Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ale brutalny montaż ;) już mam pomysł jak to wykorzystać ..

nie naciągaj faktów .. sezon grzewczy nie trwa tyle !!!

Jeżeli w kwietniu mamy +10*C, a w mieszkaniu +20*C to już nie ma strat ciepła? Są tylko mniejsze i zależą od grubości i jakości ocieplenia. Wiedz, że średnia temperatura siedmiu miesięcy zimowych w Polsce z ostatnich 30 lat to + 1,5*C. Wejdź do internetu i sprawdź to. Najprościej to jest zaniżać parametry i rolować inwestorów. A potem jest zdziwienie kosztami ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Jak już pisałem i wszyscy wiedzą reklama jest zabroniona na forum więc ...

[ATTACH=CONFIG]291012[/ATTACH]Pozdrawiam

 

Nie pokazujesz prawdy. Tam w środku jest zamknięty kształtownik stalowy i ten wkręt razem z tą kotwą tworzą mostek termiczny, po którym ciepło przepływa z muru do ramy okiennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmonku, to że jest różnica temp to nie oznacza od razu jeszcze potrzeby grzania.

Ponieważ dom koło pasywny,- 3 litrowiec ma tak nikłe potrzeby że temp trzyma się z zysków wewnętrznych.

Jeśli u teściów przy 10cm izolacji, oknach 3k, plus masa nieciągłości w izolacji, granica grzać nie grzać jest 10 st ..

to co dopiero w domu który ma 25 cm izolacji, WM itp .. zbijamy te potrzeby do 0st i niżej ..

Druga sprawa, okna są wstanie mocno wspomóc taki budynek ... 6 MWh zysków np od słońca w pasywniaku to jest gigantyczna ilość..

a w ceglanym czymś, gdzie jest 50-60cm cegły .. ściany U 1,25 ... to parestet kg węgla w tą czy w tą nie ma różnicy .. jeśli koło 7 ton dobrego węgla jako tako starcza .. a karne trzymanie 20st równało by się koło 10 t.. to co to jest 500 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmonku, to że jest różnica temp to nie oznacza od razu jeszcze potrzeby grzania.

Ponieważ dom koło pasywny,- 3 litrowiec ma tak nikłe potrzeby że temp trzyma się z zysków wewnętrznych.

Potrzeby grzania nie ma, ale straty ciepła są i one nam ocieplają klimat. One nas interesują, aby wiedzieć jaki montaż okien jest najlepszy. Jeżeli poskracasz wszystko to wyjdzie Ci dom idealny z oknami osadzonymi w murze na okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie pokazujesz prawdy. Tam w środku jest zamknięty kształtownik stalowy i ten wkręt razem z tą kotwą tworzą mostek termiczny, po którym ciepło przepływa z muru do ramy okiennej.

 

Wybacz nie miałem ochoty zabierać głosu w dyskusji z Tobą ale ... oczywiste jest, że w większości przypadków profil okienny posiada wzmocnienie stalowe ale pier...nie głupot, że to jest mostek termiczny po którym przepływa ciepło to debilizm.

Po pierwsze jeżeli jest to mostek to punktowy - policz ILE to będzie z całego obwodu, po drugie pokaż mi różnice temperatury na początku i końcu takiej konsoli - ile będzie 2 stopnie ? po trzecie rozwiązanie takie posiada badania i jest sprawdzone i aprobowane przez między innymi Instytut Budownictwa Pasywnego - więc przestań się ośmieszać.

Aktualnie przygotowywane są badania i myślę, że do marca będzie można pokazać coś więcej w temacie termiki połączenia z zastosowaniem różnego rodzaju konsol i zamknąć usta ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprobuj trafic potem w ta konsole przez nowe okno. Łatwo nie bedzie. Ale sie da.

 

Będzie łatwo, punkt mocowania powinien wypaść dokładnie w tym samym miejscu, nie możesz go sobie przesunąć 15 cm wyżej czy niżej więc nie ma co demonizować - to po pierwsze. A po drugie ja ktoś miał okazję demontować okna zamontowane na pianę PU i na taśmy rozprężne multifunkcyjne to wie doskonale co demontuje się łatwiej :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

po trzecie rozwiązanie takie posiada badania i jest sprawdzone i aprobowane przez między innymi Instytut Budownictwa Pasywnego - więc przestań się ośmieszać.

Aktualnie przygotowywane są badania i myślę, że do marca będzie można pokazać coś więcej w temacie termiki połączenia z zastosowaniem różnego rodzaju konsol i zamknąć usta ...

Pozdrawiam

Jeżeli się zatwierdziło zużycie ciepła na poziomie 120 kWh/m2 rocznie do końca 2017 roku, to nie ma potrzeby w Polsce utrudnianie sobie życia. Trzymam Cię za słowo, że ktoś będzie miał odwagę, ale wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze sie znowu wtracic choc juz nie mialem tu wchodzic ale takiego pir dolenia to jeszcze swiat nie widzial

 

z kim wy dyskutujecie

"straty ciepła są i one nam ocieplają klimat." - straty cielpa grzeja mieszkanie - sajmon czy ty widzisz co ty bredzisz ???

