Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

...nuda tu i nic się nie dzieje :)

 

...przecież te łączniki można policzyć choćby przez analogię w odniesieniu do m2 ściany, w ten sposób będzie widoczny ich wpływ na U całej przegrody, w każdym programie OZC jest taka opcja...

 

łączniki.jpg

Edytowane przez inż.maliniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...nuda tu i nic się nie dzieje :)

 

...przecież te łączniki można policzyć choćby przez analogię w odniesieniu do m2 ściany, w ten sposób będzie widoczny ich wpływ na U całej przegrody, w każdym programie OZC jest taka opcja...

 

[ATTACH=CONFIG]286431[/ATTACH]

dla jasności ST zinterpretuj :) i podaj konkretny wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nudar, gdybyś przeczytał wątek wiedziałbyś że śruba mocująca kotwę do ramy (choć nie musi być stosowana gdy kotwy zapinają się bardzo mocno) generuje straty ok 100 W / sztuka (o ile pamietam) czyli same śruby jakich w oknie 150.150 powinno być tyle ile kotew czyli 12 szt generują na jednym oknie straty 1.200 W razy ilość 3500 (to wartość której sens rozumie tylko ST) daje CI rocznie, na SAMYCH ŚRUBACH 4,4 kW strat

UWAGA

Są to wyliczenia ST w tym wątku - a nie stan faktyczny - musiałem to dadać tą uwagę dla czytających nie zorientowanych za bardzo w temacie

Daj spokój, w obronę można brać fachowców a nie manipulantów i nawiedzonych

Mało tego, swych w obliczeniach ST przyjmuje temperaturę kotwy równą temperaturze zewnętrznej choć koncepcja ostatnio mu się zmieniła i ciepło zamiast z zewnątrz schładzać ramę oddawane jest od wewnątrz grzejąc ramę tym samym zwiększając straty generowane przez okno

Ja już się w jego teoriach pogubiłem ;)

 

Swoją drogą ciekawe jaka jest temp. ramy okiennej przy np.-10oC,jaka jest temp. kotwy na styku kotwa-rama i kotwa mur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś się kiedyś bawił w obliczenie Psi na styku okno-mur w zależności od sposobu montażu i wykończenia ocieplenia

Ktoś znający się na rzeczy gdyż podane wartości PSI sa podstawowymi danymi uwzględnianymi przy obliczaniu zapotrzebowania domu na energię - czyli strat w danym miejscu

Przy montażu w licu ściany na kotwy przyjmuje się Psi 0,05 dla ocieplenia na równi z krawędzią ościeżnicy i 0,019 przy zakryciu ościeżnicy ociepleniem na 3 cm, i 0,00 dla montażu w warstwie ocieplenia z wykorzystaniem kotew metalowych (wtedy jeszcze MOWO nie było) .

I tego wystarczy się trzymać a nie toczyć dyskusję z ignorantem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek::jawdrop: toś cie się Koledzy rozbuchali

Paździeż 3k.jpg

Wyliczanie burek value (Psi psi ) nie jest trudne, trzeba mieć wartość U referencyjne czyli czystą wymianę 1D porównać do wyniku przestrzennego to co nad ... bierze się z mostka... tu widać .. czysta szyba ma 1,4 a przy ramce ma ponad 2 ...tam jest coś heat flow 4,8 wat przez delta T 39 = 0,12 wata na 1mb x stopień C czy K.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak się zastanawiam od dłuższego czasu o czym mowa ? w jakim celu ? itd itp, takie dyskusje to Panowie powinniście prowadzić w zamkniętym wątku aby nie mieszać w głowach biednym inwestorom.

 

Jeżeli ktoś we własnym domu chce eksperymentować i to nie ważne z czym ma do tego prawo o ile projekt na to pozwala :) a, że w Naszym Pięknym Kraju jakoś ze świecą szukać projektów, które w ścisły sposób określają co i jak - no to ... każdy robi co chce :p

 

Jeżeli zaś chodzi o montaż stolarki to po pierwsze:

- instrukcja montażu producenta - bo to ON będzie rozpatrywał ewentualne reklamacje i po drugie

- ekipa montażowa, która potrafi i STOSUJE się do tego co w tejże instrukcji napisano.

