Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
ale drożyzna !!!

taka stawka to już montaż z taśmami ;)

No to teraz kij w mrowisko ;)

Okna montowane 27.06.2012r,wysunięte w warstwę ocieplenia ok.3cm,bez taśm hiper,super paroprzepuszczalnych i paroizolacyjnych.

Od tego momentu zero jakichkolwiek uwag co do funkcjonowania okien(2 lata)

Pytanie,czy i co dałoby mi zastosowanie taśm oprócz drenażu portfela ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 PLN /mb ??:cool:

 

Same taśmy czy folie są dużo tańsze - zobacz w Sklepie ZMS. Ale nie zapomnij w kosztach uwzględnić materiałów pomocniczych i odpadów/końcówek, jakie zostają po każdym montażu. Najważniejsza jednak jest umiejętność zastosowania tych materiałów, a to warto już powierzyć DOŚWIADCZONEMU montażyście. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz kij w mrowisko ;)

Okna montowane 27.06.2012r,wysunięte w warstwę ocieplenia ok.3cm,bez taśm hiper,super paroprzepuszczalnych i paroizolacyjnych.

Od tego momentu zero jakichkolwiek uwag co do funkcjonowania okien(2 lata)

Pytanie,czy i co dałoby mi zastosowanie taśm oprócz drenażu portfela ?

Nie wiem Artur komu chcesz włożyć kij w mrowisko, ale na pewno nie nam. Praktycznie wszystkie głosy montażystów wyrażone przez ostatnie lata potwierdzą to co napisłeś - nie ma to wpływu na funkcjonowanie okna.

Może jednak za kilkanaście lat stwierdzisz, że przy oknie zrobiło się jakby chłodniej, bo rolą taśm i folii jest zapewnienie większej trwałości i szczelności połączenia okno-mur. Nie ma to nic wspólnego z funkcjonowaniem okna.

 

Ps. Zupełnie zapomniałem o sklepie ZMS. Sprawdzonym miejscem jest wg mnie simteq.pl, pewnie także sparta.pl i na pewnoe jeszcze kilka innych, ale te znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
No to teraz kij w mrowisko ;)

Okna montowane 27.06.2012r,wysunięte w warstwę ocieplenia ok.3cm,bez taśm hiper,super paroprzepuszczalnych i paroizolacyjnych.

Od tego momentu zero jakichkolwiek uwag co do funkcjonowania okien(2 lata)

Pytanie,czy i co dałoby mi zastosowanie taśm oprócz drenażu portfela ?

Tak się robi w 80% okien w Polsce. Na pewno jest szczelnie przez 2 lata i będzie przez najbliższe 30 lat do wymiany okien, więc drenaż portfela jest zbędny. Teraz tylko powinieneś sprawdzić stratę ciepła z muru do ramy robiąc zdjęcia termowizyjne zewnętrzne. To dopiero będzie miarą dobrego montażu okien na dzisiaj i na następne 30 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Dasz gwarancję szczelności na chociaż 10 lat. Nie mówię o 30.

Taki montaż okien w Polsce ma co najmniej 30 lat i nikt nie narzeka, że ma przedmuchy zimna. Przy wymianie okien na nowsze i cieplejsze nie ma też jednego przypadku, że gdzieś pianka wyparowała, a wręcz przeciwnie trzyma się jak rzep psiego ogona ramy okiennej i muru więc trzeba ją wycinać. Taśmy paro szczelne i paro przepuszczalne to dobry pomysł na dodatkowy i prosty zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt? Ja znam co najmniej 1 osobę która budowała nowy dom 5 lat temu, nie ma taśm, a przedmuchy zimna owszem ma i sam czułem jak ciągnie zimnem. Bo rzecz jasna wiatr mu firanek nie trzepie.

 

W całej Skandynawii taśmy to podstawa przy budowaniu każdego nowego domu czy bloku, a wymagania są takie, że na ścianę idzie 25 cm wełny, w dwóch warstwach 20 cm i 5cm,do tego rekuperacja obowiązkowa , a taśmy-cóż był byś w szoku jak wielu Polaków którzy maja tu z nimi pierwszy raz styczność i dziwią się po kiego chu.....a to robić.

A tu klei się nimi wszystkie szpary mówiąc kolokwialnie, od środka i od zewnątrz budynku, a kierownicy maja na tym punkcie prawie bzika.

Czy ma to sens? Ktoś to testował wiele lat i wyniki badań pokazały, że ma, dlatego taśmy weszły na budowy, a szczelny budynek to podstawa ciepłego budowania, przy takim mega ociepleniu. po to są te taśmy, a nie do 50 letnich dziurawych bloków.

 

Twoje argumenty, o tym że nikt nie narzeka od 30 lat są trochę naciągane. Ale twoje podejście do sprawy jest charakterystyczne dla większości. Nic dziwnego, że jesteśmy słabi w innowacjach, dla nas nowe to potencjalny szwindel i wzbudza nieufność.

 

To tak jak ze styropianem. 5 lat temu każdy dawał 12 cm. Dziś majster mówił mi, że on da u siebie 15 cm na ścianę, a pod podłogówkę 20cm! byłem w szoku bo dla zwykłych majstrów 15 w podłodze to aż za dość:jawdrop:.

. Ale dlaczego da 15 to on już nie wie. po prostu teraz wszyscy dają 15 to i on da bo będzie gorszy. U mnie pierwszy raz widział grafitową 20 cm, wcześniej raz izolował 20cm ale wełny-(u mnie kończył jedną ścianę i kleił siatkę z parapetami.)

Edytowane przez byggmol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki montaż okien w Polsce ma co najmniej 30 lat i nikt nie narzeka, że ma przedmuchy zimna.

