyba że strasznie chcecie żeby to inni spiepszyli,aby się dalej naśmiewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu ktoś za to wziął pieniądze. Podpowiemy Ci swoj pomysł, może błędny w danej sytuacji (nie wszystko jest oczywiste na podstawie zdjęcia) a potem , w razie problemów będziesz miała do nas pretensje (niestety - nie brakuje takich użytkowników na forach).

Wyznaję zasadę - nie jestem pewien, nie zabieram głosu.

Masz do nas pretensje, że zarywając nocki, zaniechając swoją pracę siedzimy tu i nie raz uda nam się coś ciekawego i pomocnego powiedzieć, ale dla Twojego problemu nie kwapimy się z odpowiedzią? Może jej po prostu nie znamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja Ci jeszcze powiem, gdzie mam watpliwosci:

wykombinowalas cudo z ta sklejka udajaca slupek. Ciekaw jestem jak ja bedziesz mocowala do sciany? Na klej? Wytrzyma?

Skazana jestes przez to na slabsze docieplenie (moze zbyt cienkie i slup - czyli zelbeton a nie pustak bedzie zimny). Wowczas pojawic sie moze kolejne pytanie - okna są mokre. Takie rzeczy ustala się z architektem, kierownikiem budowy a nie z fachowcami od okien!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co teraz zamierzam zrobić.

-wybrać starą piankę ,dać nową( pomiędzy część okna i słup)

-na to dać taśmę paroprzepuszczalną

-dać styropian na słup na taką grubość aby się zlicował z oknem

-pomiedzy tym oknem a tym styro zostawić szczelinę na 2 cm ,aby dać pianę

-na to ponownie taśma paroprzepuszczalna

Rozumiem że przekonsultowane z kierownikiem budowy? Na stan który masz - pozostaje mu zwrócić uwagę na dokładność wykonania tego co wyżej.

Zmieniłbym styro na neopor ew.styrodur - podzielam opinię że będzie go mało jak na betonowy filar, natomiast samo jego wsunięcie do wewn było dobrym pomysłem. Czy cienka "okładzina z drewna" się sprawdzi, czas pokaże, uwzglednij że na naroża budynku jak pożądnie powieje, działają znacznie większe siły parcia i ssania. Na Twoim miejscu zażądałbym akceptacji od autora projektu. Niech powie "co miał na myśli" proponując te ładne przeszklenia. Chyba że tak jak większość improwizujesz i "ma być ładnie, a jak się da to niech będzie prawidłowo".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fin już Ci Barbaro odpowiedział - nasza tu obecność to pasja, nie zawsze możemy odpowiedzieć, ja jestem w tej chwili po 12 godzinach za kółkiem i oględzinach dwu domów. Nie mnie płacisz - zapłaciłaś projektantowi, zapłaciłaś Kierbudowi więc cierpliwie czekaj aż kilku frajerów podpowie Ci co, a nie jeszcze masz do nas pretensje, na dodatek sama leniwą jak widać będąc nie zadałaś sobie trudu by zdjęcie o 90 stopnie obrócić

Dla mnie całość jest nieprzemyślana od początku - czyli projektu, po montaż okien. To co teraz jest dla Ciebie problemem należało poruszyć przed montażem.

Tak jak chcesz można ale ten puc betonowy będzie zimny, może zimą nie będzie się po nim od wewnątrz lała woda czy też pojawiał się lód ale w tym konkretnym miejscu, między oknami 2 cm to za mało. Pomijam słuszne uwagi surfiego - jak zamocować te dechy byś tego miejsca nie spierniczyła

Powiem ci szczerze - nie wiem. Nie wiem jak wybrnąć, najlepiej wziąć za pysk projektanta - niech on się męczy jak wybrnąć z błędu - moim zdaniem - z jego błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie nie mam do Was pretensji,że mi nie odpowiadacie,ale o to ,że czasami tracicie czas na pisanie jak to ten spiepszył,a jak tamten, więc jak już pisać to na temat ,na tym forum się różni ludzie wypowiadają,a nasza mądrość to wysłuchać wszystkich ,poczytać ,wyciągnąć wnioski.Czy naprawdę ktoś miał do Was pretensje za złe doradztwo,jak tak to go po prostu olać.

 

Jareko ,co do obrócenia zdjęcia ,to próbowałam i chociaż w moich plikach jest tak jak powinno być ,to wrzucając na FM zawsze się obracało.

Co do taśm z zeszłego roku to zostały naklejone nowe.

