Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Haveno, witajcie wszyscy!

U mnie również powoli zbliża się moment wylania stropu, mają to zrobić w przyszłym tygodniu. Pogoda jest wymarzona i żeby się tylko nic nie zepsuło.

Moi budowlańcy również się dziwią, że tyle stali potrzeba na "taki" domek, ale te ogromne podciągi robią swoje.Do tego ja buduję na czwartej kategorii szkód górniczych co wymaga dodatkowych zbrojeń, więc w sumie jest tego żelastwa sporo, a i tempo budowy nie imponuje. Ale idziemy do przodu i jak tylko bedzie strop przed mrozami to już będę spokojny bo resztę to i do świąt mogą robić. Chcę w tym roku przykryć dachem. A jak wasze plany na ten rok?

Jeśli to możliwe to chętnie zobaczyłbym zdjęcia od kolegi Kulshranka bo dach juz chyba skończony? Pozdrawiam i wzywam przed tablice :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zglaszam sie.U nas wszystko zgodnie z planem.

Faktycznie,dach juz mamy.

Teraz czekamy na okna,tynki i dokonczenie ocieplenia.

Kilka fotek:

 

http://images44.fotosik.pl/229/2b54c48e48661c90med.jpg

 

http://images39.fotosik.pl/226/32e9ef47e2366c97med.jpg

 

http://images44.fotosik.pl/229/bd83ac45a29664ddmed.jpg

 

http://images37.fotosik.pl/225/5b386856cb79df75med.jpg

 

 

oczywiscie okna sa tymczasowe :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na fotki do poczatku grudnia ;) Zapowiada sie bardzo ciekawie! Drzwi zewnetrzne rowniez szare? A jaki kolor elewacji?

Pawalara, jak strop? Moge puscic kciuki?

Siedze jak na szpilkach, bo u nas juz jutro...

I jeszcze pytanie do tych, co zmienili material na sciany: z czego sciany wewnetrzne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

U mnie prace idą.

Kulshrank, zdaje się że nasze domy będą podobne. My też będziemy mieć grafitowy dach - dachówka RUPP kolor antracyt. Również szare okna, takie ciemne szare. Bardzo podobny kolor kominów.

 

Zastanawiamy się nad bramą garażową i drzwiami hormanna, mają super kolor taki grafitowy.

Rolety prawdopodobnie będą jasne szare - ciemnych nie było w palecie.

Ale my poczekamy do wiosny z oknami.

 

http://images39.fotosik.pl/227/85d8582c9274ebb7med.jpg

http://images45.fotosik.pl/231/54058bf546c3a23bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szczegółów:

W projekcie brakuje w spisie jakiejś belki dachowej. Tzn. Jest wrysowana a nie jest uwzględniona w spisie materiałów - mąż jeździł domawiać.

Zamiast tych wielkich belek klejonych wybraliśmy stalowe dwuteowniki, projekt dopuszczał taką możliwość a wyszło dużo taniej.

Te klejone robi jakaś chyba jedna firma w Polsce i to nie w naszej części więc ściąganie ich wyszłoby dużo drożej. Za stalowe kilkaset złotych zapłaciliśmy.

Zwiększyliśmy lekko kąt nachylenia dachu na lukarnie, więc nie trzeba będzie deskować i papą wykładać, normalnie dachówkę położymy.

Teraz majster stawia kominy powyżej dachu, jak skończy będzie kładziona dachówka.

Okna dachowe mamy fakro zamówione. Rynny ciemy szary, będzie lekko jaśniejszy od dachu, ale czarne nam się nie podobały.

 

powoli zabijamy otwory na zimę, zastanawiamy się nad zaizolowaniem tarasu nad garażem.

No to tyle.

 

Havena i Pavalara, jak tam wasze stropy?

Lanie mojego stropu spędziłam na porodówce, więc tylko zdjęcia mi zostały :)

Wklejajcie wasze zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szczegółów:

W projekcie brakuje w spisie jakiejś belki dachowej. Tzn. Jest wrysowana a nie jest uwzględniona w spisie materiałów - mąż jeździł domawiać.

Zamiast tych wielkich belek klejonych wybraliśmy stalowe dwuteowniki, projekt dopuszczał taką możliwość a wyszło dużo taniej.

Te klejone robi jakaś chyba jedna firma w Polsce i to nie w naszej części więc ściąganie ich wyszłoby dużo drożej. Za stalowe kilkaset złotych zapłaciliśmy.

Zwiększyliśmy lekko kąt nachylenia dachu na lukarnie, więc nie trzeba będzie deskować i papą wykładać, normalnie dachówkę położymy.

Teraz majster stawia kominy powyżej dachu, jak skończy będzie kładziona dachówka.

Okna dachowe mamy fakro zamówione. Rynny ciemy szary, będzie lekko jaśniejszy od dachu, ale czarne nam się nie podobały.

