Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Malowanie ścian: stara farba (kolor) wciąz prześwituje!


sonal

Recommended Posts

Wziąłem się za odnawianie pokoju w którym lata temu ściany były malowane na brzoskwiniowy kolor, potem przykryto to tapetą. Po zerwaniu tapety zagruntowałem ścianę (fakt że może niezbyt dokładnie) i rozpocząłem malowanie na biało. Niestety pomimo 3 warstw farby (nie rozcieńczanej) efekt jest wciąż podobny - brzoskwinia prześwituje jak cholera! (w miejscach gdzie wypełniałem ubytki cekolem jest oczywiście bielutko). Zmieniłem farbę na khm... "bardziej markową" (przy 3 malowaniu) jednak nic to nie dało. W OBI powiedzieli mi ze aby zakryć kolor trzeba malować przynajmniej 3 razy, jednak obawiam się ze i 5-cio krotne malowanie nie pomoże gdyż po 3-krotnym malowaniu ściana wygląda mniej więcej tak samo jak po 2-krotnym (a nawet jak po 1-krotnym). Jedyna rzecz która przyszła mi do głowy to powtórzenie gruntowania (tym razem obficie) jednak nie jestem pewien czy to pomoże - proszę więc Was o rady.

 

Aha, jeszcze spostrzeżenie: farba tuż po nałożeniu jest w miarę biała (tzn. kryje) jednak gdy przeschnie robi się przezroczysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam farbę Perfekta lub bielszą Optimę firmy Kabe! Kolor "karmazynowy przypływ" (intensywny czerwony kolor!!!) kryje na dwa razy! Pierwsze malowanie to rozcieńczyć około 10-15% drugie malowanie około 5-10% wody. 10l tej farby to około 75-85zł. wydajność 80-100m2 z wiaderka 10l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawaliłes tych warstw i zaraz bedzie sama farba z powodu grubosci zlazic...

Farba gruntujaca sniezki (na bialo) plus na to farba Śnieżki .... to jest wersja tansza i skuteczna

nieco drozsza:

Capagrunt Universal - jako farba gruntujaca

i na to juz dowolnie: Unilatex, Samtex 3/7/20/ Indeco Plus / Capasilan czy co tam jeszcze sobie wymyslisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zagruntowałem najmniejszą ze ścian ponownie (obficie) profigruntem... efekt po 3 malowaniu - kiszka!

Wydaje mi się ze najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby gruntowanie dedykowaną farbą gruntującą jak radzi fighter1983 (zresztą tak mi dziś rano zasugerował pracownik obi), najwyraźniej te tanie grunty "do wszystkiego" nie spełniają swoich funkcji przy zamalowywaniu koloru.

Co do użycia szpachelki: zrobiłem inaczej - po prostu pomalowałem lateksowym duluxem (farba o konsystencji smaru - przed wymieszaniem) w kolorze łososiowym. Jeden raz wystarczył ;)

Edytowane przez sonal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...