Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mały domek - wielkie marzenia - komentarze


Z-35

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witaj Zetko,

 

Widz że zadomowiliście się już na całego :)

 

U nas trwają prace wykończeniowe, ale do przeprowadzki jeszcze trochę :(

 

Chciałbym się Ciebie podpytać o ogrzewanie gazem bursztyna, jakiego rzędu koszty ponosiłaś m-cznie ?

 

U nas co prawda nie ma gazu ziemnego ale zastanawiamy się nad gazem z butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kendis,

nasze opłaty będą jeszcze trochę nieścisłe, bo nie mamy jeszcze ocieplonego domu, strop ma dopiero 15 cm wełny, no i cały czas jesteśmy w budowie.

Za 2 miesiące (marzec, kwiecień) gaz (ogrzewanie i ciepła woda) kosztował nas 726 zł. Zużyliśmy 366 m3 gazu. Myślę, że po dociepleniu, założeniu reku, solarów i kozy znacznie spadnie ta ilość. Nie wiem jeszcze na razie jakiego rzędu będą to koszty - liczę, że powinny spaść o 1/3 lub o 1/2. My dopiero faktyczne zużycie gazu będziemy liczyć od sierpnia.

Może trafisz na forum na jakąś dyskusję o ogrzewaniu gazem? My zdecydowaliśmy się na gaz ze względu na wygodę użytkowania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zetko gratuluję spektakularnych postępów i tylu zakupów, znowu robota sie posunie. Oj żal mi Cię że taka wykończona jesteś tymi pracami, nie dziwię się. Nie jest łatwo mieszkać i remontować (budować), też to przerabiałam. Dlatego teraz chcemy się wprowadzić na gotowe i czyste. Co do zaniedbywania dziennika to my już teraz jesteśmy na budowie do 20-21 chociaż stan jeszcze surowy, dach nie skończony, ale robimy elektrykę, potem wodę, ogrzewanie, ocieplenie stropu, więc pracy nie brakuje. I chociaż jestem zmęczona to staram się coś napisać w dzienniku :)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że brakuje nam sił - mamy ogromny kryzys (mąż to dodatkowo wieku średniego :wink: ).

Pozdrawiam - Wyczerpana Z-35

Cześć Wyczerpana.

Zabierz młodzież i Pana w wieku średnim i wpadnijcie na krótkie rekonwalescencje - zorganizuję jakichś kilku specjalistów i kryzys wyleczymy.

Prawdę mówiąc zwykle funduję gościom terapię ruchem, ale w waszym przypadku zrobię odstępstwo - sądząc po wpisach w dzienniku, to chyba czasem coś robicie poza siedzeniem na tarasie, albo przed TV. Porozmawiamy może też o tym problemie (jestem żywo zainteresowany:D):

(...)W ten sposób zrobiliśmy dopiero ok 160mkw trawnika a byliśmy wykończeni (wcześniej zwieźliśmy taczkami 22 tony ziemi...).

Bogu dziękuję więc, że nie mam działki 2 tys mkw - bez ogrodnika na takich połaciach się nie obejdzie.

Pozdrawiam

 

Jak tam śmierdząca sprawa przytkanej kanalizacji? Pisałaś, że zaczęło działać po zrobieniu odpowietrzników, ale mieliście i tak wziąć kamerę. Wyjaśniło się coś więcej?

No i pochwal się drzwiami, bo właśnie przede mną poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netka,

czasami zastanawiam się czy nie byłoby lepiej poczekać na wykończenie i dopiero się wprowadzić. Nas zmusiło do wprowadzenia kila rzeczy plus oczywiście nasza niecierpliwość. Bywają kryzysy i ciężkie chwile ale przestrzeń jaką mają dzieci rekompensuje wiele.

 

Netbet,

a co to jest żyrafa? Ja lajkonik jestem i nie wiem o co chodzi...

Małżonek szlifował szlifierką elektryczną (ja w tym czasie przerzuciłam 50 taczek piachu wokół fundamentu :-) )

5 dni zajęło nam gipsowanie i szlifowanie (jedynie 60 mkw) nie wiem czy to dobry wynik...

 

Yeti,

jeśli chodzi o kanalizację to kamera ja zbadała - wszystko jest ok. To same gazy, które nie miały ujścia, spowodowały taką sytuację. Na szczęście już wszystko w porządku.

Drzwi wybrałam Polskone typ Fiord. Wszyscy mi odradzają białe drzwi - niestety takie mi się właśnie takie podobają :-) Podoba mi się styl amerykańsko-angielski: białe drzwi, białe listwy przypodłogowe, beżowe lub szare ściany.

No i faktycznie jakaś rekonwalescencja pod okiem psychologów, ba, psychiatrów, by się przydała...

Rozumiem, że Ty masz ze 2 tys. mkw działki i pewnie dajesz radę. Z tego co podglądam w innych dziennikach, jesteś specjalistą ogrodowym.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)To same gazy, które nie miały ujścia, spowodowały taką sytuację. Na szczęście już wszystko w porządku.(...)

