Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zacytowana przez Ciebie wypowiedź odnosi się dokładnie do

Juz ci odpowiadam : wytnę krytykowane przez ciebie kotwy kątówka na równo z otworem i wstawię nowe okno na JBD. +20 lat.

Nie krytykuję (wskaż mi słowa podważające to rozwiązanie) tylko podnoszę pewien aspekt, który się przy zastosowaniu tych kotew jakby pomija milczeniem.

Swoje zdanie wypowiadam po doświadczeniu własnym i innych zaprzyjaźnionych którzy niestety mieli wątpliwą przyjemność mieć wizytę osób niepowołanych w domu przy tak zamocowanych oknach

Sam od dawna nie montuję już na konsolach, chyba, że klient koniecznie taki montaż sobie zażyczy.

Edytowane przez nikt ważny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

20150714_153731.jpg20150714_153736.jpg20150721_195101.jpg20150714_153518.jpg20150916_184421.jpg

 

Zdjęcia z mojego montażu okien z przed 3 miesięcy, zanim zrobiłem tynki wewn. trochę czasu upłynęło i nie zauważyłem żadnych defektów, tynkarz stwierdził również, że taśmy wewnątrz wklejone bez zarzutu i nie będzie problemów z listwami dylatacyjnymi.

 

Jakby ktoś szukał profesjonalej ekipy od stolarki z podkarpackiego/małopolskiego (a trudno jest) to dam namiary na priv, można też pytać kolegę forumowego CINEK.

 

Ekipa robiła mi też montaż drzwi zewnętrznych wysuniętych w warstwe ocieplenia, również dali radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę przystępował wkrótce do wykonania ocieplenia, w związku z tym, że mam folie już z dwóch stron to jaki jest najlepszy sposób na wykonanie połączenia rama okna z węgarkiem ze styropianu, tak aby nie pojawiły się tam pęknięcia / nieszczelności ?

 

cienka warstwa akrylu nałożona przed tynkiem dekoracyjnym ? wolałbym już nie dawać kolejnej i raczej zbędnej taśmy rozprężnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Mam taką sytuację: obecnie okna zamontowane standardowo w licu ściany z pianą montażową + ta

 

Na dniach przed wykonaniem ocieplenia elewacji na ramę okna przyklejane będzie taśma zewnętrzna (ME500).

 

Wykonawca elewacji dodatkowo na taśmę zewnętrzną będzie chciał przyklejać własne listwy dylatacyjną przyokienną z siatką.

 

Montażysta okien sugeruje wykorzystanie taśmy zewnętrznej ale już z gotową siatką.

 

Zastanawiam się czy taka taśma z siatką ma sens ? szerokość siatki to 5 cm , przy grubości ocieplenia 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam taką sytuację: obecnie okna zamontowane standardowo w licu ściany z pianą montażową + ta

 

Na dniach przed wykonaniem ocieplenia elewacji na ramę okna przyklejane będzie taśma zewnętrzna (ME500).

 

Wykonawca elewacji dodatkowo na taśmę zewnętrzną będzie chciał przyklejać własne listwy dylatacyjną przyokienną z siatką.

 

Montażysta okien sugeruje wykorzystanie taśmy zewnętrznej ale już z gotową siatką.

 

Zastanawiam się czy taka taśma z siatką ma sens ? szerokość siatki to 5 cm , przy grubości ocieplenia 20 cm.

 

Listwa dylatacyjna a folia z siatką to nie to samo, wykonawcę elewacji masz niezłego - zastosowanie listwy dylatacyjnej to bardzo dobre rozwiązanie, będziesz miał elastyczne połączenie i brak problemu z pękającym tynkiem wkoło okien.

Absolutnie nie zastąpi takiej listwy folia z siatką.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMichał - też uważam, że Listwa dylatacyjna to bardzo dobre rozwiązanie.

 

Montażysta proponował też zamiast taśmy zewnętrznej przyklejenie taśmy rozprężnej do węgarka okna, ale wówczas nie byłoby już miejsca na listwę dylatacyjną (wykonawca elewacji uważa, że jego listwa zakryłaby taśmę rozprężną i efekt taśmy rozprężnej byłby znikomy)

więc faktycznie taśma zewnętrzna + listwa dylatacyjna sprawdzi się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

więc faktycznie taśma zewnętrzna + listwa dylatacyjna sprawdzi się lepiej.

