Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Raaaaany, czytasz i nie grzmisz

Jednym słowem wracamy z 200 stron wstecz i ponownie słyszymy bzdury, wielokrotnie w historii tego wątku obalane.

Jedyne co można Twej metodzie montażu przyznać, to wykonanie ocieplenia przed wstawieniem okien.

Tylko ekip potrafiących wykonać ocieplenie bez okien po prostu nie ma. Każdy się tego boi bo wymaga to dokładności

Powtarzam, w tych teoriach jakie tu snujesz to jedyny prawdziwy element Twych wywodów, reszta to głupoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jedyne co można Twej metodzie montażu przyznać, to wykonanie ocieplenia przed wstawieniem okien.

Tylko ekip potrafiących wykonać ocieplenie bez okien po prostu nie ma. Każdy się tego boi bo wymaga to dokładności

Powtarzam, w tych teoriach jakie tu snujesz to jedyny prawdziwy element Twych wywodów, reszta to głupoty

Mylisz się, bo wykonanie ocieplenia przed wstawieniem okien, jest o wiele prostsze, szybsze i tańsze. Gotowe i otynkowane węgarki z XPS'a przyklejasz i masz wykończone ościeże do osadzenia okna. Reszta mojej technologii AD to podpory okienne i kotwy obwodowe z tworzywa, a więc są to elementy odpowiadające w 100% innym systemom stalowym, tylko są dużo prostsze i tańsze bo nie wymagają regulacji śrubami tylko podkładkami jak to się robiło od dawien dawna. Kotwy obwodowe wpinasz w ramę, okno ustawiasz na podporach okiennych i przesuwasz do węgarka na który jest przyklejona taśma rozprężna. Gdzie tu widzisz głupoty? Jeżeli ościeże jest gotowe, to wpięcie tych kotew i ustawienie przeciętnego okna trwa 0,5 godziny dla dwóch osób bez względu na ciężar. Po za tym elementy AD są izolatorami w warstwie ocieplenia a nie przewodnikami ciepła. To tylko będzie się liczyć w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda Kszhu jest solą w oku sprzedawczyków "okien" Ba można iść krok dalej i sam pakiet oprawić w izolację ...

Czemu tak ? wystarczy spojrzeć na jakiej powierzchni pakiet spoczywa w ramie, nie jest to ciągła powierzchnia tylko podkładki plastikowe.

Ale to się w głowie nie mieści producentom ramowego szajsu ... O ile szyby w domu nie zrobisz z powłoką ... o tyle rama hand made winna być lepsza niż ten marketingowy szajs ... patrzeć się nie chce ... na te zwydziwiane profile ram ...

http://www.oknoplast.com.pl/okna/rodzaje-okien/winergetic_premium_passive

ktoś się ciskał tu o mostki w kotwach czyżby reaktywacja naszego speca od systemu AD?

Mur przekazuje ciepło do kątownika→ ten na ramę → rama na zewnątrz ... przy czym ramy trochę jest ...

a jak nazwać to iż pakiet szybowy jest tak osadzony iż ramki dystansowe tworzą jeden wielki obwodowy mostek ...! niezakryty niczym prócz śmiesznej ramki z PCV? tu w linku niby jedne z lepszych okien na rynku i co ? szyba bardzo płyty osadzona w ramie to jest problem

 

http://oknotest.pl/okna-energooszczedne/rehau-geneo-phz pomaleńku przetwórnie PCV zaczynają iść w dobrym kierunku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że bez sensu lament, przecież listwa PCV ledwo muska szybę, aż się prosi o wejście na szybę tak z 2cm jakąś izolacją.

Zapianowanie pomoże, widzę jak śnieg spadnie w nadmiarze i przykryje właśnie tak z 2 -3cm szybę od razu przestaje się woda skraplać ...

właśnie przez takie niedoróbki przetwórców PCV co niby robią ramy okienne ... tylko później chodzę i ścieram wodę z parapetów ... bo jakiemuś wydawało się iż jak da dwie szyby i kawałek PCV to już jest okno co szał robi na pół galaktyki ...

Widziałeś bloga ze Słowacji ? jak rozbierali ramę okna i wtłaczali pianę do profilu :lol2:

 

Jak to Kiemlicz mówił ... głód i mizerja tutaj z tym osadzeniem pakietu... jakieś parę plasticzków :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak otynkowane węgarki to i ocieplenie otynkowane bo go UV podżerać będzie ale to szczegół.

Jakoś nie widzę tego, aby tyle rzeczy robić na budowie nie mając okien. Gdzie cały materiał a przede wszystkim to ocieplenie bezpiecznie składować? Chyba nie w blaszaku jak ktoś ma set m3 EPS-a?