 

Jeżeli Inwestor będzie miał takową świadomość i sam wybierze własną drogę to Jego wola, wolna wola :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nydar jak sam zauważyłeś temat ma 295 stron, ciężko spamiętać gdzie co było, ale jak ktoś śledzi, to wie co było. Ty sam nie przeczytałeś całego, a ciskasz się o wyzywanie SajmonTempler, chociaż fakt faktem nic nie usprawiedliwia obrazy samej osoby. Aczkolwiek SajmonTempler udowodnił niejednokrotnie jakim jest ignorantem. Owszem ma dość ciekawy produkt, cenowo chyba korzystny, jednak sposób udowodnienia wszystkim, że jego jest lepsze, a "metal" jest be, woła o pomstę do nieba.

 

Ja z wątku dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy, ale też kilogramy bzdur. Chłopaki starają się zdyskredytować SajmonTempler, po to aby ustrzec użytkowników, którzy nie mają zaparcia do przeczytania blisko 300 stron. Nie twierdzę też, że wszystko co on napisał jest bzdurą, no ale w większości.

 

Lepiej bym tego nie ujął.

Sam poczytuję wątek, język, obelgi i słownictwo mi nie pasują, ale też IGNORANCJA ze strony ST budzi taką odrazę ze nie reaguję.

Dziwię się że z tak gorącego tematu Redakcja (ta i jakakolwiek inna) nie zrobi artykułu by uciąć dywagacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś rok temu pisałem to samo co teraz:

koszt grzania domu 123m2 parterowego 0d września 2013 do września 2014 zmieściłem w 500zł [400zł prąd do pompy powietrznej i 100zł dla 0,5 m3 drewna do kominka]

swoje 30 m2 prawie okien wysunołem w warstwe ocieplenia o 4 cm[ramy 9 cm] bez żadnych konsol[faktże ramy drewniane , na pcv tego bym się nie zrobił]

ile bym zaoszczędziłbym z kosztów grzania gdybym wysunoł je całkowicie?

100zł/250 zł/ 500zł/a może 1500zł?

proszę o odpowiedż

 

moje dodaTKOWE KOSZTY ZWIĄZANE Z TAKIM MONTAŻEM TO Z 100ZŁ

AHA TYLKO MAŁE OKIENKA [2 SZT] WYSUNOŁEM CAŁKOWICIE ZE WZGLĘDÓW ESTETYCZNYCH.

 

12 miesięczny koszt grzania to 500zł mnożać to copem 2,5 mojej powietrznej pompy wychodzi mi z 1250 zł gdybym jechła na czystym prądzie.

 

proszę swoje obliczenia skonfrontować z kosztami wysunięcia całkowitego na konsolach i podać wyniki obliczeń po ilu latach ów montaż mi się zwróciłby

po 2 /5 /10/25 /50/100latach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie rama przykryta węgarem, plus okno w całości w izolacji, to tak maluśki mosteczek, mosteczunio manimuni że szkoda sobie głowę zawracać jego wartością.

odpowiem Ci w stylu ST

Bredzisz, nie masz zielonego pojęcia, montaż w ścianie to dodatkowe straty a już zastosowanie kotew to 2-3 kW miesięcznych strat na tak spapranym montażu

Jedynie montaż w ociepleniu na kotwach systemu AD to smak i sznyt

;)

 

A teraz na serio.

Tak samo montaż szyby w XPSie, tak samo dziurka od klucza, tak samo.... i przykładów gdzie Inwestorom powoli zaczyna odbijać można mnożyć

Zejdźmy na ziemię, te współczynniki o których mówimy stanowią znikomy procent strat całej chałupy i realnie nie mają znaczącego wpływu na końcowe koszty ogrzewania.

I teraz inaczej.

Koszty eksploatacji domu to nie tylko ogrzewanie i dochodzimy do sedna - czy Ci co teraz z uporem maniaka walczą o każdy 0,001 na Uw, PSI czy czort wie czym jeszcze tak samo oszczędnie w tym domu będa mieszkać bo ogrom kosztów to nasze przyzwyczajenia, TV jako radio, czy oglądamy czy nie ale działa, światło palące się wszędzie i tak by sąsiedzi widzieli jacy to bogaci jesteśmy i szczury miały widno panosząc się wokoło domu, podgrzewane podjazdy, ciepła woda lejąca się strumieniami itd itd itd

I nagle okaże się, że 90% wydatków to nie ogrzewanie tylko nasze lenistwo i niefrasobliwość

 

kszhuboli cię, że miedzy szybą a profilem masz tyle wolnej przestrzeni ? A zdejmij te listwy przyszybowe, kup taśmę rozprężną 15/10, przyklej ją do profila i pozwól by rozprężyła się do szyby - będziesz spał spokojniej. A czy to cokolwiek radykalnie mieni ? Może jedną łyżkę oleju opałowego na rok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... po ilu latach ów montaż mi się zwróciłby....
w 99% domów nie zwróci się nigdy, prędzej okna wymienisz na nowocześniejsze.

