Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Talgo, tu Ci nie pomoge, bo jestem zdecydowanym przeciwnikiem podnoszenia scianek kolankowych :) W koncu architekt, ktrory uczyl sie swego fachu wiele lat, wie co robi i mial jakis zamysl projektujac taki dom bez scianki kolankowej. Na dodatek chyba ma rozeznanie rynku i wie, ze masa ludzi podnosi te nieszczesne scianki. Bardzo Ci przeszkadza jej brak?

 

 

Havena, narazie kombinuje, żeby tą ściankę podnieść, bo nie zmieści mi się łóżko pod skos :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, dopiero sie przyjrzalam Twoim drzwiom :) Czy to Renodoor 75?

 

tak to były renodoor, ale nie pamiętam czy 75

w każdym razie nie były bardzo drogie, miały jakąś promocję, za to dużo droższa była brama garażowa, bo ta która była w promocji z renodoorami nie nadawała się do podwójnego wjazdu. Była za cienka.

Za to mechanizmy horman ma najlepsze, zastanawialiśmy sie nad wiśniowskim, jednak wszyscy powtarzali: bramę sobie weźcie jaką chcecie, ale mechanizm porzadny montujcie i większość tego hormana polecała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie wklejam rekreacyjnie zdjęcie sprzed miesiąca

moja córka wybrała sobie farbę do pokoju i koniecznie musiała ją wypróbować.

Jak by ktoś nie wiedział to jest kolor "księżniczkowy" -

wcześniej chciała ciemny mocny róż......................wrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr więc ja już ten księżniczkowy wolę

 

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/2/rj/qd/ozow/e6BH99Fk47TZUdhbKB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorgolka, fajna masz corcie ;) U nas pewnie tez bedzie roz u malej, a starsza wspomina o czarnym... Strach sie bac.

Zadowolona jestes z drzwi? Jutro nam maja montowac. Brame garazowa zmowilismy Normstahl'a, bo jest tam jakis kosmiczny naped, ktory wspolpracuje z 'inteligentna instalacja' (moj maz ma hopla na tym punkcie). Brame tez powinni montowac w tym tygodniu. A jak zamkniemy chate, odpalamy wygrzewanie podlogowki. Potem tylko jedno zaplecze sanitarne i mozna mieszkac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolona jestes z drzwi? Jutro nam maja montowac.

generalnie jestem zadowolona, ale nasze są zatrzaskowe, tzn od zewnątrz nie ma ruchomej klamki i trzeba zawsze kluczem otwierać

będziemy się przyzwyczajać albo chować kluch w ogrodzie :)

już jeden z majstrów się zatrzasnął na podwórku z kluczem w środku :)

mąż jeździł z drugimkluczem do niego :)))))))))))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi CI O TO W FUTRYNIE GDZIE JEST MIEJSCE NA ZATRZASK KLAMKI?

czy gdzieś indziej? napisz jak to ustawiasz.

poza tym masz drzwi i bramę to wstawiaj foty, no nie bądź taka bo na parapetówkę nie zaproszę :)

 

my na wiosnę sie wprowadzamy bo prąd podłączą moze koło grudnia, więc już poczekamy te 2-3 miesiące i sie przeniesiemy jak śnieg stopnieje

a mieszkanie nie jest pomalowane, jedynie zagruntowane częściowo i sufity machnięte bo jeszcze brudne prace zostały, płytki na górze w łazience kładziemy.

W pralni i kotłowni położone, białę wszędzie,

łazienka biało-grafitowa się robi ;)

no i kominek zamówiliśmy ale na początek listopada beędzie dopiero

taki dwustronny jak wcześniej miałam w planach, zasłoni część jadalni i zawęzi się rzejście z salonu do kuchniojadalni

ale świadomie się na to decydujemy

mam nadzieję że będzie fajnie i inaczej niż u innych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo!

my też zdecydowaliśmy się na podwójna bramę garażową firmy normstahl - polecano nam ją nie tylko ze względu na cenę (była o 40% niższa niż hormann), ale i pozostałe osiągi, jak właśnie napęd, jakość wykonania oraz grubość ocieplenia.

