Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę dramaturgii, te AD łączniki czy plastiki można poddać testowi na obciążenie i zbadać ile ich potrzeba.

Ale to powinien nasz miszcz wiedzieć i powiedzieć jedna kotwa wytrzymuje tyle a tyle kg ... coś tam pisał o 100 kg...

być może. Tego akurat nie będę atakował cdn

 

Testowałem. Dostałem taką kotwę jako próbkę. Stawałem na kancie i wytrzymało. 100kg nie mam, ale 85 trzyma bez problemu. Jak dla mnie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,, Kotwa metalowa jako przewodnik ciepła, zawsze będzie miała temp. muru na całej swojej długości, bo łatwiej jest jej pobrać ciepło z muru, niż oddać do ramy okiennej."

ST. Kotwa nigdy nie będzie miała stałej temp. na całej swojej długości. Gdyby tak było nie następował by przepływ ciepła. Do przepływu potrzebny jest gradient .Choćby ułamek stopnia ,ale musi być.

Warto by sprawdzić temp. kotwy na skrajach . Znamy jej przekrój,znamy lambdę ,znając temp. określimy skalę ucieczki ciepła. Tam występuje czyste przewodzenie ,temp. pokaże skalę zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marginalna, mnie chodzi o już nalot dywanowy na ten system. O ile ST pisał bzdury o stratach o tyle

tyle mnie to będzie drażnić i będę pokazywał jego naciąganie bez graniczne! aby tylko uzasadnić swój produkt.

 

bo to jest cecha inż robić z papieru cuda ..

to jest inżynieria w czystej formie zrobić z papieru coś.

Kwestia jest doboru ilości tych kotew do okna i tyle i ceny czy się to opłaci.

Na żadne mega straty które tu kolega ST prezentuje się nie nabiorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kotwa nigdy nie będzie miała stałej temp. na całej swojej długości.

 

Prawda.

 

Gdyby tak było nie następował by przepływ ciepła.

 

Nie prawda.

 

Do przepływu potrzebny jest gradient .Choćby ułamek stopnia ,ale musi być.

 

I to masz zapewnione, ale nie na końcach kotwy tylko na powietrzu zewn. / wewn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile ST pisał bzdury o stratach o tyle mnie to będzie drażnić i będę pokazywał jego naciąganie bez graniczne! aby tylko uzasadnić swój produkt.

 

Zróżnicuj to co piszę ST od jego produktu. To, że swoimi teoriami propaguje antymarketing na swój produkt nie oznacza, że jest on zły (produkt, nie ST ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Węgarek niewiele daje, bo to jest tak jak byś kawałek stali osłonił styropianem, ucieczka ciepła przesunie się do części nieosłoniętej. Tak jest z ramą okienną. Aby tego przepływu uniknąć, węgarek powinien zakryć całą ramę, ale przepływ ciepła ma swoją mądrość i przesunie się w pakiet szybowy, bo ciepło przepływa z miejsc o wyższej temperaturze do miejsc o niższej temperaturze po wszystkich mostkach termicznych. To pokazują zdjęcia termiczne, które lekceważysz.

Zagalopowałes sięw tej pogoni za mostkami.

Jesli wg Ciebie ciepło przepłynie z ramy okiennej na szybę (poprzez 6-8 podkładek z TWORZYWA, które jest takie super!)a jeszcze wcześniej przeniknie z oscieznicy do skrzydła, to śmiem twierdzic, ze przez te plastikowe kotwy to przenika i to w takim zakresie, ze dodatkowy wagon węgla tego nie zniweluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stawałem na kancie i wytrzymało. " ....
i nie wypadło i nie zabiło nikogo

Nie rozumiem czasem tych eksperymentów z narażeniem na ewentualne wypadki czy renowację wnętrza i elewacji.

Tragedia, jak czyta się czasem niektóre wypowiedzi

Spójrzcie na dom globalnie. Fakt, ok 30% strat przypada na okna ale można w sposób nie zagrażający domownikom go obniżyć maksymalnie (później tylko lament że w domu sauna bo słońce napi...la jak na Sacharze)

Wszystko sprowadza się do jak najniższych rachunków za eksploatację domu - jest wiele innych miejsc gdzie możecie zaoszczędzić o wiele więcej kasy

Dziurki od klucza także zaklejajcie taśmą bo wiatr przez nie hula ;)

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie wypadło i nie zabiło nikogo

Nie rozumiem czasem tych eksperymentów z narażeniem na ewentualne wypadki czy renowację wnętrza i elewacji.