Co do obłożenia słupa to też brałam po uwagę styrodur,i będzie go z 10 cm -to jest grubość do zlicowania z oknem.I zaczęłam brać pod uwagę nie obkładanie go drewnem,czy zrobię tak czy inaczej to będzie moja decyzja i nikt tylko ja za nią odpowiem,więc nie bójcie się wypowiadać

 

I powiem Wam,że najechaliście na mnie fajnie ,bo chociaż wpletliście jakieś konkrety a nie "wypowiem się jak inny się wypowiedzą"

Co mi da wypowiedzenie się jednego kierbuda czy kogoś innego,jak po pierwsze kierbuda już nie mam ,wykanczam dom w środku i robię elewację.A nawet gdyby był to pytanie czy mądrze by mi doradził-już w to wątpię.

Wybierając okna,a brałam pod uwagę tylko drewniane zależało mi przede wszystkim na dobrym montażu,ale jak ja szary człowiek,mam to wiedzieć.Poza tym ludzie w ekipach się zmieniają i przedtem to robili dobrze,a potem już nie.Ciepły montaż to dla wiekszości ludzi nieznajome słowo,

Jareko ja chciałam mieć Twój montaż ,ale Ty miałeś drewniane Jezierskiego w dodatku był problem z terminowością i strasznie długi okres oczekiwania.

Gdybym brała plastiki to pewnie Ty byś je montował.

Jak wybierałam producenta to od razu zaznaczałam ciepły montaż i czy mają doświadczenie.I być może ,że facet do tej pory myśli,że umieją to robić,ja teraz wiem,że nie.

Z jednych okien zrezygnowałam bo jak się Pan właściciel dowiedział ciepły montaż to wzdychnął i powiedział,że go nie lubi to go skreśliłam.

Niestety skąd my mamy widzieć kto nam spiepszy a kto nie?to dowiem się po,albo z waszą wiedzą w trakcie,ale gdybym ją posiadała to bym je sama zamontowała.

Jareko myślę,że budując następny dom zastanowię się przed montażem,ale wyjdzie coś innego ,I znowu to powiesz.

Myślę,że gro ludzi ma podobnie i nie widzi problemu ,a wiecie dlaczego bo nie ma takiej wiedzy ,że tu jest problem.

Myślę,że jakbym była kierbudem to bym się zastanawiała nad tym na etapie projektu i przed montażem.Ale nie jestem dlatego pytam,Was ,bo do budowlańców na wiekszości budów i kierbudów nie mam zaufania.

 

Tak myślałam,że to jedno zdanie wywoła burzę,ale ja nie chciałąm Was obrazić,tylko zmobilizować do odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W projekcie słup w narożnym oknie miał być okrągły po stronie wewnętrznej,okna miały być tam narożne.I niestey mój mąż w czasie budowy powiedział,że on nie chce mieć nic okragłego tylko kanciaste,więc dali słup,ale myslę,że dobrze ,że go zrobili cieńszy ,bo mam przez to z 10 cm na styrodur.No i tak ,pretensje po krótce,w kązdym razie nie ważne czyja to wina trzeba z tego jakoś wyjśc.

Jak się wasze dziecko wywróci to dochodzicie kilka dni dlaczego ,co się stało ,nie ,dajecie plasterek,no i ja takiego plasterka własnie potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc skoro plasterka potrzebujesz .... to go masz

Czyli, reasumując pokrótce Twoją wypowiedz, słup zostanie oklejony 10 cm styroduru ?

Skoro tak, tego na zdjęciu nie widać i jakoś poprzedni opis był nie teges ;) to nie jest tragicznie

 

PS.

Ja już czasem wykończony jestem głupotą architektów, naiwnością Inwestorów, dokładnością murarzy etc tec - więc wybacz, że czasem osoby, które mi nic nie zawiniły po łbie ode mnie dostają - padło na ciebie - sorki

Edytowane przez jareko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że wtrącę inny (własny) wątek, po ostatnich konsultacjach w Wami powstał pewien dylemat. Przypomnę, montaż okien wysuniętych 3 cm poza lico ściany, niechlujnie przyklejona taśma uniwersalna Wu..th o zmiennym współczynniku sd, poprawki od wewnątrz ...

Właśnie rusza elewacja. Dzięki darczyńcy :) posiadam koło ratunkowe w postaci taśmy soudal na zewnątrz. Michał z pełnym przekonaniem twierdził, że nie należy przyklejać do styropianu taśmy paskiem butylowym, ponieważ ów butylem wchodzi w reakcję ze styropianem. A tu http://www.izoplast.pl/oferta/montaz/ prezentacja przyklejenia do styropianu. Czy bezapelacyjnie do muru, czy można jak w linku?

