Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście przepraszam za niedomytą szybę, ale kominek przebył już kilka przepaleń a nawet jedną imprezkę kominkową więc skutki widać. A szmaty i płynu do szyb nie miałam z sobą jak foty robiłam - wybaczcie.

Od strony salonu kominek ma ramkę z nierdzewki, ma pasować do konstrukcji schodów. od strony jadalni ma czarną ramkę z jakiegoś kamienia, tak że ramka zlewa się z drzwiczkami w jedno. Wygląda całkiem fajnie i ciepło też daje potężne. POLECAM. Szyba jest duża ma ok 1mx0,5 i jest dość nisko nad podłogą, jakieś 25 cm.

 

No i mamy za sobą pierwszą awarię.

W pralni pachnącej nowością i białością pękł element rury przy kraniku. Co pociekło na podłogę to wsiąkło w kratkę odpływową w podłodze a nie na piętro, więc warto robić hydroizolację podłogi.

Jak ponownie odkręciliśmy wodę to przesttało cieknąć na podłogę a zaczeło w ścianę i tu hydroizolacja nie pomogła.

 

Aktualnie plama wyschła, awaria zlokalizowana 2 płytki skute i podobno da sie wymienić łatwo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorgolka jak tak patrzę na te zdjęcia to normalnie już mieszkać można :-D ....aż serducho mocniej bije na taki widok :-)

 

Właśnie awarii hydraulicznych boję się najbardziej, bo cholerstwo ciężko zlokalizować... ale cieszę się że u Was dało się to szybko naprawić. Kominek faktycznie robi niesamowite wrażenie. Ile ma KW?

 

A u mnie im bliżej końca tym bardziej się to jakoś tak ślimaczy, dodam że 15 grudnia mój wykonawca miał oddać dom w stanie deweloperskim. Ale w 2 dni z pewnością nie wyrobi się z tym co mu jeszcze zostało. Może da radę do końca roku, a i w to zaczynam powątpiewać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przylaczam sie do powitan Aduni24 i rowniez prosze o fotki :)

Gorgolka, piekny kominek, super telewizornia (choc ja wole moja antresole ;) ale czas pokaze ) I wspolczuje z powodu pierwszej awarii... Dobrze, ze obylo sie bez wiekszych szkod. Kiedy sie wprowadzacie? I dlaczego rodzinka na zdjeciu w takich grubych kurtkach?

Talgo, ja tez sie zastanawiam, jak Wam sie uda wprowadzic pod koniec stycznia ;) Ale niezlomnie trzymam za to kciuki!

U nas wciaz robia sufity podwieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

dzięki za miłe słowa.

Kominek ma 22 kilowaty chyba. Ale bez płaszcza jest.

Ciepła daje dużo, dziórą schodowa na górę też to ciepło idzie. W pierwsze mrozy nie było grzania więc jak się napaliło wieczorem to temperaturę dodatnią do rana trzymał.

A rodzinka w kurtkach, bo generalnie zimnica była i podjechaliśmy tylko wracając od teściów w kominku przepalić - bo jeszcze nie był piec podłączony i baliśmy się że rury pozamarzają.

a kiedy się wprowadzamy?

to trzeba zapytać Pań w Gminie, które zapomniały uwzględnić jednej działki w decyzji na przyłącze elektryczne, w związku z tym jesteśmy o kolejne 2 miesiące z prądem w plecy.

Mam kupione deski warstwowe na podłogę górną i zastanawiamy się czy kłaść pływająco czy kleić - są plusy i minusy obu rozwiązań.

Jak się zdecydujemy i nam położą - czyli chyba już po nowym roku - to górne drzwi będziemy zamawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witajcie

 

Jesteśmy z żoną zdecydowani na 100% na ten projekt i na wiosnę ruszamy z budową ale zawsze zostaje jakieś ale i kilka detali jakie byśmy chcieli przerobić. Czy możemy odwiedzić kogoś kto już buduje ten domek a raczej dom lub jest po całym trudzie i porozmawiać przy kawie chętnie w murach budowy. Jesteśmy z Darłowa nad samiutkim morzem i dojazd nie robi problemu nawet na drugi koniec kraju.

 

pozdrawiamy Marcin i Monika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to to , kombinuj z tymi blatami, to może i mój mąż da się przekonać :)

do podłogi betonowej impregnowanej żywicą się nie dał :(

 

a malin 1 tak jak pisałam zaproszenie do Lublina nieustające :)

wersji krzysia jest do wyboru do koloru, najlepiej obejrzeć wszystkie :)

 

a szymkowe wnętrze naprawdę cudne się robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talgo, my również uwielbiamy beton, dlatego mamy jeszcze jakieś 60 m2 podłóg betonowych szlifowanych na wysoki połysk oraz wszystkie parapety też betonowe. Jeśli szukacie kogoś kto "robi w betonie" to mogę dać namiar.

Malin1 - nie jesteście jedyną parą o imionach Marcin i Monika, którzy budują Krzysia, my też mamy tak ładnie na imię.

Gorgolka dziękuję za pochwałę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymku, fajna sciana :) Ja tez bylam fanka podlogi betonowej, dopoki nie zobaczylam microterazzo. No i firma stwierdzila, ze u nas podlogi betonowej nie zrobi, bo mamy zbyt duzo zalaman (slupy w salonie). Ale jesli masz namiary na doba firme, to poprosze!

Gorgolka, ponoc blaty betonowe w kuchni sa trudne w utrzymaniu nalezytej czystosci (gdzies na FM czytalam). Nie myslalas o corianie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...