Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zanim znowu pojawią się opowieści, kto z kim rozmawiał o MOWO i kto co na ten temat powiedział pozwolę sobie zamieścić trzy obrazki:-). To ceny detaliczne wprost od Tremco illbruck. Teraz możecie nie pytać mniej lub bardziej "doświadczonych" montażystów, bo takich w Polsce jest na razie 4, i tylko oni mogliby coś o zastosowaniu MOWO powiedzieć w sposób kompetentny. Siebie nie liczę, bo ja... nie jestem montażystą, ani nawet inżynierem, co to wymyśla, a okna nie zamontował:-).

 

Wysokość rabatów handlowych, to już nie ze mną:-).

MOWO ceny detaliczne A.jpg

MOWO ceny detaliczne B.jpg

MOWO ceny detaliczne C.jpg

Edytowane przez T12345T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli od cen w tych tabelach nie ma rabatów?Ja bynajmniej tak zrozumiałem z rozmowy ze swoim przedstawicielem.. I jeszcze trzeba dodać 23% VAT? Jakby nie patrzeć - z robocizną może być sporo więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jesli od cen w tych tabelach nie ma rabatów?Ja bynajmniej tak zrozumiałem z rozmowy ze swoim przedstawicielem.. I jeszcze trzeba dodać 23% VAT? Jakby nie patrzeć - z robocizną może być sporo więcej?

 

finlandia zapewne widziałeś ten sam tekst co ja na temat MOWO i na jego końcu jest takie coś: "*. Ceny przed rabatem. Wysokość rabatów uzyskają Państwo od RKS."

Więc jednak rabat powinien być, muszę dopytać jak wysoki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest na razie sam zestaw. U mnie będzie gdzieś 75 mb. biorąc średnio cenę 115 (nie wiem czy to netto czy brutto) to zestaw b czyli prawie 9K. Czy jeszcze coś potrzeba do prawidłowego montażu okien w tym systemie? No i ciekawe ile za robociznę. Pomijam tu koszt samych okien. Rabaty jak znam życie na początku będą tylko dla montażystów czyli prawdopodobnie ja biedny inwestor:bash: zapłacę cenę cennikową. No chyba że montażysta będzie człowiekiem:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz- nie jest tak, że ja patrzę na ceny tylko przez pryzmat "ile zarobię". Dla mnie klient to jego stolarka i satysfakcja z niej. A nie kwota.

Ale patrząc na te wszystkie cenniki wiem, że towar to nie tylko mb okien. To też zakładki, odpady i straty. Taśmy od razu przeliczam +10-20%, bo zawsze ich potem brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie podejrzewam, a wiem. Nie uzyskasz:-).

 

Zawsze podziwiałem tych, którzy wiedzą.. i nie to, zebym chciał jakąś dłuższą polemikę prowadzić, ale jak ważkie argumenty użytkowe przemawiają za tym, żeby zamiast kantówki po 18 zł/mb, stosować jej modyfikację po 100 zł/mb ? Przy typowym oknie 150x150 cm róznica w samym materiale wynosi prawie 500 zł, więc jest to niemal tyle ile kosztuje samo okno... pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze podziwiałem tych, którzy wiedzą.. i nie to, zebym chciał jakąś dłuższą polemikę prowadzić, ale jak ważkie argumenty użytkowe przemawiają za tym, żeby zamiast kantówki po 18 zł/mb, stosować jej modyfikację po 100 zł/mb ? Przy typowym oknie 150x150 cm róznica w samym materiale wynosi prawie 500 zł, więc jest to niemal tyle ile kosztuje samo okno... pzdr

 

No, to żeby nie wdawać się w polemiki podstawowa różnica pomiędzy "kantówką" a MOWO leży w mocowaniu do muru konstrukcyjnego i w nośności tego mocowania. Już widzę HS albo inne okno o dużej masie własnej montowane na niesezonowanej "kantówce" jako elemencie nośnym mocowanym wyłącznie na wkręty kręcone w pustaka albo beton komórkowy. To się może udać przy standardowym oknie 1500 x 1500 z jednokomorową szybą w trakcie targowego pokazu, ale na budowie? "Na zawsze"? Zrobiłbyś tak u siebie? Ja nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test mocowaniem bym się tak bardzo nie przejmował bo to ewentualnie można jakoś dopracować. Bardziej martwił bym się tym jak ta kantówka będzie wyglądać za 10 - 15 lat. Załóżmy że drewno użyte do tej konstrukcji będzie sezonowane, suche, zaimpregnowane i.t.d. Ale co z wilgocią i wpływem warunków atmosferycznych. Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test mocowaniem bym się tak bardzo nie przejmował bo to ewentualnie można jakoś dopracować. Bardziej martwił bym się tym jak ta kantówka będzie wyglądać za 10 - 15 lat. Załóżmy że drewno użyte do tej konstrukcji będzie sezonowane, suche, zaimpregnowane i.t.d. Ale co z wilgocią i wpływem warunków atmosferycznych.

 

No i cały szkopuł właśnie w tym "jakoś" i w tym "jak". Ja rozumiem, że można w montażu proponować przeróżne rozwiązania, ale... . Sam chętnie zobaczyłbym jak zachowa się 20 centymetrowy kawałek kantówki 100 x 100 mm przykręcony jednym wkrętem do ściany nośnej pod obciążeniem np. 150 kg albo jak kto woli 1,47 kN.Odcinek MOWO podobnej długości przeniósł ten ciężar "na kleju" bez przykręcania, co sam sprawdziłem i pokazałem. Co na to kantówka? Mam nadzieję, że blokno nie rzucił czegoś ot tak, tylko najpierw sprawdził, co z tego wyjść może, chociaż jego "podejrzewam" do optymizmu nie wiedzie. Oczywiście jak to drewno zachowa się w czasie też nie jest bez znaczenia dla trwałości montażu, ale kto by się tam tym przejmował. Illbruck na swoje rozwiązanie daje 5 lat gwarancji, ile dadzą "kantówkowi montażyści"? Do końca targowego pokazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a to ja wybiorę sobie element mocujący z MOVO - klej - i drewno konstrukcyjne albo inny element nośny w przyzwoitej cenie i co będzie dobrze ??

 

tak na poważnie jest sporo różnych systemów bardziej lub mniej kompletnych droższych lub tańszych a MY i tak wiemy lepiej niż pomysłodowcy czy producenci tych systemów co i jak można, na czym można oszczędzić, co można zastosować w części a co można zmienić w systemie lub wywalić itd itp

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test mocowaniem bym się tak bardzo nie przejmował bo to ewentualnie można jakoś dopracować. Bardziej martwił bym się tym jak ta kantówka będzie wyglądać za 10 - 15 lat. Załóżmy że drewno użyte do tej konstrukcji będzie sezonowane, suche, zaimpregnowane i.t.d. Ale co z wilgocią i wpływem warunków atmosferycznych.

 

Panowie, w cenie 18 zł/mb to ja już uwzgledniłem kantówke sezonowaną, klejoną warstwowo i zaimpregnowaną! Dobór odpowiednich łączników do jej zamocowania w murze to też nie jest temat na pracę magisterską.. Więc o co chodzi? O przyklejenie do muru? I to własnie to klejenie miałoby być uzasadnieniem 5-krotnie wyższego kosztu materiałów montażowych? Nie, no mam nadzieje, że chodzi o coś innego.. :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...