Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ale że też świadomie wprowadza w błąd nieświadomych czytających.

O tym, że stategicznie przemilcza niewygodne dla siebie fakty nie ma co się rozpisywać - takie jego prawo.

Widzę, że należysz do PIS'u, bo coś sugerujesz. Podaj te fakty strategicznie przemilczane które są niewygodne dla mnie. Na pewno Ci odpowiem tylko prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cytuje z pamieci

"Piana montazowa jak sama nazwa wskazuje jest materialem mocujacym okno"

I tak jest w jegi systemie. Podciecie ocieplenia by bylo wiecej poiany trzymajacej ;) okno. Za malo puktow trzymajacych okno w otworzr. Acala jegi teoria montazu oparta na pianie. kotwy w odpowoedniej odleglosci od naroza okna i między sobą. U niego tego nie ma bo przeciez piana trzyma.

Czym jest piana PUR ? Jest spienionym klejem poliuretanowym, a jako klej bardzo mocny to jest wykorzystywany do mocowania szyb samochodowych w nadwoziach. Tym sposobem szyba w samochodzie stała się elementem konstrukcyjnie nośnym. Dzisiaj piany PUR są słabo spienione, więc gęściejsze i mocniejsze. Jeżeli ramę 8 cm osadzoną w warstwie ocieplenia połączymy pianą PUR z murem nośnym w utworzonym skosie 8 cm przez podcięcie ocieplenia wokół ościeży to zwiążemy ramę z tym murem tak jak to się dzieje teraz przy osadzeniu okna bezpośrednio w murze. Kłamiesz, w mojej technologii kotwy są co 50 cm i 15 cm od naroży. Dlaczego to robisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojecia dlaczego w tym oknie foloe wewnetrzne zostawy przez tynkarzy wyrwane ale w efekcie ich dzialan miedzy ociepleniem a rama powstala szczelima 10-20 mm ktora powietrze wentylujace welne w scianie 3W dostawalo sie wprost do tynku

Pisalem o nie przyleganiu ocieplenia do ramy ale jak widac na niewiele sie zdaly wyjasnienia Gdyby nie termowizja to okno nie zostaloby wychwycone i przy normalnej eksploatacji budynku stwarzaloby problemy z przemarzaniem przy nizszych temperaturach na zewnatrz

A u mnie jest bez folii i jest szczelnie, bez reklamacji od lat. Gdybyś to zrobił tak:

3.jpgzdjęcie termowizyjne ramy okiennej w warstwie ocieplenia .jpg

i powiązałbyś pianą PUR w skosach mocno ramę okienną z murem to nie musiałbyś zwalać winy na biednych tynkarzy. Ale u mnie nie ma grama stali, wiec i zdjęcie termowizyjne nie pokazuje tak dużych strat ciepła jak u Ciebie. Uczyć się trzeba od samego diabła, a nie zwalać winę na innych jak małe dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapraszam do mnie. Montaż zrobiony pod nadzorem jednego z twoich oponentów.

Ps.

Ja wiem jak wyglądają moje okna na termowizji.

Pokaż te zdjęcia termowizyjne, określę straty ciepła jakie będziesz dodatkowo pokrywać przez najbliższe 30 lat, a dalej to już jest sprawa dla adwokata. Jego w tym głowa aby oponent pod przykrywką "ciepłego montażu" okien nie robił więcej wody z mózgu Inwestorom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnoszę jednak o bana chyba, że redakcja zasponsoruje leczenie :(

 

Uderz w stół a nożyce się odezwą. Co się pieklisz, porównamy zdjęcia termowizyjne i dopiero wówczas ocenimy ile to Cię będzie kosztować. Wszystko będzie zgodnie z prawem i wiedzą. Ze swojej strony też chyba będziesz miał adwokata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż te zdjęcia termowizyjne, określę straty ciepła jakie będziesz dodatkowo pokrywać przez najbliższe 30 lat, a dalej to już jest sprawa dla adwokata. Jego w tym głowa aby oponent pod przykrywką "ciepłego montażu" okien nie robił więcej wody z mózgu Inwestorom.

