Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Sam się zdziwiłem ale poprawa jest bardzo niewielka !

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=287477&d=1415128940 szkice jak dziecka które się painta uczy weź ..

Paździerz w murze 2.jpg

Paździerz w murze 4.jpg

lekko jest różnicy 0,15 W/mk 3 mostki na raz, choć na szybie jeszcze nie do końca zakryty.

 

Niestety w takim truchle co węgar polepszy to rama popie

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

....odpowiadającym różnym grubościom ocieplenia. Psi =0,05W/mK ma osadzenie okna w ościeży z węgarkiem przy ociepleniu muru 12cm styro (boki i góra), a Psi = 0,19W/mK ma osadzenie okna w ościeży bez węgarka przy parapecie z ociepleniem muru 20cm styro. Tyle fakty, bo Psi jest w prostej zależności od grubości ocieplenia i zróżnicowania miejsca jego działania (boki i góra z węgarkiem, czy dół z parapetem).
No znów pojechałeś. A gdzie znalazłeś tą genialną informację o różnej grubości ocieplenia ?

Pchełek niestety ma rację, z Tobą nie ma sensu jakakolwiek merytoryczna dyskusja

Podane przykłady, jak i inne nie zaprezentowane a dostępne choćby w opracowaniach Aluplasta (tu ma króciutki artykuł - http://www.aluplast.com.pl/profiokno/artykuly/1.09/Okna_w_budynku_prawie_pasywnym.pdf ) dotyczą takiej samej konstrukcji ściany - dwuwarstwowej z takimi samymi materiałami i grubością ocieplenia (ocieplenia o takim samym R)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:jawdrop: tak mi japa poleciała jak zobaczyłem izotermy z węgarkiem Paździerz na murze 3.jpg pal sześć klasę ramy

ale niczym nie sprawdziłem chciałem ekskomuniki dla ST za herezję i stosu.

Oczywiście węgar poprawił spód okna, jednocześnie temp z -16 podsłoczyła do -14 nie wiele ..ale wynik liczbowy heat flow został ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profil.jpg niestety plik autocada na niewiele się zdał z dużo poprawek ..

tyle już zrobiłem.

 

PSI=0,037 (swispacer)

Też Ci wyjdzie cieplej o 2,3 stopnia ? Wątpię

Ramki.jpg Przepraszam że na razie to .. ale widać różnicę przy ciepłej ramce .. było koło 9 st czyli 7 st cieplej niż z alu... Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pakiet w XPS to tylko przykrywka ... jak widać dobrze działa :)

 

Pokazujesz przykrywkę i opowiadasz że jest od garnka ze złotem. Chłopie... ogarnij się.

 

[ATTACH=CONFIG]287489[/ATTACH] niestety plik autocada na niewiele się zdał z dużo poprawek ..

tyle już zrobiłem.

 

Takie okno się rysuje w AutoCADzie 10 minut. Poczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paździeż 92zz.jpg z natury przerysowanie ... gotowy

 

szyba.jpg szyby lepszej nie złożyłem

0,6 też nieźle i niezłe ilości Energii 56% ... pewnie lepsze Ug kosztowało by

gorszym przekazywaniem energii słonecznej do węnętrza.

Chyba że Saint Gobain ma cieplejsze szyby ? ta ma dość niską emisyjność powłoki

bo 0,059

 

Przemek ale jak bym miał to by Ci napisał nadal czekam

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rys wyszło ... :( zmierzone że 16 mm pakiet 44 mm

praca wer.jpg

Przy tym co zapodałem wcześniej na 5 szyb i powietrze to program tamten zamiast Ug 0,47 przy 16mm

to skok na 22 mm daje Ug 0,37 choć to tylko w nim się potwierdziło

W tym 18mm to max co można dać .. później już Ug nie spada.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?153239-Okna-abakus-brugmann-arte przypadkowo przy profilu .. ramka jednak daje po zaworach ... lód i to przy lepszym profilu niż 3k...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...