Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeszcze jedno. Montażyści nie robią problemu z tak wykonanym otworem? Nie ma problemów z gwarancją?

Witam. Montaż okien w opasce XPS'a i na ciepłym parapecie powinien być znany montażystą. Jeżeli wysoka cena elementów i dodatkowej robocizny Ci pasuje to wszystko jest dobre. Z gwarancją też nie powinno być problemów, bo montaż okien na dyble jest znany i stosowany od lat. Musisz tylko zwrócić uwagę, że wymiar okna będzie mniejszy o 5cm na całym jego obwodzie. To powinno być uwzględnione przy projektowaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Montaż okien w opasce XPS'a i na ciepłym parapecie powinien być znany montażystą. Jeżeli wysoka cena elementów i dodatkowej robocizny Ci pasuje to wszystko jest dobre. Z gwarancją też nie powinno być problemów, bo montaż okien na dyble jest znany i stosowany od lat. Musisz tylko zwrócić uwagę, że wymiar okna będzie mniejszy o 5cm na całym jego obwodzie. To powinno być uwzględnione przy projektowaniu. Pozdrawiam.

 

Dzięki.Pomogłeś rozwiać wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż, pokaż...

odważę się wrzucić dziesiątki zdjęć okien zamontowanych tradycyjnie lub na JBD to będziesz miał porównanie a forumowicze dowód na to jakie bzdury i kretynizmy wypisujesz ...

Witam. Sławek, jeżeli chcesz być wiarygodny to dotrzymaj danego słowa. Pokaż te dziesiątki zdjęć termowizyjnych, że montaż okien tradycyjny lub na JB-D nie przynosi strat ciepła. Na stronie 154 masz zdjęcia termowizyjne Jareko z montażu okien w systemie JB-D, a na stronie 237 zdjęcia zdjęcia z montażu tradycyjnego. Wszędzie widać same straty ciepła. Może koledzy będą bardziej wiarygodni i Cię wspomogą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie 154 masz zdjęcia termowizyjne Jareko z montażu okien w systemie JB-D, a na stronie 237 zdjęcia zdjęcia z montażu tradycyjnego. Wszędzie widać same straty ciepła. Może koledzy będą bardziej wiarygodni i Cię wspomogą. Pozdrawiam.

 

Jezeli mozesz to oblicz te straty na podstawie tych zdjęc, nikt nie twierdzi ze takich strat nie nie ma, ale Ty je wyolbrzymiasz, zresztą w wiadomym celu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za adres strony i patrzę na te zdjęcia, patrzę, i jednego nie rozumiem.

Sunrise, wytłumacz mi dlaczego tylko na dole okna są te zimne pola? Przecież kotwy są po całym obwodzie okna. Powinny być wszędzie a są tylko na dole.

A dół, cytując jareko

dól okna jest nie wykończony, nawet nie opianowany, bez przyklejonych do podłoża folii, bez uzupełnienia wełny mineralnej w warstwie ocieplenia

i dalej jego słowa

montaż na kotwach JB-D - gdzie na pionowych częściach masz ich 5 sztuk po lewej, 5 sztuk po prawej, dwie na górze i dwie na dole

na dole dwie kotwy a widać cały dół ciemniejszy i trzy punkty jeszcze ciemniejsze od reszty, czyli co? dał trzy kotwy i tego nie pamięta?

Chłopie, na każdym kroku udowadniasz, że nie mas pojęcia o czym tu wypisujesz i manipulujesz każdą wypowiedzią adwersarzy.

 

Najlepszą metodę wybrał finlandia

Jedne z najsensowniejszych słow jakie sie tu ostatnio pojawiły. I słuszny apel - odpowiadajmy tylko na problemy Inwestorów, a nieuleczalne przypadki zostawmy.

Edytowane przez domowy cieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem coś takiego http://www.aluplast.com.pl/profiokno/artykuly/3.11/Termowizja_w_badaniu_okien.pdf

Stąd przeczytany kiedyś w sieci tekst

Termowizja nie może być podstawa reklamacji. To tylko wskaźnik ze są miejsca gdzie jest zimniej. Nawet nie można na jej podstawie obliczyć wartości strat ciepła

wydaje mi się prawdziwy i tym bardziej jestem ciekaw wyliczeń Sunrise strat na podstawie zdjęć termowizyjnych

Edytowane przez domowy cieć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za adres strony i patrzę na te zdjęcia, patrzę, i jednego nie rozumiem. Sunrise, wytłumacz mi dlaczego tylko na dole okna są te zimne pola? Przecież kotwy są po całym obwodzie okna. Powinny być wszędzie a są tylko na dole. A dół, cytując jareko

dól okna jest nie wykończony, nawet nie opianowany, bez przyklejonych do podłoża folii, bez uzupełnienia wełny mineralnej w warstwie ocieplenia

