Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy jak do termosa z wrzątkiem włożę cienki drut stalowy ale nadal wystający poza termos, to osiągnie on temp. wyższą niż 100 stopni ?

Nie widzisz różnicy między ciepłem a temperaturą. Ciepło jest energią w czasie czyli pracą mierzoną w kWh, a temperatura wielkością energii czyli potencjałem do wykonania pracy i jest mierzona w *C. Temperatura na tym drucie nie będzie wyższa niż temperatura wrządku w termosie, a będzie niższa jeżeli drut będzie nie osłonięty, bo odbiór ciepła z powierzchni drutu będzie znaczny. Jeżeli drut osłonisz izolacją to na jego końcu (przekroju) uzyskasz temperaturę maksymalną, czyli wrządku, ale wypływ ciepła przez ten drut w obu przypadkach ilościowo będzie taki sam, bo to zależy od powierzchni odbioru ciepła. Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka. Zobacz zdjęcia termowizyjne w technologii AD, a jak nie wierzysz to kup sobie pirometr za 100 zł i sprawdź na swojej ramie okiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz różnicy między ciepłem a temperaturą. Ciepło jest energią w czasie czyli pracą mierzoną w kWh, a temperatura wielkością energii czyli potencjałem do wykonania pracy i jest mierzona w *C. Temperatura na tym drucie nie będzie wyższa niż temperatura wrządku w termosie, a będzie niższa jeżeli drut będzie nie osłonięty, bo odbiór ciepła z powierzchni drutu będzie znaczny. Jeżeli drut osłonisz izolacją to na jego końcu (przekroju) uzyskasz temperaturę maksymalną, czyli wrządku, ale wypływ ciepła przez ten drut w obu przypadkach ilościowo będzie taki sam, bo to zależy od powierzchni odbioru ciepła. Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka. Zobacz zdjęcia termowizyjne w technologii AD, a jak nie wierzysz to kup sobie pirometr za 100 zł i sprawdź na swojej ramie okiennej.

 

Czyli stary ciepła poprzez drut umieszczony w termosie będą takie same dla "gołego drutu" oraz jeżeli drut będzie w dobrej izolacji termicznej a odsłonięta będzie jedynie jego końcówka? Ciekawe co za debil w takim razie wpadł na pomysł montażu dużych radiatorów na nagrzewających się elementach elektronicznych zamiast przykleić drut i szczelnie o otulić izolacją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zobaczysz zdjęcia termowizyjne, że nieosłonięta część ramy ma dużo wyższą temperaturę niż część odkryta na dole

Paździerz na murze 3.jpg delikatnie to zjawisko zachodzi .. ale i tak dzięki węgarkowi strata maleje.

 

Paździerz w murze 2.jpg

Paździerz w murze.jpg

 

Paździerz w murze 2.jpg

na koniec twój bez węgarkowy system ... w "ociepleniu" wypada najgorzej ...

 

bez wegara.jpg już takie lepiej się prezentuje,

to są detale których rozwiązanie nie kosztuje.

Poza kosztami opracowania i przemyślenia ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://oknotest.pl/images/obrazy-abc-art/11_a_ar_odleglosci_mocowan_jbd.jpg zdziwiło mnie tak mocne wysunięcie w izolację

i jakby brak kontynuacji izolacji dalej .

 

Już nie pamiętam, czy to ilustracja oryginalna SFS, czy kompilacja rysunków wykonana przeze mnie. Jakby nie było dla objaśnienia odległości "ar" i "a" wysunięcie profilu ościeżnicy nie ma większego znaczenia. Nie mniej uwaga przyjęta. W dalszej "twórczości" zwrócę baczniejszą uwagę, by schematy rysunkowe trzymały się kupy od A do Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzisz różnicy między ciepłem a temperaturą. Ciepło jest energią w czasie czyli pracą mierzoną w kWh, a temperatura wielkością energii czyli potencjałem do wykonania pracy i jest mierzona w *C. Temperatura na tym drucie nie będzie wyższa niż temperatura wrządku w termosie, a będzie niższa jeżeli drut będzie nie osłonięty, bo odbiór ciepła z powierzchni drutu będzie znaczny. Jeżeli drut osłonisz izolacją to na jego końcu (przekroju) uzyskasz temperaturę maksymalną, czyli wrządku, ale wypływ ciepła przez ten drut w obu przypadkach ilościowo będzie taki sam, bo to zależy od powierzchni odbioru ciepła. Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka. Zobacz zdjęcia termowizyjne w technologii AD, a jak nie wierzysz to kup sobie pirometr za 100 zł i sprawdź na swojej ramie okiennej.