 

" kształtownik stalowy i ten wkręt razem z tą kotwą tworzą mostek termiczny, po którym ciepło przepływa z muru do ramy okiennej" - idioto - cieplo nie plynie prostopadle do okna tylko w poprzek, czy ty wiesz co to sa izotermy ?????????????????????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełek, przecież o to chodzi - by zaistnieć tutaj, im większe bzdury się wypisuje tym lepiej, wątek żyje, ludzie zaglądają, pojawia się w wyszukiwarkach i może ktoś się w końcu skusi na ten "system"

 

Nie denerwuj się, jest nowy narybek, który podjął się polemiki z ST i dobrze go punktują za każdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak co miesiąc dla uśmiechu czytających

skoro ostatnie 12 miesięcy sezonu grzewczego zmieściłem się 12 kwh/m2/rok

to ile bym zaoszczędziłbym z tych kwh gdybym wszystkie okna [około 60 mb ] wystawił w w arstwe ocieplenia?

zakładam że 1/3:D

czyli byłoby 500 kwh rocznie [ przyjmując średnią cenę prądu na poziomie 30 gr brutto[nie będę się pastwił i podawał cen prądu w okolicach 22 gr]

oszczędzam max rocznie 150 zł

bardzo mocno mocno zaokągliłem moje zużycie wzwyż bardziej realnie byłoby z 9 kwh/m2/rok ale spoko niech tak zostanie

i bardzo wątpię że brak mont w warstwie ocieplenia powoduje 1/23 strat całego domu

 

 

aha moje żr . ciepła kosztowało mnie 17 tyś łącznie z bojlerem do cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" kształtownik stalowy i ten wkręt razem z tą kotwą tworzą mostek termiczny, po którym ciepło przepływa z muru do ramy okiennej" - idioto - cieplo nie plynie prostopadle do okna tylko w poprzek, czy ty wiesz co to sa izotermy ?????????????????????????????

Jeżeli na jednym końcu stalowej kotwy masz temperaturę 19*C (grubo ocieplony mur - sprawdź to pirometrem od wewnątrz) a na drugim końcu jest kształtownik stalowy w środku ramy o temperaturze 10*C, to w jakim kierunku płynie to ciepło? Izotermy są liniami łączącymi tą samą temperaturę, więc ciepło nie płynie wzdłuż izoterm tylko w ich poprzek. Kotwy są ułożone w poprzek izoterm dlatego przenoszą ciepło do kształtownika stalowego w ramie który jest w umieszczony wzdłuż ramy okiennej. Tam ten kształtownik, po pewnym czasie osiąga temperaturę muru i rozprowadza na cały obwód ramy, bo ciepło idzie po łącznikach stalowych. Jeżeli w środku ramy masz temperaturę 19*C zamiast 10*C, to w zdjęciach termowizyjnych masz jasny kolor ram na tle ciemnego muru, który jest dobrze ocieplony. Przekrój termiczny okna osadzonego w murze jest animacją komputerową, bez uwzględnienia stalowych mostków termicznych w postaci kotew, bo tego komputer nie może objąć. Jak chcesz te mostki uwzględnić to wychodzą bzdury. To się liczy indywidualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie policzy, bo program tego nie uwzględnia. Ja przez to przeszedłem.
bo obnaży Twoje gusełka.

m1 full.jpg tu mamy wartość przepływu ciepła w nieosłoniętym kołku fi 10 kw 10 ..

nie tak ważne .. program widzi to jako długą kreskę przecinającą izolację, ale to nic, ponieważ jest podana wartość w m2

0,005*0,005*3,14 =0,0000785m2* 187 Wat /m2 = 0,0146795/ DT= 0,0147/ 39= 0,00035 W/K o tak ma być delta się zgubiła.

kwadratowy pręt 10x10= 0,0187 * 100 cm = 1,87 cos tam zgodnie z rys ..

Mostek wyliczania 2.jpg tu dodatkowy wpływ mostka zaburzającego

izolację .. czyli dodatkowe straty na izolacji w około kotwy ..

Inaczej była by czysta wartość Heat folow jak dla płyt pełnej bez tego mostka.

dla pełnej kreski, czyli płaskownika stalowego jest to już 0,078 przez długość czyli 100 =0,00078 W/K

Dodać że tu głównie powietrze, a raczej opór przejmowania ciepła ma łagodzący wpływ na stal.. stąd gorszych przegród jak U 6,1 W/m2K nie ma przez ten opór przejmowania ciepła

woda w chłodnicy gotuje się na postoju.

 

W izolacji węgar.jpg przed ostatnia pozycja na liście

wartość 0,048 W/mK * długość czyli 1m daje 0,048 W/K a jedna kotew ma 0,00035 W/K +0,00078 W/K wpływu = 0,00113 W/K to jest wpływ kotwy ..

. Można też przeliczać dla dowolnej powierzchni łącznika stalowego.. U tego łącznika wychodzi 4,79 W/m2K a w obliczu delty jest to te 187 Wat na 1m2 * powierzchnia łącznika .. i jest W/DT

 

0,00113 W/K to jest wpływ kotwy .. tylko że to jest niepełny wpływ tej kotwy, ponieważ to jest wpływ na plaster 1cm pionowy.. trzeba doliczyć po po promieniu ten wpływ ..

czyli coś takiego zrobić ...

Edytowane przez מרכבה
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"0,00113 W/K to jest wpływ kotwy .. tylko że to jest niepełny wpływ tej kotwy, ponieważ to jest wpływ na plaster 1cm pionowy.. trzeba doliczyć po po promieniu ten wpływ .."

 

nawet tyle nie przeplynie bo kotew jest schowana w otulinie ocieplenia i ucieczka ciepla bedze zatrzymana przez ocieplenie - kotew nie wystaje na zewnatrz sciany - wiec nie moze ciepla przewodzic - nie jest mostkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kotwy są ułożone w poprzek izoterm dlatego przenoszą ciepło do kształtownika stalowego w ramie który jest w umieszczony wzdłuż ramy okiennej" - belkot - nawet nie komentuje tego - znaczy ze izoterma jest bariera dla przenikania ciepla i cieplo sobie skreca, idzie wzduz izoterm i wpada do ramy - czlowieku ale bredzisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...