Witam. Na dole widać zimne pola, bo dół nie jest zrobiony do końca. Jareko pisze że brak jest folii, piany i parapetu wewnętrznego więc pisze prawdę. Na zewnątrz jest temperatura -11*C a w środku + 12*C, jednocześnie trzy punkty na dole mają temperaturę +0,6*C. Jeżeli Jareko pisze, że na dole dał dwie konsole podpierające okno, to może to jest prawda, z tym że w środku zostawił bo zapomniał jakieś żelastwo. Np. klucz do regulacji poziomu. Efekt jest taki jak na zdjęciu; totalne wychłodzenie. Boki są już wykończone i otynkowane, więc widać tylko pas wychłodzenia + 4,9*C, w którym jest zatopionych 5 kotew metalowych z każdej strony. Nie miej pretensji do mnie bo to nie są moje zdjęcia tylko Jareko, On się chwali tym montażem okien w systemie JB-D na stalowych mostkach termicznych. Jeżeli przyjmiemy tylko średnią temperaturę połączenia rama-mur 4,9*C (górny wskaźnik temperatur) i temperaturę która powinna wynosić w tym miejscu +11*C to różnica + 6,1*C odpowiada stracie ciepła 42,7 kWh/mb ramy na sezon grzewczy. Przeciętne okno 2m2 ma ramę o długości 6m, co daje stratę ciepła 256,2 kWh w sezonie grzewczym. Jeżeli te wyliczenia są prawdą w 50% to jest tragicznie. Czego można się spodziewać po władowaniu w okno 5 kg stali? To jest tylko logiczne myślenie i liczenie ze zdjęcia termowizyjnego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd przeczytany kiedyś w sieci tekst

Termowizja nie może być podstawa reklamacji. To tylko wskaźnik ze są miejsca gdzie jest zimniej. Nawet nie można na jej podstawie obliczyć wartości strat ciepła

wydaje mi się prawdziwy i tym bardziej jestem ciekaw wyliczeń Sunrise strat na podstawie zdjęć termowizyjnych

Witam. To jest nieprawda. Jeżeli masz temperaturę wewnątrz pomieszczenia, temperaturę zewnętrzną (najlepiej na ramie), charakterystykę ramy i jej powierzchnię poza węgarkiem, to łatwo policzysz moc ciepła, która przechodzi przez ramę. Mnożąc to przez czas okresu grzewczego masz stratę ciepła. To są podstawowe wzory z fizyki, jeżeli chodziłeś na zajęcia. Stratę ciepła najlepiej liczyć ze zdjęcia zewnętrznego, bo ciepło przepływa z miejsc o wyższej temperaturze do miejsc o niższej temperaturze. Do pomiaru temperatury wystarczy zwykły pirometr za 100 zł. Zdjęcia termowizyjne tylko uzmysławiają tą stratę ciepła naocznie dla niedowiarków. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b] odpowiada stracie ciepła 42,7 kWh/mb ramy na sezon grzewczy. Przeciętne okno 2m2 ma ramę o długości 6m, co daje stratę ciepła 256,2 kWh w sezonie grzewczym. Jeżeli te wyliczenia są prawdą w 50% to jest tragicznie. Czego można się spodziewać po władowaniu w okno 5 kg stali? To jest tylko logiczne myślenie i liczenie ze zdjęcia termowizyjnego. Pozdrawiam

 

Rzecz w tym ze te wyliczenia nie są prawdą nawet w 50%, wyliczenia strat ciepła a inaczej zapotrzebowania na ciepło w sezonie grzewczym to nie proste przemnozenie czasu i strat jednostkowych, dopóki tego nie zrozumiesz nie bierz sie za takie obliczenia. Wczesniej wspominany dom j-j ma 6 lub 7 okien. Przyjmnijmy ze 6 i liczymy dalej

6x252= 1512 kWh, j-j srednio zuzywa na ogrzewanie ok 2000 kWh (na całe ogrzewanie). Nie ma konsol JB-D a tym bardziej twoich. Czy jest mozliwe aby 75 % jego wszystkich strat stanowił błedny montaż okien (nie mylic ze stratami przez same okna) ?. Oczywiscie nie jest to mozliwe, a pokazuje jedynie jak bzdurne są twoje załozenia. A tak na marginesie dom j-j jest bardzo niewygodny dla niektórych (TB, sunrise, Bogusław itd) gdyz obala wszelkie mity, obliczenia z kapelusza oraz najbardziej niewiarygodne opowiesci o kosmicznych stratach (do gruntu, przez montaz na konsolach stalowych) super dokładnych systemach regulacji temperatury przynoszących wielkie oszczędnosci, oraz wszystkie inne twierdzenia których nie jestem w stanie zapamietać, ponieważ bajek słuchałem gdy byłem dzieckiem.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Jareko pisze, że na dole dał dwie konsole podpierające okno, to może to jest prawda, z tym że w środku zostawił bo zapomniał jakieś żelastwo. Np. klucz do regulacji poziomu.