 

Reasumujac i przekladajac na dom - mam 300m2 powierzchni scian. Zaizolowalem 299, ale to bez znaczenia, bo ten 1m2 wystarczyl by wszystko z pozostalych 299 poszlo na marne. Tylko dlaczego ludziom rachunki spadaj ???

Takie opowiesci to juz TB pisal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka" Powtarzam. Dyskutujecie z idiotą. To po hu j ta izolacja wegarka jak na tej jego czesci [mniejszej, nieoslonietej bedzie wyzsza temparatura. po hu j ta izolacja jak cieplo i tak ujdzie przez te czesci nieosloniete. No bo jak temperatura ma byc wyzsza to znaczy ze wiecej ciepla ucieknie.

 

"Jeżeli drut osłonisz izolacją to na jego końcu (przekroju) uzyskasz temperaturę maksymalną, czyli wrządku" Supergiga izolacja co nie przepuszcza ciepla. Marzenie calego swiata, miliardy na badania, by uzyskac super izolacje co ciepla w ogole nie przepuszcza. Dyskutujecie z idiotą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam! Ja nie! Tzn. nie dyskutuję.

Mam z tych forumowych idiotów taką radochę jakiej nie zapewnia żadna stacja tv... a oczy tak samo się psują;)

Ty też ? Ja też mam ubaw po pachy ale i smutek ogromny, że tacy wogóle tu bywają i nikt nie chce z nimi zrobić porządku raz na zawsze

TB, Bogusław czy jakoś tam, tu ST- gdzie tacy nawiedzeni się ulęgli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Już nie pamiętam, czy to ilustracja oryginalna SFS, czy kompilacja rysunków wykonana przeze mnie. Jakby nie było dla objaśnienia odległości "ar" i "a" wysunięcie profilu ościeżnicy nie ma większego znaczenia. Nie mniej uwaga przyjęta. W dalszej "twórczości" zwrócę baczniejszą uwagę, by schematy rysunkowe trzymały się kupy od A do Z.

 

Tak trochę w środku zdania ale ...

Odległości zarówno od krawędzi muru jak i pomiędzy zamocowaniami są zależne od kilku czynników:

- materiał z jakiego wykonano ścianę

- rodzaj zamocowania, jego grubość, głębokość zakotwienie itp

Należy brać pod uwagę wszystkie czynniki.

Rysunek ten powstał zapewne dla konkretnego muru i śruby i rozpatrywanie go w taki sposób jest nieporozumieniem.

Panowie nie wyciągajcie czegokolwiek z kontekstu całości bo tylko w błąd wprowadzacie ludzi z mniejszą znajomością tematu.

 

Przykładowo: zastosowanie tego schematu dla betonu komórkowego w klasie 400 i zamocowania kołkiem rozporowym o fi 10 = nieszczęście.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia mniejsza osłonięta węgarkiem ma wyższą temperaturę od powierzchni bez węgarka" Powtarzam.
w tym micie jest

10^-15 prawdy z węgarkiem faktycznie rama jest ciut cieplejsza, ale i tak straty są mniejsze :bash:

Paździerz na murze 3.jpg mimo tego i tak wyższe są temp od środka ... okno liczbowo ciut mniej traci to z węgarem ...

Długość wymiany ciepła jest większa przy samym gołym oknie jest 442 mm a przy węgarze 700 coś czyli 40-45% więcej, liczbowo jest ciut nawet lepiej

co ma odbicie w samym U całości ...

 

W każdym razie, przy oknie 3k to jest pudrowanie trupa, dopiero mega węgar zachodzący na szybę coś daje.

pwm4.jpg z 1,7 na 1,3 .. po przeliczeniu heat flow'u

wychodzi że rama gdzieś puszcza 0,15 W/mk dużo

A ten węgar jeszcze jest daleki od ideału.

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Widząc jak toczy się dyskusja to zaczynam się zastanawiać "PO CO OKNA ? " :p

najlepiej nie robić ich wcale wtedy OSZCZĘDNOŚCI będą największe :p

 

 

Pozdrawiam

 

Właśnie przeciwnie, "okna" są bardzo ważne, a raczej szyby są ważne.

Rama to czysta subiektywna interpretacja producenta profili. Ciężko wyjść ze schematu i zrobić w standardzie profil który się sam obroni.

Ten rehau clima desing jest pierwszą jaskółką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten rehau clima desing jest pierwszą jaskółką...

Nie zachwycaj się tym tak. Spróbuj w tej technologii wykonać okno kolorowe :)

Na prawdę nie jest problemem dla producentów wykonać bardzo ciepłe ramy. Problemem jest skonstruowanie ich w taki sposób, by można było z nich wykonać realne, zdatne do użytku przez wiele lat okna i to nie tylko białe i nie tylko do rozmiaru 100x100cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...