Nie sądziłem, że gazy potrafią być tak niebezpieczne:jawdrop:. Normalnie chyba więcej na kiblu nie pier**:eek:

(...)Rozumiem, że Ty masz ze 2 tys. mkw działki i pewnie dajesz radę.(...)

No może nie 2tys..., ale rzeczywiście działka kupiona była dla ogrodu - w celach rekreacyjny, a nie budowlanych. Dopiero po czasie zachciało mi się nowych silnych wrażeń;)

Specjalista ze mnie żaden, chociaż po tych 13 latach czasem już wiem, co zrobiłem źle:lol2:

(...)No i faktycznie jakaś rekonwalescencja pod okiem psychologów, ba, psychiatrów, by się przydała...(...)

Nie miałem na myśli psychologów czy psychiatrów, a raczej podobnie "psychicznych"

...ale leczą zdecydowanie skuteczniej niż nasza służba zdrowia :p:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Dzięki za odpowiedź. No ja jestem na etapie SSO, więc są same otwory okienne bez ram i robią wrażenie :) Pewnie po zamontowaniu okien też będą wydawały się dużo mniejsze. Zapytam Cię jeszcze przy okazji o moc pieca gazowego. Jakie piec kupowaliście? Jak duży macie zasobnik? W projekcie mam 28 KW, ale wydaje mi się to dużo?

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy piec Brotje WBS 22 C (22 kW). Hydraulik wziął pod uwagę, że jeszcze na poddaszu będzie ok. 40 mkw do ogrzania (w przyszłości) i to, że będą (już lada moment) solary.

Musisz się zatem skonsultować z hydraulikiem.

A jeśli chodzi o zasobnik - mamy 300l dla czteroosobowej rodziny. Znajomy kupił sobie 100l i po roku wymienia na 400l, bo wieczorami nie starcza ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zetko! Pięknego szarucha macie-mówię o domku :) Nasz plan an ten rok też jest taki-zrobimy go na szaro a na wiosnę na zielono żeby się komponował z przyroda ;) A wy jaki kolor tynku planujecie?

Koza ta pierwsza ładniejsza, jednak czasem faceci mają dobry gust :)

Pochwal się pokojem córki jak skończycie

Dżo siły Ci życzę! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witaj Z-35! Świetnie i z humorem napisany dziennik budowy. Jesteście z mężem bardzo dzielni i pracowici. Ja również wybrałam Bursztyna, ale zamiast garażu będzie wiata, a za wiatą pomieszczenie gospodarcze. Nie wiem tylko czy nas na niego stać. Jak sobie tak kalkuluję, to wychodzi mi że musielibyśmy wziąć kredyt na 350tys, bo nic sami zrobić nie potrafimy i trzeba będzie polegać na ekipach. Konto mam w mBanku i być może będzie mi się opłacało wziąć w nim też kredyt. Czy możesz napisać na jaką kwotę opiewa Wasz? Serdecznie pozdrawiam ze Słupska :-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netka,

już prawie elewacja skończona i moim zdaniem wygląda świetnie. Foty zamieszczę, jak będzie wszystko na tip top. Nie wiem ile tynku poszło (płacimy od mkw wykonania z materiałami). My mamy tynk silikonowy knaufa (dużo lepszy niż webera, który jest w trakcie reklamacji). Jak sprawdzałam w necie , to wiadro 23 kg powinno starczyć na 10 mkw (my mamy 150 mkw). A różnicę w cenie widziałam nawet 100 zł na wiadrze!!!

 

Zoanpa

wielkie dzięki za miłe słowa ;-)

W mBanku liczyli nam za wykończony dom 2500 zł za mkw. Nam dali dokładnie taką kwotę przeliczoną przez metraż (i ani grosza więcej). Oczywiście kwota budowy zawsze zależy od standardu wykończenia. Przy tej cenie marmurów nie będzie.

Stan deweloperski spokojnie można zamknąć w 200 tys. Dodatkowe koszta (niemałe) to projekty, przyłącza, geodeta itp.itd.

Tak naprawdę to wiele można zrobić osobiście - wystarczy poczytać. Pewnie, że nie będzie to tak szybko gdyby to robili fachowcy ale patrząc na to, że ocieplenie robią nam już 8 tydzień, to zrobilibyśmy to sami w podobnym czasie (zatrudnilibyśmy tylko kogoś do tynków).

Może więc umiecie więcej niż myślicie?

Powodzenia - trzymam za Was kciuki!

Edytowane przez Z-35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj, Z-35

 

mój szpak jest właśnie w trakcie realizacji i mam do ciebie pytanie dotyczące schodów,

jak się sprawdza takie rozwiązanie ustawienia schodów jak u ciebie

jaki one maja wymiar stopnia, szerokość i wysokość, oraz wymiar otworu w suficie.:)

 

podziwiam Twoje budowanie bo ja jestem na początku a już nerwy mi się pojawiają :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam elewacja Z-35? Bardzo jestem ciekawa jak wygląda, więc może jakieś fotki i krótki opis jak przebiegały prace. Ja rozmyślam o płytkach klinkierowych, aby mieć na przyszłość spokój z malowaniem, ale nie wiem czy będzie to dobrze wyglądało na tak małym domku. Co Ty na to?

Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...