Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mały domek - wielkie marzenia - komentarze


Z-35

Recommended Posts

Witam.

Mam parę pytań dotyczących Bursztyna. Pewnie jakbym dokładnie przeczytała dziennik i komentarza, to bym je znalazła. Ale mam dwa małe szkraby, które mi za żadne skarby nie dadzą na spokojnie poczytać:) A mianowicie chodzi mi o dach, bo widzę, że macie tam miejsce na stryszek, by można w nim było coś zrobić. Czy coś zmienialiście w kącie nachylenia? Drugie moje pytanie dotyczy kotłowni. Czy zmieści się tam piec na ekogroszek z podajnikiem oraz bojler? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi. Będę tu częstym gościem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 265
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć Weronika,

w naszym Bursztynie mamy stryszek bo część dachu została przeprojektowana i nad nią zamiast wiązarów jest tradycyjna więźba dachowa. Dach ze względu na warunki zabudowy musiał być podniesiony do 30 st. - szkoda nam było nie wykorzystać powstałej przestrzeni (choć podobno i przy 24 st. jest nieźle).

W sprawie kotłowni - nie wiem czy chodzi Ci o kotłownię czy o pomieszczenie gospodarcze. My kotłownię wraz z garażem mamy odciętą. W pomieszczeniu gospodarczym mamy: po jednej stronie - pralkę, piec gazowy, zasobnik 300 l, rozdzielnię CO, odkurzacz centralny i mały zlew gospodarczy, po drugiej stronie będą od podłogi do sufitu szafki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zetko! Wątpliwości dekarza uzasadnione- z tą dachówką to jest różnie, niektóre (np Braasa którą wybrałam na dach) można kłaść na dachy o nachyleniu od 10stopni (daszek pewnie tyle ma, może 12) On mówił ze swojego doświadczenia-można położyć dachówkę ale przy śniegu może być "nieszczelny". Zaproponował mi blachę trapezową lub coś podobnego, więc pewnie będzie blachodachówka na daszku.

Ciekawa jestem efektu na Twoim dachu, kiedy pokrycie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weronika,

niestety nie mam zdjęć kuchni. Mogę Ci ewentualnie przesłać wizualizacje z Ikea Home Planer. Daj mi tylko adres e-mail do siebie.

Netka,

nieszczelność jakoś tak dziwnie mi brzmi. Pierwszy raz spotkałam się z takim stwierdzeniem - skoro przy 12 st może przeciekać to czemu przy 24 miałoby nie przeciekać. Sorki, że tak piszę, ale to jakoś dziwnie dla mnie.

Ale blacha trapezowa jest fajna!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balbina

odpisuję w komentarzach:

wielkie dzięki za miłe słowa. W zasadzie trafialiśmy na dobre ekipy, no i większość prac wykonywaliśmy już prawie poza sezonem budowlanym. Byliśmy w ciągłym kontakcie z zamówionymi wykonawcami i na bieżąco informowaliśmy o przebiegu prac i możliwych przesunięciach (drobnych) terminu. To bardzo korzystna strategia.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olgu,

to jest glazura ENTHUSIASM, wymiary 30x45 cm - biała, mocno szkliwiona, dość gruba (jak na płytkę ścienną). Wygląda ładnie i elegancko.

Śmieszne są do tego dekory Chaplin - ale to raczej nie dla mnie.

A jaka firma to nie wiem - może coś robione tylko dla leroy? W necie nigdzie indziej nie widziałam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nieszczelności dachówki w zależności od kąta nachylenia dachu. W zależnosci od profilu zastosowanej dachówki, zmienia się przewidywane nieszczelnosci z tym związane. Innymi słowy, pewne dachówki nadają się zdcydowanie lepiej na dach " bardziej płaskie" inne na dach zdecydowanie bardziej "strome". Spowodowane jest to kształtem profilu dachówki, tym w jaki sposób dachówka na siebie zachodzi, w jaki sposób pokryte są łączenia między dachówkami. Dlatego np. "Karpiówka "nie bardzo nadaje się na dachy o małym stopniu nachylania, a przty dachach o nachyleniu powyżej 60% potrzebne jest dodatkowe przybijanie gwoździami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weroniko,

mieliśmy zmniejszyć okno ale jest ono od strony południowej więc nic nie zmieniliśmy. Kosztowało ok. 2,5 tys. z montażem. Wszystkie skrzydła się otwierają - robienie środkowej szyby jako witryny jest bez sensu. To różnica 150-200 zł a wygląda dużo lepiej.

Za to zlikwidowaliśmy okno obok drzwi tarasowych. Wiem też, że są tacy co zamiast tego okna wstawiają trzecie skrzydło drzwi tarasowych.

Pozdrawiam

Edytowane przez Z-35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ale Wam zazdroszczę przeprowadzki! No może nie samej przeprowadzki, ale faktu,ze już zaraz, za chwilkę zamieszkacie w swoim domu. Teraz, to nie będzie już "jadę na budowę", tylko "wracam do domu" :) Trzymam kciukasy :D

 

p.s. dajecie wiarę, ze to już tuż, tuż. Możesz w ogóle spać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...