Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie robili, bo nie ma czego badać. Pozycja okna w murze nie ma wpływu na poziom jego izolacyjności akustycznej. Można powiedzieć (w pewnym uproszczeniu), że izolacyjność akustyczna przegrody o konkretnej budowie jest dla ucha wartością stałą. Wrażenie pogorszenia izolacyjności akustycznej okna może być pochodną sposobu wykonania instalacji oraz ewentualnych błędów w uszczelnieniu.

 

Sugerujesz że brak muru na styku ościeże-rama nie ma wpływu na izolacyjność akustyczną? Przecież w tym miejscu są tylko kotwy, styropian i ewentualnie pianka. Moim zdaniem taki montaż powoduje spadek izolacyjności akustycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sugerujesz że brak muru na styku ościeże-rama nie ma wpływu na izolacyjność akustyczną? Przecież w tym miejscu są tylko kotwy, styropian i ewentualnie pianka. Moim zdaniem taki montaż powoduje spadek izolacyjności akustycznej

 

nikt ważny na montażu się pewnie i zna ale ci do daty to sie myli grubo.

T123456, ja co do szczelności montażu u mnie nie mam wątpliwości. A jednak subiektywnie jest głośniej niż u kumpla ktory ma w licu. Samo okno ma parametry ustalone ale już sposób jego montażu wpływa na pewno na izolacyjnosc nie tylko termiczna. Jak dużo to temat do badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak tak mówisz, to nie widzę problemu, nie potrzeba wtedy przekonywać, cudować.

Kwestię montażu w murze, zostawmy, bo to lekka prowizorka jest w obecnym czasie.

Bez węgarka w murze - jest to 0,10 z grosikami W/mK. to najlepszy wynik .. a mi dalej okno w stronę wnętrza tym gorzej.

 

Musi być problem skoro 95% okien jest osadzanych w murze nośnym.

Psi = 0,1 W/mK? to może 0,19 W/mK lub 0,39 W/mK jak mi wyliczyli na Wydziale Budownictwa PŁ. Przyjdzie mróz, będą zdjęcia termowizyjne ram okiennych, to wówczas porównamy teorię z praktyką.

lico ściany.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt ważny na montażu się pewnie i zna A jednak subiektywnie jest głośniej niż u kumpla ktory ma w licu. Samo okno ma parametry ustalone ale już sposób jego montażu wpływa na pewno na izolacyjnosc nie tylko termiczna. Jak dużo to temat do badań.

Karolek 75, rama okienna powinna być bezpośrednio związana z murem pianą PUR, a nie ze styropianem przyklejonym do muru. Jest to czysty "peach work". Nikt ważny może i się zna ale na kasie. Gdyby na początku było zrobione ocieplenie z dużym podcięciem skośnym wokół ościeży, przyklejone otynkowane węgarki z taśmą rozprężną, to w tak przygotowany otwór można prosto wstawić okno z kotwami i związać ramę okienną pianą PUR z murem nośnym. Na pewno będzie cicho.

462baa286e001a39.jpg b76a0d036dcfe57d.jpg d9d2da90f7f9ff7c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja z innej beczki - mam takie wrazenie, ze okna zamontowane w ociepleniu ( bez MOWO) gorzej izoluja akustycznie. Czy na oknotescie robili moze takie badania ?

 

Wrażenie - aby to ocenić OBA okna powinny znajdować się w tych samych warunkach

 

Nie robili, bo nie ma czego badać. Pozycja okna w murze nie ma wpływu na poziom jego izolacyjności akustycznej. Można powiedzieć (w pewnym uproszczeniu), że izolacyjność akustyczna przegrody o konkretnej budowie jest dla ucha wartością stałą. Wrażenie pogorszenia izolacyjności akustycznej okna może być pochodną sposobu wykonania instalacji oraz ewentualnych błędów w uszczelnieniu.