Pozostała mi "kiszka" z klejem soudal, którą stosowałem do przyklejania od wewnątrz, później ratowałem się gipsem. Czy ten klej (nie pamiętam nazwy) nadaje się również na zewnątrz na uratowane kawałków taśmy wutrha? Czy kleić do muru (będzie na styk), czy do styropianu?

Pytanie poza programem, ale czy definitywnie na zewnątrz nie można stosować taśmy wysokoparoszczelnej (wewnętrznej)? Zostało mi kilka metrów, a zewnętrznej może właśnie kilka zabraknąć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj ją pod parapet - tak naprawdę w tym miejscu nie ma znaczenia jaka jest folia - czy przepuszcza czy też nie

A co do reszty, lepiej nie używać butyli do styropianu - dlaczego ? nie wiem do końca, ale jest to powtarzana i słyszana z wielu ust opinia

Mnie uczono że styropian zżerają rozpuszczalniki organiczne - butyl takowym jest ? Nie mam do końca pewności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem kicha z tymi ekipami od montażu okien.Najgorsze jest to ,że tylko fachowiec może stwierdzić czy dobry był montaż.znaczy to z czego sobie mało osób zdaje sprawę,że nie można brać z polecenia ,bo niektó®zy polecają,bo

-ekipa posprzątała po sobie

-bo byli terminowi

-bo byli mili

-bo wydawali się profesjonalni

i jeszcze dużo jest takich bo,a mnie interesuje całkiem inne bo.

A Ty Jareko , spotkałeś się z wieloma ekipami ,któ®e byś mógł polecić?I co z tego ,że ktoś robi ładne okna jak ekipa montująca do dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

daj ją pod parapet - tak naprawdę w tym miejscu nie ma znaczenia jaka jest folia - czy przepuszcza czy też nie

A co do reszty, lepiej nie używać butyli do styropianu - dlaczego ? nie wiem do końca, ale jest to powtarzana i słyszana z wielu ust opinia

Mnie uczono że styropian zżerają rozpuszczalniki organiczne - butyl takowym jest ? Nie mam do końca pewności

 

co do butyli - potwierdzam - NIE WOLNO stosować taśm ze wstęgą butylową do styropianu, w takim przypadku należy zastosować taśmę bez butylu i dokleić ją klejem, który nie wejdzie w reakcje ze styropianem.

Po drugie należy pamiętać o przykryciu taśmy tynkiem w terminie MAKSYMALNIE 3 miesięcy, chyba, że to taśma wykonana z paroprzepuszczalnego epdm`u.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wybaczcie, że wtrącę inny (własny) wątek, po ostatnich konsultacjach w Wami powstał pewien dylemat. Przypomnę, montaż okien wysuniętych 3 cm poza lico ściany, niechlujnie przyklejona taśma uniwersalna Wu..th o zmiennym współczynniku sd, poprawki od wewnątrz ...

Właśnie rusza elewacja. Dzięki darczyńcy :) posiadam koło ratunkowe w postaci taśmy soudal na zewnątrz. Michał z pełnym przekonaniem twierdził, że nie należy przyklejać do styropianu taśmy paskiem butylowym, ponieważ ów butylem wchodzi w reakcję ze styropianem. A tu http://www.izoplast.pl/oferta/montaz/ prezentacja przyklejenia do styropianu. Czy bezapelacyjnie do muru, czy można jak w linku?

Pozostała mi "kiszka" z klejem soudal, którą stosowałem do przyklejania od wewnątrz, później ratowałem się gipsem. Czy ten klej (nie pamiętam nazwy) nadaje się również na zewnątrz na uratowane kawałków taśmy wutrha? Czy kleić do muru (będzie na styk), czy do styropianu?

Pytanie poza programem, ale czy definitywnie na zewnątrz nie można stosować taśmy wysokoparoszczelnej (wewnętrznej)? Zostało mi kilka metrów, a zewnętrznej może właśnie kilka zabraknąć.

Pozdrawiam

 

co do linku - to nie widzę aby do styropianu klejono butyl.

Po drugie jak czegoś Ci zabrakło daj znać czego i ile, podeśle, skoro potrzeba :D - nie stosuj taśm ot tak bo coś zostało, jak już "ratować" Twój montaż to skutecznie :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...