Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z tego co wiem VEKA nie uzna reklamacji, jakiejkolwiek reklamacji, gdy zostaną zamontowane w systemie AD czy Saaw. Podejrzewam, że reszta producentów zachowa się podobnie.

A nasze słoneczko?

Zamiast tracić czas na udowadnianie, że białe jest białe a czarne jest czarne, dopracowałby swój system, wystawił się w Norymberdze i byłby kimś a tak.... dalej będzie udowadniał że na podstawie temperatury na zdjęciu wyliczy straty ciepła

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem VEKA nie uzna reklamacji, jakiejkolwiek reklamacji, gdy zostaną zamontowane w systemie AD czy Saaw. Podejrzewam, że reszta producentów zachowa się podobnie.

 

O jakiej reklamacji Ty piszesz? Podaj tylko jedną. Puki co, jest to najcieplejsze i najtańsze osadzenie okien na rynku. Ze zdjęciami termowizyjnymi, bo konkurencja tylko ujada, bez dowodów na własne dobre osadzenie okien w warstwie ocieplenia. Liczą się efekty termowizyjne a nie pusta gatka w stylu "będzie Pan zadowolony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie chce inwestować w polską gospodarkę, to trzeba w niemiecką. Jest to rozwiązanie dobre bo na czasie.

To znaczy kto ma zainwestować? Ja, fin, czołgista, niktważny? Może zgłoś się do Tuska. Chłopie ogarnij się. Tym powinieneś zająć się ty. Wymyśl coś, potem dopracuj, opatentuj. Jak brak ci kasy poszukaj sponsora, zainteresuj swoim wyrobem, poróbcie badania i wtedy hajda do przodu. Będziesz miał wyrób pełnowartościowy z atestami a inwestorzy i montażyści będą Cię nosić na rękach. Podpowiem Ci może na koniec - jest w TV taki program gdzie wynalazcy szukają sponsorów - może zgłoś się tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w instrukcji montażu Saaw widnieją zalecenia ITB. Więc chyba ich rzeczoznawcy nie byli by skłonni negować swoich zaleceń.

 

Montaż okien w systemie Saaw, jest montażem "wyporowym", opartym o mur nośny i ramę. Co będzie jak rama na słońcu się rozszerzy a kotwy wyporowe o nośności 180kg nie pozwolą na to? Gdzie rzeczoznawcy z ITB mieli oczy wydając takie zalecenia?, chyba tylko w kieszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to prawda to zaraz forumowy idiota przypisze sobie zasługi za ten ruch SFS-a ;)

Prawda, bo to temat (dzięki obecności na forum) na ktory jestem wyczulony, dlatego przyglądałem mu się ciut dłużej niż rzut oka. Jak zmniejszę zdjęcia to je tu wrzucę.

Generalnie - system pozwala na częściowe wysunięcie okna ze ściany - do 4cm. Czyli takie "pół warstwy ocieplenia"

 

Poczekajmy na ceny i dorabianą do tego otoczkę marketingową.

Cen nie znam. Otoczka jest taka:

- montaż na dyble na krawędzi muru (a tym bardziej przy częściowym wysunięciu) jest słaby mechanicznie - śruba znajduje się zbyt blisko krawędzi muru i może zostać wyrwana z częścią ściany. Zastosowany syatem daje z jednej strony podparcie na dole, z drugiej - forma kotwy - pozwala na mocowanie bliżej środka ściany.

 

Jak się nie chce inwestować w polską gospodarkę, to trzeba w niemiecką. Jest to rozwiązanie dobre bo na czasie.

Plusfoto już napisał bardzo słuszne uwagi. Zamiast straszyć nas w kółko tymi samymi tekstami o niebotycznych stratach trzeba było posłuchać uwag i dopracować swój system - tak jak zrobiło to Saaw - oni tu nie krzyczeli, a po cichu wprowadzili parę korekt, w tym weszli do sprzedaży w popularnych wśród montażystów miejscach. Po prostu odrobili zadania z marketingu.