 

Wpływ na izolacyjność przegrody/okna ma jednak sposób montażu - czytałem artykuł, który stanowił o tej kwestii, nie mogę teraz go odszukać, ale ... opisane było tak, że o ile pozycja okna w murze nie ma większego znaczenie to już ilość kotew stalowych ma na to wpływ, działają jak elementy tłumiące, które wyłapują dźwięki, wniosek był taki, że im ich więcej tym izolacyjność lepsza. Biorąc pod uwagę, że izolacyjność przegrody uzyskuje się na zasadzie odbicia lub właśnie wyłapania/wytłumienia dźwięku ma to sens - no chyba, że jestem w błędzie (i autor opracowania również)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wrażenie - aby to ocenić OBA okna powinny znajdować się w tych samych warunkach

Wpływ na izolacyjność przegrody/okna ma jednak sposób montażu -

A nie prościej i lepiej jest przygotować wcześniej ościeże na gotowo z otynkowanymi już węgarkami. Wówczas samo osadzenie okna to malutki pikuś.

photo12.jpg PICT0047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpływ na izolacyjność przegrody/okna ma jednak sposób montażu

 

Michale, wydaje mi się, że wpływa nie tyle "sposób montażu mechanicznego" co "uszczelnienia". Im mniejszy przepływ powietrza przez złącze i większa zdolność złącza do tłumienia drgań tym większa izolacyjność akustyczna "okna zainstalowanego". Hałas przenosi poprzez drgania powietrza! Teoretycznie można przyjąć, że drgania powietrza przenoszą się na konstrukcję okna, a ta wprawia w drgania łączniki mechaniczne, co powoduje wzrost hałasu po wewnętrznej stronie przegrody, ale w praktyce z czymś takim się nie spotkałem. Słyszałem za to, że okna "buczą", "wyją", "świszczą", a to wdzięczne nazwy hałasu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z internetu i tylko z internetu. Teraz jest taka moda na zdjęcia, a potem jest płacz i kabaret. W końcu przychodzi czas na cyrk. Trzeba brać odpowiedzialność za to co się robi.

Kabret to jest w Twoim podejściu. Takie wykorzystanie /lub jak wolisz wyraźnie: kradzież zdjęć z internetu świadczy tylko o braku norm moralnych w zakresie poszanowania cudzej własności. To że zdjęcie jest "Z internetu" nie znaczy, że nie jest niczyją własnością! I przy takim wykorzystaniu go należy mieć zgodę autora. Czasem okolicznością łagodzącą można uznać wskazanie linku. Ale Ty robisz to komercyjnie (w dodatku obrzydliwe, bo po to by zdyskredytować konkurencję!)

Może tak zrozumiesz:

idę ulicą, stoi rower. Nawet nie zabezpieczony .. no to podjadę sobie, przecież stoi.... a to, że to rower mojego przeciwnika biznesowego i podjadę nim w przeciwną stronę niż on by chciał to w tym wszystkim pikuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak zrozumiesz: idę ulicą, stoi rower. Nawet nie zabezpieczony .. no to podjadę sobie, przecież stoi.... a to, że to rower mojego przeciwnika biznesowego i podjadę nim w przeciwną stronę niż on by chciał to w tym wszystkim pikuś...

Masz rację. Zgadzam się z Tobą w 100%. Jeżeli Ktoś tym rowerem namawia i wywozi Inwestorów w las a potem każe im wrócić na piechotę, to może lepiej jest mu zabrać ten rower. Jeżeli Ktoś od 5 lat robi tak:

d9d2da90f7f9ff7c.jpg a wychodzi tak Raport Strzeniówka okna parter.pdf1.jpg

Ja Mu tego rowera nie zabieram, tylko spuszczam powietrze z opon. A jak z tego widać, to Ty próbujesz te opony cichcem napompować. Tematem tego forum jest; "montaż w warstwie ocieplenia - jak to zrobić dobrze" a nie wywożenie Inwestorów w las.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Panie Krzysztofie. Uprawia Pan agresywny marketing. Proszę się nie dziwić, że wywołuje to reakcję zwrotną.

