Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie czy walczyl moze ktos z tynkami zima? czy warto teraz zaczynac? w srodku mam tylko "Koze".

Bardzo mnie kusi zeby isc dalej, ale rozne opinie slysze i ciagle nie jestem pewien.

Na razie robie elektryke , ale co dalej....

 

Powiem tak, jeśli koza jest w stanie ogrzeć cały dom na tyle żeby tynki schły to spokojnie możesz robić. Natomiast stanowczo odradzam kładzenie tynków jeśli w domu będzie zimno, coś o tym wiem, bo u mnie była taka sytuacja (zaczęli kłaść w mrozie) i w wielu miejscach przy gruntowaniu-malowaniu tynki po prostu odchodziły... Fakt, że każde poprawki u mnie wykonywał wykonawca na swój koszt, ale są to niepotrzebne nerwy! I zdecydowanie stopuje to dalsze prace, bo w moim przypadku nie mogłem się doprosić o poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powiem tak, jeśli koza jest w stanie ogrzeć cały dom na tyle żeby tynki schły to spokojnie możesz robić. Natomiast stanowczo odradzam kładzenie tynków jeśli w domu będzie zimno, coś o tym wiem, bo u mnie była taka sytuacja (zaczęli kłaść w mrozie) i w wielu miejscach przy gruntowaniu-malowaniu tynki po prostu odchodziły... Fakt, że każde poprawki u mnie wykonywał wykonawca na swój koszt, ale są to niepotrzebne nerwy! I zdecydowanie stopuje to dalsze prace, bo w moim przypadku nie mogłem się doprosić o poprawki.

 

Dzieki za szybka odpowiedz. Chyba jednak dam sobie spokoj i poczekam do marca... ale bardzo mnie to meczy!

 

Czy zabezpieczales w jakis sposob okna przed wlamaniem. Mam problem z pradem i ciezko troche z alarmem,

ale moze jest sposob na przykrecenie od srodka zeby nie ruszyli?

Edytowane przez ProARNI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zabezpieczales w jakis sposob okna przed wlamaniem. Mam problem z pradem i ciezko troche z alarmem,

ale moze jest sposob na przykrecenie od srodka zeby nie ruszyli?

 

W tej kwesti niestety Ci nie pomogę. U mnie chłupa była pilnowana 24h 7 dni w tygodniu także nie miałem potrzeby zabezpieczać czegoś przed kradzieżą. Musisz spytać w jakimś innym wątku może tam Ci coś doradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

prad.jpg

 

8 miesiacy temu zlozylem wniosek o przylacze pradowe. Tuz przed swietami zobaczylem koparki i bardzo dlugi row. W rowie kabel. Nastepnego dnia row byl juz zasypany i postawiona jedna skrzynka gdzies w szczerym polu... Chwycilem koparkowicza ktory wlasnie sie zmywal i pytam co jest - a on ze dostali tlecenie na skrzynke 3 dzialki dalej i pomimo ze jest to bez sensu i beda to zaraz rozkopywac to go to nie obchodzi. Skrzynke postawili na dzialce na ktora wniosek byl zlozony 3 miesiace po moim. O co tu chodzi? Po co w polu skrzynka a na mojej ( pierwszej od drogi!) dzialce nic. Moze czegos nie rozumiem, a moze ktos dostal lapowke. Czy mam sie juz denerwowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 1 month później...
Czy ktoś z użytkowników krzysia zwrócił może uwagę na wysokość komina od kominka? Bo mam coraz większe wrażenie, że jest on za niski! Przy bardzo dużym wietrze cofa mi dym do domu. Fakt, że zdarzyło się to 2 razy, ale uważam, że o dwa za dużo! Już sparwdziłem, że komin został wybudowany zgodnie z projektem to w czym może być problem? Zastanawiam się czy nie napisać do horyzontu w tej sprawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przy sprawdzaniu kozy budowlanej wszystko bylo ok. Ale przy nioekorzystnym wietrze dym dosyc szybko wlatuje przez okno dachowe.

 

Czy ktoś z użytkowników krzysia zwrócił może uwagę na wysokość komina od kominka? Bo mam coraz większe wrażenie, że jest on za niski! Przy bardzo dużym wietrze cofa mi dym do domu. Fakt, że zdarzyło się to 2 razy, ale uważam, że o dwa za dużo! Już sparwdziłem, że komin został wybudowany zgodnie z projektem to w czym może być problem? Zastanawiam się czy nie napisać do horyzontu w tej sprawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników krzysia zwrócił może uwagę na wysokość komina od kominka? Bo mam coraz większe wrażenie, że jest on za niski! Przy bardzo dużym wietrze cofa mi dym do domu. Fakt, że zdarzyło się to 2 razy, ale uważam, że o dwa za dużo! Już sparwdziłem, że komin został wybudowany zgodnie z projektem to w czym może być problem? Zastanawiam się czy nie napisać do horyzontu w tej sprawie...

 

Komin faktycznie jest za niski, nas poinformował o tym dopiero fachowiec od kominka. W naszym przypadku kominek nie ma tak zwanego cugu, także konieczne było zamontowanie na kominie elektrycznego wspomagacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie u mnie z cugiem też nie jest za wesoło, a przy większych wiatrach jak już wcześniej pisałem cofało mi dym. Tylko pytanie czyja jest to wina...? Projektanta krzysia czy projektanta adaptującego projekt (ale w sumie skąd miał to wiedzieć?). Teraz bardziej utwierdziło mnie w tym, żeby napisać do horyzontu, żeby wyjaśnili sprawę. Zobaczymy co odpowiedzą. Edytowane przez talgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, nasz Krzyś (dodam że zdjęcie jest z maja ubiegłego roku) wygląda tak:

 

http://foto0.m.onet.pl/_m/49aa38bd23fc0989cf3b3bd3a2b51018,10,19,0.jpg

 

Rzeźbimy go już ponad trzy lata, ale większość rzeczy własnymi rączkami, więc troche to jeszcze potrwa. Tynki wewnętrzne są gipsowe, dach ocieplony (25 cm wełny, mogło być więcej, ale jest jak jest), we wtorek przykleiliśmy ostatnie metry folii. Miło patrzeć ile krzysiów już jest zamieszkanych.

 

Dodam, iż u nas też są problemy z kominem od kominka, póki co działa na nim przysłowiowa koza, ale zdarzyło się kilka razy że dom był pełen dymu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez pawalara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc rozmawiałem z Panią architekt z horyzontu, która poinformowała mnie że:

 

-na etapie adaptacji projektant powinien dopytać jaki będzie wkład kominkowy i wtedy powinien dostosować wysokość komina.

- ponoć w projekcie jest taka wzmianka że komin powinno się dostosować do wkładu (obecnie nie mogę tego sprawdzić. Projekt zostawiłem w starostwie bo jestem na etapie odbioru domu)

- to co teraz mi pozostaje, to zamontowanie jakiegoś urządzenia wspomagającego cug (ew. strażaka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 8 months później...
  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...