Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chchialem sie przywitac

 

 

Witamy, witamy :D grono nam się powiększa.

 

Ja od siebie napiszę tylko tyle że wczoraj zapadły ostateczne decyzje u architekta i w piątek projekt będzie do odbioru. JUPI!!!!!!!! I jeśli wszystko dobrze pójdzie to jeszcze w piątek, najpóźniej w poniedziałek składam o pozwolenie na budowę :-)

 

 

Havena miałem dzwonić się umawiać na spotkanie, ale wpadłem autkiem w dziurę i załatwiłem 2 opony i felgę :x i teraz autko stoi :-?

Jak tylko nastąpi ponowny rozruch auta to muszę się wybrać do Ciebie bo ciekawość mnie zżera!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wybudowalismy Krzysia B lustrzane odbicie wiekszych zmian nie poczynilismy tzn. poszezenie garazu o 1 metr ,podnisienie scianki kolankowej o dwa pustaki(tu pojawil sie problem z drugim wiencem) i zamiana pokoi na poddaszu tzn. sypialnia przy tarasie a pokoje dla dzieci przy balkonie.

To tyle zmian w samym domku poniewaz dobudowujemy pomieszczenie (basen)za garazem 5x8 m a wtedy domek bedzie mial ksztalt litery L .

Polecam rowniez altanke ktora stoi w odleglosci okolo 40 m od domku tu podaje link http://www.dobry-dom.pl/projekty-domow/365-0-altana-nr-1.html

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Havena miałem dzwonić się umawiać na spotkanie, ale wpadłem autkiem w dziurę i załatwiłem 2 opony i felgę :x i teraz autko stoi :-?

Jak tylko nastąpi ponowny rozruch auta to muszę się wybrać do Ciebie bo ciekawość mnie zżera!!!

 

Wspolczuje problemow z autem...

I zapraszam! Moze zalapiesz sie na wstawione okna - juz sie ich nie moge doczekac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę, już tak zaawansowanych prac. Oczywiście to jest ta zdrowa zazdrość :D

 

A jeśli dobrze pójdzie to we wtorek składam o pozwolenie na budowę (jeśli oczywiście jutro dostanę potrzebny mi świstek w postaci pozwolenia na zjazd z posesji na drogę gminna... trwa to już 4 tygodnie :evil: ) i przy dobrych wiatrach i dobrych "duszkach" powinno być po 2 tygodniach :D

 

 

kulshrank - a podłogówkę macie w całym domu??? Czy macie może gdzieś kaloryfery? Bo ja jestem za podłogówką na całości, ale słyszę opinie za i przeciw i generalnie to nie wiem co robić.... :-?

 

 

Ostatnio na targach we Wro zobaczyłem szklane schody i że tak powiem zakochałem się :oops: Chciałbym coś takiego zastosować,ale nie wiem czy to w ogóle będzie praktyczne... czy nie będzie się rysować i takie tam. A do schodów na górze żeby się ładnie wszystko komponowało to zamiast stropu obok antresoli zrobić taflę szkła :D I powiem tak... narazie koncepcja mi się podoba, ale chyba do momentu jak mnie cena zabiję :lol: :roll: :lol:

 

Ale co tam... do odważnych śwat należy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kulshrank - a podłogówkę macie w całym domu??? Czy macie może gdzieś kaloryfery? Bo ja jestem za podłogówką na całości, ale słyszę opinie za i przeciw i generalnie to nie wiem co robić..

 

Kaloryfery tylko w sypialniach na górze.

W jadalni podprowadzenie pod kaloryfer tak na wszelki wypadek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na targach we Wro zobaczyłem szklane schody i że tak powiem zakochałem się :oops: Chciałbym coś takiego zastosować,ale nie wiem czy to w ogóle będzie praktyczne... czy nie będzie się rysować i takie tam.

 

Swojego czasu tez mi się takie schody podobały. Są solidnie zabezpieczone, nie powinno być problemów. Jednak ich cena mnie zniechecila :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulshrank - a podłogówkę macie w całym domu??? Czy macie może gdzieś kaloryfery? Bo ja jestem za podłogówką na całości, ale słyszę opinie za i przeciw i generalnie to nie wiem co robić.... :-?

