Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rysunek 1 - wersja nr 1 jest prawidłowa. Wersja nr 2 wymaga poszerzeń wokół ram. Jeżeli się martwisz o roletki to zainteresuj się odpowiednią wersją krytych okuć.

Witam. Z Twoich wypowiedzi jednoznacznie wynika, że cały czas lansujesz osadzenie okien z licem muru, mimo że na dniach ma się ukazać nowelizacja instrukcji 421 ITB z prawidłowym wskazaniem na montaż okien w warstwie ocieplenia. Ta nieszczęsna instrukcja z 2006 roku przyniosła Polsce dotąd straty ciepła w wysokości 5,5 miliarda złotych i rozwój lobby energetycznego o 4 miliardy złotych z dotacji UE na współspalanie zrębków drewnianych z węglem. Te sumy łącznie poszły z dymem, ocieplając nam klimat w efekcie którego mamy tornada i gradobicia. W elektrowni Połaniec powstała największa w Europie spalarnia biomasy o mocy 190 MW, do której UE dopłaca 190 zł do każdej MWh, bo faktyczny koszt wyprodukowania 1 MWh to 380 zł. UE na to nie chce się godzić, bo ścinanie drzew i przerabianie na zrębki do spalenia ich w autoklawach, to jest tylko ekologia w głowach energetyków, którzy mają w tym własny interes, chociażby przydział roczny 3000 kWh darmowej energii na głowę każdego pracownika. Dlatego w powstała dyrektywa 2010/31/UE, która jednoznacznie wskazuje, że po 2020 roku nie będzie dopłat do takich ekologicznych obejść, a nowo budowane domy muszą być pasywne. Elektrownia Połaniec jest tylko jednym z wielu przykładów takich obejść na skalę gigantyczną, doprowadzając małych producentów peletów do bankructwa skupując każdą ilość surowca. Kiedy skończą się dopłaty z UE to prąd będzie 2x droższy niż dzisiaj. We wszystkich obejściach w UE przewodzimy. Jest lobby energetyczne, budowlane i są rytualne mordy zwierząt nie zgodne z prawem UE. Musisz się zastanowić i przemyśleć po której jesteś stronie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Z Twoich wypowiedzi jednoznacznie wynika, że cały czas lansujesz osadzenie okien z licem muru

Po prostu potrafię czytać ze zrozumieniem zadane pytanie, które brzmiało:

przygotowałem po 2 rysunki - proszę o podpowiedz jaki system montażu jest lepszy.

nieszczęsna instrukcja z 2006 roku przyniosła Polsce dotąd straty ciepła w wysokości 5,5 miliarda złotych i rozwój lobby energetycznego o 4 miliardy złotych z dotacji UE na współspalanie zrębków drewnianych z węglem. Te sumy łącznie poszły z dymem

Nie mam pojęcia skąd wziąłeś te kwoty - zapewne jak zawsze od wróżki ale z całą pewnością wiem, że natarczywie reklamowany przez ciebie sposób montażu nie uratuje świata. Nie dorabiaj teraz ideologii ekologicznej do swojej marketingowej papki:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia skąd wziąłeś te kwoty - zapewne jak zawsze od wróżki ale z całą pewnością wiem, że natarczywie reklamowany przez ciebie sposób montażu nie uratuje świata. Nie dorabiaj teraz ideologii ekologicznej do swojej marketingowej papki:mad:

Witam. Te kwoty biorą się z tych zdjęć termowizyjnych. Tam jest 12*C różnicy między ramą a szybą!!!. Z nich widać, że zestaw szybowy mniej traci ciepła niż rama okienna, która tylko przenosi ciepło z muru do otoczenia. Tak dzieje się, kiedy okno osadzone jest bezpośrednio w murze nośnym. To nie są błędy wykonawcze tylko konstrukcyjne!!!. Ta pokazana strata ciepła będzie się odbywać przez 30 lat do następnej wymiany okien. Z tych zdjęć można odczytać, że 1, 2 i 5 zdjęcie dotyczy okien trzy szybowych (są ciemniejsze i mniej tracą ciepła) a 3 i 4 to okna dwu szybowe bo jaśniejsze. Z tego wynika, że łatwiej i prościej jest oszczędzać energię niż ją pozyskać i bezmyślnie tracić. Pozdrawiam.

 

 

2.jpg 3.jpg 5.jpg 6.jpg 12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o takim rozwiązaniu jak zrobienie dookoła okna takiej opaski / skrzynki z bardzo twardego styroduru takiego 3-4 cm, to wystawić całe w warstwę ocieplenia.. dookoła może jeszcze wzmocnić opaską z xpsa dookoła z jakimś wzmocnieniem listwą od dołu i wtedy w tym zamontować okno?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

a co sądzicie o takim rozwiązaniu jak zrobienie dookoła okna takiej opaski / skrzynki z bardzo twardego styroduru takiego 3-4 cm, to wystawić całe w warstwę ocieplenia.. dookoła może jeszcze wzmocnić opaską z xpsa dookoła z jakimś wzmocnieniem listwą od dołu i wtedy w tym zamontować okno?

 

to znane i na moje dobre rozwiązanie pod warunkiem zastosowania odpowiednich konsol montażowych tak jak tu np:

mont1.jpg

 

jak masz na myśli mechaniczny montaż w takiej opasce to odradzam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

to znane i na moje dobre rozwiązanie pod warunkiem zastosowania odpowiednich konsol montażowych tak jak tu np:

[ATTACH=CONFIG]193514[/ATTACH]

 

jak masz na myśli mechaniczny montaż w takiej opasce to odradzam.

