Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mały domek - wielkie marzenia - komentarze


Z-35

Recommended Posts

hmmm ile razy ja "obca" tutaj byłam.......swego czasu chyba ze 4 razy w tygodniu :) a to tak dlatego, że dziennik mi przypadł do gustu a i domki podobne no i też chciałam mały dom a marzenia były wielkie.

Niedawno ktoś miły powiedział, że te największe, największe marzenia się spełniają czasami późno ale się spełniają..........Coś w tym jest bo mając 6/7 lat z kolegą załatwialiśmy materiały na dom: grzejniki jak wujek wymieniał (z tych spiralnych na płyty) a od drugiego deski na podłogę do domu (bo pracował w fabryce mebli)........ i tylko kolega, który miał się wtedy ze mną budować gdzieś przepadł:) :) :) :) dobrze, że znalazł się inny "kolega". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 month później...
  • 6 months później...
  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Zgadzam sie z Mariwą.

Białe drzwi są super i też mam na takie chrypkę, tylko że mój M. dumny Słowak zawsze ciężko przełyka angielską albo norweską stylizacje.

 

Witam w klubie posiadaczy kuchni STAT. Też taka mam i póki co jestem bardzo zadowolona. Fajne połączenie czarnej sciany z białymi meblami.

 

Planujesz kreden do łazienki jakoś przerobić czy zostawisz tak jak jest?

Edytowane przez ZojaART
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZojaART, witam serdecznie!

Koleżanka mówiła, że będę żałowała białych drzwi bo niby się brudzą. Poza drzwiami od łazienki, które faktycznie są bezlitośnie brudzone (zwłaszcza przez dzieci), to przyznam, że pozostałe drzwi przecierałam wilgotną ściereczką z mikrofibry (nie myłam) ze 2 razy (mamy je 1,5 roku) więc chyba to tak jak z normalnymi brązowymi okleinowymi.

Za to czarna ściana i czarny blat trochę dają się we znaki (zwłaszcza przy zlewie). Ale mebelki czyści się jednym ruchem ręki!

Kredens odnowię i zostawię w takim jak jest kolorze . Planuję tylko odciąć lustro i powiesić je wyżej bo jak dla mnie jest zbyt nisko.

Pozdrawiam - lecę zajrzeć do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Z-tki gratuluję odbioru!!!! My właśnie kompletujemy papierologię.

 

Zdobycz z allegro do łazienki-istne cudo! A zdjęcie z listwami- katalogowe, normalnie wykończony domek :)

 

My też walczymy, kable wiszą wszędzie, listew nie ma, ba! drzwi mamy dopiero od 2 tyg., brakuje płytek w pomieszczeniu pod schodami i garażu, ale i tak jesteśmy szcześliwi, że mieszkamy i powoli dłubiemy.

 

Mam jeszcze pytanie o listwy przypodłogowe- kupowaliście gdzieś w Łodzi czy przez internet?

Pozdrawiam zimowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE!

 

Teraz przed wami ciężki okres ;) i dylemat czy krótko, ale intensywnie, czy też męczyć się z nalotami gości w dłuższym terminie, nieco oszczędzając jednak nadwyrężone budową zdrowie :lol2:

 

(przeniosłem się z dziennika - po tylu latach na FM pierwszy raz jakaś pomroczność mnie ogarnęła, ale już naprawione ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga,

piękne dzięki za miłe słowa ale niestety do wykończenia zostały nam jeszcze: pomieszczenie gospodarcze, łazienki, sypialnia. O terenie nie wspominam. Staram się tak kadrować zdjęcia by ujmować co najlepsze ;)

Listwy kupiłam w sklepie internetowym - drewniane, malowane. Bardzo jestem z nich zadowolona - przyszły dobrze spakowane i nieuszkodzone.

Cieszcie się życiem we własnym domu - nawet jak jeszcze wszystko nie jest na tip-top, to przestrzeń i wolność, którą się zyskuje (w porównaniu z mieszkaniem w blokach) jest bezcenna!

Trzymam kciuki!

 

Yeti,

oj zdrowie faktycznie nadwyrężone, a jeszcze wiele przed nami.

W sumie to jeszcze nie robiliśmy parapetówki...... Może więc gości hurtem?

U nas jednak goście mają możliwość podziwiania zmian jakie zaszły od ich ostatniej wizyty. I tak np. mówimy, że coś już zrobiliśmy a ktoś pyta: a drzwi już wtedy były?(bo nie wiedzą czy chwalić) To też ma swój urok, bo czujemy się jakbyśmy zdobywali kolejne ośmiotysięczniki.