 

My też robimy podłogówkę, ale wszyscy zgodnie odradzają to rozwiązanie w sypialniach, więc tam jej z pewnością nie będzie. Podobno może powodować problemy z krążeniem czy coś takiego :-?

 

W domu z antresolą podłogówka to jedyne sensowne rozwiązanie, a przy okazji odrobina luksusu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też robimy podłogówkę, ale wszyscy zgodnie odradzają to rozwiązanie w sypialniach, więc tam jej z pewnością nie będzie. Podobno może powodować problemy z krążeniem czy coś takiego :-?

 

Jedna pani drugiej pani... Nie sluchaj tych 'znawcow', poczytaj opinie ludzi, ktorzy polozyli podlogowke wszedzie, wycignij wnioski. Myslisz, ze zdrowiej spac z glowa przy kaloryferze? Wieloktornie slyszalam, ze ludzie, ktorzy zrobili podlogowke w czesci domu, zaluja tego - teraz zrobiliby w calym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam tylko 2 facetów montujących hydraulikę i instalacje grzewcze, ale obaj w domu mają WYŁĄCZNIE podłogówkę - oczywiście za wyjątkiem łazienek gdzie mają dodatkowe grzejniki. to chyba świadczy o czymś.

Polecają właśnie nie mieszane ogrzewanie, nie trzeba instalować oddzielnych termostatów i mieszaczy bo woda w podłodze i kaloryferach ma różną temperaturę.

 

U nas mąż się boi że nie dogrzeje więc ustalili że położy hydraulik w podłodze przewód żeby w razie czego kiedyś grzejniki wypuścić w sypialniach. ale raczej nie trzeba będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj , chciałam się wysłowić i za dużo na raz napisałam myslinieskończonych. Podsumowując

u nas będzie w całym domu podłogówka, także w sypialniach.

A asekuracyjnie poprowadzone przewody w podłodze do ewentualnych kaloryferów.

 

dodatkowo w łazience grzejniki "rurkowe" podłączone do instalacji z dodatkową grzałką na czas letni jak grzać piecem nie będziemy.

 

Podłogówka grzana gazem tylko, kominek bez płaszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też planujemy w całości podłogówkę, bez mieszania z grzejnikami. Grzejniki w łazienkach też tak jak u Gorgolki - zasilane dodatkowo grzałką elektr. Nie wiem jak z dodatkowymi przewodami pod ewentualne grzejniki "w razie czego" - jeśli to nie podraża jakoś specjalnie inwestycji, to chyba też zrobimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna pani drugiej pani... Nie sluchaj tych 'znawcow', poczytaj opinie ludzi, ktorzy polozyli podlogowke wszedzie, wycignij wnioski. Myslisz, ze zdrowiej spac z glowa przy kaloryferze? Wieloktornie slyszalam, ze ludzie, ktorzy zrobili podlogowke w czesci domu, zaluja tego - teraz zrobiliby w calym.

 

Mnie przekonałaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2147418,1,0,35,19.html

 

link odnośnie schodów szklanych

ja chciałam wprawdzie nie szklane (koszt stopnia to ok 2000 zł) ale takie właśnie bez barierki zabezpieczone szybą między filarami

mąż nie dał się przekonać.

W końcu będą schody bez barierki z szybą ale takie kotwione z jednej strony do ściany a z drugiej do słupów

drewniane stopnie, stelaż nierdzewny, ale bez takiego łącznika po środku, tylko po bokach 2 profile połączone stopniami

nie wiem czy wyjaśniłam wystarczająca

całe szczęście że szyba między filarami się mężowi spodobała, chcemy jak najmniej tam przestrzeni zabrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że schodny naprawdę robią wrażenie

 

koszt stopnia to ok 2000 zł

 

Ale jednak cena robi to wrażenie większe :-/

 

 

A wracając do bardziej przyziemnych spraw, to dziś dowiadywaliśmy się u "dobrych duszków" w starostwie jak idzie akceptacja projektów do pozwolenia na budowę..... i co....??? I jak się okazuje dwa już są sprawdzone :-D (najważniejsze jest to że nie ma żadnych poprawek, ani nic do uzupełnienia) i jeszcze jeden został do sprawdzenia, a samo pozwolenie mamy dostać w przyszłym tygodniu :-D :-D :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...