Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mały domek - wielkie marzenia - komentarze


Z-35

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mąż poobkuwał te nieszczęsne odpływy. Hydraulik będzie musiał to pogłębić, żeby uzyskać odpowiednie spadki do odpływów. Mieliśmy kłaść styropian 5 a będziemy musieli 10. Słów brakuje. A wydawało się, że to solidna firma. Pisałam, że powinna się nazywać zamiast Cezbud - Czarbud (od czarowania) a teraz myślę, że powinna się nazywać Ch..bud.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędruśki,

ja też jestem Waszym stałym czytelnikiem tylko nie mam co czytać!!!

Powinnam napisać "zaglądaczem"...

Czy u Was coś się dzieje czy pytać nie powinnam, żeby nie drażnić?

 

Eiremjp,

zajrzałam do Ciebie - można powiedzieć, że idziemy łeb w łeb.

Myślę jednak, że u Ciebie będzie szybciej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witaj Z-35

Prześledziłam cały dziennik, idziecie jak burza :)

Rozważam zakup projekty Szpak identyczny jak Bursztyn tylko bez garażu czyli jak u Ciebie :) Przed ostateczną decyzją chciałabym zrobić szacunkowy kosztorys, dlatego mam prośbę, czy mogła byś orientacyjnie podać mi ile kosztował wieniec? No i wiązary też bardzo mnie interesują, Z góry dziękuję i powodzenia w dalszej budowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EwaG26 witam serdecznie,

dokładny koszt wieńca prześlę wieczorem - muszę zajrzeć w moją tabelę ;-)

Jeśli chodzi o wysokości dachu - część dachu mamy przeprojektowaną: nad salonem są wiązary, nad reszta domu jest tradycyjna więźba (przyjrzyj się zdjęciom w dzienniku - najpierw składali wiązary). Zrobiliśmy tak, bo będziemy mieć tam dodatkowy pokój z wc oraz "graciarnię". Jeśli są same wiązary to przestrzeń na poddaszu jest bardzo skromna - to właściwie tylko tunel biegnący wzdłuż kalenicy. Oczywiście jest to do w jakiś sposób do zagospodarowania.

Nas dach wielkości ok. 180 m2 (więźba, deskowanie, papa i robocizna) wyniesie ok. 16 tys. Na wiosnę chcemy kłaść gont czyli kalkuluję, że będzie to jeszcze ok. 12-13 tys.

Mam nadzieję, że w czymś pomogłam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witeczka!

Podczytuję ukradkiem już od dawna, a dzisiaj się uaktywniam i serecznie witam.

Witaj w klubie małych domków. U mnie uzytkowej pow. 84 m2, czyli niewiele jak na to forum.

Macie bardzo fajny projekt i z przyjemnością popatrzę jak zaaranżujecie te niewielkie metry.

Pozdrawiam i trzymam kciuki za pomyślny rozwój Waszej budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie w mych skromnych progach.

Ja u Ciebie też miałam jakąś małą wycieczkę (podglądam małometrażowców) i chętnie zajrzę jeszcze raz.

Jeśli chodzi o wystrój to stawiam na ponadczasową prostotę - szkoda mi ładować w wystrój grube złotówy bo i tak do grobu się z domem nie położę.

Tak więc jak mi to wyjdzie - zobaczymy!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To schody na stryszek do pokoju gościnnego - tak więc każdy gość zostanie najpierw znieczulony (odmowy nie przyjmujemy!) by w pełni korzystać z uroków naszej gościnności ;-)

Oczywiście bez odpowiedniej Muzy (czyli MŁA w całej okazałości!) talent męża nie wystarczyłby na produkcję schodów - ja jako ciało doradcze zdecydowanie wprowadzam innowacje do różnych konstrukcji (mam to po mamusi).

Serdecznie Was pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie w rozkroku między etatową pracą, domem , dziećmi i budową wymaga ekwilibrystyki takiej, że uczestnicy "Mam talent" to pikusie!

 

Dlatego budujcie jak najszybciej, jak tylko dacie radę....

Bo czasem jest tak, że to może zabić ...

 

pozdrowionka, majki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My to planujemy nawet, ze względów finansowych i organizacyjnych, przeprowadzić się w tzw. beton - czyli będzie survival na wysokim poziomie! Wydaje nam się, że szansę na w miarę szybie wykończenie będziemy mieć tyko mieszając tam. Idę za przykładem naszych łódzkich Skrzatowców, którzy z dwójką maluchów wprowadzili się do domu i wykańczali go w trakcie (prace jeszcze trwają).

Wynajmowaliśmy kiedyś mieszkanie (jeszcze jako narzeczeństwo) na ul. 1-Maja (w najbardziej szemranym zakątku) i mieliśmy wspólny z sąsiadami kibelek, było mycie w misce itp. itd i jakoś daliśmy radę. Wiara czyni cuda!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Z-35! przeczytałam Twój dziennik prawie 1 tchem (prawie bo mój maluch nie daje mi obcować z komputerem) bardzo fajny domek, z zewnątrz przypomina nasz tzn ten który będziemy budować ;) masz całkowitą rację z tym budowaniem w wieku 20lat i bez dzieci...ja już trzęsę portkami, tym bardziej że za 2 m-ce zamierzam otworzyć własny biznes, więc będzie masakra:dom, dziecko (2lata będzie miał a do tego mamisynek przylepa), firma i budowa :jawdrop: ale podołam ;) chyba...

bardzo podoba mi się ten daszek u Ciebie nad tarasem, zaczęłam się zastanawiać czy możnaby u nas taki zrobić. możesz mi powiedzieć jaki macie kąt nachylenia dachu?

pozdrawiam i kibicuję Waszemu domkowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...