Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moje 2 koncepcje kuchni

w każdej z nich mogę zamienić miejscami szafki wysokie z niskimi, ja wolę wysokie na ścianie kominowej, mąż woli tam niskie, kwestia do ustalenia, może na planach mieszkań się poradzę co do tej kwestii

od lat marzyły mi się białe meble kuchenne, ale teraz sie zastanawiam bo ostatnio co druga kuchni jest biała

 

http://images42.fotosik.pl/179/4704e9f1f8ef3145med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając na ekranie widok, który chcesz zachować, klikasz na klawisz (położony w pierwszym rzędzie od góry) oznaczony PrtSc. Pokaże się tabelka - klikasz na tabelce "nowy zrzut" lub coś w tym rodzaju (zależy jaki masz system i program, może być w jęz.ang też) i zaznaczasz kursorem obszar, jaki chcesz zapisać. Wciskasz enter, pokazuje się znowu ta tabelka, klikasz zapisz w (ewent. save as) - pokazuje się tabela z katalogami - wybierasz katalog i zapisujesz. W razie problemów pisz - postaram się pomóc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorgolka, dlaczego w kuchni nie uwzględniłaś komina, czy zwężasz pomieszczenie, żeby nie było tej wnęki.

 

Ja na ścianie obok komina chcę mieć wysokie szafki (do sufitu), w tym lodówka (zaraz obok komina) oraz piekarnik w zabudowie (3 * 60 cm). Po przeciwnej stronie szafki dolne i górne - w tym ciągu będzie płyta grzewcza. Na środku wyspa ze zlewozmywakiem, od strony pokoju "barek" - 20 cm powyżej blatu, bo nie chcę, aby było widać bałagan. Przejścia: obok okna i obok drzwi do kotłowni (tam będzie też spiżarnia, bo będzie piec gazowy, który zajmuje mało miejsca). Zależy mi na stole z taboretami (będzie pod oknem), bo w obecnym mieszkaniu jest on bardzo często używany.

 

Niestety nie umiem wstawiać zdjęć, jak można to proszę o pomoc na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorgolka, wybralabym wersje nr 1, wlasnie z uwagi na ilosc blatow...

Zrobilam na szybko wizualizacje mojej kuchni w programie IKEA. Nie jest to do konca to, co ma byc, ale staralam sie ;)

http://img717.imageshack.us/img717/9596/kuchniaikea.jpg

Na wyspie jest plyta, to dziwadlo nad nia, to mial byc okap... Lodowka bedzie wieksza i ta szafka nad nia bedzie tworzyla calosc z reszta sciany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodowka bedzie wieksza i ta szafka nad nia bedzie tworzyla calosc z reszta sciany.

o to tak jak u mnie, side by side z poziomą szafką nad lodówką zlicowaną z innymi szafkami wysokimi

u mnie lodówka będzie z 5 cm wystawać przed szafki bo jest głębsza, ale trudno.

a myślisz zostawić wolny kawałek blatu w rogu obok wysokich czy zabudujesz szafką żaluzjową? a może jeszcze inny pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorgolka, dlaczego w kuchni nie uwzględniłaś komina, czy zwężasz pomieszczenie, żeby nie było tej wnęki.

 

Ja na ścianie obok komina chcę mieć wysokie szafki (do sufitu), w tym lodówka (zaraz obok komina) oraz piekarnik w zabudowie (3 * 60 cm). Po przeciwnej stronie szafki dolne i górne - w tym ciągu będzie płyta grzewcza. Na środku wyspa ze zlewozmywakiem, od strony pokoju "barek" - 20 cm powyżej blatu, bo nie chcę, aby było widać bałagan. Przejścia: obok okna i obok drzwi do kotłowni (tam będzie też spiżarnia, bo będzie piec gazowy, który zajmuje mało miejsca). Zależy mi na stole z taboretami (będzie pod oknem), bo w obecnym mieszkaniu jest on bardzo często używany.

 

 

u mnie komin wyrzucony został do kotłowni żeby kuchnia była ustawniejsza :)

lodówkę dajesz w zabudowie 60 tak?

zmierz sobie dobrze odległość komina od ściany zewnętrznej, bo według planu to tam jest 174 chyba więc może braknąć kilku centymetrów, może trzeba przesunąć komin lekko

 

a co do zdjęć to ja wstawiam na fotosik.pl i dopiero link wklejam podczas pisania wątku

tu skopiuj link bezpośredni do zdjęcia

 

wstaw koniecznie swój plan choćby roboczy bo ciekawi mnie Twoja koncepcja no i wyspa cały czas kusi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie lodówka będzie z 5 cm wystawać przed szafki bo jest głębsza, ale trudno.

a myślisz zostawić wolny kawałek blatu w rogu obok wysokich czy zabudujesz szafką żaluzjową? a może jeszcze inny pomysł?

