Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jest ryzyko jest zabawa... co odpowiedź to bardziej konkretna i płynąca z lat doswiadczeń. Tak czy siak.. dziękuję. Bardzo mi pomogłeś.

 

Szkaradzio, zanim zadasz pytanie to zastanów się o co pytasz...

pewne informacje na prawdę nie wymagają lat doświadczeń, wystarczy ich poszukać na stronie producentów...

zapytałeś o ilość dolnych podpór a nie podałeś masy okna, to jak Ci odpowiedzieć na to pytanie? można oczywiście zrobić symulację i analizę wszystkich możliwych kombinacji jakie mogą się wydarzyć, ale chyba nie o to chodzi...

jak już wybrałeś rodzaj dolnej podpory to czego oczekiwałeś?

skoro produkt jest do tego przeznaczony to go zastosuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel który z przypadku zakłada okna twierdzi ze kotwy na górnej części okna ( przy zwykłym oknie) nie sa potrzebne bo i tak nic złego się nie stanie.

 

Z tym kumplem, to na piwo owszem, ale montażu mu nie zlecaj, chyba, że chcesz być "przypadkiem":-)

 

Ja bym dał choćby dla zasady.

 

I słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wyniki. Muszę tylko wrzucić je tutaj. Jak się umieszcza fotki na forum?

Obliczenia wykonałem dla kotew metalowych i plastikowych bez parapetu i z parapetem granitowym. Obliczenia są tylko dla części okna z parapetem.

Program liczy w 2D więc obliczenia przeprowadzone są w przekroju kotwy montażowej. Kotwa leży na całej szerokości ściany. Ściana silikat 18, 20 cm styropianu, okno w warstwie ocieplenia, odsunięte 2 cm od ściany, temperatura zewn. 0oC, temperatura wewn. 20 oC. Kotwa na 2 mm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...