Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja jeszcze raz chcę podziękować Szymkowi14 za to ,że dziś mogłam zobaczyć w realu Krzysia. I jest naprawdę wspaniały, z zewnątrz niepozorny, ale w środku niebanalny,.przestronny. Ciekawym pomysłem są te duże okna w sypialni, naprawdę piękne......... Już nie mogę się doczekać, kiedy i ja zacznę stawiać pierwsze kroki w budowie tego domku.

Pozdrawiam serdecznie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo!

Fotki prześlę jak je zrobię - w ten weekend planujemy mycie okien i podłóg, dopiero wtedy będzie można obiekt obfotografować. Dom w momencie przeprowadzki nie do końca będzie gotowy - "spiętrzenie" ekip spodzeiwam się na początek przyszłego tygodnia, kiedy mają pracować obok siebie jednocześnie trzy zespoły. Poza tym stale kręcą się "fasadowcy", którzy od ponad dwóch tygodniu wykańczają zewnętrze.

 

ale... (i to jest moja największa duma) zostały juz zamontowane dwie lampy zewnętrzne, i kiedy po pracy przyjeżdzam na plac budowy nie muszę już brodzić w mroku zbryzganym gwiazdami :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

HavenO,

 

 

Cy możesz mi podać jakie wymiary mają te okna na górze w lukarnie i te w kuchni. My w naszym projekcie mamy 180x120.

Dawno mnie tu nie było, ale nic też się u nasz nie działo. Zaczynamy na wiosnę 2011 a teraz szukamy ekipy i tylko mi szczęka opada jak słyszę wycenę. Ostatni hit to SSZ za 480 tys. Ładnie nie. Ile Was kosztował SSZ? Proszę o wasze opinie, bo dopiero zaczynamy rozmawiać z wykonawcami i jeszcze nie mamy wielkiego rozeznania ale za tyle to mam nadzieję już zamieszkać. Czy moje oczekiwania bardzo odstają od rzeczywistości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

 

Cy możesz mi podać jakie wymiary mają te okna na górze w lukarnie i te w kuchni.

W kuchni wyszlo nam 140 wys. 180 szer. W lukarnie: 90 wys. i 150 szer.

 

Ostatni hit to SSZ za 480 tys. Ładnie nie. Ile Was kosztował SSZ? Proszę o wasze opinie, bo dopiero zaczynamy rozmawiać z wykonawcami i jeszcze nie mamy wielkiego rozeznania ale za tyle to mam nadzieję już zamieszkać. Czy moje oczekiwania bardzo odstają od rzeczywistości?

 

Na temat kosztow nie powinnam sie wypowiadac... Mysmy juz dawno przestali liczyc... Napisze Ci tylko, ze raczej nie uda Ci sie zamieszkac za 480 tys... Chyba, ze bedziesz kupowala wszystko najtansze... Zanim zaczelismy budowe tez myslalm optymistycznie, ze 500tys, ho ho, na pewno wystarczy, zeby mieszkac. Teraz zaczynam rozumiec ludzi, ktorzy pisali, ze pierwotnie zalozona kwote nalezy pomnozyc przez dwa. Ale powodzenia, moze Wam sie uda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni hit to SSZ za 480 tys. Ładnie nie. Ile Was kosztował SSZ? Proszę o wasze opinie, bo dopiero zaczynamy rozmawiać z wykonawcami i jeszcze nie mamy wielkiego rozeznania ale za tyle to mam nadzieję już zamieszkać. Czy moje oczekiwania bardzo odstają od rzeczywistości?

 

Witaj, ja ze swojej strony napiszę, że mam umowę z moim wykonawcą na wykonanie Krzysia do stanu deweloperskiego na kwotę 307 tyś + 7%VAT-u, wiem że może być dopłata w okolicach 10 tyś bo były zmiany, ale to w sumie daje jakieś 340 tyś więc różnica jest znaczna, a Tobie zaproponowali znacznie wyższą cenę za SSZ :-/ Szukaj dalej i się nie poddawaj, bo te 480 tyś jak na moje oko jest zbyt wygórowaną ceną jak za taki stan domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my budowaliśmy systemem nie generalnego wykonawcy, tylko każdy etap odpowiednia ekipa.

Ceny materiałów - zależne od tego co się wybierze. Cena robocizny u nas:

prace murarskie z kierbudem 35000

dach robocizna 18-19000+ materiały coś koło 30 000

okna 32000

wiem że gdzieś wcześniej pisałam dokładniejsze dane z tynkami, instalacjami itd.

My ze stanem surowym do 200000 chyba dobiliśmy za robociznę i materiały. Ale 470? to głęboka przesada. Szukaj tańszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ups. doprecyzuję:

cenę okien podałam już razem z roletami zewnętrznymi - są to ceny okien zwykłych.

Dachowe wliczone były w cenę materiałów dachu.

mogę się tu lekko mylić bo piszę z pamięci.

brama garażowa w komplecie z drzwiami wejściowymi z montażem 11000. Ale w miarę dobrej jakości, hormaa z tym najmocniejszym silnikiem.

Ostatnio zamontowany kominek 9500 z montazem, obuddową materiałami. Ale jest naprawdę duży, sama szyba ma metr szerokości. Nie mam teraz czasu przeglądać wcześniejszych wątków w poszukiwaniu mojego sprawozdania kosztowego, ale jeśli Domowniczka masz czas to znajdziesz, jakoś na początku wakacji to było albo niewiele wcześniej.

 

Właśnie wybieramy podłogi na górę :) chyba deska barlinecka warstwowa. Havena a u was co na górne podłogi będzie? Podłogówka trochę pod tym względem ogranicza. Jest jeszcze opcja paneli na górze ale coraz bardziej się oddala na koszyść warstwówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowniczka my do tej chwili przekroczyliśmy jakieś 360 tysięcy ale mamy już łazienkę na której nie oszczędzaliśmy, wyposażoną kotłownię z piecem kondensacyjnym, zasobnikiem na wodę oraz filtrem zmiękczającym, okna 3-szybowe z roletami, dachówkę na dachu-nie blachę, schody ze stali (wprawdzie z tymczasowymi stopniami, docelowe będą nas ok 3,500 kosztować), kominek, instalacje elektryczną, hydrauliczną, gazową łącznie z alarmem. Wszystko robią nam ekipy więc bulimy za robociznę, jedynie malowanie pokoi mąż wziął na siebie i świetnie mu to idzie.

Mogłam się w wydatkach ok 10 000 pomylić ale nie wydaliśmy wiele więcej bo nie mieliśmy.

Wprawdzie nie ma jeszcze ocieplenia i będzie dopiero na wiosnę, brak ogrodzenia i bramy wjazdowej i podjazdu, ale tak naprawdę to do wprowadzenia brak jeszcze podłogi górnej i dolnej, drzwi wewnętrznych i wyposażenia kuchni. Wiec nie idzie to już w setki tysięcy. Planujemy wydać jeszcze jakieś 170 tysiecy bo tyle maks. będziemy mieli i zamierzamy się wiosną wprowadzać. Moze różnice wynikają z kosztów robocizny - bo ja lubelszczyzna. Nasz sąsiad systemem zupełnie gospodarczym budował, brał tańsze materiały, wiele robił sam i wydał kilkadziesiąt tysięcy mniej niz my do tej pory a już mieszka. Dom porównywalnej wielkości, ocieplony choć bez tynku na ociepleniu.

Więc 480 tysięcy za sam stan surowy to dla mnie abstrakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...