 

Pozdrawiam serdecznie - Z-35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Daje to kwotę 6867 zł rocznie czyli średnio około 573 zł miesięcznie.

W bloku za mieszkanie 50 m2 płaciliśmy średnio miesięcznie (czynsz + gaz + prąd + woda) 544 zł

Przyznam, że jestem zszokowana tym zestawieniem, bo komfort życia jest nieporównywalny. Muszę dojść do siebie...

 

Zetka - nie miałcz!

chciałaś dom - to trza bulić!;)

coś kosztem czegoś....

ale powiedz że Ci się nie podoba?:cool:

 

spróbuj w blokach:

 

- rozpalić grill

- rozpalić OGNISKO przed blokiem

- zrobić dziką imprę do 4 rano

- siknąć pod krzaczek

- zaparkować furę pod drzwiami

- wypić rano kawkę przed "domem"

- wypić browca przed "domem"

- wypić "drynka" przed domem

- wyrzucić śmieci w samych majtkach ( przed domem bez majtów też nie uchodzi )

- polataj na bosaka po trawniku

- ustawa basen dla dzieci przed blokiem

- niech pies ujada do północy

- ... i takie tam...;)

 

pozdro

NETbet'luzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netbet - masz w całej rozciągłości rację!

U nas była jeszcze dodatkowa opcja: spróbuj wytłumaczyć 80-letniej sąsiadce, że jej telewizor nie miga dlatego, że u Was w mieszkaniu została położona nowa instalacja elektryczna (blok z lat 50-tych - było po 1 gniazdku na pomieszczenie), tylko dlatego, że się psuje (tzw. zimny lut). A jej koleżance, w równie zaawansowanym wieku, że nowo narodzone dziecko czasami płacze i nie ma jak go ululać.

To był hardcor! Teraz tego nie mam....:cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Przeczytałam cały Twój dziennik. Bardzo mnie zainteresował ze względu że przymierzamy się z mężem do budowy domu a że najpierw trzeba wybrać projekt to wertujemy i szukamy. Chcemy cos niedużego i taniego zeby wybudować chałupke i zamieszkać dosyć szybko. Kredyt pewnie tylko na wykończenie - meble itp, reszta wlasnorecznie i z rodzinką. Projekt świetny bo NIEDUŻY, tylko głowi mnie czy dalo by rade wstawic piec na ekogroszek gdyby polaczyc pom gosp z małą łazienką... hmm wiem ze masz ogrzewaznie na gaz ale może ktoś się orientuje w tym temacie?? No i czy te 8 m z kawałkiem wystarczyloby zeby zmiescic tam piec z podajnikiem???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie. Ja w pomieszczeniu gospodarczym mam piec gazowy, zasobnik do wody, pralkę i szafki na klamoty + spiżarnię. Pralka może być w dużej łazience więc zaoszczędzi się miejsca. Musisz raczej zapytać u producenta pieca z podajnikiem jakie są wymagania techniczne dotyczące powierzchni kotłowni. Z drugiej łazienki radziłabym nie rezygnować bo to ogromny komfort - zwłaszcza przy porannym szykowaniu do pracy/szkoły/przedszkola. To ogromny plus tego projektu.

Zresztą jak masz ochotę i czas to zapraszam do osobistego obejrzenia domu. Pozdrawiam - Z-35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam (w innym projekcie) kotłownię 2,3 x 3,25 = ok. 7,5m2. Dla pieca z podajnikiem spokojnie starcza (Klimosz - Ling Duo). Nie dość tego, w pomieszczeniu tym mam 3 drzwi: do wiatrołapu, garażu i wyjście pod wiatę.

Jednak jeśli opał stały (węgiel), to pomyślałbym w Bursztynie raczej o pomieszczeniu gosp. przy garażu - ze względu na łatwiejsze dostarczanie węgla i mniej kłopotliwy brud. Musisz przewidzieć też miejsce na gromadzenie worów z węglem na zimę, a trochę miejsca na to potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z-35 to prawda 2 lazienki to super sprawa ale jeśli okaże się ze nie będziemy mogli miec ogrzewania na gaz to wieksze pom. gospodarcze kosztem 2 lazienki jest dosyc dobrym rozwiazaniem. Yeti -garazu poki do nie planujemy. Wielkie dzieki za zaproszenie , z WIELKĄ chęcia zobaczymy bursztyn na żywo. :D Póki co na 100% planujemy zmianę wyjścia na taras- będzie ono zamiast okna przy stole-jadalni, no i oczywistym dla nas jest doprojektowanie okna w łazience.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...