 

Gdzie widzisz zagrożenie ?

 

Wszystko sprowadza się do jak najniższych rachunków za eksploatację domu - jest wiele innych miejsc gdzie możecie zaoszczędzić o wiele więcej kasy

Dziurki od klucza także zaklejajcie taśmą bo wiatr przez nie hula ;)

 

Chodzi o oszczędności na 20-komorowych ramach okiennych, super ciepłych parapetach, systemach MOWO i innych super specjalistycznych zastosowaniach zarówno technik jak i materiałów. Prostota a zaraz wysokie bezpieczeństwo montażu pakietu szybowego powoduje, że ryzyko nie jest większe niż przy osadzaniu okien. Poza tym patrząc na montaże większości firm to wolę sam te pakiety osadzić ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje szyby, Twój dom, Twoje ryzyko - przecież nikt Ci tego tu nie zabrania Barth3z

Szczerze CI powiem, że też się zastanawiałem nad montażem szyb w XPSie (może kiedyś zbuduję sobie dom) ale szyba to tylko piasek lekko ;) potraktowany Celcjuszem i czasem potrafi pęknąć lub zostać zbita przez użytkowników i wtedy, wizja dewastacji elewacji celem jej wymiany mnie zniechęciła. Nie jestem jakimś wariatem walczącym o 0,01 ;) współczynnika strat i do tego leniwy jak nie wiem co, dlatego skreślam to rozwiązanie z załozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiety na blaszkach dobre nie będą, ponieważ powstanie spiętrzenie naprężeń w miejscu oparcia na szkle.

Plastik się ... otrze, przetrze, ugniecie zdziepkę(troszkę) a stalowy hak bezpośrednio na nie laminowanej szybie

cóż ... :bash: Sam XPS wystarczy plus podkładka z paska "plastiku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje szyby, Twój dom, Twoje ryzyko - przecież nikt Ci tego tu nie zabrania Barth3z

 

OK. Ja też nikogo nie nakłaniam, tylko mówię, że prawdopodobnie użyję kotew AD (ale tylko tych dolnych - z dzióbkiem). Mimo, że kotwy AD mi pasują to nie zgadzam się z herezjami ST.

 

Szczerze CI powiem, że też się zastanawiałem nad montażem szyb w XPSie (może kiedyś zbuduję sobie dom) ale szyba to tylko piasek lekko ;) potraktowany Celcjuszem i czasem potrafi pęknąć lub zostać zbita przez użytkowników i wtedy, wizja dewastacji elewacji celem jej wymiany mnie zniechęciła.

 

Zobacz przekrój fix'a. Zobacz jak jak tam jest osadzony pakiet i będziesz miał odpowiedź dlaczego nie boję się osadzania samych pakietów.

A co do wymiany pakietu to nawet nie zdajesz sobie sprawy jakie to łatwe i bezinwazyjne.

 

Nie jestem jakimś wariatem walczącym o 0,01 ;) współczynnika strat i do tego leniwy jak nie wiem co, dlatego skreślam to rozwiązanie z załozenia.

 

nik, ja nie jestem wariatem i nie walczę o nadzwyczajny wynik ! Koledzy, którzy zapoznali się z moimi wypowiedziami wiedzę, że chcę zejść z pasywności, bo nie bardzo ma ona sens.

 

Osadzanie samych pakietów jest tanie i proste. Ot dlaczego się na to piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że w przypadku Barth3z'a podparcie pakietów od dołu plastikami wynika z tego, że mają odpowiedni kształt i łatwo się je montuje. Tyle.

Spodziewam się, że gdyby miał takie kształty dostępne do kupienia od ręki ale z metalu to wybrałby trwalsze/tańsze. Co Barth3z?

 

Oczywiście, tylko z przekładką jak pisze merkava. Ja nie walczę o superpasywność tylko o to, że rama okna to niczego mi nie jest potrzebna a kosztuje niemało. Wolę osadzić pakiet nawet w samym XPSie.

 

Można zrobić minimalnie inwazyjnie, ja mam taki plan aby nic nie niszczyć tylko rozkręcać. Stąd Barth3z'a rozwiązanie mi się nie podoba.

 

Przyjedziesz, zobaczysz i zmienisz zdanie, bo chyba do końca nie czujesz tego montażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...