 

prawdopodobnie w przyszłym tygodniu nastąpi rozruch ogrzewania, biały montaż i ostateczne malowanie ścian... podłogi na parterze są juz gotowe i kafle w obu łazienkach też. rownież. w przyszłym tygodniu wchodzi ekipa, ktora zajmie się fasadą.

 

w poniedziałek rozmawiałem ze stolarzem, który wykonuje całą stolarkę i pytałem się, czy zdąży zamontowwać do końca września drzwi. na to on: to pan naprawdę chce do końca paźdzernika się do domu wprowadzić? jasne! taki jest nasz zamiar... juz nie moge się doczekać popatrzeć na Ślęże z okien sypialni

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi CI O TO W FUTRYNIE GDZIE JEST MIEJSCE NA ZATRZASK KLAMKI?

czy gdzieś indziej? napisz jak to ustawiasz.

 

Tak, w futrynie na wysokosci klamki jest taki hmm bolec (???), ktory mozna dac do gory badz w dol i w ktorejs pozycji mozna otworzyc z zewnatrz, a w ktorejs nie. Muszisz sama wyprobowac, bo nie pamietam.

 

poza tym masz drzwi i bramę to wstawiaj foty, no nie bądź taka bo na parapetówkę nie zaproszę :)

 

Oj, oj! ;) Drzwi mam i sa w dzienniku, na brame czekamy.

 

Trzymam kciuki za wasza przeprowadzke! Koniecznie wstawiaj zdjecia, albo choc podeslij mi linka na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów 'Krzysia". Razem z mężem również planujemy go wybudowac, ale zmiany jakie wymyślił mój maż to "kosmos". I tutaj moje pytanie dla posiadaczy "krzysia" w stanie surowym zamkniętym. Aż boje sie pytac:

1. W miejsce sypialni (16,4m2) na dole kuchnia otwarta bez ściany od strony salonu- z wejściem do pomieszczenia gospodarczego wraz ze spizarnią. (obecna łazienka)

2. W miejscu kuchni i jadalni zrobic dwa pokoje czyli sypialnię i gabinet - a łazienka tam gdzie co.( dzieci na górze 2 pokoje)

Patrząc na zdjęcia salonu wydaje się byc spory kuchnia byłaby oczywiscie otwarta. Patrząc na projekt parteru wydaje sie że da sie tak zrobic. Ale chcę sie upewnic czy salon nie będzie za mały?

pozdrawiam i dziekuje z góry za odpowiedzi.

Edytowane przez Iwona123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Iwonko!

Ciesze sie, ze do nas dolaczasz. Nie wiem, czy dobrze zrozumialam Twoj opis (jesli mozesz, to wklej rysunek), ale wydaje mi sie, ze zamiast salonu i otwartej kuchni kuchni wyjdzie Wam dluga kiszka. Salon sam w sobie jest dosc maly, dopiero kuchnia z jadalnia (w 'elke') tworza ciekawa calosc. Najlepiej, gdybys zobaczyla na zywo wybudowanego Krzysia i wyobrazila sobie swoje zmiany. Dom sam w sobie coraz bardziej mi sie podoba (i mam nadzieje, ze juz tak pozostanie nawet kiedy zamieszkamy ;) ), choc zmian mielismy tez dosc sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w Naszych skromnych progach :-)

 

Muszę się zgodzić z Haveną, że optycznie zmniejszy się salon, a gdzieś jeszcze będziecie musieli wstawić stół i zrobić jakiś kącik jadalniany. No chyba że wszystko będzie się odbywać w salonie. I również zgodzę się z twierdzeniem że najlepiej jest zobaczyć Krzysia na żywo. Wtedy będziecie mieli dokładny pogląd na całą Waszą wizję. Kwestia tylko dogadania kogo odwiedzicie :-D i do kogo macie najbliżej. Na Dolnym śląsku są przynajmniej trzy sztuki Krzysia. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...