Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mały domek - wielkie marzenia - komentarze


Z-35

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Powierzchnia płyty to ok. 118 mkw. Kwota to ok. 36 tys. ale jak zliczyłam koszty budowy zwykłego fundamentu to wyszły niewiele mniejsze.

Zaoszczędzę ponadto na ociepleniach, które zazwyczaj kładzie się na chudziaku. Jakoś idea płyty przemawia do mnie, ale nie polemizuję z tymi, którzy chcą tradycyjny fundament. W budowaniu jest tak, że każdy robi to, co według niego jest najlepsze - i tak powinno być!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Jędruśki, może i ogarniam tylko perspektywa kiepska - w ostatnim tygodniu w naszej rodzince tylko mój małżonek był zdrowy na ciele. Pewnie stąd ten pesymizm.

Okna oglądaliśmy w firmie Prymat. Mają też ofertę drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. O oknach Rąbień też dobrze słyszałam. Generalnie myślę, że wszystkie większe firmy mają podobną ofertę jakościową i cenową.

Zaraz zajrzę do Was i może będę miała szansę zobaczenia płyty fundamentowej ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędruśki, może i ogarniam tylko perspektywa kiepska - w ostatnim tygodniu w naszej rodzince tylko mój małżonek był zdrowy na ciele. Pewnie stąd ten pesymizm.

Okna oglądaliśmy w firmie Prymat. Mają też ofertę drzwi zewnętrznych i wewnętrznych. O oknach Rąbień też dobrze słyszałam. Generalnie myślę, że wszystkie większe firmy mają podobną ofertę jakościową i cenową.

Zaraz zajrzę do Was i może będę miała szansę zobaczenia płyty fundamentowej ;-)

 

A co tam u Was za historie choróbskowe?!?!?

Ja tylko napisałem Ci o oknach bo odniosłem wrażenie że szukasz czarnych-czarnych a takie są raczej rzadkością. Rzeczywiście ceny i okien i nie tylko bywa raczej podobna lub zbliżona w różnych firmach. Choć jak się szuka to można trafić na rodzynki ;)

Nie tylko w rzeczowych sprawach ale na przykład w wykonawcach!

Bo mimo odległości 200 kilometrów , u nas pracowały dwie ekipy z Kielc :jawdrop:

Jedna fundament i idruga nstalacie elektryczne. Stal na zbrojenie też przyjechała z Kielc!

A foty z płyty już niedługo ;) Tylko co chcesz zobaczyć? Przecież to nic ciekawego :cool:

Edytowane przez Jędruśki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GOTYSŁAWA,

witam w mych gościnnych progach! Też sobie zaraz zajrzę do Ciebie ;-)

 

JĘDRUŚKI,

choroby to: 3 raz szkarlatyna u mojej starszej, u młodszej jakiś kaszel a ja nawracające zapalenie zatok (brak węchu i smaku tylko czasami ma swoje plusy). Ale dzięki pomocy niezrównanych i kochanych Babć mogłam w minionym tygodniu poleżeć cały jeden dzień (!).

Co do okien - jak chciałabym mieć czarno-czarne to mogę ale z duuuużą dopłatą. Tych czarno-bagiennych nie chcę - dziś przechodziłam obok remontowanego Teatru Muzycznego i dam są właśnie takie okna. Ewidentnie przy tak dużej powierzchni widać, że czerni brakuje głębi - raczej wygląda na mocno ciemny brąz. Zdecyduję się więc na grafitowy (antracyt).

Oj cieszę się, że u Was jakieś ruchy się robią! Na zachętę powiem, że dom moich znajomych (którzy budowali w podobnym systemie) 1 grudnia 2002r. oglądaliśmy w stanie surowym otwartym. 14 lutego2003r. - wprowadzili się! Na serio!!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!

Zajrzałam do dziennika i jakbym swoje własne słowa przeczytała - o tym, że nie chcę być niewolnikiem własnego domu - rat kredytowych, sprzątania i rachunków za ogrzewanie. Witam pokrewną duszę :)

Ja mam okna dąb bagienny i one nic wspólnego z czernią nie mają. To głęboki, ciemny brąz i tyle. Brązowych szukałam, bez domieszki pomarańczu i czerwienie i one takie są.

O bankach to ja w ogóle nic pisać nie będę, bo mi zaraz ciśnienie skacze...

Zdrówka życzę i sił do budowania, i szybkiej przeprowadzki.

Widzę, że działka z widokiem na kościół, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wadera serdecznie,

ja już sobie do Ciebie ze 2 dni temu zajrzałam i podziwiałam Twoją budowę a szczególnie Twoje 3 CUDA!

Myślę, że powinniśmy założyć jakieś Ogólnopolskie Forum Małometrażowców (wstęp poniżej 100 mkw - ewentualnie góra do 115mkw), gdzie wymienialibyśmy się radami, jak rozsądnie zagospodarowywać taka przestrzeń. To jest myśl...

Kościół faktycznie mam niedaleko, ale ja z tych co jak już zasną to armaty mogą strzelać (gorzej z zasypianiem...)

Dziękuję za dobre słowo i obiecuję przeczytać Twój dziennik (tylko go "oblukałam").

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miała chwilę to założę Lożę Małometrażowców i ogłoszę zapisy ;-)

Pan od oględzin był very szybki - w 3 godziny po telefonie męża do mnie, ze decyzja właściwie jest na plus, pan zadzwonił do niego sprzed naszej działki by się upewnić, że robi foty właściwej nieruchomości :-)

Musimy jeszcze tylko napisać oświadczenie, że ze względu na długi czas oczekiwania na decyzję kredytową ogrodzenie wykonaliśmy we własnym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędruśki, nie rońcie łez! Wiecie jak jest w tym powiedzeniu: pierwszy dom dla wroga, drugi dom dla przyjaciela a trzeci dla siebie...

Macie więc szansę dołączyć Loży Małometrażowców!

I rozumiem Wasz nastrój bo ja teraz też jestem w ciągłym oczekiwaniu na rozpoczęcie... Ale mam nadzieję, że za 2 tygodnie będę miała co pisać w dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...