Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Robi się trochę OT ale co tam: jareko - moim zdaniem są takie czasy, że powinieneś powiększyć ofertę o inne produkty. Tylko wybrane z głową. Czemu np nie sprzedajesz A. oferta bardzo bogata: jest spory wybór i dla tych co szukają tańszych rozwiązań i dla tych których interesują wszelkie innowacje, najwyższa jakość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bądźmy szczerzy, rynek musi mieć w swojej ofercie towar różny jakościowo i tym samym cenowo. Takie prawo rynku i klientów w podjęciu decyzji w wyborze dostawcy

Też się cieszę że pozostałem przy swoim :) choć czasem zazdroszczę innym obrotu w taniosze

Nie ma im co zazdrościć. Bze wzgledu na cenę klient i ntak im powie jak będzie miał " uwagi " że on kupił towar pełnowartościowy nie wybrakowany i nie ma znaczenia że tani.A SWOJA DROGĄ ILE ONI MUSZĄ ZROBIĆ OBROTU ,ŻEBY WYJŚĆ NA SWOJE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz ze taka droga to poczatek konca dla D?;)

Ja tamtej kampanii U nie pamietam, to musialo byc przynajmniej 12-15 lat temu..

 

Jak nie pamiętasz - wszędzie Urzędowskiego mogłeś spotkać. Ulubione miejsce to telewizyjny dodatek do weekandowych, regionalnych gazet.

Ale fakt, że nie reklamował się na pierwszysch stronach GW, czy lokalnych gazet - to chyba bardzo wysokie koszta.

Sądzę, że przygotowuje się do obłożenia mocy produkcyjnych dla nowo budowanego centrum produkcyjnego - olbrzymie powierzchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszty reklamy są proporcjonalne do skali działalności i to dobrze,że np. okna sa przez producenta ( producentów ) reklamowane. Przy okazji " chwalenia " swojego produktu promują w ogóle stolarkę i zwracają uwagę na możliwość / konieczność jej wymiany na mową o współczesnych ( lepszych ) parametrach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem (ze zrozumieniem) artykuł Testa w Profi-Okno. Słusznie chyba wróży że będzie jak do tej pory - przepisy sobie a rynek okienny sobie, tylko więcej punktów zaczepienia do odrzucenia odbiorów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wprowadzą w Rozporządzeniu konieczność montażu w ociepleniu to co będzie groziło tym moim konkurentom, którzy będą mieli to rozporządzenie głęboko w d.... i dalej będą montować klasycznie na pianę, za śmieszne pieniądze?

 

Tylko Ty dostaniesz po d.... gdyż nie będziesz miał klientów

 

Pozwólcie, że odniosę się do obu wpisów jednocześnie, bo widzę między nimi związek.

 

Jarku, być może będzie tak jak piszesz, ale tylko... przez rok może półtora. Co potem? Wprowadzenie takiego zapisu do przepisów techniczno-budowlanych nie rodzi żadnych konsekwencji prawnych wprost dla tych, którzy nie będą go przestrzegać, ale... mogę sobie wyobrazić inspektora z Nadzoru, który odmawia wydania decyzji zezwalającej na użytkowanie obiektu. Mogę też wyobrazić sobie inwestora, który w odpowiednich okolicznościach stwierdzi, że okna są zamontowane niezgodnie z wymaganiem przepisów krajowych mimo, że sam tak chciał. Ergo, nie samo prawo będzie sankcjonowało nie przestrzeganie jego postanowień, a... praktyka rynkowa.

 

Pewnym jest, że wprowadzenie takiego zapisu wpłynie na zawartość projektów. Nie ma możliwości, aby za jakiś czas w projekcie pojawił się inny sposób montażu niż wymagany w przepisach techniczno-budowlanych. Każdy inny sposób montażu = wykonanie obiektu niezgodnie z projektem i tyle, dla jednych tylko, dla innych aż. Myślę, że sami sprzedawcy szybko pojmą ewentualne konsekwencje chodzenia na "przepisowe" skróty. To się po prostu nie opłaca, bo w dowolnym momencie prowadzi do odpowiedzialności, od której nie sposób się wymigać. Jestem również przekonany, że równie szybko inwestorzy obejmą zagadnienie swą mądrością, bo to przy dzisiejszych "wyczynach" montażowych straszny bat nie tyle na ekipy montażowe, co kolejny raz na sprzedawców.

 

Oj będzie się działo! Mimo, że nie jestem zwolennikiem tego zapisu, o czym pisałem w prasie branżowej, mam przeczucie, że właśnie on stanie się w najbliższym czasie bardzo ważnym elementem "gier rynkowych". O ile pojawi się w planowanym kształcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego zapisu w ogóle nie rozumiem !! Dlaczego nie obniża się max. współczynnika przenikania jak to się robi w innych krajach Unii, dlaczego nie nakaże się montażu warstwowego... tylko od razu z grubej rury. Też bym wolał montować okna tylko w ociepleniu, gdyż można by liczyć na mniejszą konkurencje w tej dziedzinie, tylko wprowadzenie takiego przepisu w praktyce nakaże stosowanie ocieplenia min 20 cm. To wszystko niesie za sobą ogromne koszty i zapewne wielu inwestorów przestanie być stać na własny dom..

 

Powstałby taki mały absurd, okno będzie mogło być o współczynniku U = 1.3 ale będzie musiało być zamontowane w technologi jak do domów energooszczędnych i pasywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć tu wyraźnie jakieś lobby............

 

Hm... według mnie czuć raczej kompletną ignorancję ze strony twórców tego zapisu. O lobbingu raczej nie może być mowy, bowiem kiedy taki zapis wymyślano nie było komu i za czym lobbować. A to że ktoś się wstrzelił w dziesiątkę, wynika raczej z trendów zagranicznych, które psim swędem spasiły do naszych przepisów jak rzadko, ale do aktualnych standardów i polskiego rynku pasują na razie jak pięść do nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...