Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To chyba u mnie jeszcze w miarę normalni udzie mieszkają. Zazwyczaj maksymalne wartości to 15 białego lub 10 szarego.

Przy 30 szarego to dom postawiłbym z GK na profilu ;)

Jeszcze kilka lat temu na 10 cm się stukali w głowę i było panie 5 to max po co więcej, teraz normą jest 15-20. A za kilka lat jak wejdą unijne przepisy to niżej 30 nie zejdziesz bo będziesz miał problem z odbiorem budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niżej 30 nie zejdziesz bo będziesz miał problem z odbiorem budynku.

Spodziewam się raczej pojawienia/upowszechnienia nowoczesnych materiałów. Pewnie 200lat temu panowała wśród fachowców teoria, że za jakiś czas będzie trzeba budować ściany 2m grube by cegły dostatecznie chroniły przed chłodem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba u mnie jeszcze w miarę normalni udzie mieszkają. Zazwyczaj maksymalne wartości to 15 białego lub 10 szarego.

Przy 30 szarego to dom postawiłbym z GK na profilu ;)

 

zajrzyj do mnie :). coraz więcej jest takich domów. od tego roku w projektach Archon i Muratora większość ma 20 cm, a kolejne zmiany już w 2017 i 2021 :). rozporządzenie weszło w życie w sierpniu 2013. wg niego energia pierwotna wymagana przez budynek ma znacznie spaść i np. Uw max okien od 2021 wynosić ma 0,9. ten wymóg o energii pierwotnej sprawi, że normą będzie ściana U=0,1 i rekuperacja. i nie będzie można grzać czystym prądem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajrzyj do mnie :). coraz więcej jest takich domów. od tego roku w projektach Archon i Muratora większość ma 20 cm, a kolejne zmiany już w 2017 i 2021 :). rozporządzenie weszło w życie w sierpniu 2013. wg niego energia pierwotna wymagana przez budynek ma znacznie spaść i np. Uw max okien od 2021 wynosić ma 0,9. ten wymóg o energii pierwotnej sprawi, że normą będzie ściana U=0,1 i rekuperacja. i nie będzie można grzać czystym prądem :(

 

Już dzisiaj za niewiele większe pieniądze kupisz okna trzy szybowe o Uw=0,8. Jeżeli ściana będzie miała U=0,1 podobnie dach i podłoga, to aż się prosi aby grzać czystym prądem, bo będą to zużycia energii niewielkie. Przy kosztach kabli 1000zł, to koszty CO i PC nie mają sensu, bo kiedy one się zwrócą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli udział strat na oknach w domach grubo ocieplonych (20-30cm) jest coraz większy (50%) to samo przez się rozumie, że i udział strat na montażu rośnie, bo coraz szersze ramy są osadzone w coraz
dla tego nie chce niczego produkować ! i bajtorzyć o dupi marynie.

Jak byś miał pojęcie o czym piszesz, a nie chciał przepchać swój patent to było by ok.

Zrób sobie bilans okna i ci wyjdzie, a wyjdzie ci że piszesz bzdury !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byś miał pojęcie o czym piszesz, a nie chciał przepchać swój patent to było by ok.

Zrób sobie bilans okna i ci wyjdzie, a wyjdzie ci że piszesz bzdury !

 

To Ty zrób bilans okna osadzonego bezpośrednio w murze nośnym i w warstwie ocieplenia, a ja Ci pokażę zdjęcia termowizyjne takiego montażu. Wówczas przekonasz się kto ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty zrób bilans okna osadzonego bezpośrednio w murze nośnym i w warstwie ocieplenia, a ja Ci pokażę zdjęcia termowizyjne takiego montażu. Wówczas przekonasz się kto ma rację
ale to już mieszaliśmy to guano, przegrałeś z kretesem, ale tu rzadko kto zagląda z hardcorów izocyjnych i sobie hasasz i na siłę chcesz coś udowodnić.

Nie udowodnisz tego przecież że goła szyba w gołym XPS ... będzie zimniejsza jak nawet najlepsza rama do okien na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś z Łodzi to zapraszam, odwiedź, zobaczysz jak można zamontować trzyszybowe okna z roletami ( u=0,8 ) w warstwie ocieplenia w murze trójwarstwowym ( U=0,11) tak aby granitowy parapet na zewnątrz miał -10c a w środku 20C ( zima ) i odwrotnie 45C na zewnątrz w środku 23C (lato ). Potem możesz pisać swoje głupoty o 50% stratach przez okna.

