Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

....

W technologii Systemu AD, gdzie okna są wsuwane w wykonane wcześniej ocieplenie domu z węgarkami i taśmą rozprężną, wymiana tychże okien na nowe możliwa jest po usunięciu tylko tynków wewnętrznych. Pozdrawiam

Wybaczcie słowo, ale musze go użyć: BREDZISZ człowieku. Dla Ciebie wymiana okien to chyba sprawa rozważana czysto teoretycznie i idę o zakład, że nie wyjmowałeś "zawodowo" okien, szczególnie w całości. Ja też nie miałem takiej okazji robienia tego z jdb, movo czy ad, ale bywam na budowach i trzymam w ręku nóż, piłę czy łapkę.

"Usunięcie tynków" w Twoich słowach to taka czynność jak oczyszczenie resztek zmiotką a tak nie jest, bo "usunięcie tynków" oznacza DEMOLKĘ.

Nie widzę teoretycznych różnic przy wymianie okien z movo czy ad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Nie widzę teoretycznych różnic przy wymianie okien z movo czy ad.

 

Dokładnie tak jest ja bym to jeszcze poszerzył o wszystkie wymiany bez znaczenia jak było to montowane, demoka musi być większa lub mniejsza ale zawsze :)

 

Mnie już bardziej nurtuje pytanie jak dokonać ponownego montażu - w przypadku montażu w warstwie ocieplenia, wiem, że to czeka nas za jakieś 10-15 lat ale ... czeka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zapytam.. Jarku, pokazywałes kiedyś na swojej stronie izotermy dla okna zainstalowanego tradycyjnie, w połowie wysuniętego i zupełnie.. z tego co kojarzę to właśnie temu w połowie było już bardziej blisko całkowitemu wysunięciu niż do tradycyjnej metody? dobrze pamiętam?

a jak ma sie montaż wysuniętej o 3cm ramy na zewnątrz na taśmie rozprężnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że to jednak będzie sporo dłuższy okres czasu

A ja jestem pesymistą i jeśli te wszelkie nowe wynalazki zostały użyte nie dość dobrze, to na wymianę będzie się chciało zrobić może nie za 10, ale troszkę więcej lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze zapytam.. Jarku, pokazywałes kiedyś na swojej stronie izotermy dla okna zainstalowanego tradycyjnie, w połowie wysuniętego i zupełnie.. z tego co kojarzę to właśnie temu w połowie było już bardziej blisko całkowitemu wysunięciu niż do tradycyjnej metody? dobrze pamiętam?

a jak ma sie montaż wysuniętej o 3cm ramy na zewnątrz na taśmie rozprężnej?

i w dalszym ciągu, na mojej stronie - http://www.jareko.pl/poradnik-montazysty/montaze-w-warstwie-ocieplenia/ - te przebiegi izoterm są dostępne

Hmmm.... jestem świeżo po szkoleniu MOWO i.... cholera, TEST miał rację - tylko ta cena, może jak JB-D na samym początku tak MOWO stanieje dość radykalnie jak więcej takich montaży się zacznie

Póki co cena odstrasza ale.... ale z drugiej strony faktycznie jest to system kompleksowy i nareszcie dopracowany w szczegółach

Póki co, zanim trafi się pierwszy zdecydowany na taki montaż klient, opieram się na materiałach producenta - http://www.jareko.pl/poradnik-montazysty/montaz-w-warstwie-ocieplenia-mowo/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to samo pytanie mi się pojawiło co Jareko.

Można, ale po co? Bo moda? Co innego nowy dom, gdzie to minimalne wysunięcie specjalnie więcej nie kosztuje,

ale przy remoncie trzeba na ogół w takiej sytuacji brać pod uwagę także nowe parapety i małą przeróbkę elewacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i w dalszym ciągu, na mojej stronie - http://www.jareko.pl/poradnik-montazysty/montaze-w-warstwie-ocieplenia/ - te przebiegi izoterm są dostępne

 

dzięki, brakuje na nich wartosci.. możesz napisać co oznacza na nich czerwona i niebieska linia?

bo cały czas się waham nad sposobem montażu..

a co do cen.. w kielcach u paru producentów okien różnica na samych kotwach jb-d na moich oknach jest rzędu 2000zł i zastanawiam się czemu..

 

zadna roznica przy takim materiale ale dokladniej to musisz sobie wyliczyc w bilansie calej chalupy. Dla mnie dzialanie totalnie bez sensu - ale zrobic mozna, czemu nie, w koncu ty tego chcesz i za to placisz.

 

tak, ale kolega który o to pytał bedzie robił remont elewacji i jak sobie wyobrażam to raczej i tak bedzie bałagan miał.. więc wycięcie od wewnątrz 3 czy 4 cm styropianu i montaż od wewnątrz z lekkim wysunięciem będzie mniejszym problemem niż wycięcie 8 i montaż na kotwach..

Edytowane przez _artur_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co do cen.. w kielcach u paru producentów okien różnica na samych kotwach jb-d na moich oknach jest rzędu 2000zł i zastanawiam się czemu..

..

A temu że to ciągle temat nowy, przez niewielu wypróbowany w praktyce i rynek jeszcze nie ustalił średniej ceny za pracę. Jak to z nowościami - jedni sprzedają je z wielkim zyskiem, inni w ramach "promocji" puszają to po cenach minimalnych by zdobyć rynek. Zdaje się że ekonomia bardziej mówi o opcji pierwszej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w moim przypadku to przy remoncie elewacji montaż w warstwie elewacji tak czy siak nie przeszkadza. A koszta to i tak są - "parę" zeta w tę czy w tamtą stronę nie rzutuje. W bilansie kolejnych nastu lat mniejsze koszta gazu w zimie bardziej mnie kręcą niż te wspomniane "parę" złotych inwestycji w montaż całkowity nowych okien w warstwie docieplenia. Poczytałem sobie w necie na temat tego typu montażu i wydaje się on najbardziej logiczny z punktu widzenia przede wszystkim ekonomiki i komfortu użytkowania.

Z tego co piszecie jest możliwy w związku z tym pozostaje tylko kwestia ekipy, która na tym się wyznaje.

Chciałbym jeszcze podpytać o markowe materiały jakich trzeba użyć do montażu w warstwie ocieplenia. A więc, elementy mechaniczne - jakiej firmy polecacie i taśmy - którego producenta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...