 

powoli zabijamy otwory na zimę, zastanawiamy się nad zaizolowaniem tarasu nad garażem.

No to tyle.

 

Havena i Pavalara, jak tam wasze stropy?

Lanie mojego stropu spędziłam na porodówce, więc tylko zdjęcia mi zostały :)

Wklejajcie wasze zdjęcia

 

Masz rację, brakuje w spisie jednej murłaty, więc trzeba uważać.

 

Gratulacje z okazji narodzin nowego członka rodziny!!!

 

Nasze stropy (pisze w imieniu swoim i Haveny) juz wylane, zdjęcia sa w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslelismy nad szyba 0,5.

Doplata ok 2 tys.Jednak zrezygnowalismy-ciezar tej szyby jest potworny,

przy tej ilosci szkla balem sie o uszczelki,bo co z tego,ze szyba 0,5,jak przy zdeformowanych uszczelkach wieje... :D

Sam Pan ,u ktorego robilismy wycene nam to odradzil,mimo,ze to przeciez jego pieniazki.

Mialem taka szybe w reku, metr wazy cos kilkadziesiat kilo.

Generalnie mysle,ze ta ekologia to troche drogo wychodzi.

Na poczatku miala byc pompa ciepla,solary,rekuperacja,po analizie kosztow i czasie zwrotu poniesionych nakladow zrezygnowalismy.

Tak na marginesie,to znajomi mowia mi,zeby kupic najprostszy piec do CO,ich ekologiczne zrobily sie malo ekologiczne,gdy przy duzej twardosci wodu zaczely sie nagminie psuc.Koszty kondensacji,ktore mialy sie zwrocic w tej chwili wynosza ok 1000 zl rocznie... za serwisantow.Pewnie podobna sprawa sie ma z reszta ekorozwiazan

Prawdziwa ekologia to duze doplaty i wspolfinansowanie panstwe w tego typu rozwiazaniach,a nie robienie wielkich konferencji.

Ale kazdy ma prawo wyboru i decyzji na co wydaje swoje pieniadze.

My postawilismy na solidne docieplenie budynku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My postawilismy na solidne docieplenie budynku.

Czyli?

 

My zamowilismy okna z szyba 0.5 ;)

I chcemy miec 'nowinki' typu pompa ciepla czy wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepla. Glownie po to, zeby na starosc nie placic astronomicznych rachunkow z emerytury ;)

 

U nas powstaje teraz poddasze. Ta garderoba i lazienka troche przymale, nie wydaje sie Wam? W ogole Krzys jakis nieduzy, choc wszyscy twierdza, ze to 'wielki dom'. Ciekawe, nie bede tam miec wielu pomieszczen, o ktorych marzylam... Ale grunt, ze sie wielka choina zmiesci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie to styropian 20 cm i welna na dach 30cm.

 

Faktycznie chatka jest mala,ale mysle,ze na starosc taka wystarczy.

 

Co do okien moze Wy macie racje i na tym zyskacie... :-?

 

Na starosc i tak chyba czeka nas wymiana okien...(zywotnosc takich okien to pewnie z 20 lat)

 

Gaz mamy w drodze,gdyby byl daleko tez zalozylbym PC.

 

Z rekuperacja wachamy sie do teraz ,ale na 90% na nie.

 

Tak jakos nie przekonuje mnie ta antyalergicznosc tych rurek,a zona i mala sa alergikami.

 

Moze za 10-15 lat pompy beda zminiaturyzowane i ich koszt bedzie zdecydowanie nizszy,zbyt duzo naczytalem sie o niedogrzanych pomieszczeniach wynikajacych z niedoszacowania lub bledu pomiarowego...

 

Z rozmow ze znajomymi wydaje sie,ze najwieksze znaczenie ma wlasnie ocieplenie.

 

Kto zrobi dobrze?- niestety nie wiadomo, wyjdzie w praniu :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, to cena bez rolet

w dwóch innych firmach nam robili wyceny.okna podobnie jak goran, za rolety 8 600 i 10 000 wyszło, z Gorana jeszcze ceny rolet nie znamy bo oni standardowo do szerokości 2,50 m robią, pan ma się skontaktować z jakimś projektantem ich czy da radę szerszą na to okno salonowe.

Rolety liczyliśmy do wszystkich okien, tych łazienkowych na górze i garażowego też.

 

Hawena, ja też uważam że garderoba mała. My tam robimy pralnię, jako że wszystkie 3 sypialnie będą na górze to pralnia tam praktyczniejsza.

Na dole zmniejszyliśmy kotłownię na rzecz garderoby, a na górze garderobę wykroiliśmy z naszej wielkiej sypialni. Obok pralni.

Sypialnia i tak została duża. Zobaczymy czy to wygodne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...