Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak czytam i czytam (ostatnio rzadko) i nabieram przekonania, że to już wcale nie ma służyć inwestorom a jest to wyłącznie metoda by producentom systemów (np. ill...) "żyło się lepiej". Przy obecnych systemach okiennych o głębokości zabudowy 90mm można śmiało wysunąć okno w warstwę ocieplenia na jakieś 30mm bez ponoszenia żadnych kosztów i uzyskać parametry niewiele ustępujące montażowi całkowicie w warstwie ocieplenia. Jeżeli na niewielki domek MOVO ma kosztować jakieś 10kzł to sens jego stosowania jest bardzo wątpliwy. Chyba tylko po to by pochwalić się, że ma się certyfikowany dom pasywny.

To tyle w temacie.

 

Wszystkiego Naj Naj w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To nie bardzo sobie wyobrażam jak tam mocowane są taśmy. Jeśli tak jak na pozostałych bokach okna to nie bardzo to widzę - parapet warto wsunąć pod okno, ale w tym wypadku pewnei musisz naruszyć folie..

Jeśli już okno było bez listwy parapetowej (zdemontowałeś przed montażem?) to trzeba było folie kleić bliżej środka okna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu kilka osobnych problemów:

1. okno musi być podparte na dole w kilku punktach zależnie od szerokości i konstrukcji okna ( np ile jest słupków, skrzydeł itd ). Takie podparcie ( tzn okno całym swoim ciężarem obciąża w tych punktachklocki podporowe na ,których spoczywa ) nie jest możliwościa , jest WARUNKIEM KONIECZNYM prawidłowo zamontowanego okna.

2. Brak listwy podparapetowej ( zwykle jest to ta sama listwa transportowa z uszczelką ) , sugeruje( łącznie z twoim opisem,że pianka wypchnęła taśmy ) ,że sa one nie właściwie do ościeżnicy przyklejone i nie ma jak "wsunąć " parapetu pod ościeżnicę.

 

Opisz to bardziej szczegółowo ( może rysunek )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy możliwy jest warstwowy montaż okien w oknach już zamontowanych? Chodzi mi o to czy taśmy paroizolacyjną i paroprzepuszczalną można przykleić do ramy okna od strony wew i zew okna i dopiero wtedy otynkować od wew i obłożyć styropianem od zewnątrz? Czy to da ten sam efekt izolacji przed warunkami atmosferycznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Witam,

Czy możliwy jest warstwowy montaż okien w oknach już zamontowanych? Chodzi mi o to czy taśmy paroizolacyjną i paroprzepuszczalną można przykleić do ramy okna od strony wew i zew okna i dopiero wtedy otynkować od wew i obłożyć styropianem od zewnątrz? Czy to da ten sam efekt izolacji przed warunkami atmosferycznymi?

 

Jest możliwe, z zewnątrz nie ma problemu wcale - ociepleni i tak zakrywa część ramy do której doklej się taśmy, mam klientów, którzy zawsze montują w ten sposób taśmy zewnętrzne.

Więcej zabawy będzie ze środkiem, na profilu od strony zawiasów jest niewiele miejsca więc wykonanie jest trudniejsze i mniej estetyczne - ale jak pisałem na początku do wykonania, jeżeli zrobi się to zgodnie z zasadami efekt będzie dokładnie taki sam.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie można wykonać taki montaż i to bez większych problemów, pięknie i starannie o ile nie ma się węża w kieszeni i pamięta, że systemy kształtowników nie składają się wyłącznie z ramy, skrzydła i słupka:-):-):-), ale całej gamy różnych "szpejów", które po coś tam stworzono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnienie materiałów ( taśmy ) w oknie już zamontowanym tak, żeby montaż stał sie montażem warstwowym jest oczywiście możliwe,ale : musisz mieć pewność ,że to co jest już gotowe jest wykonane prawidłowo mam to na myśli ustawienie okna ( pion ,poziom, klocki podporowe );przytwierdzenie okna do ściany ( odpowiednia ilość punktów właściwie rozlokowanych );odpowiednie uszczelnienie pianką przestrzeni pomiędzy murem a ościeżnicą okna.Żeby to sprawdzić trzeba wykonać odkrywki ( odkuć tynk wokół okna i sprawdzić jak to jest ). Dopiero jak masz pewność że jest ok. możesz rozpocząć pracę.Od zewnątrz najprościej jest uzupełnić węgarek styropianem np.2 cm z taśmą rozprężną doklejona do krawędzi styropianu który będzie za pośrednictwem tej taśmy łączył się prostopadle z ościeżnicą ( tak,żeby taśma rozprężyła się w zakresie jej stosowanki np 5-15 mm ).Od wewnątrz jest trudniej ,bo jak już to zostało napisane jest mało miejsca, bo są zawiasy .Pewnie trzeba bedzie w związku z tym odkuć tynk i dokleić taśmę do ramy( mamy niewiele miejsca od krawędzi do zawiasów więc trzeba to zrobić wyjątkowo starannie ) i do muru. Taśmę można zastąpić silikonem który musi zakryć całąszerokość pianki ( jest to jednak " wątpilwy sposób " bo spoina silikonu musi być wykonana w proporcji 2:1 tzn że mając 2 cmszerokości pianki powinniśmy częściowo ją usunąć i wykonać spoinę o przekroju 20 x 10 mm ) , mozna zastosować też listwy tynkarskie ( tutaj może myć trudnoiść z przyleganiem jej do ściany po odkuciu ). No i na koniec to co niezbędne , a moze stanowić największą trudność trzeba zdemontować i ponownie zamontować z zasadami montażu warstwowego parapety zewnętrzny i wewnętrzny. Reasumując jest co robić:bye:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ba,gość promowany na tej stronie montował mi okna,...

I o to chodzi by właśnie tych dobrych promować, reklamować, by klienci byli zadowoleni z wykonanej pracy - i dobrze że w końcu taka inicjatywa powstała

Tak naprawdę wybierając okna trzeba by prześledzić stronę kolegi Testa (oknotest.pl) a by je później zamontować - włąśnie montaże.info.pl

 

A co do Drutów

Jakiś czas temu, gdy nie wiedziałem kto zastąpi mojego dostawcę Schuco, chciałem mieć w swojej ofercie okna tanie, na pięć lat gwarancji, która i tak trudno od producenta wyegzekwować (takie krążą opinie), mieć okna które dobrze zamontowane jakiś czas służyć będą klientowi - zwłaszcza temu, dla którego cena jest najważniejsza - i co?

Olali mnie.

Mail pozostał bez odpowiedzi

Pozostałem przy Schuco i w sumie to bardzo dobry wybór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Drutex może pluć sobie w brodę, bo miałby takiego ambasadora swojej marki, że hoho!:) Ale chyba dobrze się stało :D

Czasem mam wrażenie, że oni są za skoncentrowani na wojnie z O. i nie mają zwyczaju pochylać się nad konkretnymi przypadkami.

Wybrali drogę szybszą - mocną reklamą adresowaną do masowego Klienta.

Mi tam nie przeszkadza ich obecność wśród sponsorów ZMS. Mam inne spojrzenie na rynek i zwyczajnie - nie muszę ich lubić, ale by się od razu odwracać plecami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...