Info na priv.

PS. Nikt rozsądnie myślący nie buduje domu z 30 cm ociplenia wstawiając 1 szybowe okna skrzynkowe.

 

Nie rozumiesz problemu. Im masz lepiej ocieplony mur, tym udział strat ciepła przez okna jest coraz większy. Jeżeli Twój parapet granitowy ma -10*C to podaj temperaturę ramy nad parapetem, bo ciepło ucieka przez ramę powiązaną z murem kotwami metalowymi. Podasz to wówczas Ci powiem, czy masz dobrze okna zamontowane i jakie masz straty ciepła z tytułu montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to już mieszaliśmy to guano, przegrałeś z kretesem, ale tu rzadko kto zagląda z hardcorów izocyjnych i sobie hasasz i na siłę chcesz coś udowodnić.

 

Mieszanie bigosu zawsze poprawia smak, dlatego pokaż bilans energetyczny okna osadzonego w murze nośnym i w warstwie ocieplenia, a ja pokażę odpowiednie zdjęcia termowizyjne z komentarzem. Będzie to porównanie teorii z rzeczywistością. Miej trochę odwagi i poprzyj to wiedzą swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie termowizyjne nie jest podstawa do jakichkolwiek obliczen, wybierz sie do ITB, porozmawiaj, doucz sie co nic nie zmieni, swoimi wypowiedziami i argumentacja jestes calkowicie spalony, totalnie niewiarygodny. Ani razu nie odniosles sie do zestawienia twoich wyliczen i faktycznie ponoszonych kosztow wielokrotnie podanych przez mieszkancow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjecie termowizyjne nie jest podstawa do jakichkolwiek obliczen, wybierz sie do ITB, porozmawiaj, doucz sie co nic nie zmieni, swoimi wypowiedziami i argumentacja jestes calkowicie spalony, totalnie niewiarygodny. Ani razu nie odniosles sie do zestawienia twoich wyliczen i faktycznie ponoszonych kosztow wielokrotnie podanych przez mieszkancow

 

Jeżeli zdjęcia termowizyjne nie pokazują strat ciepła, to po co się je robi? Do obliczeń strat ciepła potrzebna jest temperatura, która na tych zdjęciach jest uwidoczniona. Oczywiście, kto się boi zdjęć to będzie je zwalczał, bo na zdjęciach termowizyjnych jest pokazana prawda o ucieczce ciepła, jego wielkości i miejscu. Tymi badaniami powinno się zająć ITB, ale oni robią to po polsku, zwlekają, bo w mętnej wodzie interesy idą najlepiej. Jeżeli mury 2W są ocieplane, to okna powinny być osadzone w warstwie ocieplenia, tak jak to się robi przy murach 3W. Tam straty ciepła są najmniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz problemu. Im masz lepiej ocieplony mur, tym udział strat ciepła przez okna jest coraz większy. Jeżeli Twój parapet granitowy ma -10*C to podaj temperaturę ramy nad parapetem, bo ciepło ucieka przez ramę powiązaną z murem kotwami metalowymi. Podasz to wówczas Ci powiem, czy masz dobrze okna zamontowane i jakie masz straty ciepła z tytułu montażu.

Ja rozumiem problem dlatego zadbałem o solidne ocieplenie domu i prawidłowy montaż okien, natomiast pisanie głupot o 50% stratach ciepła przez okna jest nieporozumieniem. Mam podać ci powierzchnię ścian, podłogi na gruncie i dachu oraz powierzchnię okien ? Musiałbym zamontować jednoszybowe, skrzynkowe aby ta utrata przez okna faktycznie wynosiła 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego gościa nie rozumiem. Czytam czasami jego wypowiedzi (pisane w różnych wcieleniach) i wciąż się dziwie po co? Już raz mu radziłem: wymyśliłeś całkiem cwane kotwy; dopracuj system, zrób badania, zatrudnij profesjonalistę od sprzedaży i rób kasę (tak np zrobili goście od systemu SAAW choć system wg mnie durny). A on cały czas swoje...... Współczuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...