 

Lodowka tez bedzie u mnie wystawac... A blat zostawiam (kazdy cm na wage zlota;) ). Bedzie tam stal ekspres i czajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pokombinuję coś w Alno lub Pro100 i postaram się zapodać (to co wyżej to tylko baardzo poglądowe było, przerobione z jakiegoś podobnego znalezionego w sieci układu).

 

Ubolewam bardzo, że nie mogę w Ikea zrobić, bo myślę o kuchni od nich, a nie chodzi mi na linuxie niestety :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja

 

http://img691.imageshack.us/img691/7871/kuchnia1a.th.jpg

 

http://img682.imageshack.us/img682/2049/kuchnia2w.th.jpg

 

 

Obok komina będą szafki wysokie o szerokościach 60 + 40 + 60 + listwa maskująca.

 

Mi zależy na kuchni półotwartej - podobne rozwiązanie mam w tej chwili i bardzo się sprawdza - gotując jestem z rodziną, siedząc w pokoju nie widać kuchennego bałaganu

 

p.s. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do tak zacnego grona zainteresownych i tych którzy już budują Krzysia.

 

Ja obecnie jestem na etapie zamawiania i w środę projekt idzie do architekta :-) Krzysia zamówiłem bez garażu ze względu na MPZP który jest bardzo surowy :-? , ale zostanie on doprojektowany zgodnie z warunkami zabudowy i będzie się znajdował na ścianie obok wiatrołapu i kotłowni, tam również zostanie zrobione przejście do garażu. Na górze z kolei pomieszczenie zwane garderobą zostanie połączone z łazienką i zostanie zrobiony pokój kąpielowy z sauną z wyjściem na taras który będzie znajdował się na garażu. W kuchni chcę przenieść okno na ścianę tylną żeby wychodziło na ogród. To chyba na tyle.... narazie :-P

 

Havena a gdzie dokładnie można się zgłosić do pooglądania Towjego domku??? Bo ja z Wrocka jestem, a budować się chcę również pod Wrocławiem. I chętnię zobaczę na żywo jak się prezentuje.

 

Pozdrawiam Michał

 

 

A tak mniej więcej ma to wyglądać:

 

http://img72.imageshack.us/img72/3418/parter.jpg

 

http://img13.imageshack.us/img13/7518/poddaszeg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dach skończony, okna wstawione, lukarna uszczelniona ołowianką.

Nie wiem jak wasze drzwi wejściowe, ale skrzydło 90 to wąsko jak na wejście. My delikatnie poszerzyliśmy i będziemy montować 100 (otwór musi 110 mieć przed montażem)

poszerzyliśmy = mąż z sąsiadem specjalną piłą spiłowali pustaki o te 10 cm :)

a teraz dom z oknami dachowymi:

 

http://images35.fotosik.pl/123/1072c8da9de898ddmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widać tego, ale na lukarnie zamontowane są 2 dodatkowe kominki wywietrznikowe (dachówka z kominkiem). Jeden do wentylacji pralni a drugi do wentylacji odpływów. Nie wiedzieć czemu nie był taki przewidziany w projekcie. Odpowietrzenie wyeliminuje bąble powietrzne a co za tym idzie brzydkie zapachy z kanalizacji nie będą nas dopadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem po wizycie u architekta i powstała (mam nadzieję) ostateczna wersja projektu. Choć nie ukrywam że pan architekt trochę zepsuł moją wizję, bo powiedział że trzeba będzie przeprojektować pół domu żeby uzyskać moje założenia, więc doszliśmy do jakiegoś porozumienia i ma to wyglądać tak...

 

PARTER

 

http://img695.imageshack.us/img695/739/parterprojektkocowy.jpg

 

PODDASZE

 

http://img63.imageshack.us/img63/7093/poddaszeprojektkocowy1.jpg

 

z takich głównych zmian to zakręcający taras na tylną ścianę, przesunięcie kotłowni i doprojektowanie spiżarni, przez co pomniejszył się wiatrołap bo moim zdaniem jest on zdecydowanie za duży i szkoda mi niewykorzystanej powierzchni. Przesuwając kotłownię trzeba przenieść komin i w sumie tego najbardziej się obawiam że coś będzie źle zaprojektowane.