Czyli wycofujesz się takim przyjazdu. A deklarowałeś ze przyjedziesz. Puste to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że należysz do PIS'u, bo coś sugerujesz. Podaj te fakty strategicznie przemilczane które są niewygodne dla mnie. Na pewno Ci odpowiem tylko prawdą.

Oj lubi Pan sobie (co gorsze innym) na pałę sugerować (czyżby też ta sama organizacja?) odpowiedzi. Nie należę do żadnej partii. Moje sympatie nie mają nic do rzeczy.

 

Wspominał Pan o aprobacie. Że będzie.

Panowie, do końca roku będzie aprobata ITB, ..

Ale nie ma. Bo inni też nie mają? czyli co ? To była nieświadomość, zmienił Pan zdanie ? Czy po prostu kłamał? Tak jest co chwila z Pana postami.

Tu nie chodzi o sam papier. Chodzi o jakiekolwiek zaaprobowanie rozwiązania, które próbuje się tu promować. Poparł to ktokolwiek? Jakiś autorytet w dziedzinie montażu? Czy może wszyscy są w zmowie? Taka rewelacja, a prasa branżowa milczy.. dziwne.. to może im konkurencja płaci?

 

A u mnie jest bez folii i jest szczelnie, bez reklamacji od lat.

Hmm.. zanim ktoś uwierzy, że nie wieje, to proponuję przeczytać artykuł :

http://oknotest.pl/artykuly-tematyczne/wieje-od-okien

 

Czym jest piana PUR ? Jest spienionym klejem poliuretanowym, a jako klej bardzo mocny to jest wykorzystywany do mocowania szyb samochodowych w nadwoziach. Tym sposobem szyba w samochodzie stała się elementem konstrukcyjnie nośnym. Dzisiaj piany PUR są słabo spienione, więc gęściejsze i mocniejsze.

A to rozśmieszyło mnie do łez. Chociaż brzmi bardzo naukowo, ale świadczy o tym, że autor słów nie ma pojęcia o tym, co wychodzi z dzisiejszej puszki z pianą montażową.

Piana w ŻADNYM WYPADKU nie jest w stanie zatrzymać ramy okiennej, która się chce wygiąć (bo za mocno przygrzało ją słońce i musi się gdzieś rozszerzyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek 75, masz te zdjęcia termowizyjne czy ich nie masz.

 

Zaraz.. parę stron temu proponowałeś:

To nie jest manipulacja tylko prosta i czysta prawda. .... Na dowód tego wskaż miejsce takiego "ciepłego montażu" w murze nośnym, a ja podjadę i zrobię zdjęcie termowizyjne ramy na dole nieosłoniętej i pionowej części osłoniętej węgarkiem. Zrobię to na swój koszt.

to wskaż miejsce a ja podjadę i zrobię zdjęcie termowizyjne ramy na dole i w pionie przy węgarku na swój koszt.

Zgadzam się na Twoją wiedzę i Twój poziom. Wskaż miejsce, a ja podjadę i zrobię zdjęcia termowizyjne Twojego "ciepłego montażu" okien. Zobaczymy kto ma rację. Zdjęcia są na mój koszt. Nie będziemy dyskutować, tylko dla prawdy zrobię jeszcze zdjęcie w pomieszczeniu, aby potwierdzić, że ciepło jest w domu.

To właśnie dlatego uważam, że jest Pan niewiarygodny. I to bardzo delikatnie mówiąc i coraz bardziej jestem przekonany, że dawanie szansy zaistnienia Pana kolejnego wcielenia jest błędem.

Takie promowanie na siłę własnego systemu daje tylko wrogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominał Pan o aprobacie. Że będzie. Piana w ŻADNYM WYPADKU nie jest w stanie zatrzymać ramy okiennej, która się chce wygiąć (bo za mocno przygrzało ją słońce i musi się gdzieś rozszerzyć).

W sprawie Aprobaty przez ITB. 10 lat temu Polska podpisała Dyrektywę 2010/31/UE o budownictwie pasywnym od 2020 roku z zużyciem energii 15 kWh/m2. Na dzień dzisiejszy Prawo Budowlane dopuszcza 120 kWh/m2 czyli 8x więcej. Jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...... Dlatego dzisiaj 95% okien okien osadzanych jest w murze nośnym. Do czasu, aż kary pieniężne z UE otrzeźwią nas.

