Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...

Po prostu, ludzie, nie dajcie się zwariować bo dojdzie do tego że dziurkę od klucza zaklejać plastrem będziecie bo straty i wichury.

Chcecie zmniejszyć wydatki utrzymania domu ? całkowitych kosztów eksploatacji?

A choćby zamieńcie te swoje nowoczesne halogeny żarówki, rtęciówki i inny elementy oświetlające wnętrza na ledy, lampy ogródkowe także na ledy, wszystkie źródła światła na ledy. Na wejściu koszty oświetlenia zmniejszycie do 10% kosztów wyjściowych, sprawdzone empirycznie :)

Popieram. Od dawna z niesmakiem patrzę na to szaleństwo w szukaniu mostków termicznych a cwaniacy wietrzący na tym interes robią z nich mosty.

Po prostu uważam, że sprawy zaszły za daleko i czasem kroki mające na celu poprawienie mostków skracają żywotność okna wielokrotnie.

Popatrzcie na Formułę 1 - świetne silniki, małe a moc ogromna. To dlaczego się ich nie stosuje w naszch autach ? Bo są nietrwałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie do końca z tymi nakładami, całość zakupu do domu zmieściła się w kwocie raptem 600 zł, znalazłem hurtownie pod Słupskiem gdzie ceny dostałem bardzo atrakcyjne

Właściwie już przeszedłem wszędzie na ledy, nawet pracownikom do oświetlenia kupiłem led 30 W w obudowie, cena 150 zeta a moc porównywalna z dawną 300 W choć lumenów wiecej, jakbym miał 500W

Oświetlenie aż dwu schodów mam już od dawna, 1W sztuka, świeci się 24 godziny na dobę już 7 rok

I jak jadę wieczorem i widzę oświetlone elewacje w domkach zastanawiam się dlaczego ludzie tak bezsensownie wydaja kasę ;)

A Wy tu rozprawiacie o mostach pod parapetami czy innymi mało istotnymi rzeczami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy takich błędach nie chodzi o jakieś mega waty strat, tylko o komfort życia w domu bez grzyba wszelakiego.

Użycie piany w takich miejscach powinno wejść do kanonów wykonywania takich detali.

 

Bardzo nie miło się przebywa w okolicy okna, które jest źle zamontowane i ogólnie jest kiepskie. Niczym drzwi do chłodni w upalny dzień, taki jest kontrast termiczny. Wat do wata będzie ciepła chata.

 

A no tylko duże ledy na zewnątrz do oświetlenia ... 30 wat daje tak mocno jak właśnie 300 halogen co przepalał się nie po 1000 godzin a po 10 świecenia, wkładany przez chusteczkę higieniczną jak by kto pytał.

 

Do pewnego momentu opłaca się przechodzić na ledy itp ale u mnie nie bardzo ...

100 wat ciepła to nie jest mało :) przy takich gigantycznych izolacjach jak w moim projekcie :) dając kwarcówę mam efekt kominka :)

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ale pewnych rzeczy nie przeskoczysz - mówimy o oknach

PSI na styku szyba - profil jest w gównianych profilach ogromne a tego nikt nie liczy bo i po co? Ale nawet w tych lepszych, gdzie w niektórych pojawia się dodatkowa uszczelka miedzy szybą a profilem i tak miejsce styku szyby z uszczelką jest najchłodniejsze w całym oknie i tam bedzie Ci się skraplać para wodna gdy wentylacja jet do bani

Grzyb nie jest efektem złego wykonania okna czy montażu tylko brakiem wentylacji o czym nawet specjaliści od okien ;) zapominają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzyb nie jest efektem złego wykonania okna czy montażu tylko brakiem wentylacji o czym nawet specjaliści od okien zapominają

to jest 1/2 prawdy, przy oknie gdzie jego temperatura najzimniejszego punktu będzie koło 13 -15 st ma jest prawdą że wentylacja jest padnięta ..

ale jeśli dzieje się to ...

http://www.ekspertbudowlany.pl/artykul/id3164,content,jak-zapobiec-stratom-ciepla-przez-okna a potwierdzeniem jest to

ramka.jpg przy temperaturze powierzchni mniej jak 10 st trzeba trzymać w domu koło 30%-35% wilgotności jest to za sucho ..

optimum dla człowieka to 40-60% max

 

Nie grał bym larum, bo to tylko produkt, mniej lub bardziej udany, ale dorabianie gęby i opisywanie cudów jakie się dzieją po zamontowaniu

że normalnie kotwy plastikowe zmniejszają straty więcej niż samo okno może przepuścić :bash:

 

Ludzie dają się złowić na propagandę, że mając szczelne okna dużo zaoszczędzą... na zdrowiu na pewno nie.

Jak widzę ceglaną chałupę a w niej wstawione "plastiki" bez nawiewników to mnie zgroza ogarnia.

Stare okna miały tą zaletę że bezwiednie utrzymywały 20-30 % wilgotności i kogo nie przepytam kto miał okna stare potwierdza że

było "sucho jak pieprz" wiem po swoim domu że nawet kwiatki nie rosły w zimie dobrze.