Popatrz a szwagier 6 lat temu skończył budowę i co prawda nie jestem fachurą ale oglądałem pianowanie i na prawdę było OK. Przez 4 lata było nieźle a od dwóch lat zaczyna narzekać że mu firanki zaczynają się ruszać i czasem pizga od okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna to oczywiście fix-y i jedyną drogą dla czynnika ruszająco-pizgającego jest styk rama-mur. Prawda?

 

Czepiasz się. Jak profil słaby i pracuje przy regulacji okna to będzie wiało wszędzie. chyba nie masz plusfoto za idiotę który nie potrafi rozróżnić nieszczelności na styku okno mur , vel same rama i kwatery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już Twoje zdanie Krzysztofie. Jestem zaskoczony, że nie wsadziłeś tu swojego linku.

Swoją drogą - kurczę, dlaczego najpoważniejsze media piszące o oknach nie pokuszą się o policznie tych "strat" na linii mur-okno i raz na zawsze, autorytarnie nie rozwieją wątpliwości????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj osadzenie okien w ociepleniu powinno być podstawą, tylko mało kto z tej podstawy korzysta bo 80% okien to osadzenie w murze nośnym tylko na kotwach blaszanych i pianie PUR. Takie dokładne osadzenie jest w 100% szczelne, ale mało ciepłe bo ma duże straty ciepła z muru do ramy. To pokazują zdjęcia termowizyjne. Aby tych strat uniknąć, osadzenie okien powinno być w warstwie ocieplenia. Aby było to zrobione dobrze, to ocieplenie musi być wcześniej wykonane, bo to ma być montaż okien w warstwie ocieplenia a nie ocieplanie okien wystawionych poza mur. W pierwszym przypadku nie potrzeba foli paroprzepuszczalnej z zewnątrz, bo w użyciu będzie taśma rozprężna, potem piana PUR i listwa dylatacyjna z uszczelką pod tynk wewnętrzny. W drugim przypadku trzeba się wykazać "zbędną innowacyjnością" dając taśmę paroprzepuszczalna z zewnątrz i paroszczelną od wewnątrz. Jak się to robi od końca, to są tylko kłopoty i dodatkowe zbędne wydatki. Cała technologia osadzenia okien jest wydłużona, robocizna skomplikowana, dodatkowe materiały uszczelniające.

 

Te straszne straty spowodowane kotwami metalowymi podawane przez miłośników kotew z tworzyw sztucznych wystarczają niektórym na ogrzanie połowy domu przez zimę. Cuda Panie, cuda. szkoda że z realnym świtem nie mają nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj osadzenie okien w ociepleniu powinno być podstawą, tylko mało kto z tej podstawy korzysta bo 80% okien to osadzenie w murze nośnym tylko na kotwach blaszanych i pianie PUR. Takie dokładne osadzenie jest w 100% szczelne, ale mało ciepłe bo ma duże straty ciepła z muru do ramy. To pokazują zdjęcia termowizyjne. Aby tych strat uniknąć, osadzenie okien powinno być w warstwie ocieplenia. Aby było to zrobione dobrze, to ocieplenie musi być wcześniej wykonane, bo to ma być montaż okien w warstwie ocieplenia a nie ocieplanie okien wystawionych poza mur. W pierwszym przypadku nie potrzeba foli paroprzepuszczalnej z zewnątrz, bo w użyciu będzie taśma rozprężna, potem piana PUR i listwa dylatacyjna z uszczelką pod tynk wewnętrzny. W drugim przypadku trzeba się wykazać "zbędną innowacyjnością" dając taśmę paroprzepuszczalna z zewnątrz i paroszczelną od wewnątrz. Jak się to robi od końca, to są tylko kłopoty i dodatkowe zbędne wydatki. Cała technologia osadzenia okien jest wydłużona, robocizna skomplikowana, dodatkowe materiały uszczelniające.

 

Ok, uważasz, że da się taśme rozprężną zamontować szczelnie w warstwie ocieplenia i to ona zastąpi taśmę wiatroszczelną od zewnątrz, a może to taśma rozpr. jest tu wynalazkiem, a wiatroszcz. tym czymś właściwym? Montując w okna w licu muru taki montaż jest najwłaściwszy i zapewnia szczelność, wykonawca ma wystarczająco miejsca aby to zrobić dobrze. O taśmach rozprężnych słyszałem od znajomego wykonawcy, że jest problem z ich sprężystością, dokładniej nie rozprężają się na tyle mocno, aby gwarantować 100% szczelność. Nie wiem czy dobrze opisałem, ale przekaz był taki, że taśmy rozpr. są bardziej wymagające i mniej pewne.

 

O wielkości strat nie przy jednym rodzaju montażu i przy drugim nie będę pisał, to wraca ciągle, ale dopłata za montaż w warstwie ocieplenia jest horrendalna, i to jest główny powód dla którego mało kto ten montaż wybiera, co sam wiesz pewnie dobrze. Jak zwrot kosztów inwestycji będzie szybszy , to więcej osób o taki montaż się pokusi. Dla mnie tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pizga styk-rama-mur w fixie - teoria wielce ciekawa

pizga powietrze schladzajace sie na szybie

 

a ten z Łodzi znowu tu sie panoszy - rewelka - "straty ciepła z muru do ramy" - poprzecznie cieplo zapitala do okna od muru - potem wpada w szybe i tam sie rozchodzi - no belkot jakiego swiat nie widzial

 

bygmol - nie wdawaj sie w dyskusje bo to swir jest [folia paroprzepuszczalna jest niepotzrebna] to juz swiadczy i idiotyzmach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...