Aby rama na słońcu nie wyginała się, to kotwy ją utrzymujące muszą być elastyczne. Stalowe kotwy JBD i Knelsen nie poddają się i mocowanie takie jest przesztywnione. Ramy na słońcu wyginają się tylko w tych przypadkach. Mocowanie ram w ościeżach powinno być pływające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie Aprobaty przez ITB...

No i tyle napisał Pan w sprawie, o której mówiłem. Unikając niewygodnej odpowiedzi, odkręcając kota ogonem. Tak trudno przyznać się do błędu, pomyłki?

Dlatego mam podstawy sądzić, że tak jest u Pana ze wszystkim - od wyliczeń przez interpretacje po założenia konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tyle napisał Pan w sprawie, o której mówiłem. Unikając niewygodnej odpowiedzi, odkręcając kota ogonem. Tak trudno przyznać się do błędu, pomyłki?

Dlatego mam podstawy sądzić, że tak jest u Pana ze wszystkim - od wyliczeń przez interpretacje po założenia konstrukcyjne.

O jakim błędzie ty piszesz. Jeżeli chodzi o duże pieniądze to to nie jest błąd tylko pomyłka. Teraz rozmawiam z PIBPiEO wiec trzeba czekać. Będą zdjęcia termowizyjne z zimy, porównamy je i ruszymy z kopyta.

zdjęcie termowizyjne ramy okiennej w warstwie ocieplenia .jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim błędzie ty piszesz.

Tak, nie piszę o błędzie. A o wprowadzeniu w błąd / kłamstwie. Skoro Pan nie widzi, to przypomnę raz jeszcze raz słowa z lipca 2011, gdy napisał Pan:

Panowie, do końca roku będzie aprobata ITB,

Minęło ponad 5 lat i co? Więc to zdanie wyżej to co to było? Napisał je ktoś z nas? I jak zwykle - ucieka pan w tematykę zdjęć, bo tam można "poczarować", chociaż osoby które się na tym znają także kwestionują pana interpretacje. Kłamią?

 

A to zdjęcie wyżej wrzuca pan już który raz? dziesiąty? dwudziesty? Nie ma pan innych? istny spam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło ponad 5 lat i co? Więc to zdanie wyżej to co to było? Napisał je ktoś z nas? I jak zwykle - ucieka pan w tematykę zdjęć, bo tam można "poczarować", chociaż osoby które się na tym znają także kwestionują pana interpretacje. Kłamią?

Co się mnie człowieku czepiasz. Dziękuj Departamentowi Budownictwa, który niskie normy termiczne blokuje od 5 lat i dlatego możliwe jest proste osadzanie okien w murze nośnym, które przynosi duże straty ciepła, ale jednocześnie daje Ci pracę. Tematem tego forum jest; "montaż w warstwie ocieplenia - jak to zrobić dobrze" a nie montaż w murze nośnym, który jest po Twojej myśli. O jakiej interpretacji Ty piszesz, bo ja piszę tylko o prostym porównaniu temperatur ramy okiennej. Na inne dywagacje nie ma tu miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chocby to zdjecie udowadnia jak dokladnie mozna zmierzyc straty...zwlaszcza kamery i osoby towarzyszacej ;) ilez to kalorii przez nieodpowiednie ubranie ogrzewa nasza biedna planete ;)

Za brednie gloszone powtarzam swoj postulat o bana

 

Patrz tylko na temperatury które na tym zdjęciu są pokazane. Temperatura zewnętrzna i temperatura ramy. To nas tylko interesuje.

Drzwi VEKA90 w warstwie ocieplenia AD.jpgZdjęcie termowizyjne drzwi VEKA90 w warstwie ocieplenia AD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mylisz sie.

To zdjecie jak i wiele innych ukazuje ze termowizja nie moze byc podstawa do jakichkolwiek wyliczen strat ciepla jakie tu stosujesz i dlatego wychodza Ci kuriozalne wyniki strat na samym montazu wiekszych od zapotrzebowania energii na ogrzanie calego domu i innych kosztow zwiazanych z jego eksploatacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...