Tyle że stare skrzynkowce są jak durszlak i przepuszczają masę powietrza, dzięki temu jest bardzo niska wilgotność i nie ma grzyba w domu.

 

Pamiętam hasło mamy, wymienimy okna : bo ludzie mają ... ta ... dzięki Bogu się to nie stało...

Podniesienie szczelności musi być połączone z izolacją ścian, aby powierzchnia ściany była na tyle ciepła ... że przy 50-60% przy 20 st nie będzie grzyba nawet za szafą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli dla moich ~47m.b. ram straty będą wynosić prawie 800kWh na same okna? No oczywiście gdybym miał JB-D a nie szyny kolejowe;) Ze zużytych na CO ~2.400kWh zostaje 1.600kWh na 144m2 sufitu, tyle samo podłogi i ze 130m2 ścian. Mało...

Nie piszesz całej prawdy o swoim domu. Masz ściany ocieplone 30cm styropianem grafitowym, podobnie jest w podłodze, sufit to 50cm piany PUR a okna o Uw=0,5. Dom o takich parametrach konstrukcyjnych powinien się opierać tylko na cieple bytowym, a Twój ma dodatkowo ogrzewanie kablami o mocy 8kW i zużył prądu na samo CO 2400 kWh. To jest mało? Już Ci raz pisałem, masz okna osadzone z błędami konstrukcyjnymi, które Ci przynoszą straty ciepła w ilości co najmniej 800kWh rocznie i mostek termiczny na obwodzie muru nośnego, bo pominąłeś murłatę. To może Cię kosztuje następne 800kWh ciepła rocznie. W takim domu, który korzysta dodatkowo z ciepła słonecznego, jak piszesz, to ogrzewanie powinno być używane przy bardzo dużych mrozach, a ostatnie zimy są ciepłe. Tak to wychodzi jak się w okna ładuje kilogramy stali i macha na to ręką. Dam ciepły ale jak bardzo ciepły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://lh5.googleusercontent.com/-TLvScUbe-9k/T0VBNpiN0EI/AAAAAAAAAQs/W6rN0wZLo-w/s720/budowa_0138.jpg to są tony stali :lol2:

jak bym miał zapomnieć to sobie lecę do dziennika Kszhu i patrzę co i jak... chłopie ST dziecino mileńka, jedno z najcieplejszych montaży okien na tu widzianych a ty się przy pier ... twoje błędne mniemanie że parapet ma wchodzić pod okno robi prawdziwą krzywdę.

Że na parapecie od wewnątrz wody odchodzą. Może Kszhu nie zrobił na celujący ale na bardzo dobry zaliczył przedmiot super izolację.

2400 kWh to nawet nie jest 1/4 rozrzutu tego co traci ceglany budynek w zależności od zimy ... tona węgla w tą czy w tą ...

Tego nie możesz pojąć że też ma inne odczucie komfortu termicznego i potrzebuje np częściej temperatury wewnątrz na poziomie np 23 st.

Chyba J-J opisywał pierwsze przygody z domem, rozrzut w zjadaniu energii na C.O bierze się często gęsto z nawyków i innych potrzeb.

Trzeba by było przeliczyć w programie parę detali, na ile odbiegają od maksimum ...

myślę że nie wiele,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja filozofia jest krótka, lubię płacić za to co jest naprawdę wymagające, stąd nie robię sam wiertarki ręcznej.

Elektronarzędzia kupuje. Ale nie coś co można załatwić prosto i bez boleśnie.

połączenie samodiełek z maszynami.

Plus profile alu jako prowadnice.

trochę pomysłu. Globalnie patrząc na remont domu

To uknucie takiego czegoś na zimę i spokojne relaksowanie się przy drewnie jest ok.

Robiłem już sam meble z drewna klejonego... sam sklejałem deski.

W cenie szafki z Ikei miałem 2 kubiki desek, szafa narożna 1x1m x2,25 wysoka ... komoda 1,7x50x90. szafeczka na buty, i łóżko

spokojnie jakieś 5-7 tyś by poszło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kompie cały dzień nie będzie człowiek siedział. Mając drewniany dom trochę roboty trzeba będzie włożyć.

A już to widzę ile czasu potrwa przetłumaczenie sanskryptu pasywnego na język chłopkowskoroztropkowski.

Zwłaszcza jak ktoś tego nie czuje, masakra. Dwa tygodnie indoktrynacji to pomogło.

Przewalcowanie na mentalność se zam nie zrobisz .

Przyszedł "fachura" od płytek ... bidet tak zamontował że cały stoi zalany wodą ... bo nie dał uszczelek tylko posmarkał

mnie by to 5min zajęło... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

...takie pytanie poza konkursem :) jaki wpływ ma Twoim zdaniem nakładka AL na profilu okiennym zastosowana od zewnątrz na Uf tego elementu? Inaczej czy ma jakikolwiek wpływ np. obniża Uf?

 

przykład pierwszy lepszy z netu [img]http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=286065&d=1414141757[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wpływu na ucieczkę ciepła, bardziej o estetykę chodzi.

