Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Słuchajcie.... dziś nastąpił wielki dzień, otóż WIDZIAŁAM na własne oczy krzysia.... spacerowałam po nim, dzięki uprzejmości szymek14 .I jest SUUUPER !!!!!!!. Pokoje na górze piękne i wystarczające jak dla mnie. I wyobraźcie sobie, że mają w swoim projekcie PIĘKNIE, PIĘKNIE rozświetloną ścianę tz, zamiast okna balkonowego są okna na prawie całej ścianie- mówię o pokoju na górze. Efekt niesamowity. Mam nadzieje, że wkleicie fotki??!! Jeszcze raz dziękuję za możliwość obejrzenia w realu.! I wydaje mi się, że jednak nie zrównam linii domu.... na pewno antresola ulegnie zmianie o te 50-90cm, i wydaje mi się, że kupiłam ten pomysł z oknami na górze- jest na prawdę pięknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

trzeba przełamać tę złą passę w budowie krzysiów: z tego powodu uprzejmie donoszę, że nasz krzyś ma już wylane posadzki, które pięknie sobie od tygodnia schną. w przyszly poniedziałek rozpoczyna pracę ekipa od rozbudowy poddasza. planowany czas ich prac to dwa tygodnie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przyszly poniedziałek rozpoczyna pracę ekipa od rozbudowy poddasza. planowany czas ich prac to dwa tygodnie.

pozdrawiam

 

Podobnie jak u nas - dzis przyjezdza welna i cala reszta, fachowcy wchodza 16.08 i popracuja dwa tygodnie :)

Pawalara, fajnie, ze sie odezwalas, bo juz bylam bardzo ciekawa, co u Was! Dachu chyba nie kladzieice sami? I jaka dachowka w koncu? Trzymam kciuki, pewnie sie bedziemy razem wprowadzac za rok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki wkleje pózniej,teraz jestesmy na wakacjach.

Mogę tylko wkleić dom z zewnątrz,ponieważ wnętrza robił architekt i mam zakaz publikowania fotek,niestety.

Mieszkamy kilka dni,moje pierwsze spostrzeżenia:

1.pokoje na górze są na łóżko,komodę i tv-dla nas wystarczające,my tylko tam śpimy,żyjemy w salonie,takie były założenia.

2.układ pomieszczeń jest bardzo funkcjonalny,chociaż dom jest spory i można sie nachodzić...

3.salon z antresolą robi naprawdę spore wrażenie.

4.pomieszczenie gospodarcze na dole jest spore,mimo,ze wydawało nam się na początku małe,mamy tam piec co,zasobnik,zmiękczacz do wody i moje akwarium.

Zostało jeszcze sporo miejsca na spiżarnie.

5.kuchnia jest tez ogromna,mamy zabudowę do samej góry i miejsca jest bardzo dużo.

6.dobry byl pomysł z wydzieleniem pralni z łazienki na dole(podzielona na pół)

wc jest duże a obok spokojnie wchodzi pralka i magazyn na rzeczy gospodarcze(cała chemia domowa i duperele)

7.garderoba na dole jest ok,na górze mogłaby być większa.

8.warto zrobić wyłaz na strych,jest tam sporo miejsca,ja mam 177cm i spokojnie tam stoję,jest tam ogromna przestrzeń magazynowa.

Jak macie pytania jestem do dyspozycji,bo na wakacjach mam czas na odwiedzanie forum.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachu chyba nie kladzieice sami? I jaka dachowka w koncu? Trzymam kciuki, pewnie sie bedziemy razem wprowadzac za rok :D

 

Więźbę sami, dachówkę - nie wiem, ograniczone zaufanie mojego męża do wykonawców może mieć różne skutki, a więc może i dachówkę sami (nie daj Boże). Creatona nie weźmiemy, bo jest jednak za drogi, ciekawie cenowo wypada Braas Tegalit, ale to dachówka cementowa. Nie mam pojęcia co to w końcu będzie. Ale teraz nadszedł już czas żeby podjąć decyzję. Jedyny pewnik to kolor - grafitowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę uzupełnić swój dziennik, bo jestem w głębokim w lesie ... My zbliżamy się do więźby.

 

U nas dokładnie ten sam etap, ale wszystko robi wykonawca. Już mogę spokojnie powiedzieć, że warto było zapłacić - pracują dość szybko (od maja br.) a solidnie, (nawet poprawiają błędy po adaptującej architekt). Dach będzie robić podwykonawca, sprawdziliśmy go i to jest jedna z najlepszych firm w naszym rejonie, więc jestem dobrej myśli. Na wrzesień zamawiamy okna :)

 

Kuhlshrank naprawdę zazdroszczę, ale to pozytywna zazdrość. Mam nadzieję, że przed latem 2011 też się wprowadzimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuhlshrank gratuluję wprowadzki!!!

 

U mnie to jeszcze sporo czasu minie do tego stanu. Na poniedziałek przewidziany jest stan zero, czyli lejemy chudziaka(potem przerwa chyba tygodniowa, a od wtorku Viva Espana :-) ). Strasznie się cieszę, że udało się nam wydzielić spiżarnię koło kuchni. Według architekta adaptującego było to niemożliwe, a jednak się dało :-) Teraz jak powstały już bloczki i została wsypana pospółka to widać ogrom tego domu... Zaczynam się zastanawiać kto to będzie sprzątać???

Edytowane przez talgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wprowadzki Kuhlshrank .

Szkoda ze nie możesz pokazać domu od środka, zobaczyłąbym co straciłam zabudowując antresolę.

masz jakieś ciekawe nietypowe rozwązania dekoratorskie?

 

My gruntujemy ściany, mąż nie wytrzymał i pomalował 2 sufity

czekamy też na płytki które mają być za 2 tygodnie

my się tak szybko nie wprowadzimy, bo czekamy na prąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam budowniczych Krzysia, uzyskałam wreszcie pozwolenie na budowę tego uroczego domku. Fundamenty już "wyszły" z ziemi. Nasz nieco odbiega od pierwotnego projektu Krzysia B, w miejscu garażu będzie samodzielne 42 metrowe mieszkanie z osobnym wejściem, dach został przesunięty i tym samym zyskaliśmy dodatkową powierzchnię na poddaszu, dzięki czemu zwiększyliśmy pokoje syna i zyskaliśmy miejsce na saunę i pokój fitness.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...