U góry w największej sypialni zostanie zrobiona garderoba, w dwóch mniejszych zostaną zrobione okna a taras zlikwidowany. I tak jak już wcześniej pisałem zostanie połączona łazienka z garderobą i powstanie pokój kąpielowy z sauną. To chyba tyle. Teraz tylko czekać na adaptację i składać o pozwolenie na budowę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takich głównych zmian to zakręcający taras na tylną ścianę, przesunięcie kotłowni i doprojektowanie spiżarni

 

Spizarnia fajna rzecz. Zastanow sie tylko, jak w takiej waskiej ustawisz polki (najlepiej zaprojektuj ja wirtualnie zanim zaczniesz stawiac sciany...), zeby byla jak najbardziej uzyteczna.

 

 

przez co pomniejszył się wiatrołap bo moim zdaniem jest on zdecydowanie za duży i szkoda mi niewykorzystanej powierzchni.

 

Wiatrolap wcale nie jest za duzy, wrecz przeciwnie! Przyjedziesz, to zobaczysz ;) Np. ja nie znosze wchodzic do kogos do malego i ciasnego pomieszczenia, rozbierac sie w nim wraz ze wszystkimi moimi dziecmi (az dwie sztuki mam). Jestem zgrzana, spocona i nawet nie mam gdzie powiesic plaszcza...

 

Przesuwając kotłownię trzeba przenieść komin i w sumie tego najbardziej się obawiam że coś będzie źle zaprojektowane.

 

Zobacz, jak bedzie taki komin wygladal wystajac z plaskiego dachu lukarny. Jesli Ci to odpowiada, to ok.

Ja do tej pory zaluje, ze ruszylam komin. Choc w salonie w sumie udalo sie ciekawie zaaranzowac kominek i niezle wyglada wystajac z dachu. Za to na poddaszu mam komin w dosc dziwnym miejscu...

 

Podnosisz scianke kolankowa? Chyba ktos z budujacych podniosl... Zapytaj, czy to nie zaburzylo bryly (ja sie balam podnosic). Dzieki temu bedziesz mial wieksze pokoje (te malenstwa) na pietrze. Bo sa naprawde male...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, jak bedzie taki komin wygladal wystajac z plaskiego dachu lukarny. Jesli Ci to odpowiada, to ok.

Ja do tej pory zaluje, ze ruszylam komin. Choc w salonie w sumie udalo sie ciekawie zaaranzowac kominek i niezle wyglada wystajac z dachu. Za to na poddaszu mam komin w dosc dziwnym miejscu...

 

Podnosisz scianke kolankowa? Chyba ktos z budujacych podniosl... Zapytaj, czy to nie zaburzylo bryly (ja sie balam podnosic). Dzieki temu bedziesz mial wieksze pokoje (te malenstwa) na pietrze. Bo sa naprawde male...

 

Talgo ja mam komin mniej więcej tam gdzie chcesz przenieść. Żadnych problemów.

 

Havena, ciesz się że ten komin przeniosłaś, bo on stał na granicy lukarny i wszyscy fachowcy mówili że problemy z uszczelnianiem wokół takiego komina byłyby duże oraz porządnym uszczelnieniem lukarny.

My mamy całą lukarnę ołowianką dodatkowo uszczelnione.

 

A komin nie wygląda źle - ale to moje zdanie

 

Co do ścianki to my mamy minimalnie jakieś pół pustaka podniesione. Mąż bał się zaburzenia bryły.

Ale powiem że my wypuszczając okapy maksymalnie to wizualnie ten dach wydłużyliśmy - o 1 dachówkę z każdej strony i podniesienie o cały pustak nie byłoby widoczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havena, ciesz się że ten komin przeniosłaś, bo on stał na granicy lukarny i wszyscy fachowcy mówili że problemy z uszczelnianiem wokół takiego komina byłyby duże oraz porządnym uszczelnieniem lukarny.

 

Mysmy przeniesli komin od kominka, czyli ten, co najwiecej wystawal i szpecil chalupe z zewnatrz ;) Innych kominow nie mamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

jestem tutaj nowy i pozdrawiam wszystkich inwestorów i budowniczych "krzysia".

 

my zdecydowaliśmy się zrealizować ten projekt pod wrocławiem..."nad rzeczką niepodal krzaczka"...z tego też powodu budowa trwa odpowiednio długo :D

 

staramy się przy tym trzymać projektu i nie zmieniać go w istotny sposób, choć w trakcie budowy próg istotności wydatnie się zmienia. nasz plan jest jednak taki, by święta spędzić już we własnym domu: przez okno patrzeć na pola i drzewa...a jak będzie ładnie, to może i na ślęże :)

 

jesteśmy obecnie na etapie stanu surowego otwartego, w przyszlym tygodniu ma być kładziona więźba dachowa. uprawiamy jednak multitasking i rozmawiamy już z okniarzami, kuchniarzami, schodziarzami itp. chętnie więc dołączymy do rozmowy i podzielimy się z zainteresowanymi naszymi skromnymi doświadczeniami.

 

z pozdrowieniami

p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...