 

Pozdrawiam

super.. masz jakieś inne zdjecia?

i jakie konsole masz na myśli? opisywałeś gdzieś taki montaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

super.. masz jakieś inne zdjecia?

i jakie konsole masz na myśli? opisywałeś gdzieś taki montaż?

 

zdjęć ci u mnie dostatek ale dość spore podaj mi na PW emaila to podeślę jeszcze kilka.

Co do konsol to praktycznie wybór jest dość ograniczony JB-D i KNELSEN co to tego jakie zastosować to trzeba by zerknąć na Twoją budowę, Twoje okna itp itd te elementy muszą być dobrane do potrzeb.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o takim rozwiązaniu jak zrobienie dookoła okna takiej opaski / skrzynki z bardzo twardego styroduru takiego 3-4 cm, to wystawić całe w warstwę ocieplenia.. dookoła może jeszcze wzmocnić opaską z xpsa dookoła z jakimś wzmocnieniem listwą od dołu i wtedy w tym zamontować okno?

 

już jest, nazywa się MOWO, niestety jest koszmarnie drogie, tak 2x tyle co konsole jbd

 

tu był wątek o szukaniu zamiennika dla MOWO http://forum.muratordom.pl/showthread.php?214599-Zamiast-MOWO

 

przejrzyj tez moje posty z tego wątku, szukałem zamiennika dla konsol i parę pomysłów tu wrzuciłem, ja odpuściłem i zrobię konsole

nie mam kasy na zabawę i eksperymentowanie we własnym domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Krzysztof lobbował w odpowiednich środowiskach i dzięki temu w projektach był zapis o montażu w warstwie ocieplenia.

Ale czy to wynikało z troski o środowisko, czy może jednak zwykłe lobby poparte własnym interesem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że Krzysztof lobbował w odpowiednich środowiskach i dzięki temu w projektach był zapis o montażu w warstwie ocieplenia. Ale czy to wynikało z troski o środowisko, czy może jednak zwykłe lobby poparte własnym interesem...

Witam. Interes powstaje tam gdzie jest luka i warunki do zagospodarowania dobrym pomysłem. Te zdjęcia termowizyjne pokazują jednoznacznie, że osadzanie okien bezpośrednio w murach przynosi ogromne straty ciepła wypromieniowane przez ramy okienne. Związane to jest że:

1.- grubo ocieplony mur nośny ma dzisiaj temperaturę zbliżoną do 20*C

2.- poszerzona rama okienna 90 mm ma większą powierzchnię przejęcia ciepła z tegoż muru, bo ciepło przechodzi z powierzchni do powierzchni

3.- węgarek zachodzący na ramę niewiele daje, bo pozyskane ciepło musi gdzieś ujść, pójdzie dalej w szyby

Osadzając okno w warstwie ocieplenia, odcina się je od tego źródła ciepła.

Czy pisanie prawdy to jest lobbowanie czy nauczanie nieświadomych? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jest, nazywa się MOWO, niestety jest koszmarnie drogie, tak 2x tyle co konsole jbd

 

Witam. Jest bardzo drogie ale dobre. Będzie jeszcze drożej o koszty wykonania ocieplenia, które w tym rozwiązaniu jest trudniejsze do zrobienia. Alternatywą jest technologia w systemie AD. Wychodzi 5x taniej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wypowiedzi Sunrise mają niemal wyłącznie charakter komercyjny - naprowadzanie na swój produkt i zwyczajnie kłóci mi się to z ideą dyskusji.

Witam. Proszę pokaż swoje rozwiązania, określ zalety, pokaż zdjęcia i w Twoich ramach rozpoczniemy dyskusję. Może Twój produkt okaże się lepszy i zagości na tym forum "montaż w warstwie ocieplenia - jak to zrobić dobrze". Ja wszystko wykładam na stół i czekam na pytania. Ty podważasz nie pokazując nic. To jaka to może być dyskusja? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Krzysztof ta rodzaj "głupiego geniusza". Siedział sobie siedział i wymyślił, że potrzebny jest tańszy odpowiednik kotw stalowych JB-D itp. I to było całkiem sprytne. Później też całkiem sprytnie wymyślił sobie, że on taki tańszy odpowiednik wykombinuje, i aby był tańszy i lepszy (cieplejszy) - każe to wykonać z "plastiku". I jak wymyślił tak zrobił, nawet jeśli się nie mylę to to opatentował. Następnie jak każdy nieszalony naukowiec-wynalazca stwierdził, że jak już wymyślił i zainwestował to musi teraz jakoś na tym wszystkim zarobić. I tutaj już całkowicie nie sprytnie wykombinował sobie, że skoro był taki mądry i wynalazł "lek na całe okno-montażowe zło" to przecież będzie najlepszym sprzedawcą tego cudu. I tak zaczął nas zamęczać dorobioną do produktu filozofią.

Kolejny raz daje ci Panie Krzysztofie darmową radę: znajdź sobie dobrego sprzedawcę, który zarobi dla ciebie kaskę, a ty zajmij się czymś na czym się znasz (cokolwiek to jest), bo w handlowaniu jesteś słabiutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka "stratę" wygeneruje taki montaż

Jakieś 5,5mld zł! Ciepło z gorącego muru pompowane jest przez stalowe mostki termiczne do ramy a później do szyby. Jeszcze tego nie wiesz? Toż to podstawy fizyki kszysztofa vel wschodzące słońce :rotfl::rotfl:

A im cieplejsze okno tym większe straty ciepła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...