Ale poruszyłaś inny problem - zwróci się czy się nie zwróci. Błąd, chałupa nigdy Ci się nie zwróci tak samo jak samochód czy dzieci - te ostatnie jeszcze przyśpieszą siwe włosy na łepetynie

Dom musi spełniać wyjątkowe wymagania by taki montaż zbilansował się z kosztami ogrzewania w czasie 20-30 lat w przypadku domów energooszczędnych a którtszy dotyczy to tylko domów pasywnych. Inni decydujący się na montaż w ociepleniu czynią to z estetyki (ty także tak zrobiłaś w dwu oknach), snobizmu, czy przy dokładnych obliczeniach OZC wyszło, że 25 lat to nie jest czas istotny na zwrot inwestycji

Poza tym uwzględnić w rozważaniach trzeba medium jakiego używamy do pokrycia strat. To bardziej złożony problem i nie wolno uogólniać

Poza tym do czorta ;) to nie giełda ;) tylko okna i ich montaż :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten problem przekłada się na wychłodzenie uszczelki w listwie przyszybowej, tam zawsze zaczyna się w pierwszej kolejności wykraplać nadmiar wilgoci

Ale to temat dla szukających dziury w całym

A co do piany zamiast taśmy - no nie do końca lepiej :), jak zabijesz listwę przyszybową to ona będzie jeszcze długo pracować i może wyjść na zewnątrz przez uszczelkę lub w narożach. Bezpieczniej choć drożej jest taśmą :)

Poza tym nie do końca wiem jak reaguje tiocol i butyl na pianę, czy przypadkiem nie jest to dla szczelności pakietu zagrożeniem - nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie przy +8 na zewnątrz szyba zlana wodą przy ramce dołem i na bokach i tak co dzień

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fregiodom.pl%2Fportal%2Fsites%2Fregiodom%2Ffiles%2Fimagecache%2F657x%2Fimages%2Fregiodompl%2F5%2Fzagrzybienie-sciany.jpg%253Fmzbz85&imgrefurl=http%3A%2F%2Fregiodom.pl%2Fportal%2Fbudowa%2Fsciany-i-stropy%2Fsposoby-na-walke-z-wilgocia-i-grzybem-w-domu&h=420&w=657&tbnid=gd1rMQm5bPCOpM%3A&zoom=1&docid=DgDAC5q2lJ_BIM&ei=ZXlOVLaDLKGhyAOv1oC4Aw&tbm=isch&ved=0CEIQMygYMBg&iact=rc&uact=3&dur=1561&page=2&start=17&ndsp=21 dziękuję za takie okna ... trzymanie 20-30% wilgotności ... dziękuję ...

Stąd aby to zniwelować potrzeba XPS'a .. na środku szyby pojawia się para przy -20 ... dopiero

to wina tej ramy 3k plus ramki alu między szybami ... profil 3 komorowy oznaczenie kodowe NATO "obornik"

 

Dla mnie ciepłe okno to w tedy będzie kiedy wyjdę jak dziś na zewnątrz (było koło 0)

i zobaczę wszędzie rosę, całe szyby w rosie od zewnątrz wszytko ładnie pokryte, to znaczy że nie podgrzałem niczego na tyle aby się rosa nie osadziła.

A przy mrozie chętnie zobaczę szron na szybie od zewnątrz to powiem okno jest na 6 ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.msokna.com/clima.jpg stąd to jest jedyne co moje patrzenie może zdzierżyć.

To pierwsza jaskółka. Choć jest tak ładnie wyprofilowana że i tak by EPS wszedł głęboko na ramę.

Jak okno 3k zostanie zasypane świeżym śniegiem, cud, nale przy -5 przestaje się woda wytrącać. I tu właśnie leży mój ból. Jak był gościu co robi okna, (mała manufaktura) to echy, ochy było nad okuciami ... to jak by w krowi placek cyrkonię wsadził.

Mam dość grzyba na uszczelkach, walczę prężnie z nim wycierając tyle kiedy zauważę ..

http://www.inwestprofil.pl/euro-60.html taka propaganda niczym z Korei Północnej ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wg mnie rama przykryta węgarem, plus okno w całości w izolacji, to tak maluśki mosteczek, mosteczunio manimuni że szkoda sobie głowę zawracać jego wartością."

 

Tam nie ma zadnych mostkow. Kotwy siedza w ociepleniu. Nawet termowizja, najlepsza tego nie wykryje. Przy obliczenaich pomija sie wlyw kotew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...