 

człowieku, powiedz mi czy ty jesteś takim idiotą od urodzenia czy nabyłeś to w międzyczasie?

 

fin ma rację z tym karmieniem trolla, ale jak się czyta takie kretynizmy to po prostu nie da się przejść obok tego bez komentarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmnijmy ze 6 i liczymy dalej

6x252= 1512 kWh, j-j srednio zuzywa na ogrzewanie ok 2000 kWh (na całe ogrzewanie). Nie ma konsol JB-D a tym bardziej twoich. Czy jest mozliwe aby 75 % jego wszystkich strat stanowił błedny montaż okien (nie mylic ze stratami przez same okna) ?. Oczywiscie nie jest to mozliwe, a pokazuje jedynie jak bzdurne są twoje załozenia. A tak na marginesie dom j-j jest bardzo niewygodny dla niektórych (TB, sunrise, Bogusław itd) gdyz obala wszelkie mity

Witam. O co chcesz się kłócić? Przyjmij 50% tej wielkości tj. 756 kWh, pasuje Ci? Nie wiem jak grube jest ocieplenie domu w którym Jareko zrobił ten montaż. Tym bardziej nie jest wiadome jakie jest ocieplenie domu j-j i czym grzeje. Jeżeli chcesz porównania, to pokaż zdjęcie termowizyjne okna j-j, to postaram się wyliczyć i porównać straty ciepła. Osadzenie okna w JB-D porównuje się do osadzenia okna X przy podobnym stopniu ocieplenia Ja piszę wyraźnie; okna w montażu systemu JB-D przynoszą więcej strat ciepła niż w osadzeniu tradycyjnym tj. w murze. To po co jeść tą żabę, skoro nie ma żadnych korzyści? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku, powiedz mi czy ty jesteś takim idiotą od urodzenia czy nabyłeś to w międzyczasie?

fin ma rację z tym karmieniem trolla, ale jak się czyta takie kretynizmy to po prostu nie da się przejść obok tego bez komentarza...

Witam. Obiecałeś zrobić zdjęcia termowizyjne okien po montażu w JB-D i tradycyjnym oraz je pokazać. Więc na razie czytaj i ucz się. Potem przedyskutujemy je bez Twoich inwektyw. Tylko pamiętaj, zdjęcie powinno być z zewnątrz przy temperaturze około zera, powinno dotyczyć wiadomej ramy w odległości 1m a w pomieszczeniu powinna być wiadoma temperatura. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na razie czytaj i ucz się.

 

a ty zmień leki, już ci kilka razy mówiłem, że te którymi karmi cię twój lekarz nie działają...

poza tym dziwię się, że komuś potrafisz doradzać czytanie i naukę a sam o tych istotnych kwestiach zapomniałeś i postanowiłeś bez żadnej wiedzy zostać od razu specjalistą...

dla mnie jesteś takim samym specjalistą jak Patrycja Wojnarowska gwiazdą i z dwojga złego wolę już patrzeć na jej gołą dupę niż na twoje specjalistyczne obliczenia i wymysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni jednak mają rację, jakakolwiek rozmowa z Tobą to tylko karmienie trolla Powiem Ci szczerze, nawet jeśli Twój system jest dobry to zniechęciłeś mnie do niego przede wszystkim głupotami jakie tu wypisujesz i Twymi obliczeniami z sufitu.

Witam. Jeżeli Oni mają rację to napisz wyraźnie w którym opisie i co on dotyczył, bo jak na razie wśród inwektyw nie znalazłem jednego słowa technicznego. Tematem tego forum jest; "montaż w warstwie ocieplenia-jak to zrobić dobrze?" Dlatego więc:

1.- najpierw trzeba zrobić ocieplenie, proste do granicy otworów okiennych i je otynkować.

2.- przyciąć gotowe otynkowane węgarki na wymiar i przykleić je do zewnętrznej powierzchni ościeży.

3.- osadzić w murze nośnym podpory okienne i przykleić taśmę rozprężną na wewnętrzną stronę węgarka

4.- uzbroić okno w kotwy, postawić listwą progową na podporach i przesunąć w stronę węgarka na odległość 1cm

5.- wypoziomować podkładkami, wypionować i zamocować dyblami kotwy do muru nośnego, opianować boki i górę

6.- przykleić taśmę rozprężną na zewnętrzną dolną część ościeży, wsunąć parapet zewnętrzny i opianować go od dołu

W 6 punktach okno jest osadzone w warstwie ocieplenia, na gotowo z zewnątrz. Jeżeli to są głupoty to napisz w którym punkcie. Zawsze możesz się pogniewać, wziąść smoczek i zlecić tą samą robotę w systemie MOWO, ale będzie Cię to kosztować 5X drożej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...