 

W projekcie SFS wg mnie są udoskonalonia:

- system jest kotwą z tworzywa (no tak jakby nie patrzeć - pomysł jak w AD czy Saww) - plastikowa kotwa połączona jest z oknem śrubą metalową, która daje możliwość regulacji na przekątnej (do 5mm).

- kształt kotwy pozwala na zastoswanie montażu na taśmę wielofunkcyjną (tak to przynajmniej wynikało z prezentacji)

 

To tyle z obserwacji - bo mój niemiecki jednak bezpowrotnie zanikł 20 lat temu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy kto ma zainwestować? Ja, fin, czołgista, niktważny? Może zgłoś się do Tuska. Chłopie ogarnij się. Tym powinieneś zająć się ty. Wymyśl coś, potem dopracuj, opatentuj.

 

Żyjemy w kotle polskim. W murach 3W okna zawsze osadza się w warstwie ocieplenia, papierów nikt nie wymaga bo nie potrzeba; i jest dobrze.

W murach 2W okna w 95% osadza się w murze nośnym, mimo że każdy projekt ma wskazanie montażu okien w warstwie ocieplenia, bo takie osadzenie okien jest dopuszczone przez ITB. Z tego widać, że wszystko można zrobić po polsku. Tematem tego forum jest "montaż w warstwie ocieplenia-jak zrobić dobrze", a wszyscy dyskutanci po za mną, to przeciwnicy takiego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tematem tego forum jest "montaż w warstwie ocieplenia-jak zrobić dobrze", a wszyscy dyskutanci po za mną, to przeciwnicy takiego montażu.

 

się długo powstrzymywałem ale ... jesteś w błędzie TY za jedyne słuszne rozwiązanie uznajesz Swój system, który nie posiada poza Twoim innego poparcia, pokazałem już i Tobie i innym, że i na konsolach stalowych umieszczonych całkowicie w warstwie ocieplenia można prawda ? i nie ma żadnego przemarzania itp w ościeżu. Dodatkowo dla informacji zainteresowanych jeszcze w tym roku pojawi się konsola hybrydowa (wg moich podejrzeń stal oblana tworzywem) ale Pan Waldek nie chciał zdradzić zbyt wiele w Norymberdze - może powie coś więcej we Wrocławiu :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

się długo powstrzymywałem ale ... jesteś w błędzie TY za jedyne słuszne rozwiązanie uznajesz Swój system, który nie posiada poza Twoim innego poparcia, pokazałem już i Tobie i innym, że i na konsolach stalowych umieszczonych całkowicie w warstwie ocieplenia można prawda ? i nie ma żadnego przemarzania itp w ościeżu.

 

Jeżeli to jest prawda, to gdzie to było pokazane? Na której stronie, bo chciałbym to zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie zauważyłem. Raczej przeciwnicy niczym nie potwierdzonych wymysłów jakoby to tylko plastikowe kotwy gwarantowały brak strat a każde inne, DO MONTAŻU W WARSTWIE OCIEPLENIA, powodowały gigantyczne straty co jest oczywiście koszmarną bzdurą.

 

ooooo to właśnie chciałem powiedzieć :)

DSC_0770.jpg

a na ten przykład tak właśnie.

 

Możesz teraz policzyć straty :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ooooo to właśnie chciałem powiedzieć :)

[ATTACH=CONFIG]251827[/ATTACH]

a na ten przykład tak właśnie.

Możesz teraz policzyć straty :)

Pozdrawiam

 

Brawo!! Teraz trzeba zrobić jeszcze tylko ocieplenie budynku i zdjęcia termowizyjne takiego montażu okien, aby określić wielkość strat ciepła okien . Ten pokazany montaż jest po 100zł/mb ramy i wygląda na czysto polski. "Przyjdzie kit i będzie git"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...