Działanie w imieniu "obrony" własnych tez nie usprawiedliwia przed kradzieżą. Pan "sobie bierze" ten rower i jeździ nim krzycząc "uwaga, zabrałem go bo idealnie pasuje do promocji mojego, jedynego "słusznego" rozwiązania". A że wszyscy wokół jako wyraz dezaprobaty rzucają w Pana jajkami to już Panu nie przeszkadza. Grunt żeby mówili?

To jest paranoja i ja się z tym nie zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegolnie w sytuacji gdy zamieszcza zdjecia wybiorczo. W trakcie montazu. Jeszcze nie dokonczonego montazu.

To ze na jednym z nich widac moje odbicie nie ma juz znaczenia.

Nawet Ciebie nie zauważyłem. Jak Ty chcesz wykończyć ten montaż? W prawym oknie widać część folii z paskiem kleju osłoniętego taśmą. Obok przykleisz pas styropianu, a potem do niego będziesz chciał przykleić tą folię? Klej na folii nie będzie się trzymać styropianu ciętego nożem. A co zrobisz z tymi żelaznymi kotwami? Natniesz folię nożem? I tak się będziesz modlić nad każdą kotwą? Oczywiście przyjdzie kit i będzie git, tylko że piana PUR nie ma możliwości dobrego związania ramy okiennej z murem nośnym. Jednym zdaniem jest to "peach work" w Twoim wydaniu. Potem jak mocno skomplikowane będzie wykonanie ocieplenia. Styropian który mógłby być w jednej grubości, trzeba ciąć na pół i kombinować. Jak potem upakować taśmę rozprężną między węgarkiem a ramą? Jest to czyste rolowanie Inwestorów na etapie osadzenia okna a potem wykonania ocieplenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Panie Krzysztofie. Uprawia Pan agresywny marketing. Proszę się nie dziwić, że wywołuje to reakcję zwrotną.

Działanie w imieniu "obrony" własnych tez nie usprawiedliwia przed kradzieżą. Pan "sobie bierze" ten rower i jeździ nim krzycząc "uwaga, zabrałem go bo idealnie pasuje do promocji mojego, jedynego "słusznego" rozwiązania". A że wszyscy wokół jako wyraz dezaprobaty rzucają w Pana jajkami to już Panu nie przeszkadza. To jest paranoja i ja się z tym nie zgadzam.

O jakiej kradzieży Pan mówi? Jareko upublicznia wzór "swojego" nowoczesnego rozwiązania, które jest drogie i przynosi tylko straty ciepła, a "lansuję" jedynie słuszne rozwiązanie stosowane od 500 lat, że najpierw musi być wykonane ościeże na gotowo a potem montaż w nim okna, który zmniejsza te straty ciepła 20x. To pokazuję w zdjęciach termowizyjnych. Wiem, że prawda boli, bo wszyscy są przyzwyczajeni do skrótów, tylko że te skróty są drogie i marnują energię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia są przez kogoś zrobione.

Nie można ich tak sobie brać z internetu i publikować bez zgody autora. Tym bardziej w celu promocji własnego biznesu i to jeszcze tą drogą: przez robienie czarnego PR ludziom, którzy mają odwagę stawiać czoła Pana tezom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym zdaniem jest to "peach work" w Twoim wydaniu..

 

Może się Panu rozchodzi o... patchwork?

 

Zdjęcia są przez kogoś zrobione. Nie można ich tak sobie brać z internetu i publikować bez zgody autora.

 

Fin, co się czepiasz jakiegoś biednego forumowicza. Lepsi od niego biorą co chcą i jak chcą. Co najmniej dwa zdjęcia, jedno wykonane przeze mnie oraz drugie, otrzymane od czytelnika dawno temu, znalazły się 24.10. 2016 w artykule pod tytułem "Okna przed zimą: czas na kontrolę" w portalu ładnydom.pl z opisem pochodzenia: "z archiwum Zrzeszenia Montażystów". Co Ty na to, bo to chyba też trochę Twoje Zrzeszenie, czyż nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...