Jak firma Ci położy ocieplenie na dom to i powinna go też otynkować, chyba że będzie to robić inna firma i później, ale to zależy od Ciebie. Wylewki i otynkowania wewnętrzne też powinny być robione bez okien i w odpowiedniej porze, bo schniecie przebiega najszybciej . Robienie z domu zamkniętego magazynu budowlanego jest pomysłem ciekawym, ale czy dobrym, skoro całą technologię budowy domu stawia na głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnacja płyty ... toczy się przy płycie fu ... imo płyta dobrze jest jeśli dojrzewa w równej temp ... górą i dołem ..

niestety beton chce i zachowuje się niczym drewno, a zbrojenie w betonie mu w tym pomaga jeszcze, o ile jest tylko jednostronne.

Budowlany laik grzał płytę dołem ... co skutkowało naprężeniami bardzo mocnymi aż mu hał pa popękała..... naprężenia od obciążeń + termiczne = źle

 

Miszczu zapomniał iż co nagle to po diable, cement aby związał potrzebuje około W/C 0,22 ~0,25 a co nad to musi z niego ujść

można wiele wykresów w u wuja googla wyszukać jaki będzie wuj skurcz przy jakim W/C zaczynu ... to jest jak amen w pacierzu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wreb3.jpg

 

nie ma znaczenia.

 

Chciałem to zapianować jak był czas ale pisali - po co, nic to nie polepszy. A teraz lament o kotwy, które nawet nie mają z ramą styku.

 

Kszu, zapianować jeszcze zdążysz. Odbicie listew to mniej niż 5 minut pracy. Ale co przez to zyskasz? Ciemniejszy kolor wokółszyby to ramka, a nie powietrze.

Wg mnie to jednak działanie bez sensowne, podobnie jak to ze ktos na słowackim blogu tak sobie docieplił ramy (oglądałem tamto ale nie zauważyłem, żeby gość miał swiadcectwo typu "naśladownictwo wskazane"). Moze i coś zyskał - dla niego każdy ułamek był istotny. Takie rzeczy popychają rózwój świata, ale nie każdy z nas musi być odkrywcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W której szkole tego uczą? Bo mnie uczono że ma schnąć wolno i od czasu do czasu jak potrzeba to zrosić wodą.

Ściany też? A jak są okna drewniane to co robić? Wylewki i tynki w pomieszczeniach otwartych i zadaszonych, same sobie regulują stopień wilgotności i nie pękają. Dopiero przy grubych wylewkach otwartych na działanie słońca trzeba sterować szybkość schnięcia przez polewanie wodą i osłonę foliową. Okna powinno się wstawiać po tynkach i wylewkach, bo tak najszybciej pomieszczenia dojdą i będą gotowe do wykończenia. Dzisiaj to wszystko robią firmy i one wiedzą najlepiej co, jak i kiedy aby było dobrze, szybko i za cenę wynegocjowaną, bo tynki kładzie się maszynowo i wylewki robi się maszynowo z gotowych mieszanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://muratordom.pl/budowa/okna-i-akcesoria/cieply-montaz-okien-jak-montowac-okna-i-jak-je-uszczelniac-zeby-zminimalizowac-straty-ciepla,111_9363.html ktoś pisioczył na montaż Kszhu okien że słaby itp ... to jak nazwać zawieszenie okna na takich blaszkach ?

montaż lewitacyjny na wiarę ? za Bóg zapłać ? i Bóg trzymaj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://muratordom.pl/budowa/okna-i-akcesoria/cieply-montaz-okien-jak-montowac-okna-i-jak-je-uszczelniac-zeby-zminimalizowac-straty-ciepla,111_9363.html ktoś pisioczył na montaż Kszhu okien że słaby itp ... to jak nazwać zawieszenie okna na takich blaszkach ?

montaż lewitacyjny na wiarę ? za Bóg zapłać ? i Bóg trzymaj ?

 

Tam dojdzie jeszcze ocieplenie na całym obwodzie okna i piana PUR. Od środka przyklei się listwę dylatacyjną z uszczelką w którą wejdzie tynk a całość podeprze się parapetem wewnętrznym. Dopiero w zespole jest siła tych blaszek. Natomiast Kszhu przedobrzył mocowanie dając kątowniki z podkładów kolejowych. Do tego jeszcze rama okienna zachodzi za mur na 2cm styro, to jest tak jakby rama była osadzona bezpośrednio w murze nośnym na 2cm piany PUR. Taki kształtownik jest 10x silniejszy i 10x więcej ciepła przewodzi tylko po co to robić, skoro skoro cienka blaszka spełnia swoje wymogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pewnie teraz popełnie forumowe faux pas ale dla mnie te kotwy AD idealnie pasują pod osadzanie samych pakietów w warstwie izolacji. :yes: Myślcie sobie co chcecie, ale dostałem próbkę tych kotew i te dolne są bardzo fajne. Spokojnie zastąpią te plastikowe wkłatki w oknach fix, które pokazywał kszhu. Do tego pasek z XPS'a z taśmą rozprężną dociskający pakiet do tych uchwytów i będzie perfekt. A tak to będzie wyglądało u mnie:

pakiet w XPS_b.jpg

(merkava, sorry, za wykorzystanie twojego rzutu)

Macie jakieś linki pokazujące montaż samych pakietów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pakietu to one się nadają tyle, że nie za bardzo widzę jak je (rozumiem, że te "dolne" jednak ze wszystkich stron) idealnie zamontujesz aby prostokątny pakiet wszedł w nie idealnie i jednocześnie nie było luzów. Niestety ale otwory okienne równiusieńkie nie są.

