Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jaka wentylacja gdy sąsiedzi palą węglem i dymią?


Recommended Posts

Witam wszystkich.

To jest mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

 

Mam rekuperator Mistral 300 i podobny problem jak tutaj poruszany. Znaczy miałem.

Dzięki Waszym wpisom nakierowaliście mnie na filtracje na węglu aktywnym. Pogrzebałem po necie i okazało się, że są filtry węglowe do rekuperatorów.

Zaryzykowałem i się udało. Filtr jest dobrany do przepływu powietrza więc nic nie musiałem liczyć. Na razie działa. Zobaczymy jak długo. Nie było tanie bo tysiaka musiałem dać ale chyba było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wymiana wkładu to jakieś 300 zł ale myślę że można wymienić sobie węgiel samemu. Napisali, że jest tam 10 litrów węgla czyli 5 kg. Po zimie będę próbował wymienić. Nie mam zdjęć w środku, ale są tam 3 kasety z węglem, ale go (węgla) nie widać bo do kaset jest jeszcze wsadzona jakaś włóknina. Tylko taka gładka i chyba bardzo cienka.

 

Edycja: zmiana ilości węgla

Edytowane przez Antoś Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 4 months później...

drugi raz już od 3 miesięcy natknąłem się po przyjeździe do domu, że sąsiedzi palili trawę w ogródku, w domu delikatnie dało się wyczuć dym

szukam jakiegoś prostego czujnika dymu z wyjściem, które dało by się przekierować na stycznik i sterować włącz/wyłącz centralą wentylacyjną

przy niskich temperaturach układ wyłączyłbym, aby nie doprowadzić do zalania wymiennika no ale wtedy problem z palaczami nie występuje

 

filtry węglowe raczej odpadają, bo problem jest sporadyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
Temat wałkowany od 7 lat co roku odkopywany. Tylu wspaniałych polskich producentów, tylu ekspertów. I nikt nie wynalazł rozwiązania. A są przeciez centrale wentylacyjne dla budynków komercyjnych z filtrami absolutnymi. Nie da się nic zaadoptować do domów jednorodzinnych? Czy rekuperatory podołają oporom filtrów Hepa? Jak dużym oporom centrale do rekuperacji są w stanie podołać bez ryzyka awarii/szybszego zużycia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 5 latach od wybudowania domu nadal zmagam się z problemem śmierdzącego dymu od sąsiadów. W zimę wentylacją włączam na najniższy bieg ale i tak smród dymu jest. I pomyśleć, że wyprowadzałem się na wieś bo chciałem oddychać świeżym powietrzem... spam Edytowane przez Tomaszs131
link reklamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...