Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Już nie jeden raz udowadniałeś że montując okna na Twoich plastikach zamiast na metalowych kotwach j-j (ten co wybudował dom pasywny) miałby dom plusenergetyczny :D. W ogóle jaki nośnik kosztuje 0,6 zł za 1 kWh?

 

Nieprawda. Przyjmując, że ściany, sufit i podłoga będą miały U=0,1 okna U=0,5 to wychodzi Q=30kWh/m2 rocznie, przy założeniu, że okna z roletami są osadzone w warstwie ocieplenia. Gdzie tutaj widzisz dom plus energetyczny? Ja płacę za 1kWh prądu 57 gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. masz słaby TV, musisz kupić Rubina co miał trafo 500W... z tym, że efektem ubocznym były częste pożary

 

To stąd tyle ciepła ma sun i stąd takie opłaty i straty. Ludzie kupują teraz piece z podajnikiem, sterownikiem, zaworami zwrotnymi do podłogówek a tu taki prosty sposób. Teraz już nie mam więcej pytań. W wyliczenia zaczynam wierzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd kosztuje 0,6 - 0,8zł za 1kWh.

 

P.S. sun - jeszcze nie ogrzewałem domu TV. Może stąd te straty na mostkach. Chłopaki - jak docieplić ścianę z podwieszanym TV aby nie uciekało ciepło do nieba? :) :) :)

 

oprócz Arturo72 chyba nikt kto ogrzewa prądem lub pompą ciepła nie korzysta z jednej taryfy. wszyscy praktycznie ogrzewają prądem za około 0,3 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Przyjmując, że ściany, sufit i podłoga będą miały U=0,1 okna U=0,5 to wychodzi Q=30kWh/m2 rocznie, przy założeniu, że okna z roletami są osadzone w warstwie ocieplenia. Gdzie tutaj widzisz dom plus energetyczny? Ja płacę za 1kWh prądu 57 gr.

 

Widzisz, j-j ma podobne parametry, te straszne kotwy stalowe i wychodzi mu coś nieco poniżej 15 kWh/m2. ile ugrałby instalując Twoje kotwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twoich wyliczeń wyjdzie niedługo ( a może już wychodzi?), że lepiej pozostawić puste otwory niż zamontować okna na lico z murem zewnętrznym?

A co powiesz na takie wyliczenie: 5000 h*15,5*C*60mb*0,05/1000 =232,5 kWh*0,21zł = 48,83 zł ...

 

Jeżeli przyjmujesz wielkość liniowego mostka osadzenia okien w murze nośnym na 0,05 to pokaż zdjęcia termowizyjne z takiego montażu. Ja swoje z osadzenia okien w warstwie ocieplenia pokazuję. Nie jest to tajemnica. Pokażesz to porównamy straty ciepła czy to jest 0,05W/mK czy 0,19W/mK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprócz Arturo72 chyba nikt kto ogrzewa prądem lub pompą ciepła nie korzysta z jednej taryfy. wszyscy praktycznie ogrzewają prądem za około 0,3 zł

 

Nie ważna jest taryfa w której płacisz. Ważna jest faktyczna wielkość strat w kWh. Jeżeli pójdziesz w PC, to masz koszty eksploatacji małe a amortyzację ogromną. Pójdziesz w II taryfę, to musisz kupić piece akumulacyjne. Najtaniej wychodzi podłączając się na lewo pod licznik prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokażesz to porównamy straty ciepła czy to jest 0,05W/mK czy 0,19W/mK.
Mam prośbę o dokładne wyliczenie liniowych strat ciepła na podstawie zamieszczonego przez Ciebie zdjęcia termowizyjnego. Dokładnie, krok po kroku wyjaśnij jak to obliczasz. Na podstawie TWOJEGO zdjęcia. Z góry dziękuję
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przedstawiasz hipotetyczne oszczędności w złotówkach to jak nie ważna jest taryfa?!?

Użytkownika końcowego obchodzi TYLKO KASA bo jak ktoś pali darmowym drewnem to czy dorzuci dziennie jedno polano więcej czy mniej to go nawet nie obchodzi żadna MWh rocznie więcej czy mniej.

cudownie punktujesz nasze słoneczko ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponad 208 dni! Ze średnią +2stC?!?

Wszystko się zgadza. Tylko po co do tego dorabiać bezsensowną teorię o cudownych kotwach jak to da się zrobić praktycznie tym co "pod ręką".

 

To co miałeś pod ręką, to kątowniki z demobilu kolejowego. Chęci były dobre a wyszło jak zwykle po polsku. Mur o L=1W/mK ociepliłeś 30cm styro, a kotwy metalowe o L=58W/mK oddzieliłeś od ramy przekładkami i ociepleniem 6cm. Twoje zdjęcia termowizyjne mówią same za siebie. Przy temperaturze zewnętrznej +1*C na ramie masz średnio +7,4*C, co daje stratę temp. 6,4*C. Na moich zdjęciach przy -8,5*C rama ma -6,7*C, co daje stratę temp. tylko 1,8*C. Jeden i drugi montaż okien jest w warstwie ocieplenia; mój na elementach z tworzywa a Twój a metalowych mostkach termicznych. W domu pasywnym jest obojętne czy sezon zimowy trwa 208 dni z temp. +2*C czy 90 dni z temp. -2,1*C. Okna muszą być osadzone w warstwie ocieplenia bo przepływ ciepła z muru przez ramę odbywa się przez cały rok. Tylko w okresie zimowym jest on od środka na zewnątrz, a latem odwrotnie. Trzeba pamiętać, że koszt chłodzenia pomieszczeń jest 2x większy od grzania. W domu pasywnym nawet małe ilości ciepła zagrzewają pomieszczenia do wysokich temperatur, że trudno wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co miałeś pod ręką, to kątowniki z demobilu kolejowego. Chęci były dobre a wyszło jak zwykle po polsku. Mur o L=1W/mK ociepliłeś 30cm styro, a kotwy metalowe o L=58W/mK oddzieliłeś od ramy przekładkami i ociepleniem 6cm. Twoje zdjęcia termowizyjne mówią same za siebie. Przy temperaturze zewnętrznej +1*C na ramie masz średnio +7,4*C, co daje stratę temp. 6,4*C. Na moich zdjęciach przy -8,5*C rama ma -6,7*C, co daje stratę temp. tylko 1,8*C. Jeden i drugi montaż okien jest w warstwie ocieplenia; mój na elementach z tworzywa a Twój a metalowych mostkach termicznych. W domu pasywnym jest obojętne czy sezon zimowy trwa 208 dni z temp. +2*C czy 90 dni z temp. -2,1*C. Okna muszą być osadzone w warstwie ocieplenia bo przepływ ciepła z muru przez ramę odbywa się przez cały rok. Tylko w okresie zimowym jest on od środka na zewnątrz, a latem odwrotnie. Trzeba pamiętać, że koszt chłodzenia pomieszczeń jest 2x większy od grzania. W domu pasywnym nawet małe ilości ciepła zagrzewają pomieszczenia do wysokich temperatur, że trudno wytrzymać.

Popatrz , popatrz nie mam klimy , mam okna w warstwie ocieplenia na kotwach metalowych, parapety granitowe na zewnątrz i w środku a jak były upały po 35C miałem 23 C w środku - Cuda sunrise, Cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...