No i oczywiście zwiększa się koszt tego elementu, http://www.bauelemente-prause.de/html/fenster.html jak by było coś takiego pod jak to z niebieskim na tej stronie to ok .. ma to sens.

http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/najcieplejsze-okna-pvc-sztuka-dla-sztuki a tu przykład jak "dyletanci" liczą straty okna. i też przykład mojego rewolucyjnego zapału, gdzie założeniem artykułu było zgoła inne :bash:

 

 

to wykreśliłem ponieważ http://emotikona.pl/emotikony/pic/0dash2.gif ten kto pisał artykuł dyletanem nie jest.

Pierwsze to sezon z tak ciepłymi oknami będzie bardzo bardzo krótki, dwa okna i tak wychodzą na plus szczególnie podłudniowe ...

a liczenie prostym wzrokiem to można sobie tylko szacować ... a nie konkretne wyliczenia dawać...

Przy pasywniaku z takimi oknami sezon będzie trwał ile ? 2 tygodnie ? miesiąc.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...mam dokładnie takie samo zdanie ale zapytałem bo człowiek całe życie się uczy :) mój znak zapytania pojawił się po otrzymaniu oferty na dostawę okien, ten sam profil wg oferenta tylko w opcji z AL i bez miał różne Uf i nie potrafili mi odpowiedzieć tak na szybko dlaczego ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z AL i bez miał różne Uf i nie potrafili mi odpowiedzieć tak na szybko dlaczego
:lol2:

jakieś piko różnica ... cóż tam 1mm pustki powietrznej jest to robi przytłaczającą różnicę

na poziome 30% :rotfl: tak by to brzmiało w merketignu :D choć to tylko 10^-15 ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol2:

jakieś piko różnica ... cóż tam 1mm pustki powietrznej jest to robi przytłaczającą różnicę

na poziome 30% :rotfl: tak by to brzmiało w merketignu :D choć to tylko 10^-15 ...

 

...ale w tym przypadku sytuacja jest odwrotna wg ich wyliczeń profil z AL ma gorsze parametry Uf od 0,02 do 0,04 :)

Edytowane przez inż.maliniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym taki dom się powinien opierać ale znam swoje OZC i faktycznie zużycie, które jest duuużo niższe od niego. Fachowcy twierdzą, że między innymi ze względu na montaż okien. Może się nie znają i wystarczyłoby abym zamienił na plasticzki a zużycie spadłoby z ~2,4MWh do 0MWh?:D Jak to widzę to wyobrażam sobie jak kilowaty energii przepływają z tych ton stali tym cienkim wkrętem i dalej fruuu w świat:D

Fruuu w świat to tracisz ciepło nie tylko przez swój przekombinowany montaż okien. Kto tak robi, aby belki stropowe były na tym samym poziomie co wylany wieniec. Tak się robi pod następne piętro, a nie pod zwieńczenie budynku. Prawidłowo to na wieńcu powinieneś położyć belki murłaty, na nie belki stropowe, a całość wypełnić pianą PUR. Nad wieńcem miałbyś 40cm ocieplenia, a tak to u Ciebie jest tylko tyle co pod krokwiami, czyli nic. Za wysoko podciągnąłeś mur zewnętrzny i całe ocieplenie skierowałeś na pomieszczenia wewnętrzne. To samo dotyczy przekombinowanego GWC pod domem. Latem zamiast schładzać podłogę to Ty ją grzejesz, a odwrotnie zimą. Nic dziwnego, że mając 30cm styro grafitowego na ścianach i 50cm PUR w suficie musisz jeszcze grzać dom prądem w ilości 2400kWh rocznie. Zgodnie z Twoją dewizą że "diabeł tkwi w szczegółach", wszystkie błędy, których chciałeś uniknąć to popełniłeś. Bo budować trzeba prosto, a nie kombinować. Tym bardziej jak się ma małe pojęcie o mostkach termicznych. Im ocieplenie jest grubsze, tym mur nośny ma wyższą temperaturę a mostek termiczny ma większą wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miło z samego rana do porannej kawy i croissanta poczytac wynurzenia technicznego idioty. Dom grzany na cieple bytowym. Kilogramy stali. Błędami konstrukcyjnymi.

 

Nie trzeba radia uruchamiac - kabaret, cyrk i komedia w jednym.

Kolejny raz proszę Cię abyś podał, która technologia montażu okien w warstwie ocieplenia, oparta o elementy stalowe ma Atest czy aprobatę techniczną. Podaj normy użycia metalowych konsol lub kotew w takim montażu. Skup się na tym między kawą poranną i croissantem. Może nie masz w tym temacie wiedzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej jak się ma małe pojęcie o mostkach termicznych. Im ocieplenie jest grubsze, tym mur nośny ma wyższą temperaturę a mostek termiczny ma większą wartość.
jak to jeden kolega mówi "srali muchi pierdział wół narobili cały dół"

Łżesz i to nie bez udziału świadomości. Procentowo w odniesieniu do parametrów izolacji mostki robią masakryczną różnicę, ale ich wartość

jest bezwzględnie mniejsza niż przy mniejszych ilościach izolacji, lub jej braku. Myślę że niechcesz

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...