Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

znowu zaczynasz te kretyńskie wyliczanki?

to już kiedyś było

 

jak by jedno okno robiło stratę 120 zł to oznaczałoby u niektórych ok 2 tys strat na samych oknach a tyle to oni za ogrzewanie nie płacą więc reszta domu musiałaby być plus energetyczna..

 

sorki Krzysztof, ale jesteś błaznem i kretynem...

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są wyliczanki, ...Jak na razie to dzisiaj w Polsce średnie roczne zużycie energii to 120 kWh/m2, z tego na okna przypada 30% tj. 36 kWh/m2 czyli około 21 zł/m2.

 

to są wyliczanki i to jak zwykle u ciebie wzięte "z palca" - pokaż metodę obliczania tej wielkości oczywiście odnoszącą się do zdjęcia które przytaczasz...

domu 120kWh/m2 to były budowane w latach 70 - 80-tych i w tym okresie chyba zatrzymałeś się w rozwoju co widać jak na dłoni

 

wiesz co - czasami to aż się sobie dziwię, że chce mi się jeszcze wdawać w dyskusje z takimi trollami jak ty,to co wygadujesz jest tak samo wiarygodne jak twoje kolejne wcielenia na forum, zapewne to wcielenie skończy tak jak wszystkie poprzednie czyli dożywotnim banem - czego ci życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż nie jest jeszcze skończony.

 

Tego wcześniej nie napisałeś, ale nie sądzę, żeby to miało większy wpływ na moją opinię o tym co widzę na zdjęciach

 

A tak na poważnie, jestem troszkę zszokowany. Jakie błędy?

 

O takich sprawach nie dyskutuję na forach. Chcesz zadzwoń - porozmawiamy.

 

Czy zajmujesz sie tym tematem zawodowo.

 

Jeśli pytasz, czy zajmuję się montażem okien? Odpowiedź brzmi nie, nie zajmuję się montażem okien w tym sensie, że instaluję okna w otworach. Zajmuję się raczej tym jak to czynić poprawnie w określonych warunkach. Czy coś wiem o systemie SFS, warunkach i sposobie jego stosowania? Najlepiej zadzwoń jutro do firmy SFS do Pana Mariusza albo Pana Krzysztofa :-) i sam zapytaj o kompetencje vortalu Oknotest.pl w zakresie wykorzystania produktów SFS i montażu okien w warstwie ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,Jestem w trakcie montazu okien, poniżej przesyłam zdjecia. Montaż wykonywany przez profesjonalna firmę. Wrzucę moż[ATTACH=CONFIG]188762[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]188763[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]188764[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]188765[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]188766[/ATTACH]e komuś sie przydadzą.
Witam

Jestem z lekka zaskoczonym. Do profesjonalizmu na tych zdjęciach niestety daleko. Mnie zszokowało mocowanie folii zewnętrznej do ocieplenia - powiem szczerze, nigdy bym na to nie wpadł - super pomysł, zszywacz i wszystko jasne ;) Opaski wykonane co najmniej niechlujnie i tylko wkurzą ociepleniowców zamiast im pomóc tylko problemów dostarczą. To chyba Fentech a nie JB-D kolego TEST :)

Hmmm..... porównaj i sam oceń różnicę w wykonaniu montażu

http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-7/

http://www.jareko.pl/realizacjie/montaz-11-1/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy wykonywane są opaski wokół otworu to powinno wykonać się to na taśmy rozprężne a nie folie paroprzepuszczalne

Pod folie wewnętrzne otwory nie są przygotowane - tzn można się pomęczyć i kleić folie do tego co widać ale lepiej gdyby zamki zostały zarzucone zaprawą

Sposobów klejenia i używanych do tego materiałów jest wiele - na you tubie jest kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt filmów ukazujących jak to wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Gdy wykonywane są opaski wokół otworu to powinno wykonać się to na taśmy rozprężne a nie folie paro przepuszczalne

 

Co do otworów do jest wymóg techniczny co do obróbki otworów , przed jej naklejeniem. Czy zastosowane tam zszywki, są błędem, jak tak to dlaczego?

Jareko widziałem twoją stronę, wygląda to bardzo estetycznie. Od jak dawna zajmujesz sie montazem warstwowym w warstwie ociepleni.

 

Ogólnie załamka, myslałem ze ma JB-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojjj... już nie pamiętam od kiedy - będzie z 10? a może i więcej lat? Na JB-D chyba z pięć ? Nie pamiętam, za dużo tego było. Teraz wchodzę w MOWO

JB-D i Fentech to prawie to samo - różni się sposobem regulacji położenia okna w murze - JB-D za pomocą śruby do której jest dostęp przez ościeżnicę, w Fentechu nakrętki mocujące na kształtce - oba rozwiązania mają swoje zalety i wady ale najważniejsze, że spełniają swoje zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać raz jeszcze

Gdy wykonywane są opaski wokół otworu to powinno wykonać się to na taśmy rozprężne a nie folie paro przepuszczalne

 

U nas będzie zastosowana taśma rozprężna lub pianka niskoprezna będzie położona miedzy rama okienna a drugą warstwą styro. Czy to jest nie zgodne z technologią? Czy wogóle nie powinno tam być foli zewnętrznej?

 

Czy montaż wewnątrz jest nie zgodny z technologią chodzi o zszywki i nie obrobienie wnęki. Spotkał się Pan już z konsekwencjami takiego montazu?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..U nas będzie zastosowana taśma rozprężna lub pianka niskoprezna będzie położona miedzy rama okienna a drugą warstwą styro. Czy to jest nie zgodne z technologią? Czy wogóle nie powinno tam być foli zewnętrznej?...
folia w takim wypadku jest zbędna, pod warunkiem że będzie ta taśma rozprężna między dodatkową warstwą ocieplenia a ościeżnicą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas będzie zastosowana taśma rozprężna lub pianka niskoprezna będzie położona miedzy rama okienna a drugą warstwą styro. Czy to jest nie zgodne z technologią? Czy wogóle nie powinno tam być foli zewnętrznej?

 

"Druga warstwa styropianu", to jak rozumiem węgarek zachodzący na ościeżnicę okna. Taśma rozprężna pomiędzy ościeżnicą, a węgarkiem jest jak najbardziej na miejscu. Jednak wtedy niepotrzebne są folie, które już widać po zewnętrznej stronie. Pianka, na foliach? To jakieś kolejne nieporozumienie.

 

Czy montaż wewnątrz jest nie zgodny z technologią chodzi o zszywki i nie obrobienie wnęki. Spotkał się Pan już z konsekwencjami takiego montazu?

 

Konsekwencje są proste do przewidzenia, a ich wystąpienie wręcz nieuchronne i pozostające jedynie kwestią czasu. Folia klejona na nieprzygotowane podłoże odklei się. Przyklejanie folii w widoczny sposób, a więc raz na mur raz na kotwę, raz na dziurę nie daje żadnej szczelności połączenia. Wielu szczegółów nie widać na tych zdjęciach,ale śmiem twierdzić, że sam sposób aplikacji pianki spowoduje, że odspoi się ona od któregoś z podłoży. Odspojenie, to szczelina, szczelina i odklejona od muru folia to niekontrolowana infiltracja powietrza w szczelinie. Krótko mówiąc... będzie wiało! O ewentualnej rosnącej wartości mostków to już właściwie nie ma co pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...