Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 548
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na budowie dziś skończyli robić taras nad garażem.

Wczoraj suszyli palnikiem - choć powierzchnia sucha byłą - ale majster tak dla pewności suszył. Obrzeża smarowali dysperbitem, kładli folię i papę. Dziś ułożyli styropian i zalali betonem, jutro będą wyrównywać. Dobrze że pogoda dopisała :)

a latem będzie na to jakaś termozgrzewalna izolacja, mąż coś mówił o gumie lub folii w płynie - ja się nie znam.

I koniec murarki jutro, teraz ekipa dachówców będzie kłaść dach od soboty.

Zobaczymy jak im pogoda dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

My rownież jesteśmy po rozmowach z architektem i powiedzial, ze zmiany które chcemy wprowadzić są na tyle kosztowne, że bardziej nam się opłaca narysowanie projektu indywidualnego ale na podstawie Krzysia, czyli tak na prawdę bedzie to Krzyś po naszych zmianach ale nie zapłacimy tak dużo za zmiany, które przy konieczności przeliczania kubatury i zmiany konstrukcji zawsze są wyższe niz przy drobnych zmianach. Jeszcze się zastanawiamy ale chyba przystaniemy na jego propozycję.

 

 

Cześć!

 

My chyba też tak będziemy robić - sporo przeróbek i zbyt duża zmiana w kącie nachylenia dachu (dozwolone zmiany do 5 st, my mamy w wz dach od 20 do 35 st)

Możesz zdradzić, jakie zmiany chcecie wprowadzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

My chyba też tak będziemy robić - sporo przeróbek i zbyt duża zmiana w kącie nachylenia dachu (dozwolone zmiany do 5 st, my mamy w wz dach od 20 do 35 st)

Możesz zdradzić, jakie zmiany chcecie wprowadzić?

Witaj *milek*

 

Nasze główne zmiany polegały na poszerzeniu domu, zlikwidowaniu wnęki wejściowej i tej od salonu, podnieśliśmy scianę kolankową i zamieniliśmy pomieszczenia (kotlownia obok garażu, wiatrołap obok kuchni). Po naszych zmianach, dom jest troche większy ale bardziej funkcjonalny. Nie wiem gdzie się budujesz, my pod Warszawą i zanim zdecydowaliśmy się na tego arch. poprosiłam o wycene kilku arch. Ceny, ktore mi podawali za nasze zmiany były takie: :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Havena,

Twoja wiecha (wieniec jak w niektórych regionach mówią)

powaliła mnie na kolana

jest BEZKONKURENCYJNA

gratulacje, sama bym taką chciała :)

 

U nas dach pokryty membraną, łatami i orynnowany, układanie

dachówki wsztrzymuje pogoda

a to moja grafitowa rynna -

http://images35.fotosik.pl/96/26197bfaad187ae1med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć!

 

Miło patrzeć, jak rosną Wasze Krzysie :D

 

Nasz indywidualny, zmodyfikowany Krzyś się robi. Najwięcej zmian na poddaszu - dach prawdopodobnie 30 st, ścianka kolankowa wysoka.

Obrys domu taki sam, ale coś mi się wydaje, że powierzchnia mi się robi jakaś wielka - większa przestrzeń na poddaszu i brak wnęki w salonie.

 

I tu mam prośbę - może mi ktoś podać, jaka jest w Krzysiu powierzchnia całkowita, po podłogach (w projekcie na stronie int są tylko podane pow użytkowa i zabudowy) ? Miałabym jakiś punkt odniesienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich my równiez zastanawiamy sie nad budowa Krzysia i tu zapytanie do juz budujących: Czy mozna przyjechac i zobaczyć jak wygląda w rzeczywistości? Jestesmy z Piotrkowa Tryb. więc jeżeli ktokolwiek z was zjest w zasięgu ok. 150 km to piszcie podjedziemy ( jeżeli oczywiscie będzie można).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...