 

Czy lepiej to nie wiem :)

 

Taśma rozprężna jest również bardzo dobrym rozwiązaniem i zastępuje jakby folie+listwa ma jednak takie rozwiązanie swoje minusy - dla mnie najistotniejszy minus to rozmywa odpowiedzialność pomiędzy montażystę okien a ociepleniowca.

 

Najlepiej jak jeden i drugi zajmują się swoją pracą i odpowiadają za jej efekty

- montażysta okna ma je dobrze zamontować i uszczelnić

- ociepleniowiec dobrze poukładać ocieplenie i wykonać elewację w taki sposób aby nie pojawiały się pęknięcia przy oknie i tyle :)

 

aczkolwiek widziałem jak ociepleniowcy stosują w tym właśnie celu taśmy rozprężne - jest dobrze ale wydaje mi się, że więcej z tym roboty.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Temat taśmy rozprężnej upadł ponieważ wykonawca elewacji stwierdził, że nie zna tego produktu i nie będzie eksperymentował. Natomiast gwarantuje jakość przy użyciu listy dylatacyjnej, w sumie chwali się takie podejście.

 

Bardzo się chwali, gdyby wszyscy mieli takie podejście to by życie było prostsze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz zdjęcie z montażu drzwi wejściowych?

 

Wspomnę tylko, że tu montaż drzwi metalowych w ociepleniu przy zastosowaniu takich samych konsol jak do okien był możliwy, dzięki ościeżnicy wypełnionej w całości drewnem. Możliwe jest to także dla coraz częściej spotykanej ościeżnicy aluminiowej przy drzwiach stalowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

To mój pierwszy post na Waszym forum - które z resztą pomaga mi w wielu przypadkach, ale do rzeczy bo odpowiedzi znaleźć nie potrafię:

 

Jestem na etapie montażu okien na profilu Veka 82, proponują mi aby wnęki okien (glify) obłożyć styrodurem 3cm - coś na kształt ciepłego parapetu lecz wokół całego okna.

Czy takie rozwiązanie ma sens? (ciepły parapet podobno tak, więc może faktycznie?)

Dodam, że ściany BK24cm + styro 15cm, okno na lico ze ścianą, uszczelnienie pianką + folia wew i zew.

 

coś takiego jak na rys.5

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=286850&d=1414660730

Edytowane przez lekkir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy w jaki sposób chcą Ci zamontować okno w tak przygotowany otwór

Kotwy ? szczerze mówiąc nieporozumienie

śruby do montażu ościeżnic ? jedyne rozwiązanie tylko co najmniej 10 cm zagłębione w murze i muszą uważać by w BK ich nie przekręcić bo jest to bardzo łatwe

Reasumując - w tej konkretnej sytuacji śruby co najmniej długości 18 cm, luz montażowy jak najmniejszy (8-10 mm), uszczelnienie taśmą rozprężną i można działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie rozwiązanie ma sens? (ciepły parapet podobno tak, więc może faktycznie?)

Sens ciepłego bloku podokiennego jest taki, że praktcznie uniemożliwia popełnienie błędów na etapie montażu parapetów.

Taki blok jest odpowiednio wyprofilowany. Ma miejsce na uszczelnenie taśmą rozprężną, a okno się w nim klinuje i przy prawidłowym montazu jest na całości podparty zgodnie z zaleceniami technicznymi.

A boki ze styroduru - kolega wyżej już napisał - utrudniony montaż mechaniczny (kotwy nie będą trzymać) więc musisz podejść z większą precyzją do innych rozwiązań.

 

A czy warto??

No właśnie. Chcesz to zrobić "na czuja". Tak ,pewnie minimalny mostek termiczny który występuje zawsze na styku okna ze ścianą wyeliminujesz. Ile oszczędzisz? 10? 30zł rocznie? Ja strzelam. Też na czuja, więc może ktoś to zechce policzyć i utrzeć mi nosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...