 

To najmniejszy problem. Montujesz uchwyty na delikatnej dźwigni i po osadzeniu pakietu dociągasz śrubą i tym malutkim płaskowniczkiem:

http://www.cieplymontazokien.pl/galeria/photo3.jpg

 

Mi się najbardziej dlatego podoba rozwiązanie jerzyka51 z aluminiową ramką, którą można zamontować bez względu na jakość otworu okiennego.

 

No coś ty ! Wiesz ile ciepła Ci spieprzy przez tą ramkę ! :p

 

Dodatkowo lepiej się pakiet przeciwwodnie uszczelni (wklejenie) i jest on dostępny od zewnątrz w razie awarii więc bez robienia demolki w mieszkaniu.

 

Opór dyfuzyjny musisz zapewnić od wewnątrz i robisz to taśmą doklejając ją do pakietu. Od zewnątrz oklejasz taśmą paroprzepuszczalną. Bardzo ładnie to można zrobić na samym pakiecie. Wpadniesz to zrobimy jedno okno referencyjnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ramka w warstwie ocieplenia i cała w ociepleniu:)

 

A kotwy metalowe ? ;)

 

Jeśli ramkę aluminiową traktujesz jak ramę okna to do niej kleisz taśmę paroszczelną wewnątrz i paroprzepuszczalną na zewnątrz. Jak chcesz kleić do pakietu, to późniejsza jego wymiana oznacza totalną demolkę i koszty na nowe taśmy, obróbki itd. Ja planuję demontowalną kasetę z węgarkami od zewnątrz i to wszystko. Wymiana pakietu to jej odkręcenie, wycięcie pakietu z ramki, wklejenie nowego, zakręcenie kasety. Koniec.

 

No to można zrobić węgarek od zewnątrz, a folie w płynie od wewnątrz. Ale jeśli ściągnę zewnętrzny węgarek to i taśmy paroszczelne mogę odkroić. Myślę, że nie jest to totalna demolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można zrobić to z dębu, teak prnebuko itp ...

Barth3z nie masz się co krępować, można brać korzystać... źródło jest podane na rys ...kto co :)

Po to zresztą zapodałem na forum, choć w fazie beta 0,99 mam coś dużo cieplejszego ...

Policzcie sobie wagę pakietu i ciśnienie wywierane na XPS'a konia z rzędem temu co z XPS"a wyciągnie wkręta do drewna :)

ręcami, ba nawet kombinerkami. Jeśli nie przykręcicie XPS'a do muru to nikt się nie dowie jak to piernońsko siedzi ...

Kszhu poszedł do matki natury i tejknął kawałek drewna pod łindoł tak samo i tu ładną szczypkę dębową/ tudzież poliamidową tudzież PCV co by presure było loł.

 

A jeszcze producentom ram po paczce żyletek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak ramka ukryta w ociepleniu to kotwy gdzie mają być?;)

 

Ale montujesz do ściany. I to jest mostek.

 

Nie wiem, nie widzę, rozrysuj.

 

ps. ale może w tym "naszym" temacie bo tu o montażu okien a nie pakietów; nie zaśmiecajmy

 

Po prostu kleisz taśmę do ramy pakietu a nie do czoła szyby. Wtedy możesz wykroić od zewnątrz.

Co do tematu, to nie ma tam o oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek jest od ciepłego do zimnego a tu masz w EPS wszystko, przecież nawet EPS czy XPS na pakiet zajdzie. A pakiet "ciepły"

 

Nieważne w którą stronę jest mostek. Mostek to mostek. Żeby go nie było to musiałbyś zrezygnować z metalowych kotew na rzecz ramy z samego XPS'a,

 

Taki mostek jakbyś gwoździa w ścianę wbił wystajawiając go na kilka cm i wszystko ocieplił 30cm EPS.

Nie popadajmy w paranoję... bo tak po prawdzie to zaizolowana ściana też jest mostkiem;)

 

Dlatego piszę to z uśmiechem. Jeden tu taki przesadza, i to mocno.

 

A potem w razie potrzeby ją wycinasz i nowej nie masz do czego kleić.

 

Kleisz z powrotem do pakietu, z tym że używasz kleju z tubki, bo ten na taśmie już nie bedzie trzymał ;)

 

Z tym, że ja na żadne taśmy nigdy, zwłaszcza przy takim montażu, kasy nie będę wydawał.

 

A to swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...