Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

mała podpowiedź:

jeśli zależy wam na czasie zróbcie tak jak my:'

jak zawiadomienia dla sąsiadów były gotowe odebraliśmy je z urzędu, sami zawieźliśmy sąsiadom do podpisu i jeszcze tego samego dnia oddaliśmy do urzędu.

Skraca to czas uprawomocnienia, nie czeka sie na doręczenie pocztowe :) u nas starostwo tak idzie na rękę ludziom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanko odnośnie wieńca na ścianach szczytowych, Kulshrank - o ile dobrze pamiętam Twoje zdjęcia, tochyba miałeś robione te wieńce, Havena - jestesmy na bieżąco, ale jestem ciekawa opinii innych budujących Krzysia? Robicie te wieńce, bo my chcielismy zrezygnować, ale nasz kierownik stoi swardo przy swoim i ... nie możemy nic przewalczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam udało się załatwić pozwolenie na budowę w 15 dni, dzięki uprzejmości pani w urzędzie. Kobietka wydałaby pozwolenie "od ręki" tylko że architekt adaptująca projekt zapomniała o odrolnieniu i musiało się ono uprawomocnić. Czasami wystarczy grzecznie poprosić i mieć odrobinę szczęścia do ludzi. Teraz czekamy na kredyt...

 

Prace zaczynamy 26 kwietnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavalara, a o co konkretnie chodzi z tymi wieńcami?

mam trochę zdjęć więźby to mogę podesłać, tylko więcej szczegółów napisz.

na razie wklejam krzysztofa z oknami:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/rj/qd/ozow/hziFrmM3SLhUxBpcbB.jpg

właśnie tynki położone, elektryka właściwie zrobiona i zaczynamy podłogówkę układać dzisiaj :)

a prądu nadal ani widu ani.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja także jestem szczęśliwa posiadaczką już zaadaptowanego projektu Kryzsia oczekuję na pozwolenie na budowę Twój domek jest super czy jest możliwość zobaczenia innych zdjęć

 

Witaj

postaram się wkleić jak tylko wrzucę na komputer, kilka mam wklejonych w galerii fotoforum:

http://fotoforum.gazeta.pl/a/45447.html

 

dziś kładą podłogówkę, po niedzieli ma być zalewana posadzka :)

a gdzie budujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy na tydzien wyjechac i juz tyle nowosci na watku. Gorgolka, piekne okna! I rolety! My mamy, niestety, natynkowe, bo sie panowie nie dogadali ;) Nie wygladaja tak efektownie jak Wasze ,ale mysle, ze doskonale spelnia swoje zadanie.

Jaka planujecie grubosc wylewki? Ile Wam wyszlo metrow wylewki?

Nasza kierbud kazala polozyc podwojne jetki - widze, ze macie pojedyncze, tak jak w projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewkę dajemy 5 cm, pod spoód 2x5 cm styropianu na zakłakę

dach jak w projekcie poza tym, że te najgrubsze belki są stalowe - projekt dopuszczał taką możliwość.

Wylewkę dajemy 5 cm, pod spoód 2x5 cm styropianu na zakłakę

mieli lać w tym tygodniu ale nie wiem czy się wyrobimy bo najpierw hydraulik chce zrobić test szczelnośći podłogówki i działania pieca, ma podłączyć na 24 godziny nieprzerwanej pracy

więc pewnie się nie wyrobimy z zalaniem przed weekendem

a w przyszły tydzień mąż wyjeżdża w delegację a ja wracam do pracy więc pewnie też nie zalejemy

w każdym razie dam znać co i jak

a dziś od 2 godzin montują nam garażową bramę :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewkę dajemy 5 cm, pod spoód 2x5 cm styropianu na zakłakę

 

My w sumie podobnie: 2x6cm styro i 6cm wylewki.

 

dach jak w projekcie poza tym, że te najgrubsze belki są stalowe - projekt dopuszczał taką możliwość.

 

My tez mamy stalowe heby. Jednak nasza kierbud powiedziala, ze pojedyncze jetki, to za malo i kazala dac podwojne (moze potem wstawie fotke).

 

Trzymam kciuki za szybkie zrobienie wylewek i gratuluje bramy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jętki były pojedyncze chyba

natomiast dachowcy zrobili takie wzmocnienia dachu, w miejscu gdzie będzie podbitka (będzie prosta, nie ukośna)

widać to na zdjęciu wklejonym w grudniu gdzie pokazywałam rynnę

i na tym:

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/rj/qd/ozow/Ae78zngV5KGKn6rsCB.jpg

 

no i od wczoraj brama garażowa zamontowana, mnie sie bardo podoba

hodzi cicho, jak napotka przeszkodę np dziecko czy kawałek samochodu to się cofa tak żeby nie przycisnąć

kolor ma taki jak okna i drzwi wejściowe, ale wygląd właściwy całości będzie dopiero po zrobieniu elewacji czyli w bliżej nieokreślonej przyszłości

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/rj/qd/ozow/5JmcQDae9Msdc5WDaB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Murek stawialiśmy sami, to jako barierka, w przerwach będą barierki jakieś proste, równoległe, takie same jak w ogrodzeniu i oknie zamiast małego balkonu

nasz kierownik budowy nic nie mówił że to zmiana projektu potrzebna więc postawiliśmy sami - tzn ekipa

być może jeszcze pół pustaka podniesiemy bo w tej chwili ok 55 cm ma ten murek

ale nawet nie pomyślałam że pozwolenie może być potrzebne i teraz mi stresa napędziłaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jak to nie? Tylko jakos nie mam weny do pisania... U nas 'klada sie' kabelki. Pan maz osobiscie robi instalacje do 'inteligentnego domu'. Tyle mamy pajakow na scianach, ze nawet tam nie chodze, zeby sie nie przerazac ;) A musi sie uwijac, bo tynkarze wchodza w poniedzialek! Mamy tez zrobiona instalacje do OC. Fajnie jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...